Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#381 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 April 2016 - 02:09 PM

Da li tocak lezi dobro u dropovima?

Da li je celjust dobro centrirana?

Kako si odzracivao? Da li si skidao celjust sa viljuske ili je bila na njoj prilikom odzracivanja?

Da li celjust negde vlazi?

 

 

Ako plocice dodiruju rotor onda nisi nesto dobro odradio.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#382 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 02:19 PM

Da u pravu si ja se izvinjavam.Zovem se Rade i iz Obrenovca sam. Ovim putem pozdravljam kompletnu ekipu ovde i nadam se da ćete moći da i pomognete . Unapred zahvalan. Nešto još propustio?
  • 0

#383 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 03:13 PM

Točak leži dobro u dropovima (bicikla cube analog 29",shimano kočnice) , čeljust sam morao da skinem jer ima držač odozdo koji mi pokriva jedan deo prostora(čeljusti sa leve strane gde ulaze paknovi) ,nije puno ali dovoljno da kad pokušam da stavim onu plastičnu Patronu kad se menja ulje onda ona ne paše,pa sam je zbog toga skinuo i vratio kako je bilo, međutim. To sve krenulo tako što sam napravio početničku grešku i okrenuo bajs naglavačke. Naravno kočnice su povukle vazduh i bilo je jasno da mora napolje. Još pre nego što sam počeo da ih sređujem (nakon mog ne znanja sa okretanjem ) one su imale isti problem ali potpuno isti. Mislio sam da leži do tog vazduha koji je u njima i da će se srediti kada ga izvadim.Kad ono Cvrc Milojko. kao što rekoh 4 puta sam sam menjao ulje ,nema trunke vazduha više u njima (bar ništa nije više izlazilo) i isti problem koji je bio i pre ostao je. Stavio sam nove paknove isto ali džabe. I ono sad stojim i razbijam glavu šta može biti. Sada ću (večeras još sam na poslu) probati da montiran točak bez paknova pa da vidim da li dolazi isti problem. Zaista sam zakokao ovde i ne znam šta bih još mogao da probam.
  • 0

#384 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 03:14 PM

Čeljust inače nigde ne vlaži.
  • 0

#385 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 April 2016 - 04:07 PM

Točak leži dobro u dropovima (bicikla cube analog 29",shimano kočnice) , čeljust sam morao da skinem jer ima držač odozdo koji mi pokriva jedan deo prostora(čeljusti sa leve strane gde ulaze paknovi) ,nije puno ali dovoljno da kad pokušam da stavim onu plastičnu Patronu kad se menja ulje onda ona ne paše,pa sam je zbog toga skinuo i vratio kako je bilo, međutim. To sve krenulo tako što sam napravio početničku grešku i okrenuo bajs naglavačke. Naravno kočnice su povukle vazduh i bilo je jasno da mora napolje. Još pre nego što sam počeo da ih sređujem (nakon mog ne znanja sa okretanjem ) one su imale isti problem ali potpuno isti. Mislio sam da leži do tog vazduha koji je u njima i da će se srediti kada ga izvadim.Kad ono Cvrc Milojko. kao što rekoh 4 puta sam sam menjao ulje ,nema trunke vazduha više u njima (bar ništa nije više izlazilo) i isti problem koji je bio i pre ostao je. Stavio sam nove paknove isto ali džabe. I ono sad stojim i razbijam glavu šta može biti. Sada ću (večeras još sam na poslu) probati da montiran točak bez paknova pa da vidim da li dolazi isti problem. Zaista sam zakokao ovde i ne znam šta bih još mogao da probam.

Mnogo si konfuzno objasnio. Koliko sam skapirao problem je postojao i pre nego si odlucio da odzracis kocnice. Inace okretanje bicikla apsolutno nema veze sa ulaskom vazduha u sistem, ali ima veze ako je vazduh bio prisutan u sistemu. Vazduh trazi najvisu tacku da bi izasao (kod bicikla je to rucica). Nisam skapirao cime si to radio i na koji nacin.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#386 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 05:04 PM

Da,isti problem je bio i pre nego što sam počeo da ih radim. Pokušao sam da objasnim na najbolji mogući način. Izvini ako zbunjuje. Taj vazduh nije bio tu dok nisam biciklu nisam obrnuo naopako. Čitajući (ne iz ličnog iskustva) i jedan majstor u jednoj radnji mi je rekao da je taj vazduh dospeo u kočnice zato što sam je obrnuo?! Al nije onda ne znam odakle tu. Po njemu (majstoru)ako se okrene bicikla naopako kočnice povuku vazduh. Ako nije tako onda ne znam kako su dospeo tu?
Kako god isti problem je ostao pre i posle. Ja mislim da leži do kočnica a možda i ne. Zato i trebam pomoć ovde ako je neko imao sličan problem da mi kaže šta je.
Način na koji sam radio je sa spricevima. Dole pun sa uljem i gore prazan . Gornji stric je onim malim dodatkom(za shimano) koji se navrne na navoj koni je na ručici. Kroz donji sam upumpavao ulje i na gornji je izlazio. Ponovio sam to par puta (po kocnici )Iskreno,videa sam na youtube kako to rade i odlučio da isto da probam. Prednju sam uradio i ona je ok . Zadnju isto tako ali problem je ostao koji je bio. Ajde da kažemo da nisu kočnice ,šta bi onda drugo moglo biti ?
  • 0

#387 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2016 - 05:11 PM

Ne mogu sa snimka da procenim : je l tebi struze disk od pakne ili secka tocak?
  • 0

#388 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 April 2016 - 06:44 PM

Da,isti problem je bio i pre nego što sam počeo da ih radim. Pokušao sam da objasnim na najbolji mogući način. Izvini ako zbunjuje. Taj vazduh nije bio tu dok nisam biciklu nisam obrnuo naopako. Čitajući (ne iz ličnog iskustva) i jedan majstor u jednoj radnji mi je rekao da je taj vazduh dospeo u kočnice zato što sam je obrnuo?! Al nije onda ne znam odakle tu. Po njemu (majstoru)ako se okrene bicikla naopako kočnice povuku vazduh. Ako nije tako onda ne znam kako su dospeo tu?
Kako god isti problem je ostao pre i posle. Ja mislim da leži do kočnica a možda i ne. Zato i trebam pomoć ovde ako je neko imao sličan problem da mi kaže šta je.
Način na koji sam radio je sa spricevima. Dole pun sa uljem i gore prazan . Gornji stric je onim malim dodatkom(za shimano) koji se navrne na navoj koni je na ručici. Kroz donji sam upumpavao ulje i na gornji je izlazio. Ponovio sam to par puta (po kocnici )Iskreno,videa sam na youtube kako to rade i odlučio da isto da probam. Prednju sam uradio i ona je ok . Zadnju isto tako ali problem je ostao koji je bio. Ajde da kažemo da nisu kočnice ,šta bi onda drugo moglo biti ?

A dok si to radio da li si izvadio plocice i vratio klipove na celjustima i postavio bleedblocker između klipova?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#389 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 April 2016 - 07:13 PM

 Izvini ako zbunjuje. 

Nemas za sta da se izvinjavas, ako ja nisam razumeo mozda neko drugi jeste.

 

 

Da,isti problem je bio i pre nego što sam počeo da ih radim. 

Ovo je informacija od znacaja jer znaci da nisi i nesto zabrljao

 

 

Taj vazduh nije bio tu dok nisam biciklu nisam obrnuo naopako.

Taj vazduh jeste bio tu i kad je bicikl bio u normalom polozaju i kad si ga okrenuo naopako. Vec sam napisao vazduh u zatvorenom sistemu sa tecnoscu ima tendenciju da ide ka najvisoj tacki, kad je bicikl u normalnom polozaju to je rucica, kad je okrenut naopako to je celjust. Vazduh ne moze da udje u zatvoren sistem osim ako nesto nije osteceno ili ulje pocne da gubi viskoznost pa penusa. Vazduh u sistemu se oseti na rucici, ako je meksa nego uobicajno je znak da je prisutan. 

 

 

Način na koji sam radio je sa spricevima. Dole pun sa uljem i gore prazan . Gornji stric je onim malim dodatkom(za shimano) koji se navrne na navoj koni je na ručici. Kroz donji sam upumpavao ulje i na gornji je izlazio. Ponovio sam to par puta (po kocnici )

POgresan nacin, kod shimana (ponavljam po ko zna koji put) ulje ide iz rucice ka celjustima slobodnim padom. Ne kazem da ne moze tako da se uradi ali licno volim da se drzim propisanog nacina i kocnicu zavrsis za 10 minuta ako ne zuris.

 

Iskreno,videa sam na youtube kako to rade i odlučio da isto da probam. Prednju sam uradio i ona je ok . Zadnju isto tako ali problem je ostao koji je bio. Ajde da kažemo da nisu kočnice ,šta bi onda drugo moglo biti ?

Licno sam se "opekao" sa yt uputstvima pa sad pratim sta je fabrika propisala. U prevodu cak i ako na tarabi pise da je wc ne mora da znaci da jeste ali moze da posluzi ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#390 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 07:21 PM

Ne mogu sa snimka da procenim : je l tebi struze disk od pakne ili secka tocak?


Ne struže disk nego a neko pucketanje kao da balončići neki pucketaju. A točak se uz to isto teško okreće.
  • 0

#391 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 April 2016 - 07:24 PM

Jesi ti siguran da je to do kocnica. Pucketanje pre deluje kao da je nabla u pitanju, tj da se cuju kuglice 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#392 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 07:25 PM

Ništa evo sada ću

A dok si to radio da li si izvadio plocice i vratio klipove na celjustima i postavio bleedblocker između klipova?
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Da bleedblocker sam postavio( gore u 1 textu sam napisao nešto drugačije jer nisam znao ispravno kako se to zove) , izvadio paknove , pomerio klubove jer bleedblocker imaće ne bi ušao unutra ,što bi se reklo sve po ps-u.
  • 0

#393 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2016 - 07:27 PM

Hm,pored grbica i ostalih majstora,aj ja malo da pametujem : posledica menjanja ulja bi mogli da budu izbaceni klipovi,znaci da ce pakne da cesu disk. Jesi li pogledao celjust,imali prostora izmedju diska i pakni? Taj zvuk koji se cuje,mene bi pre asocirao na neki problem sa nablom ili kasetom... Jesi li probao da skines tocak pa da ga na suvo zavrtis,ide li normalno? Je l lepo pritegnuto qr iglom u dropovima?
  • 0

#394 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2016 - 07:29 PM

Jesi ti siguran da je to do kocnica. Pucketanje pre deluje kao da je nabla u pitanju, tj da se cuju kuglice

Evo grbic me pretece...meni to odma na pamet palo.. izvadi tocak uhvati za qr iglu i zavrti ga,vidi da l koci..
  • 0

#395 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 07:30 PM

Ok, za vazduh sam razumeo šta si mislio. Ništa sada ću da probam ponovo sve to samo obrnuto ,gore pun dole prazan možda će se nešto promeniti . Jbg. tako je kod početnika. I ja sam jedan od njih . Nadam se da ću uspeti ovo sredim. Svaki savet od vas iskusnijih mi je bitan i rado ću da ga uzmem. Hvala svima koji se trude da mi pomognu.
  • 0

#396 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 07:35 PM

Hm,pored grbica i ostalih majstora,aj ja malo da pametujem : posledica menjanja ulja bi mogli da budu izbaceni klipovi,znaci da ce pakne da cesu disk. Jesi li pogledao celjust,imali prostora izmedju diska i pakni? Taj zvuk koji se cuje,mene bi pre asocirao na neki problem sa nablom ili kasetom... Jesi li probao da skines tocak pa da ga na suvo zavrtis,ide li normalno? Je l lepo pritegnuto qr iglom u dropovima?


Menjao sam i kasetu . Na suvo ide normalno ništa se ne čuje. Ima mesta između pakni ali ne znam sad da li je to dovoljno mesta . U svakom slučaju paše kada ga stavim na dropove. Jeste lepo je pritegnuto sa iglom u dropovima.
  • 0

#397 Chico

Chico
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 April 2016 - 07:35 PM

Evo grbic me pretece...meni to odma na pamet palo.. izvadi tocak uhvati za qr iglu i zavrti ga,vidi da l koci..


Na suvo ne koči . Vrti normalno.
  • 0

#398 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 April 2016 - 07:37 PM

A da nije deformisan feder na igli, ili mozda pogresno okrenut pa da negde kaci...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#399 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 06 April 2016 - 07:38 PM

Ja sam iz Obrenovca i imam orginalno lonče za odzraku šimano kočnica. Ja sam moje punio odozgo slobodnim padom dole stavio crevo i kesu od zamrzivača imam i ulja, pa ako hoćeš mogu da naletim da je odzračimo na ovaj način.


  • 0

#400 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 April 2016 - 07:47 PM

Ok, za vazduh sam razumeo šta si mislio. Ništa sada ću da probam ponovo sve to samo obrnuto ,gore pun dole prazan možda će se nešto promeniti . Jbg. tako je kod početnika. I ja sam jedan od njih . Nadam se da ću uspeti ovo sredim. Svaki savet od vas iskusnijih mi je bitan i rado ću da ga uzmem. Hvala svima koji se trude da mi pomognu.

Nemoj da upumpavas ulje, otkaci kommplet celjust sa crevom, imas dobar stalak pa podigni prednji kraj bicikla da crevo i celjust vise. U spric koji stavljas u rucicu preko adaptera naspi ulje, skini plocice, vrati klipove i stavi bleed block. Stavi crevo na sraf za odzracivanje na celjustima i kesicu neku (za zamrzivac) na kraj creva da ne prska ulje. Otvori sraf za odzracivanje tek toliko da ulje krene iz sprica i pusti da prodje pola sprica pa dospi jos malo ulja. Kuckaj po crevu i celjustima da vazduh lakse izadje. Zatvori sraf na celjustima i nekoliko puta stisni rucicu, stisni i  zadrzi rucicu pa otvori sraf na celjustima. Tako nekoliko puta dok ne dobijes zadovoljavajucu cvrstinu rucice. Ne vadeci spric sa ulje popusti sraf za zatezanje rucice i okreni je pod uglom 45 stepeni napred i nazad. Skini spric vrati mali sraf na rezervoar rucice i ne vadeci bleed block probaj kako rucica radi i gledaj da li i kako se klipovi pomeraju. Ako si zadovoljan onda sve vrati u prvobitno stanje, nacentriraj celjust i probaj.

 

Edit:

To pucketanje je iz nable, kuglice se cuju. Opet ne mora da znaci da sam u pravu.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika