Jump to content


Photo

Hidraulicne kocnice


  • Please log in to reply
897 replies to this topic

#441 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 12 April 2016 - 01:58 PM

Ne znam gde to nov XT košta 115€? Ja sam ga platio bez rotora 21000 din.


  • 0

#442 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Posted 12 April 2016 - 02:13 PM

Бре, Шаранче, ала ме мучиш... :) Ево, да не причаш да не знаш кад знаш. ;) А ево и Saint комплета. Дакле, 114 и 210 евра.

Нисам гледао цене код нас, јер за моје питање није битан однос, него да је разлика скоро дупло.

А можда можеш да нађеш начин и да ти све то стигне само уз трошкове слања унутар ЕУ, па те све изађе 124 и 220 евра респективно. Баш иритира кад ти "званични заступници" овде наплаћују као да су они тако исто наручили са нета, али није тема.


  • 0

#443 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 12 April 2016 - 02:16 PM

Tacno ali po toj logici onda klasa ne bi ni bilo? ;)

Ja sam pricao o neverovatnoj distribuciji sile kocenja sa minimalnom primenom sile na rucicu. Mada tu ima razlike i zbog vece/manje modulacije kocenja...

To da - suština dobrih kočnica je da se lako jednim prstom primeni velika sila kočenja, uz dobru (ravnomernu) modulaciju u svim terenskim & vremenskim uslovima. Tu je dobra hidraulika neprevaziđena. Ali samo snažno kočenje pri jakom stisku ručice je obavezan uslov da kočnicu uopšte smatram tehnički ispravnom, upotrebljivom.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#444 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 12 April 2016 - 02:19 PM

Pise lepo na slici SALE ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#445 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 12 April 2016 - 02:20 PM

Бре, Шаранче, ала ме мучиш... :) Ево, да не причаш да не знаш кад знаш. ;) А ево и Saint комплета. Дакле, 114 и 210 евра.
Нисам гледао цене код нас, јер за моје питање није битан однос, него да је разлика скоро дупло.
А можда можеш да нађеш начин и да ти све то стигне само уз трошкове слања унутар ЕУ, па те све изађе 124 и 220 евра респективно. Баш иритира кад ти "званични заступници" овде наплаћују као да су они тако исто наручили са нета, али није тема.

Ovo su m785 a i cena je "preko", on je mislio na m8000.

Btw ja imam m615 iz iste serije koje su odlične, m675 i m785 imaju keramičke klipove, ručicu za stelovanje hoda umesto imbusa, sraf umesto pina za pakne i pakne sa hladnjakom. Sve to je neosetno, a jeftinije su bar za 4k od m785.

Jedino ako nisi gadljiv da ti piše samo Deore umesto XT.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#446 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 12 April 2016 - 02:20 PM

Ovo je prošli model XT hidraulike verovatno prodaju zalihe bar naši više ne uvoze. Mada 115€=14100 din kad na to dodaš carinu i porez + da nema poštarine izađe isto kao u planetu kada ga je bilo na stanju. Ja sam uzeo M8000


  • 0

#447 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 12 April 2016 - 02:26 PM

Svake kočnice kad se podese kako treba (i V-brejk) i kad se ne rasporedi težina na bajsu kako treba, prebacuju preko kormana. :)

Ne bih da budem grub,ali nema veze s vezom...u isti kos stavljas neke plasticne logan i dobru hidrauliku... Mnogo je tu faktora u pitanju,recimo kilaza vozaca.. oce li isto zakociti te neke losije v brake (ma koliko dobro podesene)i xt hidraulika ako ga vozi covek od 90kg?Nece. Da si napisao svake kocnice kad se podese dobro zaustavljaju,tu bih se slozio..
  • 2

#448 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 12 April 2016 - 02:30 PM

Ja sam jos pre dve godine u Planetbike kupio xt 785 kocnice za 120e verovali ili ne.
Bio je popust 25% kad kupis 4 artikla, evro nesto tada skocio a cena ostala stara i kada sam preracunao ispalo 120e.
Ovo je cane zakacio cenu sa popustom jer to je jelte vec ,,stari'' xt785 model, posto su ih nasledile xt8000...
Cane slobodno pazari xt785 ubijaju kako koce ako je to dilema, a ovo je vise nego postena cena.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#449 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Posted 12 April 2016 - 02:55 PM

Skuplji je Saint jer je on gledano na klase negde izmedju XT i XTR po kvalitetu izrade i materijalima primenjenim na delovima (XT 785 i XTR 985 uporedjujem sa ovim Saint kocnicama jer su ista generacija). Uz to dodaj da su cetvoroklipna klesta i eto razloga za ovoliku cenu.

 

Btw ja imam m615 iz iste serije koje su odlične, m675 i m785 imaju keramičke klipove, ručicu za stelovanje hoda umesto imbusa, sraf umesto pina za pakne i pakne sa hladnjakom. Sve to je neosetno, a jeftinije su bar za 4k od m785.

 

675 i 785 imaju celjusti koje su drugacije od celjusti na 615.


  • 0

#450 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 13 April 2016 - 01:32 PM

Pozdrav svima, imam problem sa zadnjom kocnicom, naima prilikom odzracivanja dobijem zeljenu tvrdocu i to drzi neko vreme, ali posle rucica sve vise i vise propada i gubi kocionu moc. U pocetku sam to pripisivao vazduhu u sistemu ali sad vec sumnjam da mi rucica ne dihta dobro kod klipica i polugice. Uvek je posle nekog vremena vlazna sa te strane. Kako bih resio taj problem i da li ima neki set za reparaciju klipa za br-m506 kocnicu?

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 0

#451 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 13 April 2016 - 01:43 PM

Ako je na spoju creva i rucice ili na spoju creva i kljesta to moze da se sredi tako sto se promeni uvodnik i prikljucak na crevu, ostalo ne moze posto shimano nije predvideo popravku i rez delove, kad crkne menjas komplet kljesta ili rucicu u zavisnosti sta je crklo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#452 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 13 April 2016 - 02:01 PM

Rosi tamo gde je osovinica spojena na rucicu gura klip. Slikacu kad dodjem sa posla. Znaci ako utvrdim da je to samo nova rucica ili komplet resava problem?

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
1e132deda43374c75b3120190b78d5b6.jpg
  • 0

#453 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Posted 13 April 2016 - 02:10 PM

Znaci ako utvrdim da je to samo nova rucica ili komplet resava problem?

 

Ne moze ti niko ovde reci da ce nova rucica resiti problem, ali ako se tu moze videti ulje, verovatno da hoce. Nije ta kocnica ni skupa toliko da se sad bakces sa reparacijom, mislim da je mnogo isplativije uzeti novu rucicu ako ima, ili ceo komplet ako ne moze da se nadje posebno.


  • 0

#454 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 13 April 2016 - 02:13 PM

Ako je curi bilo gde osim na spoju sa crevom zbog nedostatka rez delova koji se ne prave u originalu mora komplet gornji deo kocnice sa rucicom da se promeni, e sad da li postoje neke varijante popravke sa neoriginalnim delovima i kakva je uspesnost i dugotrajnost istih nisam upucen, u principu kupis komplet gornji deo kocnice ili celu kocnicu i resen problem. Ima na berzi ljudi sto se reklamiraju da rade servis hidraulike, pa mozes i sa njima da se posavetujes, vidi sa covekom sa berze batasale, kazu da je pouzdan znam da radi vile (ja nisam imao prilike da sarađujem sa njim ali ga hvale) pa mozda i on moze nesto da pomogne, ima i onaj lucky iz Šida koji takođe radi hidrauliku, ima oglase na berzi, pogledaj i polovne rucice i komplet kocnice pa uporedi cene i izvuci zakljucak sta ti je ciniti.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#455 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 13 April 2016 - 02:20 PM

Ako utvrdim da ipak curi promenicu komplet, ili bar naci rucicu. Videcu danas dobro da obrisem sve oko tog dela pa cu videti da li vremenom usled koriscenja i dalje rosi. Hvala na savetima

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 0

#456 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 May 2016 - 06:33 PM

Pozdrav!
Koje kocnice od ove dve? Koja je razlika izmedju njih? Trebaju da zaustave vozaca od oko 85-90kg?

 

Isle bi na ovaj rotor: link ili link
 

http://planetbike.rs...JA-black/17085/
http://planetbike.rs...-PREDNJA/13330/


  • 0

#457 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 20 May 2016 - 06:45 PM

Prvo kompatibilnost

Ovaj ROTOR ide sa ovim CELJUSTIMA . Takodje taj rotor je predvidjen samo za resin plocice

 

Ovaj ROTOR ide sa ovim CELJUSTIMA. Rotor moze i resin i sinterovane plocice.

 

447 hidrauliku sam vozio, sad je na zeninom biciklu, bio sam zadovoljan

615 sad vozim i mnogo bolje koce od 447.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#458 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 May 2016 - 08:59 PM

Koji paknovi idu kod kocnica u drugoj kombinaciji? Nigde ne mogu naci G01S paknove, ako se trazi po tome ili sam glup.


  • 0

#459 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 900 posts

Posted 20 May 2016 - 09:54 PM

G01S dobijas uz Deore 615 kocnice. To su ti organske (resin).


  • 0

#460 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 21 May 2016 - 12:23 AM

Umesto G01S moze G02A ili (link) ili (link)


  • 1




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users