Jump to content


Fotografije

Problem sa rukama...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 celawo

celawo
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 May 2008 - 11:35 PM

Naime, dok vozim biciklu posle nekog vremena ruke pocnu da mi trne, prvo u predelu saka a posle i podlaktice. Probao sam da stavim i rukavice, pomazu mi malo ali opet posle nekog vremena se javlja isti problem. Na volanu imam sundjere i rogove, ali ne pomaze... Da li neko moze da mi kaze u cemu je problem i kako da ga resim? .........hvala
  • 0

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 31 May 2008 - 12:40 AM

Sta znaci 'posle nekog vremena' :roll: ?Daj okvirno vreme ili jos bolje kilometrazu.Zavisi kakav hvat governala imas(palac-dole ili palac-gore),obrati paznju na to kao prvo.Pod predpostavkom da su rukavice dovoljno mekane i rukohvati(gripovi),daj ovde svoju visinu i velicinu rama,tj zavisi od polozaja u kome si dok vozis(velicina rama,koliko je izvucena sticna ,duzina i ugao lule).Meni su ruke(sake pre svega) trnule jer sam navikao na tzv majmunski hvat =; -hvat sa palcem gore sto je navika iz teretane jer se tad ne gubi snaga na stisak a i manje bole misici sake dok dizes tegove tako da sam ja preneo svu tezinu(tokom voznje bicikle) na dlanove(koren sake+koren palca)pa kocio krvotok u tom delu i eto.Sad dok vozim bajs,palac dole a i palac treba valjda da je dole zbog shiftanja(ako nisu samaraljke).TAKO SAM JA RESIO OVAJ PROBLEM E SAD AKO NEKO MISLI DA GRESIM NEK ISPRAVI :!: Naravno sve ovo ako vozis mtb ili treking sa ravnim ili rizer(low rizer)governalom ako vozis trkaca nek se javi neko ko moze da pomogne...
  • 0

#3 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2008 - 01:14 AM

Prvo nisi naveo kakav teren voziš. Ako ti trnu ruke posle nekog zahtevnijeg spusta mislim da je to normalno, a ako je posle kratke obične vožnje onda postoji mogućnost da ti je nešto poremećeno u ravnoteži i da treba da menjaš ( dužinu lule, ugao sica , visinu šticne itd.. ) to je od mene..
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#4 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 31 May 2008 - 09:19 AM

PRVO provjeri da li ti je sjediste paralelno sa zemljom.
AKo je nagnuto naprijed onda klizis ka upravljacu i veliki dio tezine prenosis na ruke, pa mozda zato trnu. Trebalo bi da prestane, ili se bar smanji ako podesis sjediste. Druga je stvar sto ce ti onda trnuti " family jewels "
Pozdrav
  • 0

#5 celawo

celawo
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 31 May 2008 - 11:00 AM

e ovako...velicina rama je 19", visok sam 180cm, u pitanju je MTB, uglavnom vozim po asfaltu, palac mi je okrenut dole. provericu kako mi stoji sediste, ali mislim da je u ravni sa zemljom...
  • 0

#6 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 31 May 2008 - 11:06 AM

obavezno proveri i kod lekara, jer ipak ne bi trebalo da ti trnu ruke tek tako.
  • 0

#7 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 31 May 2008 - 11:39 AM

Ja sam 176cm i vozim 19.5", pa nemam tih problema. Mada imam kratku, 4cm, lulu. Moguce je i da ti je lula malo predugacka pa si previse nagnut naprijed. Probaj malo da skratis lulu to ce tezinu malo prebaciti na sjediste.
Ovo da ti trnu i podlaktice nije bas uobicajeno. Doktor, za pocetak, nije losa ideja.
Pozdrav
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 May 2008 - 01:07 PM

Ma nosi svu težinu na korenu šake, razbija karpalni tunel. Baci te sunđere i promeni položaj na bajku. I ruke se ne drže stalno u istom položaju inače bi otpale iz ramena posle 2 sata.
  • 0

#9 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 31 May 2008 - 03:05 PM

PRVO provjeri da li ti je sjediste paralelno sa zemljom.
AKo je nagnuto naprijed onda klizis ka upravljacu i veliki dio tezine prenosis na ruke, pa mozda zato trnu. Trebalo bi da prestane, ili se bar smanji ako podesis sjediste. Druga je stvar sto ce ti onda trnuti " family jewels "

Pa kako sad postići kompromis? Ja sam baš bog ove druge spomenute stvari malo sedište nagnuo ka napred, ali i dok je bilo praktično u ravni sa zemljom posle vožnje od nekih 30-40 minuta mi trnu šake. Palac džim ispod zbog menjanja brzina. Visina 173 cm, veličina rama 18".
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#10 Nickname

Nickname
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 31 May 2008 - 03:35 PM

Pa kako sad postići kompromis? Ja sam baš bog ove druge spomenute stvari malo sedište nagnuo ka napred, ali i dok je bilo praktično u ravni sa zemljom posle vožnje od nekih 30-40 minuta mi trnu šake.


Šake ce trnuti svakako, ali ne bi trebalo previše, to se rješava promjenom položaja ruku na upravljaču, rogovima i sl.
Ostalo ne bi trebalo da trne, a to se rješava, prvenstveno, sjedištem prilagođenim anatomiji vozača i pravilnim podešavanjem istog. Zavisi, naravno, i od geometrije bicikla i jos gomile faktora.
Do prije par mjeseci ja sam vozio na nekoj pijačnoj varijanti sjedišta, koje je bilo SAVRŠENO. Trebalo mi je vremena da ga podesim kako valja, ali kada sam ga podesio, apsolutno nisam imao problema sa trnjenjem, no znamo čega.
Onda sam ga promijenio. Sada ustajem sa sica svakih 7-8 km da bi mi *aja, pardon my french, dobila malo krvi i da ne bi otpala, ali nema veze - vozim firmirano sjedište sa titanijumskim šinama. :)
Ova priča može biti jako individualna, i, uglavnom se svodi na probu i grešku, dok se ne nadje zadovoljavajuća konfiguracija.
Pozdrav

P.S. Hoce li neko da kupi firmirano sjedište sa titanijumskim šinama? Dajem jeftino.
  • 0

#11 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 31 May 2008 - 08:40 PM

Kako ovde neko rece,eksperimentisi malo sa polozajima ruku a i celog tela tokom voznje ,menjaj polozaj saka,malo rogovi ovako-onako ,malo rukohvati.Verujem da ces resiti problem u dogledno vreme,ne verujem da je za kod lekara mada...
  • 0

#12 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 05 June 2008 - 07:30 AM

meni na rukama izasli neki kao bubuljica....dali je to od sunca?cime se mazete?
  • 0

#13 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2008 - 09:29 AM

Vrlo verovatno da je od sunca, kao neka vrsta vodenih plikčića...posledica nenormalno jakog zračenja. Ukoliko voziš više sati po suncu - OBAVEZNO se maži, faktor u zavisnosti od tipa kože, ali ja ne bih ispod faktora 20 išao. Nemoj ulje, jer je suviše masno, mleko za sunčanje ili sprej su bolje varijante.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#14 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 05 June 2008 - 11:34 AM

Moja prica pocinje nakon duze voznje, sa trnjenjem ruku, bolom u zadnjem delu,bolom u ledjima...Prica se razvija menjanjem sedista (oko 7 kom, najbolje se pokazalo najtvrdje, trans am), svim vrstama volana i rogova (ergonomski, gumeni su malo pomogli). Kraj price je kupovina recumbenta. Izgleda sasavo, ali mene nista ne boli... :D
Rezime:
Ako ti je stalo do cajca, prostate, ledja, ruku, glave (nema padova na glavu preko volana), zalegni i vozi...
  • 0
......................................

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2008 - 11:53 AM

Ako ti je stalo do cajca, prostate, ledja, ruku, glave (nema padova na glavu preko volana), zalegni i vozi...



Stoji, ali za MTB i trke na terenu j*** moraju da trpe, ko ih pita 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#16 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 06 June 2008 - 10:46 AM

Ako ti je stalo do cajca, prostate, ledja, ruku, glave (nema padova na glavu preko volana), zalegni i vozi...



Stoji, ali za MTB i trke na terenu j*** moraju da trpe, ko ih pita 8)


Nisam naglasio da se moj post odnosi na one koji voze samo iz zadovoljastva, i radi zadovoljstva... :D
Po nekim istrazivanjima, covek koji kupuje recumbent, ima 45 i vise godina. Znaci tada dolazi iz d..eta u glavu... #-o
  • 0
......................................

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 June 2008 - 11:50 AM

Ili to ili tad konačno uštedi dovoljno za jedan :-/
  • 0

#18 capricorn

capricorn
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 09 June 2008 - 03:54 PM

Moj prijatelj je problem resio kupovinom rukavica sa gelom, meni licno kada pocnu da trnu ruke,
popustim malo stisak na governal, da pospesim cirkulaciju, i promrdam prstima. Mozda ,ako ne mora (u nekom spustu) ne treba preterano cvrsto drzati governal. Ne verujem da je problem za docu.
  • 0

#19 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 04 October 2008 - 03:38 PM

Ne znam da li bi pomoglo kada bi uvezao sake i podlakticu specijalni tako zvanim zavojom mislim da ima da se uzme u prodavnici za ortopedska pomagala pa preko toga da stavis rukavice.Mada ja sam to praktikovao samo pri nekom extremnijem spustu....
  • 0
NEVER GIVE UP....

#20 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 04 October 2008 - 05:16 PM

Ruke u poredjenju s ostalim delovima tela u toku vožnje rade relativno malo. Za ruke se inače predlažu vežbe s tegićima...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika