Jump to content


Fotografije

Brza spojnica za 10s lanac ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
71 odgovora na ovu temu

#1 Stewie

Stewie
  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2014 - 02:38 AM

Hteo sam da ubacim u lanac brzu spojnicu koja je re-usable, iliti koja moze da se koristi za lako skidanje i stavljanje lanca da bih mogao da ga fino ocistim i sve to, i da je moj bajs 7, 8 ili 9tofaz sve bi to bilo super, ali za 10ku se vec stvari komplikuju.

- SRAM powerlink ne postoji, nego za taj broj brzina postaje SRAM powerlock koji nije re-usable :(
- KMC missing link postoji u nekoj gold i silver varijanti koje su skupe ko djavo, a neko na forumu je spomenuo da nije preporucljivo da se cesto otkacinje ? Ne bih voleo da dam 670 din za spojnice koje ce se unistiti nakon par skidanja lanca.
Vidim da ima jos proizvodjaca sa nekim svojim resenjima, ali za 10s lance je to sve nesto na granici da li moze cesto da se cacka ili ne, nema ga kod nas u prodavnicama, a i dosta je skupo....

Tako da, zanima me vase misljenje, da li da kupujem uopste to cudo ili da perem lanac na bajsu i cutim :D
  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 April 2014 - 06:26 AM

KMC jeste skupa u odnosu na druge ali nije baš toliko skupo, da ne može da se priušti, u PB košta 700din. a u pakovanju su dve kompletne spojnice, znači 350din. komad, ja sam je skidao više puta i vraćao, zbog pranja lanca i sve radi bez problema...http://planetbike.rs/pbshop/ ... anci/1551/
  • 0

#3 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 10 April 2014 - 06:35 AM

http://planetbike.rs... ... -023_1.jpg

Koristio, skidao gomilu puta zbog čišćenja. 705 din je u PLANET BIKE-u ali su u pakovanju dve spojke. Nadješ još jednog kolegu sa 10-kom i podelite troškove i onda samo n:bicycle
  • 0
easy life, easy ride

#4 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2014 - 06:37 AM

I ja sam planirao kupim rezervnu spojnicu, pa Stewie, ako ti tako vise odgovara, kupimo zajedno po jednu.
  • 0

#5 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 10 April 2014 - 07:55 AM

Na jednom bajku imam KMC 10s, na drugom Sram PowerLock spojnice i obe sam skidao više puta bez problema. Jedini problem je što ne mogu da ih skinem bez alata.

Imam osećaj da je Sram proglasio svoju spojnicu za non-reusable zbog legalnih zavrzlama. Veliki broj ljudi je ponovo koristi, jedino bi trebalo zameniti novom kada se menja lanac.
  • 0
Pozdrav

#6 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 11 April 2014 - 10:38 AM

Upravo sam prvi put oprao KCNC lanac. Spojnica je fenomenalna. Jako lako sam je otvorio i isto lako je zatvorio. Ne znam da li ima negde da se kupe, al ako ima prijavljujem se za još jedan komad ukoliko bude neka grupna kupovina.
  • 0

#7 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 16 April 2014 - 05:45 PM

I ja imam KMC spojnicu za desetofaz. Skidam je često, tj. kada čistim lanac i kasetu, otprilike na svakih predjenih 100-150 km. Skidanje ide lako i uvijek koristim istu. Stavljam samo novu spojnicu kada stavljam novi lanac i to je to. U torbici uvijek imam rezervnu.
  • 0

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 23 February 2016 - 08:35 PM

Da ne bih bez potrebe otvarao novu temu, želim samo da pitam da li znate gde u Srbiji mogu da se kupe specijalna klešta za lako otvaranje i zatvaranje tih brzih spojnica. Gledao sam na cikloberzi, na kupujemprodajem, na sajut Planet bike-a, nigde nema. Šta vi kažete? 

 

 

kmc-missing-link-remover-pliers-58578.jp


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 23 February 2016 - 08:41 PM

guram kmc quick link na svaki bajs koji imam.

I 9faz i 10faz. Shljaka sa svim mogucim bajsevima. Nikad popustila, i ja uspevam lako da je skinem rukama, tako da nije nesto veliki problem za to.

Jeste da treba malo napora prvi put, ali svaki put je sve lakse ilakse.


Ne montiram lanac ako ne stavim quick link. Jer cesto skidam lanac zbog ciscenja i neisplati mi se da se petljam sa shimanovim sistemom.
  • 0

ಠ_ಠ


#10 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 23 February 2016 - 09:18 PM

Ja nisam uspeo da je skinem. Pokušavao sam na sve moguće načine i pogledao sam jedno 4, 5 klipova kako se to radi, ali sam se već toliko iznervirao da sam digao ruke. Biće da smotan ili tome slično, ali stvarno mi se više ne gubi vreme pokušavajući, nego želim da što pre nabavim ta klešta. Dakle, jel zna neko gde i kako? 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#11 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 February 2016 - 09:25 PM

Ako ti je spojnica toliko zapekla nece ti ni klesta pomoci, ali postoji lepa mogucnost da ustines prste ako klesta omaknu. Namesti lanac na veliku sajbu, namesti spojnicu i link iza nje u mali trougao koji se oslanja na udubljenja izmedju zuba, drzi cvrsto prstima i laganim udarcima (kuc-kuc) u smeru otvaranja unustasnjeg dela spojnice (deo spojnice do rama), pazeci da ne ostetis sajbnu razdvoj spojnicu. Mozes koristiti manji cekic, ili nesto cvrsto od alata. Mene je ova metoda spasila dosta puta kad su se kljesta krivila od napona.

P.S. Pazi prste


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#12 neutral

neutral
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 23 February 2016 - 09:48 PM

Ja nisam uspeo da je skinem. Pokušavao sam na sve moguće načine i pogledao sam jedno 4, 5 klipova kako se to radi, ali sam se već toliko iznervirao da sam digao ruke. Biće da smotan ili tome slično, ali stvarno mi se više ne gubi vreme pokušavajući, nego želim da što pre nabavim ta klešta. Dakle, jel zna neko gde i kako?


Ovde možeš da kupiš Unior-ova klešta za spojnicu:
http://www.uniortool...266&prod=350093

Uniorteos, ili Ecomex.
  • 0

#13 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 23 February 2016 - 10:17 PM

Ako je spojnica toliko zapekla kako Grbić kaže, a njemu treba verovati, onda je besmisleno kupovati klješta.

Bolja varijanta da odeš do nekog servisa da ti je skinu i staviš novu koja će raditi posao.

 

Moja KCNC se od prvog dana do danas otvara prstima vrlo jednostavno.


  • 0

#14 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 23 February 2016 - 10:32 PM

Zar je moguce da spojnica zapekne do te mere da ne moze da se skine? Obzirom da je to ipak pokretan deo, malo mi je neverovatno o.o


  • 0

#15 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 February 2016 - 10:56 PM

Zar je moguce da spojnica zapekne do te mere da ne moze da se skine? Obzirom da je to ipak pokretan deo, malo mi je neverovatno o.o

Ne bi verovao


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#16 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 posts

Postavljeno 23 February 2016 - 10:56 PM

Nema poente da nabavljas klesta da bi skinuo jednu spojnicu. Mislim da osim te, neces vise imati prilike da ih tako skidas. Pridruzujem se ekipi koja vrlo lako skida KMC 10s spojnicu. Nema tu neke mudrosti, cak sam primetio da sto je vise skidam, sve ju je lakse razdvojiti, ali bez ikakvog gubitka performansi. Bolje uzmi brusilicu i preseci to na pola pa posle u stezi raskaci te ostatke nego da kupujes, posto ta spojnica nije za dalju upotrebu svejedno ako je u takvom stanju.


  • 0

#17 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 24 February 2016 - 08:21 AM

Zar je moguce da spojnica zapekne do te mere da ne moze da se skine? Obzirom da je to ipak pokretan deo, malo mi je neverovatno o.o

 

 

Zavisi, koliko cesto cistis lanac?

 

Ako ga samo zamrljas dodatno uljem bez da ga ocistis, moze da se desi.


  • 0

ಠ_ಠ


#18 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 24 February 2016 - 08:36 AM

Ma.. Taj pere lanac cesce nego kosu... :D
  • 1

#19 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 February 2016 - 12:55 PM

http://www.2bike.rs/...ce#.Vs2oKcso80M

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#20 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 24 February 2016 - 01:01 PM

Evo najsmešnije činjenice u celoj priči. Spojnica je totalno nova, ne vožena! :) Menjao sam juče lanac, stavio novi i novu spojnicu. Zaključao sam spojnicu, zavrteo pedale nekoliko puta i onda rekao sebi da probam da skinem spojnicu. I tu nastadoše golemi problemi. Juče sam od silnog nerviranja i toga što su mi stradale jagodice na prstima digao ruke. Danas sam se opet zainatio i uspeo napokon da otvorim prokletu spojnicu koristeći obične kombinirke, kojima sam stisnu dva suprotna kraja metalne oplate spojnice, nakon čega su se približile jedna drugoj, i uspeo sam da rastavim spojnicu. Skontao sam kako se to radi uz pomoć klešta, ali mi i dalje ne ide u glavu kako to mnogi od vas uspevaju da otvore samo prstima, kada je i kleštima potreban jači stisak koji je sigurno u poređenju sa stiskom koji mogu da naprave prsti, neuporedivo jači.... Ili možda Sram-ova spojnica ima neki lakši mehanizam otvaranja od KNC-ove za koju su, bar meni, sigurno potrebna klešta. 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika