Jump to content


Photo

Hidraulicne kocnice


  • Please log in to reply
897 replies to this topic

#261 bajker00

bajker00
  • Members
  • 2 posts

Posted 25 December 2015 - 04:27 PM

Rasicu koj bajk trebas da kupis?? Imam ja prodajem 2 bajka..


  • 0

#262 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Posted 25 December 2015 - 07:48 PM

Rasicu koj bajk trebas da kupis?? Imam ja prodajem 2 bajka..

OT (na njegov OT):

iz loseg licnog iskustva ne bih savetovao kupovinu od ovog clana

 

ovo mu je prvi post...prikljucio se 18.12.2015 i odmah (u temi kocnice) nudi svoje bicikle...

...a prvi bicikl prodao 19.12.2015 i vec  21.12.2015 je zasluzio da mu otvorim temu :(

sto cu i da uradim cim ugrabim daha


  • 0

#263 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 25 December 2015 - 07:51 PM

^^^
Ajd brzo pre nego zaboravis sve detalje ;)
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#264 Reloaded92

Reloaded92
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 26 December 2015 - 03:32 PM

Uspeo sam da resim problem, radio sam sa cevcicom i kesom na nipli, bilo je vazduha jos u sistemu, sada ja dobro, samo moram ocistiti opet pakne i rotor jer skripe.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
  • 1

#265 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 26 December 2015 - 11:17 PM

Sređivao vilu prošle nedelje i kanulo mi par kapi ulja u prednje čeljusti. Tek danas uzeo da sredim to jer kočnica osetno slabije koči i nisam nista napravio. Spaljivao plamenom, brisao alkoholim, palio na ringli, prao u nitro razredjivacu, ošmirglao više od pola i opet isto. Onda prebacio pakne pozadi da vidim da li je do rotora i tamo ista prica a zadnje kad sam ih postavio napred koče odlično. Dakle, nije rotor i definitivno su pakne upile.

Inače, pakne su stare dve nedelje kao i same kočnice m615. Zato mi je bezveze jer nisam stigao ni da ih probam kako treba.

Elem, u PlanetBike-u nema pločica za m615, po drugim radnjama u Nišu imaju samo u Bajk Garaži neke Force od 950 dinara i neke Giant od 550 dinara. Hteo sam original shimano pločice ali cu izgleda morati jedne od ove dve. Ako moze neko ko ima iskustva sa ovim pločicama da mi kaze koje da kupim. Hvala.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#266 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 27 December 2015 - 01:52 AM

Uzmes dzajantove i stavis ih na zadnju kocnicu. Imam neke dzajantove i marvijeve paknove ali nisam puno vozio od kada sam ih stavio pa ne mogu neko detaljno iskustvo da prenesem. Koliko se secam slabije koce od originalnih i nekako su "mekse". Paknovi su od organic iliti resin materijala. Inace mislim da sve te fors dzajant itd. pravi ista kompanija tako da sumnjam da su fors duplo bolje od dzajantovih iako su skuplje.


  • 0

#267 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Posted 27 December 2015 - 07:45 AM

Sređivao vilu prošle nedelje i kanulo mi par kapi ulja u prednje čeljusti. Tek danas uzeo da sredim to jer kočnica osetno slabije koči i nisam nista napravio. Spaljivao plamenom, brisao alkoholim, palio na ringli, prao u nitro razredjivacu, ošmirglao više od pola i opet isto. Onda prebacio pakne pozadi da vidim da li je do rotora i tamo ista prica a zadnje kad sam ih postavio napred koče odlično. Dakle, nije rotor i definitivno su pakne upile.

Inače, pakne su stare dve nedelje kao i same kočnice m615. Zato mi je bezveze jer nisam stigao ni da ih probam kako treba.

Elem, u PlanetBike-u nema pločica za m615, po drugim radnjama u Nišu imaju samo u Bajk Garaži neke Force od 950 dinara i neke Giant od 550 dinara. Hteo sam original shimano pločice ali cu izgleda morati jedne od ove dve. Ako moze neko ko ima iskustva sa ovim pločicama da mi kaze koje da kupim. Hvala.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

Ne znam koliko si ih dugo drzao na ringli da ih opalis.

Nekada po savetima drugih sam ih drzao po par sekundi i skidao i tako po par puta efekat isto kao i kod tebe-nista bolje.

Onda sam odlucio da ih drzim dosta duze dok izbacuju dim prilikom opaljivanja.

Sa tim postupkom ili ce uspeti il cu ih baciti i veruj da je vise puta uspevalo.

Znaci stavi ih na vrelu ringlu i drzi tipa 20-30 sekudi u vise navrata.


  • 0

#268 mixXx

mixXx
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 27 December 2015 - 07:51 AM

Meni su rekli, dok se dimi ne skidaj.

Sent from my D6503 using Tapatalk
  • 0

#269 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 27 December 2015 - 08:46 AM

U sustini, dok su na ringli ne dime, dime tek kad ih sklonis.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#270 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Posted 27 December 2015 - 08:56 AM

Mora da dime dok su na ringli od visoke temperature.

Kod mene je uvek bio takav slucaj.

I neke otpisane plocice su koriscene kasnije sasvim normalno.

Ne mogu da tvrdim da nisu izgubila neka svojstva ali su kocile i nisu se cule posle opaljivanja.

Drzi ih duze pa vidi reakciju...


  • 1

#271 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 27 December 2015 - 09:29 AM

Pošto bi me moji ubili da sam na ploču stavio pakne, uzeo sam mali gorinik na butan i kleštima držao pakne direktno na plamenu. Posle sam ih montirao na bike i kočile su kako treba, ali su se veoma brzo potrošile.


  • 0

#272 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 27 December 2015 - 10:55 AM

Pošto bi me moji ubili da sam na ploču stavio pakne, uzeo sam mali gorinik na butan i kleštima držao pakne direktno na plamenu. Posle sam ih montirao na bike i kočile su kako treba, ali su se veoma brzo potrošile.

Preterao si sa direktnim plamenom... Daleko visa temperatiura nego na ringli,pored spaljivanja necistoca ti si sprzio i samo "meso" na plocicama zato su ti se tako brzo i potrosile...ne treba to nikako raditi.
  • 0

#273 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 posts

Posted 27 December 2015 - 12:14 PM

@Lord

 

Mislim da mozes da koristis bilo koje plocice iz nove serije Shimano kocnica (615, 675, 785) bez problema.


  • 0

#274 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Posted 27 December 2015 - 12:54 PM

Preterao si sa direktnim plamenom... Daleko visa temperatiura nego na ringli,pored spaljivanja necistoca ti si sprzio i samo "meso" na plocicama zato su ti se tako brzo i potrosile...ne treba to nikako raditi.

Verovatno :D Zato sad pokrivam čeljusti kesom kad radim nešto sa uljem i mastima.


  • 0

#275 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 27 December 2015 - 02:57 PM

@Lord

Mislim da mozes da koristis bilo koje plocice iz nove serije Shimano kocnica (615, 675, 785) bez problema.

Znam ali je stvar takva da original Shimano pločice za ova tri modela ima samo rhythmking na berzi a on je papren. Planet nema, tako da cu kupiti neke od drugih proizvođača, recimo ove Giant ili Force.

Inače provozah malo, blokiraju one točak lako ali nije mi to to, nije isto kao pre. Sutra idem po nove.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#276 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 358 posts

Posted 28 December 2015 - 04:37 PM

Zamenio pakne, stavio Force. Koči kako treba.

Zaštitite pakne pre bilo kakvog podmazivanja, jednom kad dođu u dodir sa uljem ne mogu se potpuno osposobiti više.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#277 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 January 2016 - 10:59 AM

Ima li neko od kolega iskustva sa ovim sredstvom za ciscenje rotora?
ImageUploadedByTapatalk1452769171.058700.jpg
  • 0

#278 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 14 January 2016 - 11:09 AM

Jedno od najboljih, ali moras zastiti gumu, plastiku i farbu. Najbolje je skinuti tocak sa bicikla pa naprskati drzeci se uputstva.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#279 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 January 2016 - 11:14 AM

Grbic,brz i tacan kao i uvek,hvala na odgovoru :) Da,bas pise u napomeni da se proveri da li sredstvo ostecuje gumu ili plastiku.. Ima li mozda jos negde primenu na bajsu,obzirom da pise da je i za ciscenje zaptivnih elemenata od ulja ,prasine,masti itd.
  • 0

#280 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 14 January 2016 - 06:03 PM

Ih bre brz, zapamtio uputstvo pa se razmecem  n2:Heristical

 

Ja ga koristim svuda gde smem, kad zapekne stara mast nable, pogonski delovi i sve sto hocu da razmastim a da ne trazi pranje poput akre koju naprskas pa moras da isperes vodom.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users