Jump to content


Fotografije

Isečena spoljna guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
132 odgovora na ovu temu

#21 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 07:27 AM

To je klimav teren... iako se radi vulkanizacijom, vlakna ostaju presecena i to mesto ce vise da se isteze nego da se odradi bajlag od stare gume kao sto je kolega predlozio. Idealno bi bilo vulkanizer+bajlag. Za kamione ne znam, al rasecenu gumu od kola nijedan vulkanizer nece da radi.



slažem se... n2:smiley-score010
  • 0

MCWkdP0.gif


#22 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 07:32 AM

Nesto mislim da ti nemas pojma kada pominjes flekice 8)

Meni stvarno nije jasno sta se ovde desava. Ili ovde ima sve vise nepismenih ljudi koji ne znaju ili nece da citaju ili im je doslo da podjebavaju ili je pun mesec. Ako ima neko strucan, voleo bih da objasni.

Samo mi nadji gde sam ja to pomenuo krpljenje flekicama?
  • 0
.

#23 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2013 - 07:48 AM

Samo mi nadji gde sam ja to pomenuo krpljenje flekicama?

+1 :|
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#24 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 June 2013 - 09:05 AM

Meni stvarno nije jasno sta se ovde desava. Ili ovde ima sve vise nepismenih ljudi koji ne znaju ili nece da citaju ili im je doslo da podjebavaju ili je pun mesec.

Dobro de...napisao si fleknice...

Nego stvarno ne znam odakle ti ideja za tako bezobrazno ophodjenje prema ostalim ucesnicima diskusije [-X
  • 0

#25 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 11 June 2013 - 09:19 AM

Samo jedno pitanje:
Ko koga ovde ****?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#26 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 09:23 AM

Tebi stvarno nije lako sa samim sobom...

E da, procitaj (pazljivo ako mozes) sve sta sam napisao pa se javi.


Djole ni meni nije jasno sta se ovde desava. Sve vreme tvrdim da se ovo fleknicama ne krpi a onda se pojave pacijenti koji tvrde da ja tvrdim da se krpi fleknicama #-o . Pa se jos ja bezobrazno ponasam.
  • 0
.

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 June 2013 - 09:28 AM

Najbolje da to rešite kao džentlmeni: n:fighting0074


Ili da spustite malo loptu. Pomažemo jedni drugima savetima. Na onom ko pita je da izabere čiji će poslušati, da proceni, nema potrebe za ubeđivanjem. n2:think
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 June 2013 - 09:50 AM

Ili da spustite malo loptu. Pomažemo jedni drugima savetima. Na onom ko pita je da izabere čiji će poslušati, da proceni, nema potrebe za ubeđivanjem. n2:think


@moderatori
Stvarno nemam pojma cime sam zasluzio da me @Zare izvredja i nazove raznim pogrdnim nazivima bez ikakve reakcije moderatora...?

OK, nema veze, od mene dosta, ima ona stara:
-oprosti i zapamti!
  • 0

#29 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 10:31 AM


Ako dobro citas sta pise, a ne citas, fleknicama ne moze da se uradi jer se fleknica razvuce kao sto je covek to i prikazao na pocetku teme.

A nervozan postanem kada oni koji misle da znaju pricaju o necemu o cemu nemaju pojma, savetuju ljude da rade ono sto ne treba da rade i sto sami nikada nisu uradili ali vazno je da oni misle da znaju. I ne mislim samo na ovu temu, nego uopste.

Nesto mislim da ti nemas pojma kada pominjes flekice 8)

Guma kod vulkanizera moze da se okrpi i vulkanizacijom, krpe oni rupcage na kamionskim gumama a ne na biciklu:
http://sr.wikipedia....r/Vulkanizacija

A ja ti ponovo kazem, nadji gde sam ja to pominjao flekice za krpljenje spoljen gume?

E da, rupcage na kamionskim gumama drzi celicno platno po celom obodu pa mogu da se krpe tako kako se krpe. Toga na gumama za biciklu nema. Zato i sluzi kevlarski bajlok.
Kada vec mesas babe i zabe razmisli da li ima smisla u datoj temi.
  • 0
.

#30 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 05:10 PM

ajde sad ti nama zare pacijentu reci gde su tvoji pacijenti rekli da se spoljne gume krpe sa flekicama?
  • 0

MCWkdP0.gif


#31 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 11 June 2013 - 05:36 PM

Ljudi odoste predaleko.
Ovako stoje stvari isekao sam od stare spoljne gume (ponikine) parče i skinuo gumu da ostane kao platno i zalepio, pričvrstio stegicom dok se ne stegne, ali rezultat mi je sličan kao sa flekicom, možda nijansu bolji ali opet mi se ne sviđa, pa videću za dalje.

Postavljena slika
  • 0

#32 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 June 2013 - 05:46 PM

Postavljena slika
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#33 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 06:18 PM

Ljudi odoste predaleko.
Ovako stoje stvari isekao sam od stare spoljne gume (ponikine) parče i skinuo gumu da ostane kao platno i zalepio, pričvrstio stegicom dok se ne stegne, ali rezultat mi je sličan kao sa flekicom, možda nijansu bolji ali opet mi se ne sviđa, pa videću za dalje.

Postavljena slika

Lepo sam rekao kevlarski bajlok ;). Za obicno platno od gume ne znam kako se ponasa. Bolje je nego prvi put sa obicnom fleknicom ali to nije rupa koja ne moze mnogo bolje da se zakrpi. Verovatno bi mogao i ovako da vozis bez nekih problema. Kolika je velicina bajloka koji si stavio? Moras dobro zalepis ivice ostecenja za bajlok.
A uvek mozes da odes kod vulkanizera pa da ti udare gumenu fleknicu kao kod kamiona :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

E da, oni ciji je jedini doprinos u ovoj temi da prozivaju neka citaju sa razumevanjem, makar ono sto su sami napisali :mrgreen: . Mozda i shvate po nesto.
  • 0
.

#34 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 11 June 2013 - 07:25 PM

Ne znam dali ću naći kevlarski ali ovaj je izgleda isto rastegljiv nešto manje od flekice ali opet previše, veličina je koliko sam smatrao da će dobro da pokrije, dobro sam je ja zalepio već je lepio jednom pa nije bilo nešto ali sad je dobro zalepljena ali izgleda treba da bude samo odgovarajući materijal.
Imam ja i drugu gumu koja će da posluži a imam i druge točkove sa slik gumama, pa za sledeću sezonu da pazarim neke Schwalbe u paru da mi budu iste napred i nazad.
  • 0

#35 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 07:54 PM

Ne sme da bude rastegljivo u tome i jeste sustina. Zato mora kevlar.
  • 0
.

#36 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 11 June 2013 - 08:02 PM

Ne sme da bude rastegljivo u tome i jeste sustina. Zato mora kevlar.

Ukapirao sam to #-o
  • 0

#37 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 11 June 2013 - 08:14 PM

Zasto obe gume moraju da ti budu iste?
  • 0

#38 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 11 June 2013 - 08:30 PM

Ne kažem da mora i sad mi nisu iste.
  • 0

#39 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 11 June 2013 - 08:45 PM

Da li si resio problem? U tematiku necu da ulazim posto se ne razumem. Ali ako si resio za kevlar imam negde stare shawable lugano i blizzard kevlarske pa ti mogu poslati postom. Odsecem parce gume i posaljem ti u koverat ne bi trebalo da naplate postarinu nego kao obicno pismo. Hoces?
  • 0

#40 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 June 2013 - 09:01 PM

Nije direktno vezano sa temom, ali pitacu ovde posto je delimicno povezano pa mozda neko zna.
Imam Tip Top komplet za reparaciju (flekice, lepak, itd). Pre neki dan sam probusio gumu i razmisljam se, da li da koristim taj lepak iz kompleta (kompelt sam kupio pre cirka godinu dana) ili da uzmem nezavisno jednu tubu tip-top lepka od 10gr?
Pitam iz razloga sto ne znam koliko tom lepku smeta stajanje, ako se stvrdne posle nekog vremena onda bolje da potrosim taj iz kompleta pa cu uzeti drugi za rezervu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika