Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#161 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 13 July 2013 - 07:36 PM

Fudbal ne vraća novce? Pa što se tolika sila božja tu nagura, ne možeš ih ni motkom isterati, verovatno zbog čistog entuzijazma i ljubavi...
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#162 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2013 - 07:49 PM

@karpkg Da ne idemo baš u off, nije "vraćanje" kad (sve) pare uzima onaj koji ih nije uložio, zar ne? [-X
  • 0

#163 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 13 July 2013 - 08:12 PM

Ako misliš na "naš" uloženi dinar, mislim kao društva, to se sigurno ne vraća, čak ni kao moralna satisfakcija...
Ali, u svetskom fudbalu se obrću zaista enormne pare, pa se dosta toga ulije i kod nas. Ionako svaki klinac danas ima svog menadžera koji ga prodaje dalje.
Biciklizam je uvek bio sirotinjski sport, čak i na globalnom nivou.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#164 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 02:26 AM

Još uvek je na Turu Slovenac - Janez Brajković.Inače,odličan je biciklista,ali je ove sezone u lošijoj formi.Ipak tek da se zna ima jedinicu u Astani.


Nisam gledao Janez gde je u generalnom, ali znam da se dobro razbio negde u 2/3 etapi, jedva je ustao, tj podigli ga i mislim da ga je dosta omeo u generalnom. Nisam siguran, ako je neko pratio može da nam kaže detalje ako bolje zna.

Kad smo već kod plaćanja, jel zna neko koliki su Ugovori biciklistima. Ajd za Fruma i Kontadora verovatno najveci pa i za ove šprintere verovatno, ali kojom kintom raspolažu ostali u timu.

Valjda potpišu na nekih 200 000 evra godišnje Ugovor ili možda mnogo više. Kao da sam nekad negde pročito da je Baso potpisao Ugovor na 1 milion evra, sad da li sam sanjao il stvarno pročitao, pojma nemam :D

Danas MontVentu, biće poslastica!
  • 0

#165 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 14 July 2013 - 07:11 AM

Janez je odavno van trke... Bas posle tog pada je odustao...Astana je imala dvojicu kapitena bez obzira na broj. Ostao je Jakob za generalni...
Janez je odlican biciklista, po meni u klasi sa Valjavecom... Proslavio ga je Dauphine od pre par godina kada se na kljucnoj etapi odbranio od napada Pistolera i osvojio zutu majicu...
To je bila voznja za pamcenje, na tom zadnjem brdu sigurno ga je jedno 10 puta napao Contador ali nije imao sansu da ode ni za pola tocka...
Sto se tice Ugovora sve je subjektivno i zavisi od vozaca do vozaca...Na pr. Cancelara je potpisao Ugovor na par miliona eura...Ali jedan je Cancelara...
Uglavnom, ovi najbolji imaju milionske Ugovore pa sve nize i nize...
Vrlo je bitno da se zna da u Pro Tour karavanu svaki tim vozacu mora da obezbedi minimalnu platu koja je propisana... Koliko se secam najmanja je bila od 5000 - 10 000 eura...
Normalno, zavisi od tima do tima...Daju se premije i ostalo... poz...
  • 0
Passo di Gavia

#166 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 07:38 AM

Koliko je meni poznato Alberto ima najvecu zaradu u biciklizmu (godisnja plata mu je 5 mil.bez premija), ali to je beda u odnosu na druge sportove, ako uporedimo najbolje u njima i koliko oni zaradjuju. Ekstremno tezak sport i iako i dalje kuburi sa dopingom i politickim odlukama, ipak moramo priznati da ga ljudi praktikuju iz ljubavi, posto drugih motiva jednostavno nema
  • 0

#167 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 14 July 2013 - 07:49 AM

Koliko je meni poznato Alberto ima najvecu zaradu u biciklizmu (godisnja plata mu je 5 mil.bez premija), ali to je beda u odnosu na druge sportove, ako uporedimo najbolje u njima i koliko oni zaradjuju. Ekstremno tezak sport i iako i dalje kuburi sa dopingom i politickim odlukama, ipak moramo priznati da ga ljudi praktikuju iz ljubavi, posto drugih motiva jednostavno nema


Upravo tako. Sve se svodi na ljubav prema biciklizmu. Nema tu nikakve zarade u odnosu na ono sto momci prezive u karijeri.
Veliki pobednici dozive i slavu i sve sto je prati. Ali oni mogu da se nabroje na prste obe ruke, ostali vozaci su uglavnom radnici...
  • 0
Passo di Gavia

#168 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 07:59 AM

Koliko se secam, "najgore" vodonose imaju 100-tinak hiljada godisnje. Sledeca kategorija je oko 250-300 000 a glavni pomagaci lidera imaju max 700-800 000 i to u jakim timovima koji to mogu da plate. Preko milion godisnje ima vrlo mali broj vozaca.
  • 0
.

#169 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 08:11 AM

Koliko je meni poznato Alberto ima najvecu zaradu u biciklizmu (godisnja plata mu je 5 mil.bez premija), ali to je beda u odnosu na druge sportove, ako uporedimo najbolje u njima i koliko oni zaradjuju. Ekstremno tezak sport i iako i dalje kuburi sa dopingom i politickim odlukama, ipak moramo priznati da ga ljudi praktikuju iz ljubavi, posto drugih motiva jednostavno nema


Bukvalno, spram ostalih sportova, biciklizam dodje kao sirotinjski. Secam se kad je jedan od nasih voditelja ne ESportu rekao otprilike. U uci Pro Turu ima registrovanih oko 420 vozaca i zbir njihovih primanja prosle godine je na nivou jednog fudbalskog kluba iz Francuske, pa mislim da pomenu Lion. E sad, uporedimo li pun vagon ljudi, sa saciom od 20 i kusur...Jasno vam je. n:confused0031
  • 0

#170 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 09:58 AM

Danas će biti super zanimljivo.Tipujem da će Francuzi na Dan Bastilje jurnuti ka vrhu Ventoa,Dakle,Pjer Rolan,Tibo Pino,Vokler...Niko od njih nije u igri za GC,a Rolan ima i dodatni motiv da brani tačkastu majicu.Juče je čuveni Šon Keli rekao da će pobeguljama trebati minimum sedam minuta u podnožju planine,kako bi mogli da se nadaju da će beg biti uspešan.
Saxo će sigurno testirati Fruma i Skaj pred dan pauze.Tipujem da će poslati Krojzigera napred,a kako će se to završiti mislim da niko ne može da pretpostavi.Naročito zato što je posle više godina ovo prvi Tour sa "ljudskim likom" :wink: ,dakle bez nadnaravno sumnjivih performansi biciklista.
Što se tiče love,mislim da su danas najplaćeniji Kontador,Kanćelara i Kev.Njihovi ugovori su poslovna tajna,ali su sume ne manje od tri milke.Minimalna plata za pro tur bicikliste je oko 30000jevreja,za početnike nešto manje.Vodonoše zarađuju do 100000,a oni koji su smatraju desnom rukom lidera i do 200000.Pobednik na nekoj od etapa Toura može da zaradi i do 150000 za narednu sezonu;osvajanje neke od etapa na Điru i Vuelti donose manje(oko stotke).Pobednici klasika mogu za narednu sezonu izboksovati i preko 200000.Novac za bicikliste u pro kontinentalnim timovima znatno je manji.Za najbolje je oko 150000,ostali su ispod 50000.U kontinentalnim timovima je limit oko 50000.Tu su još i bonusi i nagrade za uspehe na trkama,za najbolje ili najsrećnije i sponzorski ugovori sa poznatim(i manje poznatim)kompanijama.
Da bi shvatili o kakvoj se sići radi evo nagrada na najvećoj trci,Tour de France-u:
1.etapna pobeda:8000evra(4000za drugo mesto,2000za treće,sve do 200evra za dvadesetoplasiranog)
2.ukupni pobednik:450000evra(200000drugi,100000treći... 1000 devetnaesti)
3.zelena majica:25000evra(15000drugi,10000treći...2000 osmoplasirani)
4.tačkasta majica:kao i zelena majica
5.bela majica:20000,15000,10000,5000
6.najagresivniji vozač:20000
7.tim:50000,30000...
Mnogo patnje i znoja,a malo love.U odnosu na fuzbalere i tenisere,biciklisti su prava sirotinja.Zamislite da neki tamo levak u našoj srndaćaloj ligi zarađuje više nego recimo Filip Žilber ili Tomas Vokler.
  • 0

#171 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 01:49 PM

Nagrade na TdF-u su dno dna, jad i bedam prosto da ih pitaš, kako Vas nije sramota, ali naravno, nije to od juče!

Toliko je tehnika bicikala napredovala, karbonci, elektronika, sve je otišlo na gore, čak i popularnost i sve, a kinta ostala mizerna. Super.

Plata mesečna, tako sam razumeo od 30 000 evra ako je minimum za protur ekipe, i može nekako da se svari. I Ugovor od minimum 100 000e, isto. Naravno nula obična, al ajd sad.

Ali nagrade na TdF, a u dno...

Hvala Durango na objašnbjenju, za ovov citiram te:

Janez je odlican biciklista, po meni u klasi sa Valjavecom... Proslavio ga je Dauphine od pre par godina kada se na kljucnoj etapi odbranio od napada Pistolera i osvojio zutu majicu...
To je bila voznja za pamcenje, na tom zadnjem brdu sigurno ga je jedno 10 puta napao Contador ali nije imao sansu da ode ni za pola tocka...

Kraj citata;

Jel znaš koja je to etapa ako je sa Tura i godina da vidim na Youtube, ima verovatno.
  • 0

#172 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2013 - 02:33 PM

Ljudi, koliko se sećam, tih 30.000 je GODIŠNJE. Ovi jadni vozači zarađuju standardno po 2-3 hiljade mesečno, obična plata. A Đorđe mi reče standardno imaju 2 nedelje godišnjeg odmora u novembru, a već od decembra počinju pripreme za novu sezonu. Dakle, ko ne uživa u vožnji bicikla, nema šta da traži u ovom sportu. Prave pare su samo u dilovanju i proizvodnji fancy narukvica.

Danas opet odličan Frum, ali i dalje nije ništa gotovo. Čudno mi je da Kontador ne deluje umorno, nekako kao da se nije ni oznojio. Videćemo. Mada me sve više brinu te brzine. Ovakva etapa da bude 42 km/h prosek, deluje mi stvarno nemoguće.
  • 0

#173 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 02:40 PM

Iskidase ga danas sa prosekom 41.7km/h. Mislio sam da ce Frum stici medju prvima, al bas prvi...ne. Bogme, lepo se se izgleda bocnuo. n:blush2 Nadam se da se nece ispostaviti tako. Ali, sta reci za Kvintanu, kapa dole. =D> Taj ce tek da muci vozace po trkama u narednim godinama. :mrgreen:
  • 0

#174 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 02:44 PM

Iskidase ga danas sa prosekom 41.7km/h. Mislio sam da ce Frum stici medju prvima, al bas prvi...ne. Bogme, lepo se se izgleda bocnuo. n:blush2 Nadam se da se nece ispostaviti tako. Ali, sta reci za Kvintanu, kapa dole. =D> Taj ce tek da muci vozace po trkama u narednim godinama. :mrgreen:

Ajd From sto se bocnuo,ali sta je uzeo Porte?
  • 0

#175 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 02:49 PM

Ljudi, koliko se sećam, tih 30.000 je GODIŠNJE

Tako je,sve sume koje sam izneo se odnose za čitavu godinu.

Mislio sam da ce Frum stici medju prvima, al bas prv

Hehe,a kako je tek otresao Kontadora.Iz sedla je ubrzao i bajbaj Pistolero.Što se tiče bockanja,mislim da grešiš.Ovo danas je zbog extra porcije tunjevine koju je sinoć pojeo za večeru :D
  • 0

#176 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 July 2013 - 03:00 PM

Tur je završen! Ovo je plus 6 tako nešto, ne verujem sem nekog incidenta Fruma (pad, i sl.) da se ovo skine!
  • 0

#177 santjago

santjago
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2013 - 03:50 PM

Kad već pričate o platama biciklista i sportista uopšte, svega nekoliko sportova donosi velike novce. Fudbal, tenis, basket, auto-moto, ovi američki (golf ne računam, pozeraj :D ) . Pre par godina sam čuo da vrhunski vaterpolista teško može do ugovora od 100k godišnje. Tipa naš vrhunski reprezentativac, u top formi sa CV-jem punim medalja sa svih takmičenja. A zna se da je taj sport beskrajno težak, možda manje od biciklizma, ali možda i više, svaki na svoj način.
  • 0

#178 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 14 July 2013 - 05:28 PM

U pitanju je Criterium Dauphine Libere... Stage 6, od pre par godina...
Evo ti link, samo sto nije neki snimak koji sam nasao.. Mozda moze i bolji da se nadje...
Borba na Alpe D' Huezu...



Necu da komentarisem danasnju etapu... Ovolike oscilacije u formi su prevelike kod Porta... Na jednoj etapi kasni 20 minuta, na drugoj vozi kao da je prvi dan Toura...
Podsetilo me na Landisa u Phonaku kada je na jednoj etapu imao zaostatak od 15 minuta ili vise...
Na sledecoj etapi odlazi sam u beg i vraca zutu majicu a dolazi na cilj sa 30 minuta prednosti...
Verujem da je Froome vrhunski vozac ali ovako voziti bez tima, samo uz pomoc jednog vozaca...
Ja ne znam da li neko pamti da je neki vozac ikada ostavio Pistolera ovako iz sedista... Nije ni ustao...
Ako je covek cist i odrzi ovu formu bez povreda dominirace Tourom u narednim godinama...
  • 0
Passo di Gavia

#179 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 14 July 2013 - 05:50 PM

Ja se samo nadam da je cist...jer ne bi valjalo da jos jedan pobjednik toura bude dopingovan....sa druge strane postavlja se pitanje kako on to vozi bicikl u odnosu na druge...ne vjerujem da su ostali bas u toliko losijoj formi u odnosu na njega....ajd kontam hronometar, polozaj na biciklu, raspored snage, drzanje kadence....al ovo na brdu mi nije jasno...ispade sad on najbolji brdas u istoriji sporta, koji pritom razbija sve na hronometru...malo mi to sumnjivo...gledao sam Nibalija na Giru...al on nije fakticki imao neku ozbiljnu konkurenciju na brdima tako da ta njegova dominacija ispadne i normalna...al ovo bas nije normalno....
  • 0

#180 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 14 July 2013 - 06:53 PM

U pitanju je Criterium Dauphine Libere... Stage 6, od pre par godina...
Evo ti link, samo sto nije neki snimak koji sam nasao.. Mozda moze i bolji da se nadje...
Borba na Alpe D' Huezu...



Necu da komentarisem danasnju etapu... Ovolike oscilacije u formi su prevelike kod Porta... Na jednoj etapi kasni 20 minuta, na drugoj vozi kao da je prvi dan Toura...
Podsetilo me na Landisa u Phonaku kada je na jednoj etapu imao zaostatak od 15 minuta ili vise...
Na sledecoj etapi odlazi sam u beg i vraca zutu majicu a dolazi na cilj sa 30 minuta prednosti...
Verujem da je Froome vrhunski vozac ali ovako voziti bez tima, samo uz pomoc jednog vozaca...
Ja ne znam da li neko pamti da je neki vozac ikada ostavio Pistolera ovako iz sedista... Nije ni ustao...
Ako je covek cist i odrzi ovu formu bez povreda dominirace Tourom u narednim godinama...

+1 ovaj post opisuje danasnju etapu. =D>
  • 0
Our needs are few,our wants are many.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika