Jump to content


Fotografije

Hidraulicne kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
897 odgovora na ovu temu

#181 vmarkovic35

vmarkovic35
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationParacin

Postavljeno 02 August 2015 - 06:15 AM

Magura julie. Znaci brate juce sam sigurno jedno 3 sata pokusavao da vratim pritiskajuci na sve moguce nacine, ne znam sta mu je n2:757

Aj probacu danas opet, pa ako ne uspem nemam pojma sta cu da radim, jer ovako sad ne mogu nikako da vratim celjusti sa paknovima, moracu da skinem kocnicu i da vozim samo sa prednjom. Inace, vec sam poceo i da razmisljam o kupovini drugih kocnica.


  • 0

#182 vmarkovic35

vmarkovic35
  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • LocationParacin

Postavljeno 02 August 2015 - 06:44 AM

A da, jos jedno pitanje: sta ako pritiskam rucicu toliko da klip na kraju ispadne skroz iz celjusti? jer moze posle klip da se vrati?


  • 0

#183 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2015 - 08:52 AM

Iskrsnu i meni problem sa zadnjom kocnicom...iz cista mira :/ Naime koci sa 20 % kapaciteta nego juce...pritisnem ja nju do kraja hoda,ali bajs stane posle pet-deset metara,a ranije je zakljucavala tocak momentalno.. Mislio sam da se uprljala,pa sam spalio pakne na ringli (nisu mnogo dimile),ocistio rotor alkoholom cak i celjusti otvorio i klipove ocistio i prebrisao od prljavstine,i evo isto...hod je isti,ne propada ona,ali ne koci skoro uopste..prednja ostala,kopa u mestu.. Avid juicy 3 180/180. Neko ideju?
  • 0

#184 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2015 - 09:30 AM

Interesantno,kada se pakne pokvase vodom,koci kako treba,cim se osusi opet popusti?!?
  • 0

#185 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 02 August 2015 - 09:45 AM

Moguce da su se pakne masne i da zbog toga nece da koce. Da li si probao sa zamenom pakni?


  • 0

#186 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2015 - 09:52 AM

Pa ne,kasno sinoc mi se to desilo..i ja sam ubedjen da je do pakni,sve ostalo radi ko i obicno.. Videcu 100procentnim alkoholom i njih da ih iscistim,pa mozda uspe...
  • 0

#187 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 August 2015 - 10:05 AM

Pa ne,kasno sinoc mi se to desilo..i ja sam ubedjen da je do pakni,sve ostalo radi ko i obicno.. Videcu 100procentnim alkoholom i njih da ih iscistim,pa mozda uspe...

Pakne, ako je nekad kanulo ulje, ili mast, čak i sa zadnje strane, mogu se upiti u taj kočioni materijal i praviti stalno problem. Probaj staviti par novih pakni, na čiste diskove i znaćeš je li do njih.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#188 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2015 - 10:10 AM

Cim ih kupim stavicu :D Nemam rezervne trenutno,mogu samo da obrnem prednje i zadnje,pa da vidim..
  • 0

#189 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 August 2015 - 10:19 AM

Cim ih kupim stavicu :D Nemam rezervne trenutno,mogu samo da obrnem prednje i zadnje,pa da vidim..

Još bolje. Taman vidiš i hoće te sa zadnje da rade dobro napred. Onda ćeš 100% biti siguran da li je do pločica, ili da tražiš problem dalje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#190 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2015 - 10:26 AM

Upravo,tako cu i da uradim :)
  • 0

#191 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 02 August 2015 - 07:17 PM

Ne zaboravi da ocistis rotor pre nego da stavis druge plocice.
Ja bih malo osmirglao te sto prave problem, malo samo :P


  • 0

#192 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2015 - 07:28 PM

Pade i meni to na pamet da uradim,malo da ih pomazim smirglom ;)
  • 0

#193 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2015 - 10:39 AM

Uzeh sad da operem bajs i skidam zadnji tocak kasetu da izribam i pogled mi pade na celjust zadnje kocnice: landara li landara na onom adapteru.. Reko kako se odvrnuo imbus kad ono popucale podloske iz cista mira..kako-pojma nemam..
ImageUploadedByTapatalk1442226976.849163.jpg
Komotno sam mogao negde lepo da izginem da se celjust otkacila i napravila havariju..da nisam uzeo bajs da operem ne bi ni znao..sad nema voznje dok ne odem do neke gvozdjarske radnje da uzmem te podloske,takve debljine...tacnije zamenicu sve podloske tog tipa na kocnicama..
  • 0

#194 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 September 2015 - 10:53 AM

Meni se jednom otpustila čeljust u tokvu vožnje (nisu šarafi bili dovoljno stegnuti), ništa se ne dogodi, sem neverovatne buke koju rotor počne da stvara kada čeljust tandrče oko njega, ali i dalje možeš da kočiš :) Te podloške pretpostavljam pucaju zbog velike temperature i sile kada kočiš, to je čest problem kod takvih kočnica. Potraži ih u servisima za bicikle, meni nisu hteli da ih naplate.


  • 0

#195 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2015 - 11:02 AM

Pa pretpostavljam da je do toga,ali cini mi se da i nisu nekog kvaliteta te podloske,ili su se toliko "istrosile" da sad ne lice ni na sta...ima jedna radnja u Pancevu bici servis a prodaju i sve te sitnice oko bajsa pa kapiram da tamo ima pogledacu sutra ujutru..
  • 0

#196 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 14 September 2015 - 11:20 AM

To su isti spejseri kao i oni na V-brake paknama.


  • 0

#197 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 September 2015 - 11:24 AM

Pa pretpostavljam da je do toga,ali cini mi se da i nisu nekog kvaliteta te podloske,ili su se toliko "istrosile" da sad ne lice ni na sta...ima jedna radnja u Pancevu bici servis a prodaju i sve te sitnice oko bajsa pa kapiram da tamo ima pogledacu sutra ujutru..

 Nadji od Vbrake podloske, iste su.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#198 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2015 - 11:25 AM

Evo sad kopam po garazi,znam da imam u nekoj kesi stare v brake :) ako ih pak ne nadjem uzecu ujutru u pomenutoj radnji..
  • 0

#199 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Postavljeno 30 September 2015 - 02:45 PM

Pozdrav! Pocinje da mi curi ulje gde rucica pritiska cilindar. E sada nisam vozio jos od kada sam primetio problem (pre oko 2 nedelje) zbog obaveza, vozikao sam se po ulici i imam osecaj po hodu rucice i "hvatanja"  za disk, da je ulje malo iscurilo, nista drasticno mozda 2-3 mm se smanjio hod rucice. U pitanju su Magura Julia sa plasticnim rezervoarom za ulje. Sta se tu moze uciniti?


  • 0

#200 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 30 September 2015 - 03:08 PM

Nema rezervnih delova, ako je propao glavni cilindar pocni da stedis pare za nove.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika