Jump to content


Fotografije

Brza spojnica za 10s lanac ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
71 odgovora na ovu temu

#21 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 24 February 2016 - 01:03 PM

Probaj da kada koces da otkljucas spojnicu, da blago pomeras lanac kao da hoces da odglavis previse jako sticnutu kariku.


  • 0

ಠ_ಠ


#22 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 February 2016 - 01:03 PM

Hiljade i hiljade sklekova, hiljade i hiljade trbušnjaka...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 4

#23 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 24 February 2016 - 01:09 PM

Hahahaha, biće da ima i toga malo! :) 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#24 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2016 - 01:13 PM

Probaj da kada koces da otkljucas spojnicu, da blago pomeras lanac kao da hoces da odglavis previse jako sticnutu kariku.

Slazem se sa Drakom.. I ja sam u pocetku velikih problema imao,ali ubrzo skapiras.. Nemoj previse da stiskas da lomis prste,samo blago pritisni i privlaci stranice karike jednu ka drugoj,malo mrdaj levo desno da se otkljuca.. Mozes i da prebrises krpom taj deo lanca da ti prsti ne klize zbog ulja..
  • 0

#25 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 24 February 2016 - 01:24 PM

Vremenom ces moci i da savijas petoparce izmedju palca i kaziprsta.

 

 

Samo budi uporan


  • 0

ಠ_ಠ


#26 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 February 2016 - 04:19 PM

Probaj da prebaciš na najmanji/najmanji i da uhvatiš oba kraja lanca istovremeno i da ih pritisneš jedan ka drugom odmah do spojnice.


  • 0

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 February 2016 - 04:29 PM

Čekaj, glupo pitanje - ako je već nova spojnica. Da li si stisnuo spojnicu ka unutra (bočno)? Kad se stisne bočno, pa onda proba "sabiti", trebalo bi da lako popusti.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 24 February 2016 - 06:40 PM

Ne da sam je stisn'o, nego prste polomih umalo! :) KAo što sam već spomenuo, uspeo sam da to odradim dosta lako uz pomoć kombinirki. Da li ću uspeti i prstima, videćemo kad se lanac dovoljno dobro isprlja pa ga budem skidao radi pranja... 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#29 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 February 2016 - 07:26 PM


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#30 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 26 February 2016 - 08:36 PM

Ja cesto uzmem obicne kombinirke i uhvatim spojnicu po dijagonali i blago stisnem, odmah otvara i ne ostecuje se.. Znaci lanac u ovaj polozaj..

 

yndJU.jpg


  • 0

#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2016 - 09:53 PM

Sad čitam ovu temu, ju ju kakve su to spojnice za koje trebaju klešta... pa još vidim namenska klešta prodaju c c c pa koja je onda poenta brze spojnice ako ne može da se rastavi prstima za sekund. Svaku sam do sad tako otvarao, 8faz, 10faz, sram, kmc... I kakva je tek poenta spojnice ako "nije reusable"?! Pa valjda je svrha lakše i brže održavanje lanca. Pranje degreaserom na biciklu i ispiranje vodom produžava period sušenja drastično, voda ostaje unutar lanca. Posle mućkanja u razređivaču on za čas ispari i lanac je spreman za montažu i podmazivanje.

Pokušao sam u početku da perem lanac bez spojnice na biciklu ali je to za mene robija. Kupio sam dve kmc, prvu na oglasima za 400din drugu rezervnu sa ebay-a za 1$.

 

Da li je neko upoznat, da li postoje kopije spojnica, da li je to falš?

http://www.ebay.com/...AVzZSPeuriwL5DQ

Ili su kod nas po radnjama i oglasima zacenjene?

Inače obe izgledaju identično, obe se lako skidaju prstima, mada ova iz Kine kao da ima mrvicu više lufta, nisam siguran. Ali radi, eno je kod drugara na bajsu testirana je uz Frušku, nije pukla :)


  • 0

#32 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 August 2016 - 10:04 PM

Ne bi verovao dok ne vidis ali moja original spojka sa XX1 lanca, kao i kod drugara na 1091R nema sile da se skine bez kljesta... Ne koristim "namenska" niti ih imam ali motorcangle pod uglom rade posao.
Inace imao sam raznorazne lance sa spojkama pre ovog i skidao sam ih prstima bez problema, ne znam u cemu je fora kod ovih :/
  • 0

#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 August 2016 - 05:14 AM

Brza spojka je, barem na 10faz lancu, stavljena radi lakšeg montiranja. Nije zamišljena da se često skida i vraća. Može, ali sam SRAM ( :) ) to ne preporučuje. Kažu da se može oštetiti pin koji spaja dve pločice power locka, tj. deo koji je napravljen malo uzubljen da "bravi" kad se sastavi, pri skidanju, pa postoji šansa da popusti lanac sam u vožnji posle. Zbog manjeg spoljnog prečnika tanjeg 10faznog lanca, tu ima manje "mesa" nego na debjlim lancima za manje brzina.

 

Inače se skida bez alata i ako se vodi računa i proveri stanje pre montiranja, može da se koristi više puta. Opet, ne bih je skidao za svako pranje lanca.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 August 2016 - 09:00 AM

Novije spojnice se teže skidaju, bar iz mog iskustva. Mislim da ih sada fabrički prave tako da jače drže. U svakom slučaju, nekoliko godina sam sastavljao i rastavljao spojnice prstima, pa kombinirkama ili papagajkama, da bi mi na kraju dosadilo da se cimam oko gluposti pa sam kupio najjeftinija namenska klješta. Nije da ne može drugačije da se uradi, ali mi je sličan osećaj kao sečenje bužira kosim sečicama umesto makaza za kablove - može i tako da se završi posao, ali se uvek gubi malo energije i živaca bez potrebe.


  • 1

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2016 - 01:41 PM

A jel ima neko komentar ili mišljnjenje u vezi onih spojnica sa ebay-a i aliexpress-a?


  • 0

#36 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 August 2016 - 02:33 PM

ne znam za spojnice ali jednom davno sam bio lakomislen i kupio sam gistro shimano lanac sa ebay od kineza po nekoj smesnoj ceni i gadno se prevario isteglio se posle 700km na 1mm.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#37 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2016 - 08:05 PM

Šta znam, ova da je htela da pukne imala je priliku uz Frušku Goru. Prošla je test pa mislim da zadovoljava, pogotovo za sto dinara p komadu. Poručiću još par da se nađe.

 

A za taj lanac, jel to kalibrator pokazao 1%?

Ja pre par dana prvi put baš proverio u planetu ovaj moj, u dva servisa, i upada 0.75 a uspeju da uglave i 1%

6600 lanac, za godinu dana kod mene prešao nekih 4500km. Ništa ja tome ne verujem. Kad sam kupio bicikl po mom preciznom :) merenju bio je skoro kao nov a i sad je isto nije ni 0.5% istegnut.

Ne znam koji kalibrator koriste u planetu ali je neki malecki i jako kratak. Za koji dan ću verovatno da kupim neki polovan 6701 lanac ako je čoveku još ostalo, pa ću oba da uporedim bbb kalibratorom i lenjirom baš da vidim.


  • 0

#38 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 August 2016 - 08:29 PM

Šta znam, ova da je htela da pukne imala je priliku uz Frušku Goru. Prošla je test pa mislim da zadovoljava, pogotovo za sto dinara p komadu. Poručiću još par da se nađe.

 

A za taj lanac, jel to kalibrator pokazao 1%?

Ja pre par dana prvi put baš proverio u planetu ovaj moj, u dva servisa, i upada 0.75 a uspeju da uglave i 1%

6600 lanac, za godinu dana kod mene prešao nekih 4500km. Ništa ja tome ne verujem. Kad sam kupio bicikl po mom preciznom :) merenju bio je skoro kao nov a i sad je isto nije ni 0.5% istegnut.

Ne znam koji kalibrator koriste u planetu ali je neki malecki i jako kratak. Za koji dan ću verovatno da kupim neki polovan 6701 lanac ako je čoveku još ostalo, pa ću oba da uporedim bbb kalibratorom i lenjirom baš da vidim.

 

chain-tool-flaws.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 August 2016 - 08:56 PM

mislim nije bitno to sad za celu pricu koji kalibrator i te tehnikalije, poenta je da na shimano original lancu 1mm sa mojim kalibratorom marke bbb pokaze na oko 4000km a na ovom kineskom shimano to se desilo na 700km, plus lanac mi dosao u kutiji sa brzom spojnicom a ne sa pinom, shimano ne poznaje i ne oravi brze spojnice, nije pukla i radila je normlno ali je bila od tanjeg lima nego recimo kmc i sam lanac je bio nekako tanji tj zidovi karika su bili tanji.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#40 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2016 - 09:28 PM

Pa to onda definitivno nije bio original lanac. A jesu li ga dobro iskopirali, jel su bile utisnute one oznake na spoljnim karikama? Verovatno onda ni ove spojnice nisu original, primetio sam da ima malo lufta za razliku od vizuelno potpuno identične kmc koju sam uzeo za 400 din od čoveka s berze.

 

@FalloutBoy

Znam naravno za kvaku sa shimano i ostalim kalibratorima, diskutovali smo više puta o tome, kačili i ovaj link

http://pardo.net/bik...il-004/000.html

i složili se da se ne slažemo svi :)

I čika Sheldon je još davno napisao da su kalibratori neprecizni osim tl-cn40 i tl-cn41 (sada ima i taj naslednik tl-cn42). Ja sam se uvek držao tog old school merenja

http://www.sheldonbr...hains.html#wear

I to on je savetovao menjanje na 0.5% a ja sam osmofaz uvek menjao na 0.75% i nisu mi preskakali novi lanci, kasete su trajale tri lanca.

 

Ovaj sada drumski 10faz ima 106 zglobova sa spojnicom, znači 53 linka, znači nov je 52.5 inča bez spojnice, to je 1333.5 mm. Tu nema greške, nov lanac sa toliko linkova kad se okači na ekser i obeleži dužina to je to. Sada nakon 4500km duži je za svega 2 mm, to je 0.15%!!! Ni u ludilu ne može već da bude 1%

 

Evo i jedna sličica sa prošlog pranja i merenja. Prva crta nov lanac, druga crta 0.5% treća crta 1%

Attached Thumbnails

  • Lanac.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika