Jump to content


Fotografije

Problem jednog pocetnika - PLEASE don't shoot


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#41 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 09:55 PM

Ali ono drugo sto sam napisao, platiti majstoru da tebi djape zameni i podesi sve to za 200 dinara govori i kakav je ko covek. (ne zameri mi ne mislim nista lose) Jednostavno nekada savest mora da ti kaze 'hej, pa i ovaj covek mora da zaradi nesto'. Zato sam napisao da bih ja tom tvom majstoru ostavio vise od 200 dinara koliko bi on tebi naplatio. Verovatno mu ne bih ostavio 1000 din. ali 400-500 verovatno.

Nazvao sam te slucajem, ne zelim da ostane na tome bez ikakvog objasnjenja.

Ne obazirajuci se na ostatak kilometarskog posta, pitas me kakav sam ja covek sto sam platio onoliko koliko je trazeno. Nebuloza najblaze receno. Pa nije to deda od 100 godina koji nema za hleb, a ne zna da ceni svoj rad
  • 0

#42 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 30 May 2013 - 08:44 AM

Iskulirajte ljudi. Nema smisla čašćavati se tim uvredama tek tako.

Problem sa tim majstorima koji "deru" je što imaju fiksne tarife za pojedine popravke, tako da tipa za štelovanje menjača uzmu 500din bez obzira da li su morali da ispravljaju kavez i zezaju se sat vremena ili su dotegli sajlu na burencetu i završili posao za 15 sekundi. Trebalo bi da servisi naplaćuju po radnom satu, kao što rade i u autoservisima (barem većini?). To je po meni najviše fer.

Ovako, imaš 5-6 sitnih intervencija i izađe te 2000din sve ukupno...

A tu glupost da svako ko vozi bajs mora da zna da ga popravi ne bih komentarisao. Razumem ja da je ovo forum za zaljubljenike i entuzijaste ali probajte malo da razmislite pre nego što odvalite nešto tako. Istom logikom svako mora da zna da skuva sve što pojede, popravi auto koji vozi, programira i administrira komp koji koristi itd. Ljudi (klinci, stariji, babe, dede, žene u godinama, bukvalno bilo ko) hoće da s vremena na vreme provozaju bajs i to je to, neće da se udubljuju. I vi kad kupujete ujutru burek uzimate zdravo za gotovo to što je neko žnjeo žito, razvlačio kore i muzao krave za sir... ;) Da ne govorimo o tome što još nikad nisam uzeo da čačkam nešto oko bajsa (makar i gumu da napumpam) a da nisam usvinjio ruke. Nekim ljudima to ne prija jbg. ;)
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#43 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 May 2013 - 09:37 AM

Ne vredjamo se vise, nastavili smo drugacijim tonom preko pp.

U al ti je primer za hranu... Koliko vremena godisnje ces izdvojiti za sredjivanje bicikla, a koliko za svakodnevno spremanje hrane? Lepo je receno da se ne radi ovde o centriranju tocka i slicnim komplikovanim stvarima, vec o sitnicama koje su detaljno objasnjene na forumu. Mozes ti platiti da ti neko odradi poslic od par minuta alatom koji kosta manje nego taj poslic, ali nemoj pokusavati da opravdas svoju lenjost
  • 0

#44 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 30 May 2013 - 10:49 AM

(ovo nije upuceno djape-u jer je on ovde od pocetka teme, ali jeste onima koji imaju tu fix ideju da ko placa majstora ne treba da vozi bajs) :)

Ajde ako ne znas,nego ako neko ne zeli da nauci i da se pomuci ako nekih sitnica na bajsu,onda za njega definitivno po meni nije bajs da vozi. Niko nije rekao da ko placa majstora da ne treba da vozi bajs. Ali onaj ko bi da vozi samo i da ne radi nesto sto moze sam... [-X

Pa nije to deda od 100 godina koji nema za hleb, a ne zna da ceni svoj rad

Djape je u pravu,jel i u maxi kad odes ako je hleb i mleko npr 150 din ti ostavis 300?

A tu glupost da svako ko vozi bajs mora da zna da ga popravi ne bih komentarisao. Razumem ja da je ovo forum za zaljubljenike i entuzijaste ali probajte malo da razmislite pre nego što odvalite nešto tako... nisam usvinjio ruke. Nekim ljudima to ne prija jbg. ;)


Niko nije rekao da ko vozi bajs da mora da zna da ga popravi,ali neke popravke sto mogu bez majstora... Niko i ne spominje bakice,dekice,decicu... Govorio sam konkretno o grupi ljudi koji manje-vise znaju sta voze i koje zanima sta voze. Ako vec dodjes na forum,procitas neciji slican problem koji je u 99,9% slucajeva resen do najsitnijih detalja,pitas jos nesto sta te zanima u vezi sa tim,kupis odgovarajuce delove,drugi ti skrenu paznju na moguce greske,pogledas neki klip na youtube o tome i posle toga odes kod majstora da ti sve zavrsi i na kraju vozis prljav bajs jer te mrzi da odvojis pola sata da se sija(jer valjda onome ko vozi taj bajs ide u prilog da bude cist)? Reci mi ako je ovo normalno,onda ja nisam normalan :D
Djape slazem se sa tobom 8)
LJUDI Izvinite na ovoliko tekstu n:sign0023 ali morao sam da odgovorim svima,ispravite me ako negde gresim,ne ujedam n:tongue0011
  • 0

#45 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2013 - 12:37 PM

Ala ste i vi kao babe na pijaci... :D

Covek je lepo rekao da je morao da nosi kod majstora, platio je i kraj price... 3 strane oko nicega...

Ja uvek castim majstora sa makar 100 dinara vise nego sto je rekao (osim kad nemam za cast, mada se to retko desi), ali zato kada odem da mi nesto dotegne ili uradi nesto sitno sto ja ne znam, nikada mi ne naplati i uvek se lepo ispricamo. To je neko uzajamno postovanje i odraz kulture. Neko tako radi, neko ne... Ali mislim da je uopste smesno da o tome polemisete zato sto svaki slucaj je za sebe... Mozda je naplatio taj majstor za sve to 200 dinara, ali je zato mozda pre toga naplatio nesto vise pa je izasao u susret da taj put naplati manje... Moze biti hiljadu varijanti sta i kako... :)

I slazem se da ne mora svako da zna da namesta oko bajsa... Pa ima ljudi koji ceo zivot nisu zamenili obicnu sijalicu u stanu kada rikne nego zovu majstora ili nadju nekoga da im zameni... Nije to lenjost nego nezainteresovanost... :mrgreen:

Da i ja nesto napisem, kada vec svi pisete... :P
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#46 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 May 2013 - 01:23 PM

Ja znam da popravim sve na mom biciklu osim centriranja tockova, pa ipak s pocetkom sezone volim da oteram bajk na generalku(sto planram ovih dana)nekako mi je to uzivanje da majstor sve pregleda i sredi......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#47 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 30 May 2013 - 01:29 PM

Ja uvek castim majstora sa makar 100 dinara vise nego sto je rekao (osim kad nemam za cast, mada se to retko desi), ali zato kada odem da mi nesto dotegne ili uradi nesto sitno sto ja ne znam, nikada mi ne naplati i uvek se lepo ispricamo. To je neko uzajamno postovanje i odraz kulture.

Naravno,i ja tako radim,ali sta ces da ga castis kad ti stelovanje menjaca naplati 300 po menjacu :D
  • 0

#48 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 30 May 2013 - 01:40 PM

Posto vec iznosimo misljenja, da kazem i ja svoje (samo iznosim, ne namecem nikome, da se ne shvati pogresno zbog prethodne prepirke) :)
Ja na (svom) bajsu znam 95% stvari da sam sredim i servisiram (sem sto rece brko centriranja tockova, i servis vile), a ono sto ne znam pitam ovde i potrudim se da naucim sto pre (a brzo ucim kad je to u pitanju)..sve to iz jednog ili dva prosta razloga: uzivam u tome i donosi mi zadovoljstvo na kraju, makar i jedna najmanja sitnica za koju znam da je mojih delo ruku, i drugo jos bitnije ne volim da mi neko (svako) brcka po bajsu a mogu to sam..da napomenem i to da sam pristalica toga da svako ko ozbiljnije vozi bicikl treba da ume sam da sredi vecinu, ako ne i sve osnovne kvarove ili podesavanja.
  • 0

#49 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 30 May 2013 - 01:55 PM

Posto vec iznosimo misljenja, da kazem i ja svoje (samo iznosim, ne namecem nikome, da se ne shvati pogresno zbog prethodne prepirke) :)
Ja na (svom) bajsu znam 95% stvari da sam sredim i servisiram (sem sto rece brko centriranja tockova, i servis vile), a ono sto ne znam pitam ovde i potrudim se da naucim sto pre (a brzo ucim kad je to u pitanju)..sve to iz jednog ili dva prosta razloga: uzivam u tome i donosi mi zadovoljstvo na kraju, makar i jedna najmanja sitnica za koju znam da je mojih delo ruku, i drugo jos bitnije ne volim da mi neko (svako) brcka po bajsu a mogu to sam..da napomenem i to da sam pristalica toga da svako ko ozbiljnije vozi bicikl treba da ume sam da sredi vecinu, ako ne i sve osnovne kvarove ili podesavanja.

Kao da sam ja napisao =D>
  • 0

#50 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 May 2013 - 02:18 PM

Meni je najvise smetalo sto napravise da sam ja ne znam kakav covek, jer sam platio 200 dinara, a oni su super pametni likovi, pa placaju znatno vise. Za 200 dinara je imao da skine zadnji tocak (vozio sam ga bez racne kao troninet do tamo), montira racnu na njega, namesti ga, docentrira menjace koje sam vec namestio, odsece visak sajli (nove rucice) i stavi kapice na krajeve sajli, zatim promeni buzir zadnje kocnice (ok, tu treba vise od 5 minuta, opet manje od 10) i na kraju je centrirao kocnicu, iako to nisam trazio. Sa zadovoljstvom bih uradio sam, ali nemam alat za racnu. Platite vi i 1000 dinara sve to, ali nemojte da kenjate i da pametujete
  • 0

#51 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 30 May 2013 - 02:27 PM

Meni je najvise smetalo sto napravise da sam ja ne znam kakav covek, jer sam platio 200 dinara, a oni su super pametni likovi, pa placaju znatno vise.

Ko je rekao da si los covek da ga n:anim_08 ?
  • 0

#52 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 May 2013 - 03:22 PM

n2:2cfzfbc
  • 0

#53 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 30 May 2013 - 03:24 PM

Pa ima ljudi koji ceo zivot nisu zamenili obicnu sijalicu u stanu kada rikne nego zovu majstora ili nadju nekoga da im zameni... Nije to lenjost nego nezainteresovanost..


Pomalo banalan primer, ali to mu dodje ovako..bas da vidim kako ne bi sam naucio da promeni sijalicu (cak i da istemuje instalaciju :mrgreen: ) kad ne bi imao da plati "majstoru" ili da pozove nekoga.
Danas u Srbiji postoji samo LUKSUZ i MORANJE..ovo trece, ZELJA (VOLJA) je odavno pocelo da bledi..
  • 0

#54 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 30 May 2013 - 03:30 PM

Pomalo banalan primer, ali to mu dodje ovako..bas da vidim kako ne bi sam naucio da promeni sijalicu (cak i da istemuje instalaciju :mrgreen: ) kad ne bi imao da plati "majstoru" ili da pozove nekoga.
Danas u Srbiji postoji samo LUKSUZ i MORANJE..ovo trece, ZELJA (VOLJA) je odavno pocelo da bledi..

+1
  • 0

#55 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2013 - 04:44 PM

Meni je najvise smetalo sto napravise da sam ja ne znam kakav covek, jer sam platio 200 dinara, a oni su super pametni likovi, pa placaju znatno vise. Za 200 dinara je imao da skine zadnji tocak (vozio sam ga bez racne kao troninet do tamo), montira racnu na njega, namesti ga, docentrira menjace koje sam vec namestio, odsece visak sajli (nove rucice) i stavi kapice na krajeve sajli, zatim promeni buzir zadnje kocnice (ok, tu treba vise od 5 minuta, opet manje od 10) i na kraju je centrirao kocnicu, iako to nisam trazio. Sa zadovoljstvom bih uradio sam, ali nemam alat za racnu. Platite vi i 1000 dinara sve to, ali nemojte da kenjate i da pametujete


Sve je to lepo druze, ali razmisli malo da ti to radis za 200 dinara, jedva 2 evra...koji ti je to standard??? Problem je sto nas covek u svojoj zemlji sve degradira, a najvise tudj rad (sve mi znamo najbolje i ne treba nama niko), a onda ode u Svajcarsku i kada ga tamo neko posteno plati za ulozen trud, onda mu je tamo lepse nego u Srbiji. Ma nemoj...

Dakle, prica nije pocela oko toga ko ima, a ko nema, i ko to treba ili moze sam da servisira bajk, vec o postovanju tudjeg rada ili bar svesti o tome. Lepo je sto je taj covek to tebi uradio za 200 dinara, ali mozda je to bas zato sto je petoro pre tebe, reklo:"Ajde to ti je 5 min, sta ti je tu 300 dinara, mogao sam to i sam".

I to sto si sve video i naucio na YT ili ovde, to ti je takodje dostupno zahvaljujuci necijem nesebicluku i zelji da svoje znanje podeli sa svima, a ne zato da bi mu posle odgledanog filma neko rekao:"Pa to ti je 5 minuta, i to si naplacivao...". Ako znas sam uradi i cuti, ako hoces neko drugi da ti uradi, pitaj koliko kosta i ako ti odgovara plati.

I ako se ne slazes ili slazes sa necijim misljenjem ili stavom to mozes da kazes, ako te to ne interesuje, onda zaobidjes. Ali, nije u redu da kazes da neko kenja.
  • 0

#56 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 May 2013 - 05:15 PM

Delimicno si u pravu. Ali vecinom nisi. "sve mi znamo najbolje i ne treba nama niko" Slazem se, ali nikad necemo napredovati ako bezimo od resavanja problema. Ali mi smo pametni Srbi, sto da se sami mucimo, ma platicemo nekome.

Postujem ja njegov rad, zato prodjem dva bliza servisa i odem u taj sto je najdalji. Jel si siguran da je skuplje uvek bolje?

"ali mozda je to bas zato sto je petoro pre tebe, reklo:"Ajde to ti je 5 min, sta ti je tu 300 dinara, mogao sam to i sam"." Imas dojavu?

"I to sto si sve video i naucio na YT ili ovde, to ti je takodje dostupno zahvaljujuci necijem nesebicluku i zelji da svoje znanje podeli sa svima" Pa da, sirimo to znanje dalje, umesto da zavisimo od servisera.

Evo malo sam pogledao stare postovi, vidim da si se ti uhvatio 200 dinara ko pijan plota. Sto te toliko vredja/pogadja ta cena? Daj mi ziro racun uplaticu ti 200 dinara sutra, stavicu svrha uplate: "jer sam ojadio jadnog servisera i nisam ga castio"
  • 0

#57 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2013 - 05:40 PM


Pa ima ljudi koji ceo zivot nisu zamenili obicnu sijalicu u stanu kada rikne nego zovu majstora ili nadju nekoga da im zameni... Nije to lenjost nego nezainteresovanost..


Pomalo banalan primer, ali to mu dodje ovako..bas da vidim kako ne bi sam naucio da promeni sijalicu (cak i da istemuje instalaciju :mrgreen: ) kad ne bi imao da plati "majstoru" ili da pozove nekoga.
Danas u Srbiji postoji samo LUKSUZ i MORANJE..ovo trece, ZELJA (VOLJA) je odavno pocelo da bledi..


Veruj mi da znam par ljudi koji bi bili u mraku i po par dana dok ne nadju nekoga ko ce im zameniti. Meni je to strasno, ali tako je to. Primer mozda jeste pomalo banalan, ali to mi je isto kao da neko na kolima ne zna da zameni gumu. Meni je to strasno, ali znam jako puno ljudi koji to ne znaju da urade.
A vise manje je isto kao i sa bajsom. Ja znam i tocak da centriram, doduse retko to radim posto nemam alat, ali sam na Fruskoj gori jednom prilikom, kada sam kampovao sa devojkom, dok smo se penjali skontao da mi tocak malo baca pa sam ujutru kad sam ustao okrenuo naopacke i namestio tocak. U spustanju nisam osetio ni najmanje cimanje tocka. :mrgreen: Tako da sve se moze kad se hoce. :mrgreen: :mrgreen:
Problem je sto ljudi nece :mrgreen:
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#58 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2013 - 05:59 PM

Delimicno si u pravu. Ali vecinom nisi. "sve mi znamo najbolje i ne treba nama niko" Slazem se, ali nikad necemo napredovati ako bezimo od resavanja problema. Ali mi smo pametni Srbi, sto da se sami mucimo, ma platicemo nekome.

Postujem ja njegov rad, zato prodjem dva bliza servisa i odem u taj sto je najdalji. Jel si siguran da je skuplje uvek bolje?

"ali mozda je to bas zato sto je petoro pre tebe, reklo:"Ajde to ti je 5 min, sta ti je tu 300 dinara, mogao sam to i sam"." Imas dojavu?

"I to sto si sve video i naucio na YT ili ovde, to ti je takodje dostupno zahvaljujuci necijem nesebicluku i zelji da svoje znanje podeli sa svima" Pa da, sirimo to znanje dalje, umesto da zavisimo od servisera.

Evo malo sam pogledao stare postovi, vidim da si se ti uhvatio 200 dinara ko pijan plota. Sto te toliko vredja/pogadja ta cena? Daj mi ziro racun uplaticu ti 200 dinara sutra, stavicu svrha uplate: "jer sam ojadio jadnog servisera i nisam ga castio"


Mi se bas ne kapiramo. I ne delimicno, vec potpuno. I neka ostane na tome. Pozz
  • 0

#59 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 30 May 2013 - 08:57 PM

Opustite se ljudi bre,a vi sto ne znate da menjate gume nema razloga za brigu :D
Postavljena slika
  • 0

#60 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 31 May 2013 - 03:28 AM

Vi toliko izneste mišljenja i pade teških reči, a niko da okrivi majstora što je tražio 200 dinara.A njega baš briga.
Čemu ovolike rasprave kad su svi zadovoljni sa obavljenim poslom.
I nisam za to da sve moram da znam da odradim na bicikli (a osim pranja ne želim ništa da pipnem), pa šta da rade oni koji su otvorili radnje i žive od toga. Pa valjda ga imamo da bi se vozili i uživali.
  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika