Jump to content


Fotografije

Neu3no [hybrid ] Cannondale Bad Boy 9


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
165 odgovora na ovu temu

#101 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 07 August 2013 - 09:11 AM

Stigle Kojak. Hvala Igore. :)
  • 0
Hibridni drumaš

#102 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 25 August 2013 - 06:26 PM

Opet mi lupka u pogonu. A breee....

Srednji pogon je najveca mana BB9.
  • 0
Hibridni drumaš

#103 psihodel

psihodel
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 08:23 AM

Opet mi lupka u pogonu. A breee....

Srednji pogon je najveca mana BB9.


Početkom avgusta sam u Planetu pazario poslednji BB9 (model za 2012.) sa XL ramom i pored totalnog oduševljenja, već nakon nekoliko dana aktivne vožnje počelo je da se čuje lupkanje (klik) u srednjem pogonu. Prvo sam ga zanemarivao misleći da će nestati, ali sam onda shvatio i da pedale imaju malo lufta, pa sam ga oterao u Planetov servis. Sutradan su mi javili da je sve u redu i da je sređeno. Nešto je bilo rasklimano. Od tada prede :) i ne ispušta nikakve neželjene zvukove.

Ceo ovaj uvod da bih pitao koliko su ti se često javljali ti problemi sa srednjim pogonom i kako si ih rešavao?
  • 0

#104 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 09:43 AM

Prvi put zatezivanje. Nije se čulo ništa dugo, al je opet prolupkalo. Drugi put menjanje patrone (ne znam koja je stavljena, kineska ili neka bolja). Nije se čulo neko vreme. I evo treći put se opet čuje.

Od pogona koji košta 2400 ne mogu da očekujem ništa bolje. Verovatno je u pitanju moj stil vožnje.
Laganu vožnju, commuting do posla, oko ade, pa i duže relacije po drumu mislim da pogon može da podnese.

Ja mu baš vadim mast. :P

Probaj da se popneš uz Dobrinjsku iz Admirala Geprata do Kralja Milana na 38ici
pa će ti biti sve jasno.
  • 0
Hibridni drumaš

#105 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 29 August 2013 - 11:02 AM

Nisam baš pratio temu, al' da se tebi nije istegao (previše) lanac? Imam sličan pogon i jednom sam dopustio da mi se lanac malo više istegne i nonstop je bilo krckanja (verovatno previše istrošena karika) na određenom delu okreta pogona. Zamena lanca je rešila problem. Inače, evo pogon tera 20+ hiljada km-a (došao sa Mirage-om) i još uvek ima mesa na sebi, AL' SAMO ZATO što oduvek vozim na što veću kadencu.

Ako je tako kao što kažeš, da zapinješ, ne juriš kadencu, da voziš brda, da voziš na 38-ici uzbrdo... ti jednostavno otkidaš lanac, još ako je neki jeftiniji... proveri da l' ti je istrošen lanac.
  • 0
Posted Image

#106 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 12:45 PM

Kako se to proverava? Menjao sam zadnju gumu sam već par puta i pitao se da li je to sve ok kad samo stavim točak nazad na mesto ili to treba da se podesi nekako?
  • 0
Hibridni drumaš

#107 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 01:23 PM

Lanac je potrošna roba i mora da se menja s vremena na vreme. Postoje medote sa zatezanjem lanca na velikoj šajbni da se po tome proceni u kakvom je stanju, ali po mom mišljenju najbolje je kupiti jednu od onih spravica kojom se proverava istrošenost. Nije skupo niti zauzima mnogo mesta, a nema kako ni da se pokvari.
  • 0

#108 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 02:07 PM

Kako se zove. Tj kako je tražim u radnji?
  • 0
Hibridni drumaš

#109 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 02:18 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=10031
http://www.cikloberz...ow.php?id=82343
  • 0
.

#110 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 02:30 PM

Hvala, evo gledam youtube vid kako se to radi.
  • 0
Hibridni drumaš

#111 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 29 August 2013 - 03:30 PM

Imaš i gajba sistem sa lenjirom/metrom, isto dosta precizna metoda, mada malo zahteva više pažnje.

http://forum.benchma... ... ost2873453
  • 0
Posted Image

#112 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 06:25 PM

Meni se ne sviđa kombinacija sa lenjirom, jer se trošenje lanca dešava iznutra i uključuje habanje osovina ali i ovih točkića na njima i ostalih pokretnih delova, a merenje spolja pokazuje samo deo tog habanja. Naročito za Campagnolo lance važi, koliko sam imao prilike da pročitam, da se spolja skoro uopšte ne istežu, ali se merenjem iznutra i dalje nalazi habanje. Zato najbolje ili neki alat kao ovi koje je stavio Zare, ili ko ima nonijus za još veću preciznost.
  • 0

#113 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 29 August 2013 - 07:43 PM

Za Campagnolo ne znam, ali za Shimano, KMC i SRAM lance radi sasvim lepo. Probao sam lenjir varijantu i varijantu sa alatom i oboje mi isto pokazuju (istegnut lanac ili ne).
  • 0
Posted Image

#114 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 08:59 PM

Dzoni koji pogon ti gura 20k? inace jel taj alat za merenje istrosenosti lanca ima neko pravilo za zabadanje bune me oni kljunovi sto ze zabadaju kad ubacim onaj veci kljun ne upada na 0.75% a kad ubacim ona 2 mala kljuna sa druge strane upada na 0.75%
  • 0

#115 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 August 2013 - 09:46 PM

Dzoni koji pogon ti gura 20k? inace jel taj alat za merenje istrosenosti lanca ima neko pravilo za zabadanje bune me oni kljunovi sto ze zabadaju kad ubacim onaj veci kljun ne upada na 0.75% a kad ubacim ona 2 mala kljuna sa druge strane upada na 0.75%

Prvo guraš onu stranu gde ništa ne piše pa onda onu gde piše 0,75 ili 1, ukoliko propada na o,75 okreneš alat i probaš da li propada i na oznaci 1, ako propadne i na oznaci 1 menjaš lanac jer je završio karijeru, ukoliko se desi da preskače na kaseti sa novim lancem menjaš i kasetu.
Evo i linka
  • 0

#116 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 29 August 2013 - 10:07 PM

Dzoni koji pogon ti gura 20k?


Shimano FC M131 (48x38x28), čelične šajbne, uvek održavan lanac i velika kadenca (80+). Konkretno, ova verzija.
  • 0
Posted Image

#117 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 29 August 2013 - 10:33 PM

Neću ja ovo znati. Nisam nigde video da se ovo radi na montiranom lancu. Odvešću bajs u servis na proveru.
  • 0
Hibridni drumaš

#118 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 August 2013 - 10:41 PM

Neću ja ovo znati. Nisam nigde video da se ovo radi na montiranom lancu. Odvešću bajs u servis na proveru.

Samo ti uradi kao na klipu sa youtube-a i ne brini, ne moraš u servis ako poseduješ alat...
  • 0

#119 psihodel

psihodel
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 07:04 AM

Verovatno je u pitanju moj stil vožnje. Laganu vožnju, commuting do posla, oko ade, pa i duže relacije po drumu mislim da pogon može da podnese.

Ja mu baš vadim mast. :P

Probaj da se popneš uz Dobrinjsku iz Admirala Geprata do Kralja Milana na 38ici
pa će ti biti sve jasno.


Ja mu, bar za sad, ne vadim mast toliko :) Prelazim dvadesetak km dnevno do posla i nazad, uglavnom po ravnom. Vikendom ga poteram na poneku malo dužu turu. Trudim se i da obraćam pažnju na kadencu, pa ću baš videti koliko će proći dok se lupkanje ne javi ponovo.

Hvala :)
  • 0

#120 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 August 2013 - 08:14 AM

Dzoni koji pogon ti gura 20k? inace jel taj alat za merenje istrosenosti lanca ima neko pravilo za zabadanje bune me oni kljunovi sto ze zabadaju kad ubacim onaj veci kljun ne upada na 0.75% a kad ubacim ona 2 mala kljuna sa druge strane upada na 0.75%

Prvo guraš onu stranu gde ništa ne piše pa onda onu gde piše 0,75 ili 1, ukoliko propada na o,75 okreneš alat i probaš da li propada i na oznaci 1, ako propadne i na oznaci 1 menjaš lanac jer je završio karijeru, ukoliko se desi da preskače na kaseti sa novim lancem menjaš i kasetu.
Evo i linka


Dodao bih jos da se lanac na alu sajbnama menja obavezno na 0,75 dok na plekanim moze i na jedan.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika