Jump to content


Fotografije
- - - - -

pancevo-BG-divcibare-BG-pancevo


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
510 odgovora na ovu temu

#1 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 01:39 PM

postavio sam u "last minute" al aj i ovde da postavim, mozda se pokrene neka mini debata sa iskustvima i predlozima.
elem, planiram u junu mesecu odvozati navedenu turu, pa reko da pitam da li ima neko zainteresovan? turu sam odvozao pre dve godine i voleo bi da je ponovim. tada samo presli oko 290km, krenuli u 6 ujutru u pancevu bili oko pola 10 uvece. svaki dogovor je moguc. zapravo mi je najveci i primaran "merak" da se popnem gore n2:Cm-smiley a nazad mozemo i vozom iz VA. ako je neko usput mozemo se naci, ako neko ima slicnu ideju, iskustvo, savet, predlog....
  • 0

#2 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 01:43 PM

ako nosis gume i ostale zezancije ja sam za :)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#3 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 07 June 2013 - 02:25 PM

Ako se vozi tokom vikenda, ja sam za. Mozda dovedem jos jednog. Dosli bi u PA iz Vrsca i krenuli sa tobom. Da li se vozi drumasima ili MTB? Predpostavljam drumas.

Pogledah sada last minute. Vidim da je vikend to mi odgovara. Samo jos jedno pitanje ovde si napisao jedan dan a tamo si stavio u odeljak plus10 dana? Ja mogu max vikend. Subota krenemo nedelja da se vrnemo:)
  • 0

#4 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 07 June 2013 - 02:52 PM

To < ili > od 10 dana se odnosi na broj dana do starta voznje, a ne na broj dana koliko traje voznja.
  • 0

#5 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 04:18 PM

gle sta je interesenata :D a ja se neckam vec 10 dana dal da vozim i koga da nadjem da ide sa mnom.

Ako se vozi tokom vikenda, ja sam za. Mozda dovedem jos jednog. Dosli bi u PA iz Vrsca i krenuli sa tobom. Da li se vozi drumasima ili MTB? Predpostavljam drumas.

Pogledah sada last minute. Vidim da je vikend to mi odgovara. Samo jos jedno pitanje ovde si napisao jedan dan a tamo si stavio u odeljak plus10 dana? Ja mogu max vikend. Subota krenemo nedelja da se vrnemo:)


i meni vise odgovara vikend, a mozemo se dogovoriti za precizan dan. prva ideja mi je bila da odemo i da se vratimo u jednom danu.

ja cu drumasa voziti, mada imam nekog hibrida sa triplom sto bi bilo pametniji izbor, ali mislim da cu se ipak penjati dablom :twisted: sa minimalno ponetih stvari. no to ne znaci da neko ne moze krenuti MTBom ako misli da nije spor za navedenu kilometrazu. sta vi vrscani vozite?!

ako nosis gume i ostale zezancije ja sam za :)


nosim dve unutrasnje, flekice i jednu spoljnu :wink: normalno i komplet alata, tako da shodno da vozis drumasa nema potrebe da teglimo dva kompleta

videcu da uvece kad budem za racunarom postavim rutu, mada nema tu mlogo pameti bg, ibarska, mionica, divcibare :mrgreen:
  • 0

#6 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 07 June 2013 - 04:58 PM

Jel datum fiksan?
Voleo bih da penjem divcibare, ali sam do 27.6 na moru pa sve posle toga dolazi u obzir.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#7 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 05:17 PM

Jel datum fiksan?
Voleo bih da penjem divcibare, ali sam do 27.6 na moru pa sve posle toga dolazi u obzir.


nije fiksan, ali ja imam slobodan samo jun, jer od jula nisam tu. tako da jedino bi odgovorilo vikend kad se vratis tj 29ti. ako sam shvatio, iz nekh drugih tema, ti si negde na moru gde treniras?! tebe ne vodimo, ko ce tebe stici na ravnom a kamoli brdo? mlad, brz, "lud", u kondiciji.... :mrgreen:
  • 0

#8 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 07 June 2013 - 06:47 PM

Da na Lefkadi sam vozio proslu godine. Kako stvari stoje ove godine idu neke drugarice pa sam imam malo drugacije planove :mrgreen: . Kondicija je onako na nekom srednjen nivou(skola je uzela danak) ne bih gazio neki tempo da se juri, ali bi bez problema radio duze smene. Mislim da bi bilo najpmetnije da na brdu vozi svako za sebe-naravno nikog ne ostavljamo, ja cu se prvi vratiti da vozim sa nekim ko je ,,bacio sidro''.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#9 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 June 2013 - 07:20 PM

Ajd ipak postavi rutu, mene zanima kakav je taj uspon...
  • 0

#10 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 07 June 2013 - 07:24 PM

i meni vise odgovara vikend, a mozemo se dogovoriti za precizan dan. prva ideja mi je bila da odemo i da se vratimo u jednom danu.

ja cu drumasa voziti, mada imam nekog hibrida sa triplom sto bi bilo pametniji izbor, ali mislim da cu se ipak penjati dablom :twisted: sa minimalno ponetih stvari. no to ne znaci da neko ne moze krenuti MTBom ako misli da nije spor za navedenu kilometrazu. sta vi vrscani vozite?!

vozimo i jedno i drugo ali preferiramo drumase :D
  • 0

#11 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 07 June 2013 - 07:57 PM

Isao bih i ja da mi je kondicija na boljem nivou, ali nisam ove sezone vozio vise od 100km dnevno, pa ne bih bas da se "samoubijem", a i cuo sam da je taj uspon toliko tezak da oni koji krenu na njega kunu sve zivo i mrtvo sto su uopste krenuli :D
  • 0

#12 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 June 2013 - 08:18 PM

Uspon je dosta dugacak i visinska razlika pogotovo ako nemas kondiciju nije zanemarljiva.
Sto ne znaci da nemam zelju da se popnem (zapravo, vecu zelju imam da se spustam posle mukotrpnog penjanja).

Da imam brzi prevoz (bajs) mozda bih i krenuo, ovako sa nacetim kolenom ne mogu sigurno ceo dan taj tempo da izdrzim na MTBu. A i datum nije bas najsrecniji jer mi je tacno pred julski rok. Svejedno zelim lep provod, obavezno slikajte :)
  • 0

#13 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 07 June 2013 - 08:26 PM

Isao bih i ja da mi je kondicija na boljem nivou, ali nisam ove sezone vozio vise od 100km dnevno, pa ne bih bas da se "samoubijem", a i cuo sam da je taj uspon toliko tezak da oni koji krenu na njega kunu sve zivo i mrtvo sto su uopste krenuli :D


Pa nece te niko ostaviti. Evo dobrovoljno se javljam da ti pravim drustvo tokom uspona. Ako treba malo setnja malo voznja pa kada se popnemo:). Vazno je u glavi da mislis kako ce da bude dobro kada se budes spustao :lol:
  • 0

#14 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 07 June 2013 - 09:32 PM

Haha velikodusno :) Aj neka bude da sam pod znakom pitanja sa tendencijom da idem
  • 0

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 09:51 PM

Pomenuta ruta u jednom danu je izvodljiva ali overkill za vecinu ljudi, da bi se na kraju reklo presao sam 290km za 16h. Razumem to, al eto cisto da se pojasni. :)
Drugo, vise od polovine puta je nezanimljivo za voznju...Do Lazarevca je bzv, ne sto je opasno (naprotiv, sigurnije nego na zrenjanincu), vec jednostavno smor. Eee tamo od Bogovadje, ka Mionici i dalje vec ima sta da se vidi i uziva u voznji. 8)

Bane, ne znam jesi li se prvi put penjao na Divcibare od Krcmara? Ako jesi, onda bi bilo lepo da sad obrnes, pa krenes od Bacevaca na gore. Sudeci po spustu u prvoj verziji voznje, ova varijanta od Bacevaca se cini kao podjednako zanimljiv i duzi izazov. :D

Najrealnija prica...Sesti u voz, iskrcavanje u Valjevu, tamo u okolini se izgine za sve pare, natrag u Valjevo i vozom kuci. :)
  • 0

#16 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 07 June 2013 - 10:04 PM

Ja sam sa druge strane brda, pa me ne dotiče ova tura, ali moram da se uključim.
Dužina je u jednom smeru oko 130 km.
Danas vozio ravničarskih 90 km (moj profesor mi te km ne priznaje) i razmišljao (tako se kaže), a sa čim :?: :lol:, koliko bi vozio dnevno, da sam u vašim krajevima.
Eeeee Vojvođani tj. Banaćani. Malo me je :D kad sam pročitao koliki respekt imate prema meni nepoznatoj reči :wink: , kako neko reče, nekakvom usponu. A nama Zlatibor, Tara, Kadinjača... svaki dan.
Ma opušteno, pa tako je prošle godine mislio i WoooZy, pa je uspeo sa drugom da pređe mnogo težu turu sa Zlatibora do Ljiga preko Divčibara.

viewtopic.php?f=1&t=6768&start=0

Ubacite u glavu da je sve ravno, a negde i ravnije i n:bicycle i samo n:bicycle.





Još malo ............
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#17 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 10:17 PM

Isao bih i ja da mi je kondicija na boljem nivou, ali nisam ove sezone vozio vise od 100km dnevno, pa ne bih bas da se "samoubijem", a i cuo sam da je taj uspon toliko tezak da oni koji krenu na njega kunu sve zivo i mrtvo sto su uopste krenuli :D


Loše si čuo. Gore je popeti se uz Košutnjak.
Nije tezak uspon, samo je dugacak oko 25km. Računaš 3-4h od Mionice do vrha.
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#18 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 07 June 2013 - 10:22 PM

I onda nakon 25 km gde gledas brdo ispred sebe kad se popnes gore sunce te ogreje :) a inace su mi za Kosutnjak rekli. Nisam ga do sad vozio, isao sam na Avalu vise puta i uhvatim ritam i popnem se bez stajanja. To mi nije frka, ali nekako razmisljam nije bas svejedno kad ti dodje toliki uspon nakon odvezenih 100km :)
  • 0

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 10:29 PM

To mi nije frka, ali nekako razmisljam nije bas svejedno kad ti dodje toliki uspon nakon odvezenih 100km :)


E, ovo je kljucno. =D> Inace, konstantan uspon pocinje od sela Krcmar i ide nekih 12km. A od Mionice do Krcmara teren tipa gore-dole, no nemoj se brines, imas i tu na par mesta po 10% cisto da se zagrejes pred Divcibare. :wink:
Sa mtbom ces u leru proci rutu uz imalo kondicije; sa drumasem ces se dobro istrositi. n:bicycle

...isao sam na Avalu vise puta i uhvatim ritam i popnem se bez stajanja.


I kad nakon toga odes ponovo na Avalu, imaces utisak da vozis po ravnom. :lol:
  • 0

#20 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1715 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 10:35 PM

zato pravac na smederevo malo,da ne vozis avalu vise puta
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika