Jump to content


Fotografije

viper_bg - Polar Viper


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#21 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 June 2008 - 02:10 PM

Ma i tad. juče sam krenuo na 10min. vožnju do devojčice i pošao sam u običnim patikama jer nisam hteo da kopitam kad budemo šetali, ma idi bre... manevri koji ti postanu 'drugo ja', bez SPDa se pretvaraju u smrtonosnu zamku. To samo kad se proba može da se otkrije kakvu sigurnost i opušteniji stav čovek dobije kad zna da mu zbog kopče noga neće skliznuti ili odleteti sa pedale. Sasvim drugi pristup skokovima, doskocima, naskakivanjima, proklizavanju, truckanju...
  • 0

#22 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 02 June 2008 - 03:57 PM

Ima ljudi koji nemogu da voze SPD kolko taj sistem bijo dobrar. Za rekreativnu voznju apsolutno ne treba SPD ali ako ides na neke ture obavezno. Ali dok se naviknes na SPD ima da te guza malo zaboli od nekog pada u stranu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#23 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 02 June 2008 - 04:13 PM

Znaci za amort prakticno nema lose voznje koja bi mehanicki uticala na njega osim redovnog trosenja kao i svih ostalih delova na bajsu, a kada je lock-ovan ukoliko naletis na neku dzombu i fizicki probijes lock!??
Jasno mi je za usbrdicu i kad ne sedim na bajsu ali to ima veze samo radi smanjenja utroska moje energije na pedaliranje! :) U principu uvek ga otkucavam jer koliko god vozio po ravnom kod nas su staze takve da uvek naletis na saht koji nije u ravni sa asfaltom, onda silazenje i penjanje na ivicnjake,...
Nulti servis je na bajsu odradjen, a imam jos jedan kontrolni za mesec dana.....ostalo po potreba i naplacuje se! :) Verovatno je do podesavanja, skrenucu im paznju kad budem isao! takodje znam da lanac hoce da dodiruje prednji menjac ukoliko je u dijagonalnom polozaju pa te kombinacije brzina treba izbegavati! Za sve ostalo nista ne bi trebalo da se cuje...
naravno da bajs nigde necu ostavljati ali hteo nehteo desavace se situacije kada cu morati na par minuta da ga ostavim! Recimo kad idem na Adu bajsem, normalno da ga necu ispustati iz vida i kada budem u vodi neko ce biti pored bajsa ali opet sigurnije cu se osecati ako znam da je zakljucan jer je ipak potrebno neko vreme da bi ga neko odvezao!
Ovo imam u planu da kupim:

http://www.jankovic-.../tresor1350.php

s tom razlikom sto sam na buvljaku video slican model sa 4-cifrenim numerickim zakljucavanjem, iste duzine i sajle debljine 12mm za 600din. ovaj je skoro duplo skuplji pa ne znam vredi li uzimati ili je sve isto!?
Tako planiram i ovo, za felne i eventualno jos neke sitnice:

http://www.jankovic-...s/combiflex.php
  • 0

#24 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2008 - 04:40 PM

Ovo imam u planu da kupim:

http://www.jankovic-.../tresor1350.php

s tom razlikom sto sam na buvljaku video slican model sa 4-cifrenim numerickim zakljucavanjem, iste duzine i sajle debljine 12mm za 600din. ovaj je skoro duplo skuplji pa ne znam vredi li uzimati ili je sve isto!?
Tako planiram i ovo, za felne i eventualno jos neke sitnice:

http://www.jankovic-...s/combiflex.php



Kupi onu jeftiniju sa buvljaka, jer su to sve sajle do "par minuta" sigurnosti, koje sluze da mozes spokojno piti pice u kaficu dok gledas bajs jednim okom, a za razliku para mozes uzeti nesto drugo.... svetlo, brzinomer, rukavice, kaciga itd.

Druga sajla po meni je cista glupost. Licno nikad nisam imao potrebe za tako nesto. Ako pak vezujes bajs onda tu sajlu mozes provuci kroz jos nesto (kaciga ranac).
  • 0

#25 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 02 June 2008 - 05:48 PM

Pazi ako se neko nameraci da ti digne bajs nece ni ovo cudo da ti pomogne!!! [-X [-X [-X
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#26 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2008 - 07:17 PM

[youtube_embed][/youtube_embed]

Ko jos nije video ovaj klip...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#27 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 02 June 2008 - 09:33 PM

[youtube_embed][/youtube_embed]

Ko jos nije video ovaj klip...


Auuuu!!! Sramota!!! #-o #-o #-o

Btw. Umro sam od smeha kada je krenuo onako histericno da testera!!! :mrgreen: A da ne spominjem testeru...reko' sad ce i banderu! :lol:
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#28 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 03 June 2008 - 12:54 PM

Kupi onu jeftiniju sa buvljaka, jer su to sve sajle do "par minuta" sigurnosti, koje sluze da mozes spokojno piti pice u kaficu dok gledas bajs jednim okom


Verovatno si u pravu, a kao sto si rekao meni ce to sluziti iskljucivo u sadejstvu vizuelnog kontakta! bajs nikada necu ostavljati, a da ga ne vidim, a i ako se to desi bice neko od drugara pored njega!

Druga sajla po meni je cista glupost. Licno nikad nisam imao potrebe za tako nesto. Ako pak vezujes bajs onda tu sajlu mozes provuci kroz jos nesto (kaciga ranac).


Ja sam mislio da je provucem kriz felne ili tako nesto!

Pazi ako se neko nameraci da ti digne bajs nece ni ovo cudo da ti pomogne!!


Toga sam svestan i nadam se da necu imati takvo iskustvo! Ali znas kako kazu, ako do toga i dodje nek se bar malo pomuci, a ne na izvolte!
  • 0

#29 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2008 - 01:11 PM

Neki praktikuju da skinu jedan točak ili čak oba, šticnu, pomere volan u položaj u kom ne može da se vozi...sve ovo ukoliko lopov ima nameru da se odveze biciklom koji je maznuo, a ne kombijem ili nekim drugim prevoznim sredstvom.
Sve u svemu, bicikli nestaju i iz zatvorenih i zaključanih zajedničkih prostorija u zgradama, podrumima, hodnicima...i to ne samo dobri, već i totalni krševi.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#30 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 03 June 2008 - 01:39 PM

off-topic
mada nadovezuje se na poslednje postove (predlazem da se tema razdvoji na novu). :P
Proslog meseca drugaru iz ulaza maznuli bajk...
Totalnu krsinu..Marka neka 'leva' ..nema pedalu, zardjao sav, tezak 20 kg min. gume u raspadu, oprema...recimo shimano (imao je nalepnicu na menjacima :D ), star minimum 15 godina...a da ne govorim o potrebnom centriranju oba tocka, kocnicama koje ne rade, i raspalom sedistu na koje bolje da ne spustis tur.
E sad...pitanje je kome to treba!??? sta sa tim bajkom raditi, osim u livnicu ili tako nesto... #-o
Btw. On se odusevio sto se je konacno otarasio djubreta, :lol: i sada merka neke nove...
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#31 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 June 2008 - 01:57 PM

Neki praktikuju da skinu jedan točak ili čak oba, šticnu, pomere volan u položaj u kom ne može da se vozi...


To je toliko zezanja oko sastavljanja i rastavljanja da se onda postavi pitanje zašto uopšte ići (tamo gde mogu da ukradu) biciklom a ne busom ili kolima, kad se gubi dvotočkaška prednost 'od vrata do vrata'?

Meni je lakše da samo raskačim kočnice :mrgreen:

Naravno, što se tiče čuvanja, samo u kući/stanu. Nedavno su nam obili podrume, imao sam ludu sreću da lopove bicikli nisu zanimali, pa je moj ex. polar, koji je bio u zimovniku u zajedničkoj prostoriji pod 162 (obijena) katanca, ostao tu gde je.
  • 0

#32 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 01 July 2008 - 09:52 AM

Bio sam na prvom servisu...u princupu je sve ok! jedina stvar koju sam zaboravio da pitam, a koja me bas nervira jeste sto se cuje nekko grebuckanje za koje nisam siguran odakle dolazi, da li iz prednjeg tocka ili sa prednjeg menjaca! Kao da je u felni nesto zaboravljeno pa zvecka povremeno...
  • 0

#33 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 July 2008 - 03:55 PM

Bajk na leđa pa vrti točkove, pedale, kurble... Možda ti se negde nešto češe o kočnicu, možda je nabla 'osušila'.

Sad si me setio, na mom polaru je u početku isto nešto grebuckalo te sam pitao onog ortaka drumaša, okrenuo je krug i rekao da vozim bez brige dok ne prestane da grebe :) Prestalo je.
  • 0

#34 poison355

poison355
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 02 July 2008 - 06:18 AM

Meni je jednom bio upao kamenčić u felnu kada sam menjao gumu i to je stalno zveckalo dok nisam provalio šta je i izbacio.. Ja to na tvoje "kao da je u felni nešto zaboravljeno".
  • 0
P o i s o N

#35 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 02 July 2008 - 11:40 PM

Da je kamencic mislim da bi imalo drugaciji zvuk, ovo je nesto bas 'aluminijumski'....ne znam, vozicu i dalje tako mada me bas bas nervira!
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika