Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#121 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 08:19 PM

Jeste da idu teške etape, ali na njima ovi drugi trebaju toliko da budu bolji od Fruma, a on da toliko padne i pukne pa da mu skinu 3 minuta. Baš treba što bi rekli naši komentatori da se nađe u problemu, i to debelom, ono da jedva dođe do cilja, u šta ne verujem.

I, da, mišljenja sam da nije Frum toliko dobar koliko isti nema konkurenciju. Nekada smo imali tri ekstra vozača tri Fruma, Lens, Pantani, Urlih, pa klanje, a pore dnjih Zalaber, Heras, Vironk i td da ne nabrajam gladijatore...danas naravno po mom mišljenju spala knjiga na jedno/dva slova. Barem meni tako izgleda ovaj Tur.

A jeste lik fiksiran (Frum) jer je nemoguće da se zezaš i smeješ, a ovi okolo popadali, jeste ovi drugi se nisu spremali za trku, bili na pecanju prošli mesec :roll: a pre toga na kampovanju roštiljali.

Ali daj bože da ne budem u pravu i da nastane prava drama na Turu, ali sam skeptik.
  • 0

#122 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 08:54 PM

Meni Frum deluje više kao vanzemaljac, nego kao drogiran, al' ajde... Uostalom, baš je i našao kada bi se drogirao, u eri najžešćeg progona veštica. I ne znam što toliko mrzite Skaj, oni zaista savršeno rade, taktički i tehnički, kako to da bukvalno naprave dva vrhunska hronometraša ( ustvari, dva vrhunska olraundera), tačno se vidi taj istovetni stil na biciklu, sa idealno postavljenom pozicijom, ritmom i tehnikom vožnje i to dva vozača koja ne spadaju u klasične hronometraše.
A za Kevendiša, lako je sesti u fotelju, pa vraćati snimak petnaest puta i gledati šta je bilo na 1.06 minuta, znači jel treba naglašavati da je sprint totalno ludilo, da se odluke donose u hiljaditinkama, da su reakcije totalno instinktivne, da su i oni toga svi svesni, da niko i ne želi kontakt, ne što mu je žao drugih, već kontakt umanjuje šansu za pobedom. Jeste Kevendiš kasnio, jeste krenuo i sa pogrešne strane, sigurno i jeste frustriran, pošto sada svi odjednom dobro sprintaju, ali ga i jeste Velers zatvarao, malo ali dovoljno, posle kontakta je i Mark odustao od dalje borbe, Argos nosi pobedu, sudije su presudile i kraj priče.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#123 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2013 - 09:53 PM

Evo mog razmišljanja.
U brdima, tim služi prvenstveno da tera ritam koji tebi odgovara i da neko drugi reaguje na skokove i spaja. Zbog toga mislim da je izolacija veliki problem. Pogotovo žutoj majici, jer on mora da reaguje na svaki napad, a to iscrpljuje. Zato slabiji tim i ne želi majicu suviše rano. Naravno, na 9. etapi su svi još odmorni, ali na 15. ili 16...

Kontador je posle 11 etapa na 4. mestu, 2 minuta ispred Rodrigeza i 3 ispred Evansa, što meni govori da odlično stoji i sa snagom i sa formom. A i Krojciger je odličan. Možda nisu želeli da forsiraju do sada upravo zato da bi imao Krojcigera uz sebe kada bude najteže. Opet, Rodrigez je Vueltu izgubio na 17. etapi, iako je do tada delovao ubedljivo. Kontador je izuzetno iskusan, daleko iskusniji od Fruma. Frum deluje kao klinac željan dokazivanja, ne može uopšte da se suzdrži. Uz to, mislim da su Kontador i Bjarne Ris bolji u donošenju pravih odluka u odsudnim trenucima, nego Frum i Skaj (tu se ne zna ko je luđi :)).

Naravno, sve to pada u vodu ako se ispostavi da je Frum duplo jači od svih zajedno (iz bilo kog razloga ;)), ali ja i dalje mislim da nije tako. Videćemo.

@karpkg To kao da kažeš: "Izbori su završeni, RIK je presudio i kraj priče". ;) Tako nijedan forum nikada ne bi postojao. Pričamo, nema tu ničeg lošeg.
  • 0

#124 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 10 July 2013 - 11:28 PM

A sto si ti tako vezan za Fruma?

Ma znam se sa njim, imali smo zajednicke treninge pre 8 godina. Samo zbog toga. :) Nisam vezan, nego realan. Nece niko da ga ugrozi jer ne moze, jer je prejak i dominira. Pa mi je, kad je ovaj tur u pitanju, smesno sto se posle svega vidjenog dovodi u pitanje pobednik, i mogucnost da se nekako sve promeni nekim taktikama. I stvarno sam ozbiljan, moje misljenje je bolje da sede na dupe, obrukace ih mnogo. A sto se tice konkurencije, neko je spomenuo Lensa Urliha Basa. Pa i tu je bilo isto, samo ne u ovako ranoj fazi (lens ih je treso). Ja nisam pratio turove od 2002 pa nadole, ali posle toga ovakav vozac nije bio na turu. A da je van konkurencije pokazuje to da su svi ostali tu negde a on +4 min. I malo je nemoguce da su ostali manje trenirali od njega, da je on trenirao vise ili bilo sta drugo. P.S. Ovaj komentator sa RTS mi tako ide na ku..c da je to nemoguce. Kakav teletabis...
  • 0

#125 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 11 July 2013 - 12:39 AM

Meni se i dalje cini da Frum na neki nacin pojma nema sta ga ceka...ono sto se desilo prije tri dana treba da bude nauk za Sky...nisu oni popadali zbog te etape nego zbog suludog ritma dan prije...e sad...s obzirom da se prica kako je Frum stalno zapomagao na tim radiju za Portom mislim da mu nije bilo bas svejedno...a prije tri dana njemu je skakao samo Movistar....sta ce bit kad se ukljuce i ostali...sve i jedan od tih lidera moze da napravi havariju i problem Frumu...pogotovo sto ce sad bit njih koji ce jurit etapni trijumf jer su vec izgubili puno vremena (Schleck, Rodriguez, Evans....)...tu se vise nece znat na koga vise pazit...
  • 0

#126 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 11 July 2013 - 08:29 AM

Ma extra je Tour, po meni najbolji do sada u poslednjih 15-tak godina, jer je jasno da ce svi raditi protiv jednog. Ipak nisu mocni Ameri pa da se svi plase.
Bice napadan do kraja i te kako, samo sto mislim da su male sanse i da ce da odbrani majcu. Realno je najjaci, ali ovakav kakav je do sad, ovaj Tour obecava mnogo dobru borbu do kraja, ako nista, berem za II mesto.
Sto se tice (SKY) i dalje tvrdim da su zasticeni. Pa setite se Wigginsa od pre neku godinu, a i FROOM-a, ko je realno cuo za njega pre 3 godine, gde je Wiggins bio tada, otpadao je kao dete u poredjenju sa ostalima???
Nekada je I Postal/Discavery/Astana svaki klub gde je bio g-din "Pharmstrong", radio savrseno. Lance je sa ozbiljnim fizickim nedostacima za vrhunski biciklizam postao monstrum koji siluje sve koji pokusaju na bilo koji nacin da mu se suprotstave, bio je i te kako "allrounder" kao Froom i Wiggins, ali uz EPO i ostala cuda moderne medicine.
Na zalost savrseni rad nekog tima na PRO Tour trkama u poslednjih nekoliko godina pokazatelj je politickih igara koje su prisutne u svakom sportu, ali narocito izrazene u biciklizmu, sto se moze videti i u nacinu na koji su LA oduzete titule, a nikom drugom dodeljene. UCI je odavno izgubio kredibilitet i svi koji su znali, ukljucujuci i organizatore trka, morali su da odu zajedno sa LA. Ukoliko se to ne dogodi, moci cemo samo da slusamo tuzne price par godina kasnije, a do tada sto ce mnogo karijera, timova, bicikala, zivota, biti unisteno to nije bitno, covek je ionako najjeftinija roba. Nego da ne idemo u off vise, ovo je neka druga tema...
  • 0

#127 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 11 July 2013 - 03:06 PM

Bravo za Kitela! n:anim_32 ne mogu reci da mi Kevendiš nije postao antipatičan posle preključerašnje etape, ne zato što je srušio čoveka u žaru borbe već zato što nije našao za shodno ni da pomisli da je možda imalo pogrešio..

a komentatori na rtsu često pobrkaju lončiće.. "Kitel je bio brži ali da pogledamo još jednom.. i evo vidimo kako Grajpel prestiže Kevendiša..." (i niko ne provali) #-o
  • 0

#128 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 11 July 2013 - 04:19 PM

Jubilarno stoto izdanje Tur d’Fransa pocelo je danas...
Ukratko snimak veceras na RTS 2 u 22:35...


iako rizikujem da budem...ipak cu:

zar nije mala greska u naslovu teme:
100 godina TdF je napunio 2003. godine?
Ovogodisnje je 100. izdanje, zar ne?
  • 0

#129 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 11 July 2013 - 04:42 PM

Jeste, u pravu si :D skroz smo prevideli gresku u naslovu #-o
  • 0

#130 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 11 July 2013 - 06:24 PM

@Cane(eee)
Taman posla da sam protiv diskusije na forumu, čak se odavno nisu vodile sedeljke na drumske teme, podaviše nas ovi planinci. Ranije sam bio sklon da odmah napljujem neki ovakav postupak kao Kevendišev, ali sam spoznao da sami takmičari među sobom mnogo realnije sagledavaju takve situacije i uopšte ne reaguju tako burno kao posmatrači. Zato sam i rekao da ako sudije nisu presudile drugačije, stvar je gotova i ide se dalje.
A da je Tur gotov, svakako nije. Pukne guma, padne lanac, zaboli stomak... i eto promene.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#131 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 July 2013 - 09:03 PM

Kitel je uradio ono što Sagan na ovom Turu još nije - pobeda u direktnom okršaju sa Kevendišem. Svaka čast, odlično vozi čovek, mada je opet prerano prestao da pedala i samo gurnuo bajk. Saganu onaj jeste opasno zasmetao, ali svejedno nije imao šanse. Kao da nema hrabrosti za direktan okršaj, nego se pravi kako samo brani majicu.

Ipak, mislim da je Sagan sve manje zadovoljan pukim sprintom i da bi voleo da postane vozač za generalni plasman. Kao da mu je krivo što ne može da cilja na više.
  • 0

#132 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2013 - 01:22 PM

Šteta što timski auto nije pregazio Kevendiša, bila bi to poetska pravda. ;) Ali kako je počeo da vrišti...
  • 0

#133 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2013 - 03:20 PM

Ko ono reče da taktika, iskustvo i tim nemaju veze? :) Možda i najbolja etapa do sada, potpuno neočekivano. Ali to i jeste poenta - neviđen osećaj za pravi trenutak. Evo kaže i Rodžers, odlučili su u trenutku. Naravno, trebalo je raditi puno da bi se uopšte našli u takvoj poziciji. Kontador pokazao šta znači iskustvo, kako se stalno vraćao nazad i terao sve da rade, fantastično. Frum se potpuno pogubio u trenutku, nije znao da li da prati ili da čeka ostale. Ništa još nije gotovo, kao i uvek trka se odlučuje u brdima. Sad je pitanje koliko će vozača Skaju da ostane u poslednjoj nedelji, a sutra će se znati koliko se Saxo danas istrošio.

Sagan opet izduv'o, nikako da dobije Kevendiša u direktnom okršaju.
  • 0

#134 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 July 2013 - 03:25 PM

au kakav pitchvajz.. dodas jak vetar na ravnicarsku etapu i eto haosa u generalnom, bravo za saxo =D> skaj se opet raspao, sto je kontra onim pricama od pre par dana kako je skaj nadmocan jer su ulozili mnogo u istrazivanja, aero tunele, pripreme, bicikla, saradnja sa formulom 1, bla bla bla (bezvezne (da se lepo izrazim) novinarske price i velicanja, samo da bi nesto rekli)
  • 0

#135 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 12 July 2013 - 03:33 PM

Eto šta može da napravi nezgodan vetar.Frum je izgubio više od minuta u ravnici u odnosu na Kontadora,a Valverde oko devet.Saxo je pokazao super kvalitet a Skaj se raspao na komadiće.Port izgubljen u svemiru,Bos odustao,kao i Kirjenka.Jbg,kockali su se ove sezone jureći i Điro i onom nosonji Viginsu poslali prvu postavu sa Uranom i Serhiom Enaom;on se potom ukakio(malo od lošeg vremena,a više od Nibalija) i povukao iz trke.I šta imamo kao posledicu - Fruma bez pravog vodonoše,s jedne strane, i Kontadora sa Rodžersom,Krojzigerom,Ruočom,na drugoj strani.Mislim da će ga pojesti u Alpima.Voleo bih da grešim,pošto sam Frumov navijač,ali ovo danas je bilo njegovo loše izdanje.Videlo se da nema noge.
  • 0

#136 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 July 2013 - 03:39 PM

Tipujem da neće moći da distanciraju Fruma u brdima, na ovakvim etapa im je lakše pošto Frum zavisi od drugih. Bilo bi interesantno pogledati na kojoj poziciji je bio u trenutnku kada je došlo do odvajanja. Pretpostavljam da nije mislio da će pući grupa a da je vozio ngde više u sredini.
  • 0

#137 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2013 - 04:12 PM

Kad je Saxo povukao, grupa je pukla baš kod Fruma. Recimo da je bio oko 10. pozicije. A što je neko umorniji, to više zavisi od tima, kakav god da je teren. Jedva čekam da vidim hoće li Frum sutra opet da skače i srlja. :)
  • 0

#138 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 12 July 2013 - 04:44 PM

Ma napadaće Fruma svuda.Saxo ima dve karte za kockanje:Krojzigera i Kontadora.Pošalju Čeha napred,Frum to mora da prati,a Pistolero sa Roučom na njegovom točku i čeka trenutak za napad.Razvlačiće ga kao koru za gibanice na svakom brdu,taman da je i Petrijino :D.
Ne treba zaboraviti ni leteće Holanđane,Molemu i Ten Dama.Obojica su u odličnoj formi i kako imaju dobar tim,predstavljaće ozbiljan problem za Fruma i njegovu razbijenu družinu.Hteo-ne hteo ako krenu u napad,Frum će morati da ih isprati
Bottom line,ako Frum ne uzme Tur ove godine,to će biti direktna odgovornost menadženta ekipe.Za najvažniju trku u kalendaru šalje se NAJJAČI tim.Biciklizam je timski sport,davno su prošla vremena Kanibala kada je to možda bio one man show.
  • 0

#139 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2013 - 04:56 PM

Ne treba zaboraviti ni da je sve više onih koji su već otpali i koji će utehu da traže u etapnim pobedama. Što znači da Saxo verovatno neće ništa morati da radi sâm, biće dovoljno i drugih da vuku. Izgleda da je i Valverde sad u toj grupi, Vokler se praktično još nije video, a tu su i drugi Francuzi koji će da grizu za etapnu pobedu. Biće zanimljivo.
  • 0

#140 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 12 July 2013 - 05:35 PM

Steta sto je Valverde otpao, kako bi tek bilo da je i on u konkurenciji, mada i ovako je vrh. jedva cekam nastavak :D
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika