Jump to content


Fotografije

Pozdrav


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#1 zekiboki

zekiboki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 28 June 2013 - 07:03 PM

Pozdrav svima ,

ja sam Zeljko,27 god, zivim u Novom Sadu.
Pratim forum vec duze i dosta toga sam naucio,a jedan sam od onih koji su posle 10 godina opet seli na bajs i shvatili - to je ono sto je hvalilo!

Bicikli koji vozim je Capriolo Monitor Man , mislim da je 2010..
Oprema je standardna,najniza(Tourney...).Kupljen je pre 2 godine , ali sam tek ove godine presao nesto vise km(100 :D ,sa tendencijom rasta),proslu godinu je bio zatvoren,bukvalno nov...

Postavljena slika

E sad , poceo bih sa postepenom zamenom delova,posto trenutno nemam puno "vremena",pa me zanima misljenje sta bi i kojim redosledom trebalo da promenim?
Hteo bih da ga malo zesce koristim ,da se mogu spustiti van asfalta ,otici preko Fruske Gore,ali je i dalje 70% koriscenje po asfaltu...
Znam da ce i mnogi reci da batalim tu rabotu i kupim bolji bajk jer se ne isplati nadogradjivati ga ,ali kao klinac nikada nisam imao svoj bajk , tako da je ovaj bukvalno moj prvi bajk i hocu da mu se malo vise posvetim.

Pozdrav jos jednom i unapred hvala na odgovorima.
  • 0

#2 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 June 2013 - 09:02 PM

Ako hoces malo vise offroad i da se spustas itd, ja bih prvo stavio neki amortizer. Sledece bi bilo da uzmes neke dobre kocnice i paknove, posto te Logan i nisu bas nesto u odnosu na kvalitetnije Avid/Shimano alternative. Ostale delove menjaj na bolje kako crkavaju, ako su ispravni nema razloga da ih menjas
  • 0

#3 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 June 2013 - 09:08 PM

U potpunosti se slazem sa prethodnim... Prvo kocnice menjaj, ja isto imam Monitora i to je po meni najveca mana bajsa. Uzas su... :D
Prednji amortizer stavi samo ako imas kesa da kupis nesto bolje, ako ces kupiti nesto jeftino, onda po meni bolje nemoj ni da menjas. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#4 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 June 2013 - 09:22 PM

Pa moze i neki jeftin Suntour tipa XCT ili XCM, kad se podmaze radi sasvim fino, bar sam ja zadovoljan :)
  • 0

#5 zekiboki

zekiboki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 29 June 2013 - 10:43 AM

Hvala na odgovorima.

I sam sam razmisljao da prvo promenim kocnice, posto vec osecam da moram dosta jace stisnuti kako bi ukocio...
Koja je preporuka (citao sam ovde da su Avid Sd5 dobre a nisu skupe...)? I koje rucice uzeti ili je mozda bolje uzeti rucice sa sifterima u sebi?
  • 0

#6 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 29 June 2013 - 02:30 PM

Pozdrav i dobro dosao n:bicycle

Postavi jos slika iz vise uglova... :) inace capriolo monitor man nije toliko losa bicikla, kao sto neki kazu...
Inace lep je ovako, a i nema nesto toliko losu opremu, za te pare...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#7 zekiboki

zekiboki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 01 July 2013 - 05:56 PM

E sad , izgleda da ce zamena kocnica doci vrlo brzo...
Danas sam se vracao iz Rumenke u NS i zahvaljujuci jednoj banalno glupoj situaciji,imao sam bliski susret sa omanjim stablom i iz prve ruke se uverio u kvalitet kocnice na Monitor-u. :D
Devojka koja mi je isla u susret se blago reci valjala od smeha (pomenuta nije bila razlog banalno glupe situacije), a ja ko pop.san , podigao bajs , namestio lanac ,uzeo rucicu kocnice u ruku i magla ... :D

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika


Jos jednom bih pitao ,koje mi je sada najbolje resenje za kocnice?
Da li uzeti samo rucice ili rucice sa sifterima u sebi i koje?
Da li ,ukoliko uzimam rucice sa sifterima ,to znaci da moram zameniti i zadnji menjac i kasetu?

Evo i malo slika .
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
http://i989.photobuc...ki/DSCN3182.jpg
  • 0

#8 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 July 2013 - 09:53 PM

Ja bih uvek uzimao rucice i siftere odvojeno, jer si slobodniji sto se kasnije nadogradnje tice.
Ako nisi finansijski u situaciji, uzmi za pocetak neke ok rucice kocnica, a onda kasnije i kocnice zameni.
  • 0

#9 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 July 2013 - 10:14 PM

Isto tako je i meni pukla, ali ja sam se naslonio svom tezinom na istu. Vozio sam jednom rukom (ne znam ni sam sta sam radio sa drugom posto je bila slobodna, mozda sam uzeo da se pocesem, stvarno se ne secam :) ), morao sam naglo da zakocim i kako sam krenuo da stavim ruku na korman promasim i naslonim se na rucicu i samo se odvalila... :D
Ja sam kupio neke bezvezne rucice u PlanetBike-u, cisto za prvu pomoc posto nisam imao kesa za nesto bolje, ali moj savet ti je da to ne radis. Kupi odmah neke kvalitetnije rucice da ne bi bezveze bacao pare, kao ja sto sam uradio...

Ja hocu da menjam cele kocnice, samo pitanje kada ce to stici na red posto mi je drumas konj kog vozim, Monitor mi je zaprezno magare za po gradu tako da vise ulazem u drumasa nego u Monitor... :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#10 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 01 July 2013 - 10:26 PM

Ako si dovoljno lud da mnogo para bacis, pritom nalozen ko ne zdrav, rizikujes brak ..... Mozes da skockas Monitora recimo, ovako...Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#11 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 July 2013 - 10:37 PM

Ono sto je dobro kod Monitora je to sto je sam ram sasvim ok i dobar je za nadogradnju... Ko zeli i ima kesa, moze da napravi sasvim lep bajs od njega...
Da se razumemo, vozim ga vec 3-4 godine, sluzi me fantasticno... Nisam isao dalje od 100 km, ali za voznje od 50-60 km je sasvim korektan.

Ako odustanes od nekog ozbiljnijeg offroad-a obavezno menjaj gume i stavi bez krampona, razlika je ogromna. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#12 zekiboki

zekiboki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 09:05 AM

@schojka

Jel ovo tvoj monitor? Izgleda stvarno odlicno. =D>
Doduse, ovo je dosta iznad onoga koliko sam spreman da ulozim u Monitor-a.
Ako mozes , napisi specifikaciju delova koje si stavio , bas me zanima i koja kaseta moze da se stavi na ovaj ram.

Dugo sam po netu trazio slike modifikacija Monitora , ali nigde nisam nasao nista konkretno.

@Rade_NS
Izgleda da ti najbolje razumes ove muke,posto si ih vec prosao. :D

@dule0911
U pravu si za siftere , ima smisla.
Mada, nije mi u cilju da nesto previse ulazem u njega i stavljam XT... Treba meni dosta vezbanja do toga... :D

Gledao sam na Planet Bike-u ,pa mi ovo izgleda kao najbolje resenje,ali malo izvan budzeta(posto pretpostavljam da je ovo cena za jednu):

http://planetbike.rs...lizam/Delovi/Ručice%20kočnica/5832/

Da li su ove ok?:

http://planetbike.rs...lizam/Delovi/Ručice%20kočnica/5827/

Za gume sam isto razmisljao , mada nisu na listi prioriteta , a trebale bi mi neke za 70% voznju po asfaltu ,a ostatak offroad ...
  • 0

#13 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 09:21 AM

Ne znam kako je ostalim vlasnicima monitora, ali je meni jako ne udoban. Koliko god experimentisao sa polozajima, visinom, oblikom volana, duza-kraca lula.... Polozaj na njemu mi je totalno ne udoban! Bole ledja i zglobovi na rukama do .aja! Mislio sam da je zbog visine, posto sam visok 177, a ram je 21". Onda sam ga pozajmio kolegi koji je vislji od mene dosta, pa se ispostavilo da je i njemu ne udoban. Ne znam, mozda ga geometrija zeza, nem pojma. Ali za po gradu, za voznju na kratke relacije, vrsi posao extra!
Sto se tice kocnica, menjaj to odma. Ne mozes da verujes koja razlika u kocenju izmedju "fabrickih" i malo boljih brendiranih kocnica. To nek ti je prioritet!
Slazem se sa rade_ns, ako vozis asfalt, stavi tanje slik gume i ne menjaj vilu, ima da leti :).
Ako budes krenuo da i ostalo diras, nema kraja, progutace te zlo budzenja bajsa, gore nego bilo koji porok, veruj mi!!! :)
  • 0

#14 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 01:20 PM

ne odgovara ti ram i to je to.
  • 0
Hibridni drumaš

#15 zekiboki

zekiboki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 01:45 PM

Na mom ramu pise 23".
Sta ja znam , kao sto sam rekao ,ovo mi je prvi bajk , pa ne mogu da uporedim sa drugima sto se tice udobnosti. Ponekad me bole zglobovi ,ponekad ne , ledja gotovo nikad , zadnjica uvek , ali to i ocekujem , posto ne nosim gace sa uloskom... :D

I dalje su prioritet kocnice ,koje moram resiti koliko sutra, pa bih jos jednom zamolio za predlog koje uzeti...
Za gume se sve ozbiljnije premisljam , ali je sva prilika da ce ostati ove , dok ne odvojim malo para za nove.
Jeste malo mucno voziti sa ovim i zvuk me jako nervira , ali sta je tu je.
  • 0

#16 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 02:09 PM

@neu3no
100% mi ram ne odgovara, ali zena zna da vozim crveni bajs i to je to, menjaj, budzi sta mozes ali ram za sad ne diraj! :D

@zekiboki
Sto se tice mog monitora, ja sam morao da menjam i tockove, jer monitor ima zadnju nablu sa "vintom" i ne moze da se stavi 9x ili 10x kaseta. To znaci da mozes da stavis istu 7x ili, nek me kolege isprave ako gresim 8x kasetu, ali na zavrtanje!

Za kocnice, moj ti je savet da cekas na berzi neki polovan komplet avida sd5, super kocnice a mogu da se uzmu za ok lovu.

Za menjace si ogranicen na shimano aceru zadnji ili sram ( mozda neki iskusniji kolega zna koji model da ja ne lupim nesto bezveze) koji radi na 3x7 setup-u. Prednji menjac koji god da stavis on ce da radi posao :).
Sto se tice trigera, shimano ima rapidfire za 3x7, imao sam ih i super su radili, pazario ih u planetu, za preporuku.

Prednja suspenzija koju si pomenuo suntor xcm je blago receno jedno veliko .ovno. Zaboravi

Moj predjasnji setup je bio sa acerom zadnjim, alivio prednji, rapifire 3x7 trigeri, avid sd7 rucice i kocnice i to me je super sluzilo. Medjutim, kasetu zadnju sam sjebavao 2x i poludeo. Resio se, skupio pare i zamenio kompletnu grupu i tockove i sad vozim konacno nesto sto ne moram da se razmisljam dal cu da zavrsim sezonu ili se nervirati.
  • 0

#17 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 02 July 2013 - 03:48 PM

Slazem se da je kupovina odvojenih komponenata bolja za buduce budzenje, ali je uvek skuplja.
Ako kupujes odvojeno 4000-5000 hiljada ce te izaci rucice menjaca i rucice kocnica.
Predlazem:
Postavljena slika
Set kosta 2400din i sasvim ce fino raditi posao. Imam slican model i kada se lepo usteluje radi odlicno.

Sto se tice samih kocnica cena za par je 2500-3500 din. Ako su finansije problem glasam za kvalitetne paknove.
Recimo ovako nesto (850din):
Postavljena slika
Ove paknove sam stavio na stari bicikl. U kombinaciji sa no name rucicama i kocnicama radi vise nego dobro. Pruzaju olicnu kontrolu tako da sam cak uspevao da uradim front wheelie 4-5m.

Ili ovaj model (1080 din):
Postavljena slika

U svakom slucaju nema mnogo filozofiranja. Koliko god mozes da se ispruzis ispruzi se.
Novac ulozen u bicikl nikada nije bacen novac! :D
  • 0

#18 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 05:35 PM

Evo par modela, ultra jeftinih, a nisu plastikaneri...

http://cikloberza.co...ow.php?id=18317
Ili
http://planetbike.rs...lizam/Delovi/Ručice%20kočnica/1807/
I paknovi koje ti je @laci86 preporucio i pevaj pesmu :).
  • 0

#19 zekiboki

zekiboki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 07:22 PM

Mislim da ce ove bele rucice zavrsiti posao...

Da li bi mogao da ih ukombinujem sa ovim i kakva su misljenja za ove celjusti:

http://cikloberza.co...ow.php?id=38942

Ili je mozda bolje da dodam jos malo para i uzmem nove Avid SD5 i da zavrsim posao?

Hvala svima na trudu i vremenu ,stvarno cenim :D
  • 0

#20 zekiboki

zekiboki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 02 July 2013 - 07:31 PM

Posto ova moja tema polako prerasta u Pimp my Bike , zamolio bih moderatora da prebaci temu ,ili ako je potrebno ,da otvorim novu temu u Pimp my Bike?

Hvala unapred
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika