Jump to content


Photo

100. izdanje Tour de France-a


  • This topic is locked This topic is locked
326 replies to this topic

#181 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 July 2013 - 07:31 PM

Što se tiče bockanja,mislim da grešiš.Ovo danas je zbog extra porcije tunjevine koju je sinoć pojeo za večeru :D


Joj kad bi mene tunjevina tako radila jeo bi je triput dnevno :mrgreen:
  • 0

#182 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 14 July 2013 - 08:08 PM

Sto se tice ovih domacih biciklista cini mi se da je uz Brajkovica jedino Kiserlovski nesto uradio bitnije....da se moze rec da ga se nesto pita ponekad....ipak biti u top10 i drugi u poretku mladih vozaca na giru i nije mala stvar a ....al cini mi se da je on jos kao junior otisao u sloveniju da vozi za Krku....samim tim lakse je dogurat do nekih respektabilnih italijanskih trka, a samim tim i do nekog respektabilnijeg tima....poenta price - ako si sa 21 godinom i dalje na nasim putevima velike su sanse da nikad ni neces dogurat negdje dalje od toga....ne zato sto je neko slab vozac nego sto je jednostavno rodjen u crnoj rupi svijeta kad je u pitanju biciklizam....zato jos vise respektujem ljude koji se trude na ovim nasim putevima....
  • 0

#183 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 14 July 2013 - 08:35 PM

Ja se samo nadam da je cist...jer ne bi valjalo da jos jedan pobjednik toura bude dopingovan....sa druge strane postavlja se pitanje kako on to vozi bicikl u odnosu na druge...ne vjerujem da su ostali bas u toliko losijoj formi u odnosu na njega....ajd kontam hronometar, polozaj na biciklu, raspored snage, drzanje kadence....al ovo na brdu mi nije jasno...ispade sad on najbolji brdas u istoriji sporta, koji pritom razbija sve na hronometru...malo mi to sumnjivo...gledao sam Nibalija na Giru...al on nije fakticki imao neku ozbiljnu konkurenciju na brdima tako da ta njegova dominacija ispadne i normalna...al ovo bas nije normalno....


Postavljena slika :D
  • 0

#184 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 14 July 2013 - 08:43 PM

Frum je na dopu 100%. Naravno, čuće se tamo 2017-te.

Port isto, ovakve oscilacije, ne znam...

Kao da ima scenarija:

Lens, ti se rokaj, a Ulrih i ostali sa manjim dozama takvim da ti ne mogu ništa, ti skači, cepaj planine, kadencu razbijaj, i to je to. Tako i bi!

Frum, ti se rokaj, a Kontador i ostali sa manjim dozama takvim da ti ne mogu ništa, ti skači, cepaj planine, kadencu razbijaj, i to je to. Tako i bi!
  • 0

#185 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Posted 14 July 2013 - 08:56 PM

Ovo danas je stvarno bilo nadrealno. Ovako lako ostaviti krem svetskog biciklizma mi je potpuno neverovatno. Ni nafilovani Armstrong nije ovako nadmocno pobedjivao. Ili je Frum stvarno toliko nadmocan ili su svi ostali u losoj formi (i uz to priblizno isto losi) ili radi hemija.

Iskreno se nadam da je Frum cist, jos jedan Armstrong biciklizmu stvarno nije potreban.
  • 0
.

#186 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Posted 14 July 2013 - 09:30 PM

Ne mogu svi favoriti da budu u losoj formi. Pogotovo sto su se i Condator, Rodriguez, Valverde, Fuglsang i dr. spremali samo za Tour kao primarni cilj za ovu godinu. Niko od njih nije vozio Giro...
Evans da kazemo da je vozio Giro koji je bio tezak ( snezni Giro) pa i nema sada formu, Andy je bio dosta povredjen...
Druga cinjenica je da Sky uopste nije dosao na Tour u najjacem sastavu.. Do zadnjjih 15 dana pred Tour nije se znalo da li ce i Wigo biti tu... Nema Montoye, Urana...Sve su to vrhunski brdasi...
Onda Sky dodje na Tour, i sa ovako oslabljenim timom izgube Kirienku koji je trebao da bude drugi covek odmah iza Porta i Bossona Hagena...
Mozda u vreme Kanibala nije bilo potrebno ( jednom je Edy nosio zutu majicu, bio u begu preko 100 km i uzeo etapu...) ali u danasnje vreme biciklizma ne moze da se dobije grand tour bez tima...
Takodje mi bode oci to sto je Froome u rangu sa najboljim hronometrasima na svetu. Pogledajte masu Cancelare, Martina i ostalih. Sve su to teski vozaci... A na zadnjem hronometru Froome zamalo nije pobedio Martina...
A danas se videlo da jedan Nairo koji je bas klasicni brdas ne moze da ga prati... I to ga je napao nekoliko puta iako su imali prednost i davao je smene Nairo a znate da je nepisano pravilo da zuta majica da pobedu drugom vozacu...
Po tome se vidi koliko je Pistolero veliki kada je tako pustio Andya da pobedi, pa onog malog Kolumbijca na Giru...
Jednostavno, to tako ne ide... Bolji od klasicnih hronometrasa, bolji od klasicnih brdasa, jos je samo ostalo da pocne da pobedjuje i u sprintu pa da bude kompletan vozac.
Ako ovako nastavi u zadnjoj nedelji dace im po pola sata zaostatka...
Dve su opcije u igri. Ili je Froome starno novo cudo od coveka ili se prejeo tunjevine...
  • 0
Passo di Gavia

#187 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Posted 14 July 2013 - 09:39 PM

A meni se cini kako sada vozi da ce pobediti i Vueltu ove godine...

Zna li neko kada je on aktivno poceo da se bavi biciklizmom, sa koliko godina? On sam kaze da je kasno, prethodno vozeci mtb samo kao prevozno sredstvo a ne zbog bavljenja sportom. Zato mi sve ovo deluje jos neverovatnije. Da ne pricamo o tome da do pre nekoliko godina niko nije ni znao za Fruma.
  • 0
.

#188 Dzordz

Dzordz
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 14 July 2013 - 09:48 PM

Ma covek se drogira i to je to. Ono jednostavno nije realno. To vidim cak i ja koji ove godine prvi put pratim aktivno tour od pocetka. Ima ih jos na koje sumnjam. :mrgreen:
  • 0

#189 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 14 July 2013 - 09:49 PM

jos je samo ostalo da pocne da pobedjuje i u sprintu pa da bude kompletan vozac.


Frum dobija etapu na Jelisejskim Poljima u Parizu!! :lol:
  • 0

#190 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Posted 14 July 2013 - 09:52 PM

U pitanju je Criterium Dauphine Libere... Stage 6, od pre par godina...
Evo ti link, samo sto nije neki snimak koji sam nasao.. Mozda moze i bolji da se nadje...
Borba na Alpe D' Huezu...


Durango, hvala brate za ovo, potražiću ako ima još koji snimak.

Jeste, ko što napisaste, prejeo se tunjevine sigurno. Ja ne znam, pa oni bace sve pare zaradjene na tu hemiju...kako se ne plaše to važi na primer za Lensa, sada Fruma da im to debelo ne našteti zdravlju...ali kada uđeš u mašinu, na to se ne gleda.
  • 0

#191 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 14 July 2013 - 09:56 PM

Sve mi se cini da je on britanski biciklisticki projekat isto kao sto je Lens bio americki....samim tim ima ogromnu protekciju po pitanju jedenja tunjevine isto kao sto je imao i Lens....vjerovatno je to neki zesci dil Sky-UK-UCI-Froome....mogao je to da bude i Wiggins ali cini mi se da su od njega odustali jer je po pricama previse arogantan...najgore ce bit ako mu stvarno za koju godinu otkriju doping....biciklizam moze lagano da se zabrani kao sport jer jos jedan takav skandal definitivno nece prezivjet....a sve vise vjerujem da je u pitanju doping jer onako otkacit Contadora...mislim da je Pistolero pomislio "bolje da si mi samarcinu zviznuo nego tako me otkacit...".....

Ma covek se drogira i to je to. Ono jednostavno nije realno. To vidim cak i ja koji ove godine prvi put pratim aktivno tour od pocetka. Ima ih jos na koje sumnjam.

Ma tacno se moze vidjet kad je neko u formi a kad nije....mozes ti imat los ili dobar dan al zna se ko je kakav biciklista i sta moze a sta ne moze...a Froome kao da vozi bicikl ko sto ga niko nikad nije vozio prije...kao da je pronasao novi revoucionarni nacin za drzanje kadence i savladjivanje brda...
  • 0

#192 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Posted 14 July 2013 - 10:06 PM

Ne znam da li se iko seca kada je Froome vozio prvi Tour...Bio je u Barloworldu, 2008 god...
Na jednoj brdskoj etapi je zavrsio u ambisu bukvalno...
Moja greska, ipak je to bio John Lee Augustyn a ne Froome...
U svakom slucaju tada je Froome vozio svoj prvi Tour...
  • 0
Passo di Gavia

#193 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3853 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 14 July 2013 - 10:10 PM

Profesionalni sport nema mnogo smisla. Mutanti. 41 prosek na etapi od 250km i ciljem na Mont Vontuu.. n2:doh fali mi smajli koji baca peglu
  • 0

#194 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 July 2013 - 10:31 PM

Hronometar: Frum ~54 km/h, Kontador ~51 km/h. Prekjuče, na RAVNOM, Frum ~47 km/h, Kontador ~47 km/h (uz ogromnu pomoć nekoliko timova). Danas, u brdima, Frum ~42 km/h, Kontador 41,5 km/h.

Ovako gledano, razlika nije velika. Ipak, veoma je sumnjiva činjenica da je Kontador danas pred kraj ostao bez snage i usporavao (prirodno), dok je Frum, posle uzimanja magične torbice (Sport Bili bi mu pozavideo), u tim istim trenucima poleteo. Bilo bi jako zanimljivo videti kojom brzinom je vozio poslednjih 6-7 km. Osim toga, upada u oči da je Frum tada vozio mali prenos, a išao brže od ostalih, za šta je potrebno manijakalna kadenca, van svake pameti. Treći detalj - Fruma praktično niko nije napadao, a on je skakao i napadao puno puta, što zahteva jako puno snage.

Već rekoh da ne želim da pratim Tur unapred smatrajući da se neko drogira. Pratiću i navijaću kao da je sve regularno. Ako pobedi Frum, sve čestitke. Ipak, zaista je previše sumnjivih detalja i stvarno ostaje još samo da oduva Kevendiša, Sagana i Kitela na sprintu (sa minut prednosti). Na žalost biciklizma i svih klinaca kojima su takvi uzor, plašim se da će Frum za 10 godina da gostuje kod Opre. :( Ko zna, možda je Vigins šutnut, jer nije više hteo da učestvuje u tome.
  • 0

#195 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 14 July 2013 - 10:33 PM

Ja lično verujem da su svi vodeći da dopingu. Pitanje je samo ko koliko.
S druge strane Frum je i prošle godine meni delovao nadmoćno i samo ga je Viginsovo prisustvo kočilo da bude brži.
Posebna priča je da je danas nepotrebno demolirao svoj tim. Bolje da je sedeo i čekao napad koji bi branio. Ovo što je danas uradio može da znači ili da je 101% čist jer mora biti svestan da će priče krenuti ili da ima toliko novu tunjevinu pa je užasno samouveren.
  • 0

#196 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Posted 14 July 2013 - 10:34 PM

On je trenirao hokej, znam da je u mladosti imao konstantno one parazite sizosomijaza, gledao bas o njima veceras na diskaveriju.
Ako je ispostavi da je super moci dobio od puza koji mu je opsedao telo u mladosti to ce biti kul 8)

p.s. Ipak mislim da ce Froom u skorijoj buducnosti gostovati kod Opre.
  • 0
Potpis

#197 dedalus

dedalus
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Posted 15 July 2013 - 07:12 AM

Znam da je off,ali evo nahvataše i Asafu i Geja(i još neke) da su preterali sa tunjevinom.Šalu na stranu,Frumov napredak u cigla dve godine,u najmanju ruku je sumnjiv.Gledao sam ga na Vuelti 2011., kada je bio drugi iza Koboa i pitao se ko je ovaj vanzemaljac.Moglo bi se reći da prilično redovno pratim biciklizam,ali da za Fruma nikada ranije nisam čuo.Nije ni čudo pošto je do te Vuelte učestvovao na B takmičenjima.I onda odjednom BOOM,drugi na jednoj GT trci.Neobično,zar ne?!
A ono juče,mislim tako otresti Kontadora,Kvintanu,pa onda jo-jo forma Porta,Skaj bez Bosa i Kirjenke,ali svejedno uništava konkurenciju...No comment.
  • 0

#198 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 15 July 2013 - 01:09 PM

Toliko je providno,da mi se gadi.Nema sumnje da je nasviran žestoko,tkođe nema sumnje da mu(im) iz nekog razloga tolerišu sve to.Smatram da pokušavaju od njega da naprave zvezdu kalibra Lensa,jer to je ono što diže popularnost u nebesa,a i zarade naravno.Lensa nisu dirali u vrhuncu slave,neće ni Fruma,jednostavno tako funkcioniše Show biznis.
  • 0

#199 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Posted 15 July 2013 - 01:39 PM

Mogu da razumem (ali ne opravdavam) da se neko ufiksa da bi pobedio... Ali ne mogu da razumem da se ufiksa i onda sve odere sa nekom nenormalnom razlikom. Ako si vec ufiksan vozi normalno, tek toliko da pobedis i ne izazoves sumnju. Ali oni idu kao besni...
Da li im ta tunjevina udari u glavu pa kada krenu ne mogu da stanu ili je nesto drugo u pitanju, uglavnom, nije mi jasno.
  • 0
.

#200 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Posted 15 July 2013 - 01:52 PM

Niko nece dirati Fruma dok svima ide deo kolaca koji se zaradjuje tunjevinom. Ako pogledamo Frum osvoji ovaj tur pa onda mozda osvoji Vueltu(nista nije iskljuceno) posle toga potpisace par vise milionskih ugovora sa nikeom,adidasom, itd. Naravno deo kolaca od tih ugovoraide Uci-u i ostalima. Ako pogledamo Lensa niko nije dirao na vrhuncu dok je bilo kolaca za sve, ali kroz godine parcici su bili sve manji. Inace gosp. Frum je frustriran:
http://www.independe... ... 09487.html
Btw. ako ih otrese opet onako na Alpe D' Huezu onda je na necemu 100%.
p.s da prostite al sve bih ja to usranom motkom :mrgreen: :mrgreen: n:fighting0028 n:fighting0030 n:fighting0092
  • 0
Our needs are few,our wants are many.




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users