Jump to content


Fotografije

Pozdrav


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#21 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 07:41 PM

Iskren da budem, nikad mi nije bilo jasno kolika moze da bude razlika izmedju ovih acera, sd5 ili boljih, sem mozda u tezini. Koliko god ih uporedjivao, potpuno su istih geometrija, sta tu moze da poboljsa kocenje? Zar nisu pakne one koje su zaduzene za to? Koliko vidim sve one imaju istu polugu! Zna neko da mi objasni?

Moje iskreno misljenje je da ako imas parica da pazaris ove acera, pazari. ;)
  • 0

#22 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 02 July 2013 - 08:15 PM

@ schojka
Bitna razlika? Samo paknovi...
Metalne v-brake kocnice i rucice + malo bolji paknovi daju odlicnu kombinaciju za svakog rekreativca.

@ zekiboki
Kvalitetni paknovi te kostaju nesto manje ili isto kao set Acere koji si postavio.
Cene paknova su za par, tako da ti je potrebno oko 15-20 erura za komplet.
Znaci kupis kocnice sa oglasa i cepaj. :)
Ako nista drugo Logan kocnice su uzasno ruzne, ovako ces dobiti i na estetici. ;)

Ako uzimas crno-bele rucice kocnica uz njih moras i rucice menjaca koje su 25+ eura (set).
I dalje mislim da bi trebalo da uzmes one koje sam ti iznad preporucio.
Iako su ove crno-bele lepe na oko. :)
Mozda bi bilo najbolje uzeti ove rucke, stekati pare i pratiti oglase, pa ostalo sve kada naleti nesto zanimljivo...
  • 0

#23 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 08:19 PM

Uzeo sam komplet neke v-brake kocnice, PVC, u radnji za bicikle, za 450 dinara, i prednje i zadnje komplet celjusti...
e sad iste kao i moje stare shimano (na isti princip),ukombinujem, sklopim sve, i prezadovoljan sam kocenjem, koci mnogo bolje, od mnogih mehanicnih diskova...

Pakne extra... Ove shimanove mi traju vec 10 godina nisam menjao, ni paknove...
A sad mi se samo paknovi pojeli, pa uzmem komplet kocnice, reko trebace... Jeftinije... i prezadovoljan sam...
  • 0
Postavljena slika

#24 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 09:13 PM

@laci86
Tako sam i pretpostavljao! :)
  • 0

#25 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 July 2013 - 10:29 PM

Prednja suspenzija koju si pomenuo suntor xcm je blago receno jedno veliko .ovno. Zaboravi

Posto vidim da je imas na bajsu, reci mi sa cime nisi zadovoljan? Ako se uzme u obzir cena i cinjenica da nije vazdusna vila.
Pitam zato sto i ja imam istu. Pre podmazivanja (tj fabricki) je radila dosta losije, ali nakon servisa je mnogo bolja i sasvim fino radi posao. Vozio sam i bolje vile, razlika se primecuje, ali ipak mislim da vredi s obzirom na cenu. Svakako bolja nego bilo koja jeftinija vila koja nije Suntour, tipa Mode, Zoom i slicne.
  • 0

#26 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 10:51 PM

@dule0911
Prvo, stelovanje tvrdoce se s.ebalo posle nedelju dana. Niti mozes da zavrnes niti mozes da odvrnes!
Drugo, koliko god da sam uspeo da zategnem oprugu i dalje mi mnogo olako propadne skoro do kraja hoda.
Trece, bio sam u poziciji da se zbog kasnjenja u vracanju izgubim kontrolu nad prednjim tockom pri silazenju sa malo vecih prepreka ( stepenik, ivicnjak...). Jednom prilikom sam skoro ostao bez ponosa, jer se natako na cevku ko blesav, sve sam zvezde prebrojao!
Par stvari koje sam se setio na brzaka, a nerviraju me najvise.
Napominjem da sam kupio novu u planetu pre tri godine!
E sad, mozda je to zbog moje tezine 100+, mozda jer tako treba da bude, ali ja je retko otkljucavam.
Ne vozim offroad samo asfalt, jer nemam vremena, a i nebih se bas usudio sa ovom vilom da previse experimentisem. :(
  • 0

#27 zekiboki

zekiboki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 03 July 2013 - 05:19 PM

@laci86
Otisao sam u Planet Bike sa namerom da kupim kombinovani set rucice kocnica i siftera koji si mi preporucio , medjutim taj set ne postoji u radnji po toj ceni , vec je cena 3.700 rsd.

Tako da sam izasao sa ovom kombinacijom:

Postavljena slika
Postavljena slika

Mislim da bi trebalo da funkcionise sasvim dobro .

Jos mi ostaje da uzmem siftere , ali to ce sacekati sledeci mesec ,ne zuri mi se ... :D
  • 0

#28 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 03 July 2013 - 05:27 PM

Bravo ti ga bate! Super kupovina!
  • 0

#29 shandaniak

shandaniak
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 16 August 2013 - 03:00 AM

Posto vidim da se ovde pise o Monitor Man-u koji i ja imam, taman da postavim neka pitanja.
Kupih ga prosle godine, i sad posle godinu dana nemam skoro nikakvih problema, mada...

Problem prvi je sto mrzim grip-shift i u nekoj buducnost planiram da ih zamenim trigerima. Jeste da mi lepo rade, nema kasnjenja u promeni brzine, ali eto, ruzni su mi i ne volim ih.
Drugi problem je sa kurblom. Leva kurbla mi se iskrivila. Jednom sam otisao u servis kad sam cuo krckanje i tad je serviser samo pritegao kurblu a drugi put je konstatovao ono sto i sam vidim. Kurbla se pokrivila, verovatno od moje tezine. Kad je vec pominjem 105 do 115 kila (variram :D ).
Upravo zato htedoh da postavim pitanje schojka, ocigledno mi je da si menjao pogon. U toj dilemi sam i ja. Da li samo da odem i kupim suntavu levu kurblu ili da skupim pare i kupim pogon neki kvalitetniji?

- Vidim i da je tvoj 9-faz. Ja bih zeleo samo da promenim 14-28 konfiguraciju kasete u nesto pametnije. Pod tim mislim nesto tipa 12-30 ili 32 bese? Ako su u pitanju 7ofazi, da li oni samo se menjaju tipa skines tocak i redom skines ili moras celokupan onaj deo oko tocka da skidas (ono na sta naleze kaseta, zaboravih kako se to strucnije kaze)?

- i ako nije problem, da mi neko kaze nesto o vilama. Razmisljah da promenim ovu krutu i da uzmem neku koja ce mi koristiti cisto da bar malo odmorim ruke od neravnog puta. Napominjem, vozim 98% na asfaltu. Ne bih da nesto posebno bacam pare na neke ultra skupe kad nikada necu iskoristi njihov potencijal :)

btw, setih se da pitam.... s' obzirom na moju kilazu koju nikako da skinem, da li je pametno uzeti tanje gume? ove su mi 26x1.9 ...
  • 0

#30 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 16 August 2013 - 04:06 PM

Moj savet ti je da stavis neki deore ili neki u toj klasi do 50€ najvise i bice ti vrh, za trigere mozes da stavis shimano sl-m310 rapidfire za 3x7, odlicno resenje za fabricki setup koji imas, da bi zamenio kasetu koju imas necim konkretnim, moras da menjas i tocak, menjac a samim tim i triger, gume mozes da stavi tanje naravno. Ja trenutno vozim 26x1,75, a u planu mi je da ih dogodine jos stanjim, a doslovce sam tvoja kategorija 105 do 115 kg kako dune vetar :)))
  • 0

#31 shandaniak

shandaniak
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 16 August 2013 - 04:35 PM

Ok, znaci Deore za pogon, kontam da je to prihvatljivo. A kontam cim se budem odlucio na menjanje kasete da uzmem da menjam i trigere.
pretpostavljam da ovako nesto ne bi meni onda odgovaralo http://www.cikloberz...ow.php?id=65902 sto se tice pogona...

A sto se vile tice? Vidim da kazu da su ove zoom glupost ziva... Opet, naglasavam, da meni ne treba ne znam se sta, nego cisto da to lepo radi da ako naletim na neku neravninu bar da mi malo ublazi udarac na same ruke.
  • 0

#32 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 16 August 2013 - 06:11 PM

Deore sam uzeo kao primer krajnje gornje granice, sve ispod toga dolazi u obzir. Taj pogon ce ti zavrsiti posao samo tako, pri tom ne moras da kupujes patronu, jer je pogon na cetvrtku. Samo skines tvoj i namontiras ovaj. Uzmi samo u obzir da si ti imao treking pogon ( odnos zuba 48-38-28) a ovaj je mtb pogon ( odnos zuba 42-34-24), ne ces biti super brz na pravim deonicama :)))) hehehe....
Sto se tice amortizera, uzmi najjeftiniji koji ima lockout, da kad se smoris od udobnosti i krenes uzbrdo da mozes da ga zakljucas ;).
  • 0

#33 shandaniak

shandaniak
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 16 August 2013 - 06:25 PM

samo ispravak. sad mi je pogon 24-34-42. Mada bih voleo da uzmem veci da budem malo brzi...

U svakom slucaju, hvala puno na informacijama. Sad me raduje to da ne moram i patronu da menjam :) Objavicu slike kad nesto promenim i tako to.

Hvala jos jednom. Pozdrav
  • 0

#34 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 August 2013 - 09:03 AM

Sto se kasete tj racne tice...
Ukoliko ne zelis da menjas glavu i ostanes na trenutnoj konfiguraciji, jedina pametna opcija koju imas jeste stavljanje racne sa megarange-om, gde je najveci zupcanik 34, zaboravih odnos ovih drugih.
Ako zelis da ostanes na 7fazu imas opciju da menjas samo glavu (sve ostalo moze isto da ostane) na kasetnu i kupis 12-32 kasetu. Iz iskustva, zavrsava posao sasvim ok, brzina je isto zadovoljavajuca (sa 44 napred koji imam na tom bajsu).
  • 0

#35 shandaniak

shandaniak
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 17 August 2013 - 10:34 AM

Ako zelis da ostanes na 7fazu imas opciju da menjas samo glavu (sve ostalo moze isto da ostane) na kasetnu i kupis 12-32 kasetu. Iz iskustva, zavrsava posao sasvim ok, brzina je isto zadovoljavajuca (sa 44 napred koji imam na tom bajsu).


E upravo to sam i hteo. ne moram da stavljam 9-faz kad svejedno mi najmanji bude 12 a najveci eto oko 30, sto mi bas odgovara. Videh da ima da se kupi 7-faz u slicnim konfiguracijama kao sto si naveo, znaci 12-32. E sad, problem je bio sto mi odma' kazu da moram sve da menjam ako zelim samo kasetu da zamenim. Rekoh necu da dodajem brzine, sve da ostane isto samo broj zuba da se malo proredi.

Jel mozes da mi kazes onda, koliko bi me iskostala ta kaseta? neka okvirna cena?
  • 0

#36 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 August 2013 - 03:09 PM

Ja sam je u PB pocetkom jula (pre pocetka akcije) uzeo za 900din, ako nadjes jos neke stvari (tj jos 4 stvari) koje ti trebaju mozes od te cene da skines 25%. Sem toga bi ti trebala druga glava i da se preplete tocak, pa i to trebas da platis majstora ako ne mozes sam, ja sam uzimao komplet druge tockove jer su mi stari, gde sam imao klasicnu nablu sa navojem, bili losi. Sama glava bi trebalo da je oko 10-15e nova, sad je ne nalazim u PB cenovniku ali mi je u secanju ostala takva cena kad sam gledao (ja sam uzimao od lokalnog majstora, pa sam placao u kompletu sa tockovima i ne znam koliko me kostala pojedinacno). Moja glava je FH-RM40 tj Altus.
Mala opaska. Na tu glavu ne mozes nista sem 7faz kasete. Imas opciju da uzmes glavu za 8faz ili 9faz na koju bi mogla i 7faz kaseta da ide uz spejsere, koji se (koliko sam cuo) tesko nalaze. Posto je bajs na koji sam to stavljao radni konj, nisam se opterecivao nemogucnoscu upgrade-a :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika