Jump to content


Photo

Hidraulicne kocnice


  • Please log in to reply
897 replies to this topic

#401 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 06 April 2016 - 07:48 PM

Upravo sam probao da završim točak bez paknova . Isto se čuje to pucketanje samo malo manje. Da li može to ležati do kasete ili nable?
  • 0

#402 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 06 April 2016 - 07:57 PM

A da nije deformisan feder na igli, ili mozda pogresno okrenut pa da negde kaci...
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ne igla Nije kriva i pravilno stoji.
  • 0

#403 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 06 April 2016 - 07:59 PM

Jesi ti siguran da je to do kocnica. Pucketanje pre deluje kao da je nabla u pitanju, tj da se cuju kuglice

Nisam,siguran da je kočnica. Upravo sam probao točak da završim bez paknova u čeljustima isto se teško okreće ali se manje čuje to pucketanje. Lageri ...nekako mi ne daje utisak da su Lageri. Komičan mi ne taj zvuk što se čuje.
  • 0

#404 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 06 April 2016 - 08:00 PM

Moze biti u FH (freehub) deo na koji se stavlja kaseta. Ali tipujem na nablu, jer kad kad stavis tocak u dropove i zategnes iglom stegnes ga pa samim tim ako je nabla u losijem stanju (lose kuglice, konusi, prljava, mast dotrajala) moze da pravi problem zastajkivanja. Probaj Iglu (QR) da zategnes na sledeci nacin, nemoj da vrtis leptir vec maticu do kraja i onda preklopi leptir, ako ti se ucini da ide tesko onda jeste tako pa otpusti maticu za pola kruga vodeci racuna da kad preklops leptir da tocak stoji stabilno u dropovima tj. da ne moze da ispadne.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#405 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 06 April 2016 - 08:02 PM

Ja sam iz Obrenovca i imam orginalno lonče za odzraku šimano kočnica. Ja sam moje punio odozgo slobodnim padom dole stavio crevo i kesu od zamrzivača imam i ulja, pa ako hoćeš mogu da naletim da je odzračimo na ovaj način.


Hvala ti zaista ja jesam iz obrenovca ali živim u nemačkoj. Cerane Rade(pava) je ovde .
  • 0

#406 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 06 April 2016 - 08:04 PM

Hvala ti zaista ja jesam iz obrenovca ali živim u nemačkoj. Cerane Rade(pava) je ovde .

Poslace ti DHL-om heheheeh


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#407 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 06 April 2016 - 08:07 PM

Hvala ti zaista ja jesam iz obrenovca ali živim u nemačkoj. Cerane Rade(pava) je ovde .

Idi bre Rade :) Pa mi sa kajaka prešli u Bajkere :D
Pomisli samo na Peju Jutića i rešio si problem :D
  • 0

#408 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 06 April 2016 - 08:14 PM

Nije to do kocnica ... Pregledaj nablu,vidi ima li lufta,u kakvom su stanju konusi,zameni mast,i zategni ali pazi da ne pretegnes...onda probaj opet da zavrtis.. kako reaguje rucica kocnice posle odzracivanja,koliko hoda ima,je l sundjerast stisak,je l zaustavlja tocak yopste?
  • 0

#409 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 06 April 2016 - 08:33 PM

Nemoj da upumpavas ulje, otkaci kommplet celjust sa crevom, imas dobar stalak pa podigni prednji kraj bicikla da crevo i celjust vise. U spric koji stavljas u rucicu preko adaptera naspi ulje, skini plocice, vrati klipove i stavi bleed block. Stavi crevo na sraf za odzracivanje na celjustima i kesicu neku (za zamrzivac) na kraj creva da ne prska ulje. Otvori sraf za odzracivanje tek toliko da ulje krene iz sprica i pusti da prodje pola sprica pa dospi jos malo ulja. Kuckaj po crevu i celjustima da vazduh lakse izadje. Zatvori sraf na celjustima i nekoliko puta stisni rucicu, stisni i  zadrzi rucicu pa otvori sraf na celjustima. Tako nekoliko puta dok ne dobijes zadovoljavajucu cvrstinu rucice. Ne vadeci spric sa ulje popusti sraf za zatezanje rucice i okreni je pod uglom 45 stepeni napred i nazad. Skini spric vrati mali sraf na rezervoar rucice i ne vadeci bleed block probaj kako rucica radi i gledaj da li i kako se klipovi pomeraju. Ako si zadovoljan onda sve vrati u prvobitno stanje, nacentriraj celjust i probaj.
 
Edit:
To pucketanje je iz nable, kuglice se cuju. Opet ne mora da znaci da sam u pravu.

Odradio sam kako je napisano. Klipovi ne vidim jer od bleedblock-a ali se malko nazire i oseća pod prstima da se pomeraju.
  • 0

#410 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 06 April 2016 - 08:39 PM

Idi bre Rade :) Pa mi sa kajaka prešli u Bajkere :D
Pomisli samo na Peju Jutića i rešio si problem :D

Kad bi moglo brate. Jbg. ostali smo u nekom sportu.
  • 0

#411 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 06 April 2016 - 08:44 PM

Nije to do kocnica ... Pregledaj nablu,vidi ima li lufta,u kakvom su stanju konusi,zameni mast,i zategni ali pazi da ne pretegnes...onda probaj opet da zavrtis.. kako reaguje rucica kocnice posle odzracivanja,koliko hoda ima,je l sundjerast stisak,je l zaustavlja tocak yopste?


Ponovo sam zamenio ulje . Međutim malo pre probah bez paknova isti problem samo malo manje ima tog pucketanje. Misli da moram da otvorim nablu i da očistim i ponovo lepo podmazem. Inače nabla nema lufta. Probaću ovo još sve da odred pa ću namontirati i probati. Kočnica t.j.ručka nema veliki hod . Mislim da je dobro. Javicu se još šta sam uradio.
  • 0

#412 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Posted 06 April 2016 - 08:53 PM

Nemoj džabe menjati ulje toliko puta nije ti sigurno do kočnica.


  • 0

#413 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 06 April 2016 - 09:38 PM

Nemoj džabe menjati ulje toliko puta nije ti sigurno do kočnica.


Verujem i ja da nije sada . Svo vreme sam bio ubeđen da jeste. Međutim krenem da rasturam nablu i već zastoj. Nemam ključ onaj prstenasti kad se skine disk t.j. što disk dodje na njega ,onaj sa reckicama . Njega moram da nabavim a ne znam ni kako se zove ni koja mu je oznaka. Napravio sam sliku pa sutra u radnju sa slikom pa će mi reci .
  • 0

#414 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 06 April 2016 - 09:48 PM

To je kljuc sa kojim se skida i kaseta. Usput trebace ti kljuc za konus 15 i obican 17 (moze i konus kljuc 17)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#415 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 07 April 2016 - 06:29 PM

To je kljuc sa kojim se skida i kaseta. Usput trebace ti kljuc za konus 15 i obican 17 (moze i konus kljuc 17)


Zdravo još jednom. Skinuo sam nablu uspeo sam. Mada mi ovaj ključ nije trebao jer je nosač za disk nekako iz jednog dela sa naglom. Skinuo sam osovinu . Mislim da sam našao do čega je problem (još je nisam sklopio malo pre s'posla ali sad ću ). Onaj navoj/matica (ne znam kako se tačno zove) što dodje odmah do lagera ima dva dihtunga koja su od plastike. Jedan od njih je bio pakao i jedan mali deo je vireo napolju (vam svog ležišta) i kad ga onako prstom pomeram proizvodio je zvuk za koji bih rekao da je sličan onom pucketanje . Možda je kacio o kuglice ili šta već. Uzeo sam danas drugi t.j. našao u nekoj radnji koji paše na osovinu ali je za 1,5mm manji. Originalni je 15mm a ovaj 13,5 . Tako da bih eventualno mogao da stavim 1 podlošku i dobicu opet istu širinu ali i ne moram. U svakom slučaju sad ću krenuti da ga sklapam pa ću javiti šta sam uradio.
  • 0

#416 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 07 April 2016 - 06:58 PM

Zdravo još jednom. Skinuo sam nablu uspeo sam. Mada mi ovaj ključ nije trebao jer je nosač za disk nekako iz jednog dela sa naglom. Skinuo sam osovinu . Mislim da sam našao do čega je problem (još je nisam sklopio malo pre s'posla ali sad ću ). Onaj navoj/matica (ne znam kako se tačno zove) što dodje odmah do lagera ima dva dihtunga koja su od plastike. Jedan od njih je bio pakao i jedan mali deo je vireo napolju (vam svog ležišta) i kad ga onako prstom pomeram proizvodio je zvuk za koji bih rekao da je sličan onom pucketanje . Možda je kacio o kuglice ili šta već. Uzeo sam danas drugi t.j. našao u nekoj radnji koji paše na osovinu ali je za 1,5mm manji. Originalni je 15mm a ovaj 13,5 . Tako da bih eventualno mogao da stavim 1 podlošku i dobicu opet istu širinu ali i ne moram. U svakom slučaju sad ću krenuti da ga sklapam pa ću javiti šta sam uradio.

Treba da uzmes originalni za tvoju nablu jer ajde sto sirina nije ista nego i ugao konusa na kome leze kuglice mora da se potrefi, inace nece dugo ili nece uopste da radi.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#417 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 07 April 2016 - 09:02 PM

Treba da uzmes originalni za tvoju nablu jer ajde sto sirina nije ista nego i ugao konusa na kome leze kuglice mora da se potrefi, inace nece dugo ili nece uopste da radi.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Uspeo sam da namestim. Iskoristio sam ipak moju jer ona druga nije pasovala kako treba.
Nego su mi kočnice još uvek meke . Ručica ima veći hod nego što bih želeo. To moram još da sredim.
  • 0

#418 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 07 April 2016 - 09:04 PM

Zdravo još jednom. Skinuo sam nablu uspeo sam. Mada mi ovaj ključ nije trebao jer je nosač za disk nekako iz jednog dela sa naglom. Skinuo sam osovinu . Mislim da sam našao do čega je problem (još je nisam sklopio malo pre s'posla ali sad ću ). Onaj navoj/matica (ne znam kako se tačno zove) što dodje odmah do lagera ima dva dihtunga koja su od plastike. Jedan od njih je bio pakao i jedan mali deo je vireo napolju (vam svog ležišta) i kad ga onako prstom pomeram proizvodio je zvuk za koji bih rekao da je sličan onom pucketanje . Možda je kacio o kuglice ili šta već. Uzeo sam danas drugi t.j. našao u nekoj radnji koji paše na osovinu ali je za 1,5mm manji. Originalni je 15mm a ovaj 13,5 . Tako da bih eventualno mogao da stavim 1 podlošku i dobicu opet istu širinu ali i ne moram. U svakom slučaju sad ću krenuti da ga sklapam pa ću javiti šta sam uradio.


Uspeo sam da završim . Nečuje se više ništa. Nego mi kočnica još uvek nekako meka. Ručica ima po mom mišljenju veliki hod. Moram još jednom da pročitam ono što si napisao kako ide podešavanje za tvrdoću.
  • 0

#419 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 07 April 2016 - 09:06 PM

Nema podesavanje tvrdoce, nego imas vazduh u sistemu sto bi znacilo moras da odzracis kako treba.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#420 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Posted 07 April 2016 - 09:13 PM

Nema podesavanje tvrdoce, nego imas vazduh u sistemu sto bi znacilo moras da odzracis kako treba.

Upravo čitam prethodnu poruku i iskreno to sa tvrdocom nešto ne razumem. Znači kad pritisnem rucicu nekoliko puta i zadrzim je jel sad dok je držim otvaram sraf na čeljusti ili je pustim pa onda sraf odvrnem? Ovom zadnjom porukom želiš da kažeš da još uvek ima vazduha u kocnici koji bi morao da izadje napolje ?
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users