Jump to content


Fotografije

100. izdanje Tour de France-a


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
326 odgovora na ovu temu

#261 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 06:47 PM

Frum je kažnjen sa 20sekundi kazne zbog uzimanja gela iz timsko automobila.Ipak se radilo o prekršaju.
  • 0

#262 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 06:59 PM

Jaoj bre, pa ko nije planirao etapu SKY??? O cemu pricas covece...Od toliko puno faktora zavisi etapa, pa i to da li ce neko doziveti zid na trci. Kad taj napor zavisi samo od tebe OK, mozes da isplaniras, treniras po jednom sistemu, spremas se za nesto i opet vrlo lako mozes da promasis, a kad ne zavisi, e onda si u problemu, kod kandidata za I mesto sigurno ne zavisi, jer ga svi napadaju i mora da reaguje na sve izazove, a to ne moze da se planira lako. Definitivno je mogao da ima gel u dresu, ali i nije, jer nisu oni papani pa da nisu znali koliko ce da dobiju za kaznu, to je svesno uradjeno i to je sigurno deo plana, jer da nije, ekipa ne bi imala dodatke u kolima u tom delu trke, A to drugo...molim te koja to supstanca tako brzo podize performanse da mozes da letis po stazi, rado bi da nabavim jednu do sada nikad nisam cuo da postoji tako nesto niti ga probah. Ne shvataj ovo kao licni napad, mnogo me nervira tvrdnja o popingovanju bilo koga, kao da postoje carobni napitci za koje niko ne zna sem pobednika. Doping je proces i on mora da bude kontinuiran, instant doping tip 3 u 1; 2 u 1, na zalost ne postoji, moras malo duze da se rokas da bi postigao nesto, a najjaci si obicno na kraju ciklusa ili malo nakon zavrsetka tako da uzimanje dopinga iz kola, jednostavno ne stoji
  • 0

#263 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 07:41 PM

Valjda je smajli na kraju napomene u zagradi dovoljan dokaz da nisam mislio ozbiljno kada sam napisao "možda je uzeo nešto drugo".Mislim,očigledno je...
Da li je Frum danas udario u zid?Sasvim moguće,ali to je deo takmičenja.I ovo,između ostalog,pravi razliku u jednom takmičenju.Ako misliš da je ovo danas bilo deo plana...ok,sasvim prihvatljivo.Popili su kaznu zbog kršenja propisa i to je to.
  • 0

#264 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 07:46 PM

Kakvu su kaznu popili? Sta Frumu znaci 20 sekundi a mogao je zbog gladi da zatrokira i izgubi minut ili dva danas a da zbog toga sutra bude toliko iscrpljen da izgubi jos vise.
Realno gledano, ovo je poklon za Sky a ne kazna.
  • 0
.

#265 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 08:12 PM

Zare,moram da priznam da se sa tobom u potpunosti slažem.Ali radi se o nekim uci pravila i kazna za ovo dodavanje gela je 20 sekundi(kako su to izračunali pojma nemam :D ).No videćemo kako će se sutra stvari odvijati.Kada biciklista krene da se muči,a nema tranzicione etape da se odmore noge,već se ide iz planina u planine,svaki naredni dan je sve teži.Ovo glede Fruma koji je danas patio,dok je Kvintana etapu zvaršio vrlo sveže.Sutra prvo idu dva vrha hors kategorije,i peleton će se odmah pocepati.Tvrdo verujem da je sutra dan d i da će Frum biti pod još većim pritiskom nego dana.Tipujem da će sutrašnja etapa biti dramatičnija od današnje.
  • 0

#266 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 July 2013 - 10:21 PM

Kakvu su kaznu popili? Sta Frumu znaci 20 sekundi a mogao je zbog gladi da zatrokira i izgubi minut ili dva danas a da zbog toga sutra bude toliko iscrpljen da izgubi jos vise.
Realno gledano, ovo je poklon za Sky a ne kazna.


Slazem se. Kako li bi tek Kvintana vozio...Niko ga nije pitao je li gladan. :mrgreen:
  • 0

#267 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 06:54 AM

Valjda je smajli na kraju napomene u zagradi dovoljan dokaz da nisam mislio ozbiljno kada sam napisao "možda je uzeo nešto drugo".Mislim,očigledno je...

OK sorry, nepomenuo sam da ne shvatas licno :D , licno bi voleo na Nairo pobedi na trci, ali mislim da je utopija, i da je Froom odavno resio stvar
  • 0

#268 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 July 2013 - 07:22 AM

"[...]L’Equipe – the French sports magazine that relentlessly hunted the likes of disgraced former seven-times Tour winner Lance Armstrong – acquired Froome’s physical and sporting data for the last two years.
That data was analysed by respected cycling doctor Fred Grappe, who found nothing to suggest anything untoward in Froome’s performances.
Grappe works for rival French team FDJ as their performance expert, and he also is an advocate of stronger anti-doping procedures in all sports.[...]
Here is why Grappe thinks Froome is clean:
Parameter 1: Q. Are there any unusual developments in power? A. No. [...]
Parameter 2: Q. Has his unusual aerobic potential changed? A. No. [...]
Parameter 3: Have there been fluctuations in weight? No. [...]
Parameter 4: Has there been a change in his recovery powers? No. [...]"

Ceo tekst sa objašnjenjima donetih zaključaka po navedena četiri parametra na http://eurosport.yah... ... 48218.html
  • 0
--

#269 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 07:30 AM

Kakvu su kaznu popili? Sta Frumu znaci 20 sekundi a mogao je zbog gladi da zatrokira i izgubi minut ili dva danas a da zbog toga sutra bude toliko iscrpljen da izgubi jos vise.
Realno gledano, ovo je poklon za Sky a ne kazna.

Nema ovde nepoznanica, zavera i slicno. Pravila I predispozicije svakog takmicanja su jasna ko dan i zna se kolika je kazna za koji prekrsaj. Da li bi bilo ko na mestu Frooma postupio drugacije? Malo morgen, uzeli bi i benzin kad bi imali u sta da sipaju :)
  • 0

#270 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 July 2013 - 12:01 PM

Jeste bespredmetno da li bi Frum bez gela morao i da stane na pola sata ili bi umro 3 metra dalje. Odigrali su u okviru pravila (očigledno nije predviđeno izbacivanje) i to je to. Ako ćemo da pričamo kao Vulkanci. ;) No, kako ovde ima i običnih ljudi, onda ćemo da diskutujemo da li je to ispravno, da li je poklon, da li je Kvintana mogao da izbije na čelo GC, itd. :) Uostalom, većina foruma i služi upravo da razni ljudi pričaju o tome "šta bi bilo kad bi bilo". :)

Ja navijam za AC i to od Đira 2011. Neko navija za Fruma. U skladu sa tim se iznose i mišljenja i stavovi i sve je super ako ne počnemo međusobno da se napadamo. Svako ima pravo i da misli da se Frum roka nečim opasnim. Ili da je čist k'o suza i da je prosto jezivo bolji od svih.

Samo par razmišljanja. 1) Ako praktično na svakoj etapi Skaj tempom pokida sve najbolje vozače i timove, isti bi morali da se zamisle. 2) Skaj je objavio Frumove podatke samo za poslednje 2 godine, za koje i postoji sumnja. Oklevanje podstiče dodatne sumnje da li su i predati podaci namešteni. 3) Na CyclingNews je neko pomenuo da je isti stručnjak svojevremeno i za Armstrongove podatke rekao da je sve normalno.

Danas se u svakom sportu koriste najsavremeniji metodi treninga i istraživanja. Zbog toga je praktično nezamislivo da se pojavi neko toliko dominantniji od svih. I to tako iznenada kao Frum. Tim pre što je poslednja slična dominacija u buciklizmu bila slučaj Armstrong. Naravno, sve to ne znači da Frum zaista nije čudo od deteta. Ko je sumnjičav, ostaće sumnjičav. Pitanje je da li će oni koji ga sada vole i poštuju nastaviti da misle isto i ako on bude gostovao kod Opre? Lično mi je to najtužnije kod Armstronga - da ga neki brane i poštuju i posle svega.
  • 0

#271 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 12:35 PM

Ma pricamo sta bi bilo kad bi bilo.
Po meni je za ovo jedina prava kazna izbacivanje iz trke zbog ocigledno nesportskog sticanja prednosti. Kazniti nekoga sa 20 sekundi ili 100 evra/dolara/franaka je smesno, posebno kazna u novcu. One koje krse pravila treba udariti tamo gde ih najvise boli. Pare nisu neki problem ali ako ga sa prvog mesta preselis na 7-8. zbog kazne od 10 minuta sledeci put ce debelo da razmisli da li da krsi pravlia.
I na nasim trkama se vozaci kace za kola i skidaju razliku koju sami tesko da bi mogi da nadoknade i onda ih kazne (i to ako ih uhvate) sa 100 franaka. Lakrdija...

A sto se tice Fruma, ne navijam ni za koga posebno i stvarno bih voleo da je cist ali mi je sve mnogo sumnjivo. Nadam se da gresim...
  • 0
.

#272 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 12:42 PM

Slažem se da je kazna od 20sec smešno mala, ali takva je za sve. I u drugim sportovima se kalkuliše i procenjuje da li je kazna vredna nekog rezultata. Zato postoje faulovi i sl.
Ružno je što je sve urađeno u fazonu briga me. Da je kazna deset mesta dole kao u Formuli 1 u nekim slučajevima, ovakve scene se ne bi dešavale.
  • 0

#273 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 12:53 PM

@caneee,
hipoglikemija, je veoma ozbiljna stvar za sportsko dostignuce, ko je doziveo zid zna o cemu pricam, kriza moze da traje taman toliko koliko bi trebalo da ga neko najuri sa I mesta. E sad, ko bi od profesionalnih sportista postupio tako da zbog toga izgubi trku, za koga (sem sebe) smes da kazes da je cist, ko od drugih vozaca ne bi uradio sto i Froom da je bio na njegovom mestu? Ako cemo za pravo, Alberto Contador je bio suspendovan zbog dopinga, vozio je sa Armstrongom u timu (svi njegovi timovi su bili komplet dopingovani), seti se dominacije Contadora na Turu u to vreme,eksplozivnosti koju je imao, a ista je bila misaona imenica za druge, govorkanja o njegovom VO2 max-u i ostalom. Ti pises kao navijac i ja to razumem, ja ne navijam za Froom-a, cak sta vise volim Contadora (od momenta kad je otresa Armstronga ga cak obozavam :D , mada se ovde potajno nadam pobedi Quintane), ali kao sto sam nepomenuo ranije, spreman sam svakoga da opravdam i branim, pogotovu dok ne dokazu da li je kriv ili ne, za sada decko vozi za klasu iznad ostalih.
@zare,
kao sto rekoh predispozicije su jasne, uzmes pravilnik i procitas, tamo sigurno pise da je kazna za uzimanje hrane iz sluzbenog vozila na mestima gde to nije dozvoljeno 20" i to je to, cak sta vise Porte je dodavao hranu Froomu i on ju je uzimao iz kola, tako da je on trebao da bude kaznjen (ako cemo bas po pravilima)
  • 0

#274 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 July 2013 - 01:50 PM

@Srx Kako shvatam, hipoglikemija (ako je ona u pitanju bila) nastupa zato što preteraš sa naporom. Dakle, nisi za to što pokušavaš da uradiš. Onda je realnost da usporiš/staneš dok se ne oporaviš, možda i odustaneš. Ne kažem da neko treba da umre na trci :), ali kazna jeste smešna, jer bi Frum možda izgubio celu trku.

Kontadorov slučaj je vrlo specifičan. Pre svega, sve je trajalo čitave 2 godine, kao da je Srbin u Hagu. Drugo, sâm UCI je rekao da je koncentracija klenbuterola bila 400 puta (!) manja od nivoa koji može da utiče na performanse. Priznaćeš da nije isto što i Armstrong. :) A na Điru 2011. bio je sigurno pod posebnom pažnjom i nisu ništa našli. Znam, reći ćeš nisu ni Frumu. :) Razlika je što AC tada nije razbio sve živo na svakoj etapi, nego je pobegao na 2 i to je bilo to. Pritom, da je imao "dil" da zataška doping na tom Điru, ne bi ni bio suspendovan i zataškao bi i Tur 2010. Konačno, AC je taj Tur dobio sa 39 SEKUNDI ispred Šleka. Frum da sad vozi unazad ne može toliko da smanji razliku. I na svakoj etapi divlja. Prosto je veoma sumnjivo.

No, da vidimo šta će da bude do kraja. Možda Saxo ima neku briljantnu ideju kako će ovo jurcanje po ravnom da im pomogne da nadoknade 5 minuta. :) Iako ne vidim da nešto sustižu i vodeće na ovoj etapi, kamo li na trci.
  • 0

#275 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 02:00 PM

A sta reci za Valverdea sto je dovukao Porta do Fruma i onda se desilo cuveno dodavanje gela. Tim gestom je samo naskodio Kintani da jos smanji razliku za zutom majcom i eventualno se ukljuci u borbu za nju
  • 0

#276 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 03:13 PM

Za koga su komentatori malo pre na RTS-u rekli da živi povuceno, na nekoj planini ili jezeru, za nekog vozača. Pa ako ste upamtili, pevajte :D :?: To je Miki Despotović pričao u svtari.

Gledam stream i tv odjednom (ako stream zabode) pa mi je RTS-ov skoro smanjen i nisam čuo kako treba.

5.11 Frum, to je to.

2-mesto je :?:
  • 0

#277 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 03:21 PM

Drugi verovatno Kvintana.
  • 0
.

#278 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 03:44 PM

Pih,omaših totalno u proceni da će ova etapa biti uzbudljiva(glede GC-ja).Vidi se da su sve štedeli za sutra.Frum je broj jedan sigurno,ali će za preostala mesta na podijumu biti ozbiljno krljanje.Mislim da je od konkurenata u najgoroj formi Kontador i da ne bi bilo nemoguće da ga preskoče i Kvintana i Rodrigez,koji je napaljen kao u svojim najmlađim danima.Biće interesantno i za tačkastu majicu,s tim što je Rolan bez šansi,pošto će odluka pasti na poslednjem usponu,a tu on nema nikakvih šansi,naročito onako isceđen posle današnje etape.
  • 0

#279 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 July 2013 - 04:53 PM

Ako nije prvi, Kontadoru je sigurno prilično svejedno gde je. Ipak, za očekivati je da napravi bar jedan pokušaj u 20 etapa (nisam primetio da je do sada nešto stvarno pokušao), a i sponzorima sigurno nije svejedno. Verovatno su danas onako bacili vozače ispred Skaja baš zbog sponzora. I malo zato što Kvintana daleko više ugrožava Kontadora, nego Fruma. A tu je i utešna nagrada - najbolji tim. Ipak, ako Saxo, kao jedan od glavnih kandidata za GC, ostane i bez etapne pobede, to će biti potpuna sramota. Zato bi trebalo očekivati bar jedan pravi pokušaj, a ne vidim ni zašto bi se Frum nešto mnogo trudio da ga prati. Osim čistog ubijanja u pojam, naravno. :)

Da ne zaboravim - bravo za Koštu! :)
  • 0

#280 Srx

Srx
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 19 July 2013 - 07:28 PM

@caneee, da naravno, nije na vreme osetio simptome, zato je trokirao, kad misici nemaju hranu to i prezivis, ali kad je nema mozak, to je panika, licno sam par puta iskusio sta znaci ostajanje bez depoa koji su potrebni, nije ni malo lepo veruj mi...Sto se tice clen-a i AC, znam ja mikac sve oko slucaja i ne osudjujem coveka ni malo, njegova greska je bila sto je izblamirao Armstronga posle povratka i pokacio se sa njim, nakon toga je poceo lov na vestice, kao sto je bio i na sve druge koji su mu se ikada suprotstavili. Zbog toga mi je Froom i simpatican sto ne lici na Armstronga ni malo (barem za sada), po ponasanju decko deluje sasvim skromno, da li je prevarant ili ne, vreme ce pokazati, za sada od mene, kapa dole
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika