Jump to content


Photo

Menjac i shifteri do 50e?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Zemunac1993

Zemunac1993
  • Members
  • 8 posts

Posted 13 April 2014 - 07:26 PM

Pozz ljudi,imam Capriolo Varanus vec dve godine i doslo je vreme za malo sredjivanja.Zamenjene su gume koje su me dve godine nervirale i na red su dosli menjaci.Zadnji Shimano tourney ima lufta i saltanje je postalo neprecizno,zatim shifter zadnjeg menjaca je zavrsio svoje i potrebna je zamena.Zanima me vase misljenje koje shiftere i koji zadnji menjac uzeti do 50e(95% voznje je asfalt,blazi off road retko kad vidi).Da napomenem da ostajem na sedmofazu i prednji tourney bih za sad zadrzao jer je on jos uvek u odlicnom stanju. Hvala unapred! :)
  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 13 April 2014 - 11:01 PM

MENJAC ZADNJI SHIMANO RD-TX75 MONTAŽA NA KUKU MENJACA 1.280,00 dinara
Postavljena slika
RUCICE MENJACA SHIMANO SL-RS47-7 1.545,00 dinara
Postavljena slika
  • 0

#3 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Posted 14 April 2014 - 04:07 AM

Ako polovno dolazi u obzir:
http://cikloberza.co...w.php?id=135463
http://cikloberza.co...w.php?id=137106
  • 0

#4 Zemunac1993

Zemunac1993
  • Members
  • 8 posts

Posted 14 April 2014 - 11:17 AM

Ja sam gledao nesto ovako http://www.totalbike... ... rzina-crni ali ne znam hoce li moci to da sljaka posto je meni kaseta za 7 brzina :/
A sto se rucica tice gledao sam ovo http://www.totalbike... ... st-shifter i ovo http://www.totalbike... ... wist-shift (opet,zanima me moze li raditi jer je 3/8)?
U najgorem slucaju koliko kosta neka kaseta sa 8 brzina?
  • 0

#5 Zemunac1993

Zemunac1993
  • Members
  • 8 posts

Posted 15 April 2014 - 04:18 PM

Niko ne zna?
  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Posted 15 April 2014 - 06:11 PM

Kasetu sa 8 zupcanika nemoj da stavljas na glavu predvidjenu za 7 zupcanika, moze da se uradi ali zahteva zamenu osovine i jos poneku modifikaciju. Bolje ti je onda da kupis menjac i rucice menjaca za 9 brzina zatim uzi lanac i kasetu sa 9 zupcanika sa koje ces da skines najmanji i ostalih osam stavis na glavu za 7 brzina koju trenutno imas. Tako ces dobiti bicikl sa menjacima za 9 brzina od kojih ces moci da koristis samo 8 montirano na glavu za 7 brzina. A pre nego sto to pocnes da radis saberi koliko kostaju nove rucice, zadnji menjac, uzi lanac koji je po pravilu skuplji od 7 brzinskog i kaseta sa 9 zupcanika koja je skuplja od one sa 7.
  • 0

#7 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 April 2014 - 06:23 PM

Znaju svi ;) nego si ti nejasan. Prvo kažeš ostaješ na 7faz, posle pominješ 8faz a kačiš linkove za 9faz šiftere...
Neispativo je da apgrejduješ na vise brzina. Za menjač kolko znam nije problem što ima lančanik manje ali mora biti usklađen sa šifterom, isti odnos 1:1 ili 2:1. Možeš da kupiš i najjeftiniju tourney ili sram kombinaciju i to će raditi korektno. Nemam iskustava do sada ali po čitanju s neta ja bih radije izabrao Sram u tom low end segmentu pre nego tourney, njega sam imao i nije se proslavio :).
A ako već daješ malo više novca imaš i semofaznih triger šiftera, meni to mnogo više odgovara nego twist pa ti sam proceni.
I ako su online cene tačne, sve je sada osetno skuplje u web prodaji (totalbike) tako da bih ja gledao na capriolo sajtu i kupio lično u radnji.

Ako neko zna razlog ovog poskupljenja nek napiše. Meni je to apsurdno, web prodaja samo treba da bude jeftinija a nikako skuplja.
Ja ne pratim, ali možda ovo i nije od skoro, kad sam kupovao hg41 kasetu u Februaru začudio sam se da je uopšte i bilo jer na sajtu navodno nigde nema a i bila je 200 din jeftinija nego na totalu.
  • 0

#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 16 April 2014 - 10:29 AM

Ja bih najradije ukomponovao polovne acera kombo rucice za osmofaz na tvoj sedmofaz....Moze da radi samo se ogranici hod menjaca da nema prva brzina na sifteru...
Stariji xt-lx polovan zadnji menjac...

Zadrzao bih sedmofaz kasetu i kupio nov osmofazni lanac...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 Zemunac1993

Zemunac1993
  • Members
  • 8 posts

Posted 16 April 2014 - 07:49 PM

Pa ostao bih na sedmofazu ali ne znam da li ima SRAM X5 npr shifteri i zadnji menjac za 7b? Ne bih bas uzimao polovno i zanima me ako uzmem shiftere i menjac za 8/9b da li moze da se ogranici menjac pozadi da to radi na sedmofazu?
  • 0

#10 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 16 April 2014 - 09:37 PM

Može naravno to da se izvede, a imaš i sedmofaznih šiftera kolko hoćeš, raznih. Shimano, Sram, twist, trigeri... Pogledaj natenane na sajtu capriola.
  • 0

#11 Zemunac1993

Zemunac1993
  • Members
  • 8 posts

Posted 23 April 2014 - 05:45 PM

Na kraju sam odustao od zadnjeg menjaca,privremeno ostaje Tourney a kasnije ide nesto iz SRAM programa...Shiftere sam uzeo ST-EF51 i koliko kostaju neka rade godinu dana.Uz menjace sam zamenio i kocnice,Avid SD5 :)
Rekoh rucice neka izdrze godinu pa cu tad valjda biti u kesu da zamenim glavu,predjem na 8/9faz i neki SRAM komplet.
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users