Jump to content


Fotografije

Pomoc,saveti pri kupovini


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
167 odgovora na ovu temu

#101 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 30 July 2014 - 09:19 PM

Nisi nista postavio
  • 0

#102 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 30 July 2014 - 10:39 PM

Izvinjavam se zurio nesto....

http://www.2bike.rs/...ke#.U9lz3vl_viV


  • 0

#103 RRD

RRD
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2014 - 05:56 PM

Pogledaj i ovaj ako ti odgovara  http://www.2bike.rs/...-speed-fox-fs02  .


  • 0

#104 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 August 2014 - 08:28 PM

Bas sam danas video ali ram mi je manji... bar da je za 1broj veci...


  • 0

#105 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 03 September 2014 - 10:50 PM

Neko mozda koju rec o ovo bajsu?

http://www.2bike.rs/...-5#.VAealvmSzTR

Znam samo da je nov model,koliko sam nasao podatke na netu,i nekoliko textova o prednjoj vili ... Dali moze mozda neko reci do koliko para je vredno razmisljati... 


  • 0

#106 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 September 2014 - 11:50 PM

Ako si i dalje u varijacijama oko 110kg onda za tebe nije fully.
Bajs koji si gledao je ok bajs sa dobrom opremom.
Za tvoju visine i težinu kao rekreativca moja preporuka je hardtail, točak 29", gume 2.2

Mali savet jer vidim da kupuješ bajs već 8 meseci. Kupiš prvi koji ti se dopadne a da ti je odgovarajući po svemu.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#107 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 04 September 2014 - 06:48 AM

Uzeo sam bajs hardtail trek 6700(ore nekoliko meseci) ali vec dugo kao sto si i spomenuo bacam oko na fullsuspenziju...
  • 0

#108 borx

borx
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 04 September 2014 - 09:38 PM

Pozdrav, nov sam na forumu, da li moze neko da mi kaze nesto o ovom biciklu, valja li to šta? :) http://www.2bike.rs/...on#.VAjb1_mSxCg


  • 0

#109 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 08 September 2014 - 07:17 AM

Cisto ako nekoga interesuje:

Bio da gledam http://www.2bike.rs/...-5#.VA1XGPmSzTS i mogu reci da je bajs zaista u extra stanju(ram bez ijedne linije,ogrebotine) sem sto u zadnjem tocku ima nekog lufta,i cuje se neko krcanje prilikom voznje. Amorti bar za moju kilazu treba doduvati,ali i ono sto ssam probao je zaista ladja na tockovima... 
Sve u svemu posle 450km u kolima stigao kuci praznih ruku....:( Zbog sitnice nisam prelomio da uzmem mozda sam pogresio ali dalje ostajem na Trek-u hardtail :D 


  • 0

#110 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 08 September 2014 - 10:11 AM

Ako nije tajna,o kojoj cifri je bila rec kad ste se pogadjali?
  • 0

#111 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 08 September 2014 - 03:00 PM

Ja znam za cenu od 1000 eur,sto je po meni...


  • 0

#112 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2014 - 03:38 PM

Cena je ok. Bajk je nov. A cena mu je 3000fr u svajcarskoj.
  • 0

#113 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 08 September 2014 - 04:07 PM

Deluje tako,ali ako ima luft i da krcka za tu cenu...


  • 0

#114 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2014 - 04:33 PM

To da li nesto krcka treba se videti sta je. Mozda je pedala, sic, neki sraf nije dobro zategnut.... Krckanje je uvek neki glup razlog. A za luft u zadnje tocku opet ne znam koliko je folcika strucan da vidi da li ima lufta tu i ako ima zasto ga ima. I da se ovaj bajs prodaje bez tockova 1000e je ok cena za ocaj bajs. To sto su kod nas cene bicikala blesave imsvi navikli za 800e masinu sa min full xt opremom to je neka druga stvar.
  • 0

#115 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 08 September 2014 - 04:46 PM

Mogu samo reci da je u skorije vreme bilo mnogo bolje kupovine za iste ili malo vece pare.


  • 0

#116 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2014 - 05:37 PM

Bilo je. Ali to su sve blesave cene. Mada kako vidim polako se i kod nas cene dizu gore. Pre par godina full ultegra bajsevi su bili 600e max a sada je bajk sa 105 opremom u tom cenovnom rangu. Meni je polovnjaka vise muka. Svi sada kupuju neke bajkove mrse, drve ne valja im ovo ne valja im ono hice extra bajs za malo para a bajkovi su samo ovde u srbiji jeftini i nigde vise. Kada cene budu mnogo vise citaj realnije onda ce i ljudi vise ceniti svoje ljubimce na dva tocka. Ovde vecina novijih clanova koji dodju za savet o bajku vise filozofiraju i traze bajs nego da kupe prvi bajs koji im je ok i voze. A samim tim kada cene polovnjaka budu skocile na normalan nivo i prodaja domacih bicikala ce porasti a samim tim i te fabrike ce dobiti malo podstreka da rade malo ozbiljnije i da prave bolje bajkove. Cene po radnjama nisu nesto drasticno skocile sto se tice bici opreme u zadnjih da kazemo 3 god, ali im se zato dijapazon robe prosirio dosta. Kada ljudi kod nas budu poceli da kupuju nove bajseve i prodaja skoci tek onda mozemo da ocekujemo neke ozbiljne firme da udju u nasu zemlju i otvore predstavnistva a samim tim i nama ce biti sitni delovi tipa kuke, srafovi zadnjih amorta etc mnogo dostupniji. Do tada vecina ce kupovati ovde preko berze i traziti bajs od 5k za 1k evra i traziti mu zamerke da se cena spusti jos vise.
  • 0

#117 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 08 September 2014 - 05:43 PM

Nije naravno 950e. Bas danas mi se covek javio i rekao da je sredio to sto je imalo lufta u zadnjem tocku...
  • 0

#118 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Postavljeno 08 September 2014 - 06:19 PM

Mislim da je u svakom slucaju kako tvoj cilj a tako i ostalih clanova da kada obavljaju kupovinu prodju povoljnije.

Nije tema a ni momenat da sada kudimo ili hvalimo predmet prodaje.Samo poredjenja radi pre nekih mesec dana prodat STOCKLI AM full XT 780 bukvalno nov za cenu 1100...


  • 0

#119 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 08 September 2014 - 07:19 PM

Po meni tih 900-950e je ok cena za ovaj bajs. Nije full 780 ali treba imati u vidu da je ovo 27,5 (cini mi se) i da je za njima sad pomama a da ih je jako malo na trzistu. Od 10 ljudi koji me zovu bar 6 njih mi trazi tu dimenziju tocka.
  • 0

#120 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 08 September 2014 - 09:55 PM

Mislim da je u svakom slucaju kako tvoj cilj a tako i ostalih clanova da kada obavljaju kupovinu prodju povoljnije.
Nije tema a ni momenat da sada kudimo ili hvalimo predmet prodaje.Samo poredjenja radi pre nekih mesec dana prodat STOCKLI AM full XT 780 bukvalno nov za cenu 1100...

Kada obavljam kupovinu cena mi je zadnji faktor na koji obracam paznju. Prvo stavim na papir zasto kupujem taj bajs. Pa onda kada vidim zasta bi ga koristio priupitam sebe da li mi stvarno treba ili vec imam bajs koji moze da se koristi u te sfrhe za koje bi kupio taj novi bajk. Kada to,sve resim u mojoj glavi ide gledanje koja bi mi oprema najbolje odgovarala. Tek kada sve to sam sa sobom resim imam dve opcije ili sklopim sam bajs ili kupim neki koji mi se svidja. Ja na primer da mimse nudimtaj stockli am ili ovaj bajk. Da im je ista cena a da mi se ovaj drugimvise svidja uzeo bi ovaj drugi bez obzira sto je ovaj full xt.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika