Jump to content


Fotografije

Problem jednog pocetnika - PLEASE don't shoot


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#21 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2013 - 10:26 PM

Sad teraj i uzivaj :)
  • 0

#22 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 26 May 2013 - 11:25 PM

Citam ponovo i ne mogu da verujem kakvo dranje je u pitanju. 300 dinara da ti skine stari lanac za 10 sekundi???

Evo napisacu ti sta sam platio 200 dinara u servisu u Sapcu: stelovanje oba menjaca, skidanje starog lanca i namestanje novog (nikakve brze spojnice), skidanje racne sa starog i namestanje na novi tocak, zamena buzira zadnje kocice i logicno stelovanje iste. A nisam nista kupio kod njih, odneo delove kupljene preko TotalBike, jer su u Sapcu bar 50% skuplji. Ok ova cena je mozda previse niska, Bg je usput skuplji, ali ipak mislim da je 1700 dinara sisanje
  • 0

#23 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 26 May 2013 - 11:36 PM

200 dinara je bas malo. Ja bih majstoru verovatno ostavio jos nesto preko. Jer sve to odraditi za 200 din stvarno da covek ni ne pocinje.
Jeste Beograd je znatno skuplji. Setih se sada da sam prosle godine kada sam nosio bicikl na nulti servis u Capriolo (u bescarinskoj zoni) da sam ih pitao koliko kosta zamena menjaca, lanaca itd. I koliko se secam cene su bili skoro iste ako ne i malo skuplje nego ove koje sam platio u Planet Bike servisu. Ne znam...kao sto rekoh, ovo je bio prvi put da placam majstora. Nemam uvid u cene ali sam verovao da su to te cene.

Ako neko zna druge cene po servisima (posebno Begradskim) neka napise. Ali bitno je i da nakon servisiranja kod majstora, sve funkcionise kako treba i da ne bude ono 'drzi vodu dok majstori odu' :)


Sad teraj i uzivaj :)

Hvala, upravo to i planiram. :)
  • 0

#24 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 27 May 2013 - 12:25 AM

Na zemunskom keju jedan dosta dobar decko bi trebao da je otvorio svoj servis. Nisam se cuo/video u zadnje vreme sa njim pa nzm tacno. Odmah uz mali kafic eagle eye. Extra decko stvarno. Sve moguce pohvale. Takodje izdaje i prodaje bajseve. Evo male reklame za njega. :)
  • 0

#25 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 May 2013 - 07:23 AM

http://www.cikloberza.com/servisi.php
Ovde imas servise. :wink:
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#26 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2013 - 07:54 PM

Mislim da cena servisa (narocito kod malih radnjica) zavisi od par faktora, tj. da li je sezona, koliko posla imaju, da li si dosao po jednu, a usput ga zamolio za jos tri popravke, itd...
Meni su u PlanetBike-u u Vojvode Stepe recimo nove kocnice i menjac postavili za dz. U martu ove godine sam u prolazu hteo da kupim kljuc za zbice, i kako nisu imali, zamolio sam da mi serviser dotegne i opet nista za uslugu. Ali, uvek sam ih castio za pice, jer ko zna kad ce u prolazu nesto da mi zatreba, pa i najmanja sitnica.
S druge strane, pre dve godine, full servis kod njih sam platio 3000 dinara. Nisam imao vremena da se sam zezam, pitao sam sta kosta, platio i dobio spreman bajk. Osim toga, mislim da ljudi koji dobro rade treba i da zarade. A ne da rade za 200 dinara ili dz, dok tasna i masna, lazu i mazu...
  • 0

#27 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 28 May 2013 - 10:17 PM

Osim toga, mislim da ljudi koji dobro rade treba i da zarade. A ne da rade za 200 dinara ili dz, dok tasna i masna, lazu i mazu...

Taj servis koji sam naveo radi i postoji jos od devedesetih. Tesko da moze "mazanjem" da izdrzi toliko dugo. Dakle zapitaj se zasto placas cetiri cifre za nesto sto drugi urade za tri. Jer je npr. PB velika radnja i jako ime? Pa dobro, placajte 300 dinara za skidanje lanca koji kosta 600, a alat za kucnu upotrebu kosta 350
  • 0

#28 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 May 2013 - 01:20 AM

Mogu da se slozim sa tim da ako neces da platis, uradi sam. Sto i sam radim, jer placati nakon svakog off-roada ciscenje i podmazivanje nije podnosljivo.

U Sapcu full servis (ako to podrazumeva i sredjivanje nabli, headseta, srednjeg pogona, itg...) mozda kosta trocifreno (sumnjam), ali su i drugi troskovi cetvorocifreni, a ne petocifreni kao u Bg, misleci na zakup, reziju, plate i ostalo. Nek otvori servis u Beogradu, pa nek radi za 200 din bicikl (a na to dodje svaki drugi kupac:"Mogu li dobiti racun :)"). Nisam ja vezan za PB, samo mislim da u Srbiji svi cenimo svoj dinar i trazimo za njega vise, a za tudj nas malo briga.
  • 0

#29 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 09:49 AM

I rekao sam da je Bg skuplji, ali je i dalje sisanje. 400 dinara da mu stavi rucice u trajanju od koliko minuta? Pa jos 300 da zategne sajlu i provrti sraf dok ne nacentrira zadnji menjac (aj prednji je mozda komplikovaniji za amatera)? Ma i treba da sisaju
  • 0

#30 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 May 2013 - 10:38 AM

Treba ceniti svoj rad. Jbg 300din za rucke pa sto ih on sam nije stavio onda. Uvek je ta boljka sa majstorima. Kao majstore pa sto toliko skupo to samo treba da se dotegne. Pa uzmi onda i dotegni sam, sto si dolazio. A jos mi je gore kada vidim na malim oglasima sve ok samo treba ovo i ovo da se uradi. Pa uradi (odnesi kod majstora) i onda prodaj. A kada ga pitas da ti spusti cenu zbog toga sto to ne radi on ti kaze pa to je samo 3 min posla da se uradi. Uzmi onda i uradi.
  • 1

#31 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 12:56 PM

Citam komentare i obe strane su u pravu. Ja se nisam bunio oko cene. Kao nezaposlenom, svaki trosak mi je...trosak. Ali je situacija bila u tom momentu takva, da sam se odlucio da mi to majstor namesti, svestan da ce da kosta. Platio sam i to je to. Nisam znao kako se tacno cene krecu i nisam imao na osnovu cega da sam nezadovoljan. Majstor je rekao cenu, ja platio i kraj price. :)

Sledeci put mozda cu bicikl voziti kod majstora na zatezanje-podesavanje, ali mi verujem nece trebati montaza jer je sada na bajsu sve ok. Ako bude situacija da nesto treba da se opet montira, verovatno cu sam probati da montiram. Sada je bila neka frka kod mene i nisam mogao da trosim vreme. (sto zbog same zelje da sto pre vozim, sto zbog nemogucnosti da kasnije, ukoliko nesto zabrljam, odvezem bajs kod majstora jer tada ne bih imao prevozno sredstvo).

Znaci, mogu se sloziti da sam mogao sam nesto od ovoga da montiram kako bih izbegao cenu same montaze. Ali posto znam koliko sam se patio jos od prosle godine da podesim prednji menjac da radi, i nisam uspevao, mozda bih se opet, skoro sam siguran, mucio sa novim prednjim menjacem. U tom slucaju moji zivci kostaju vise od 280 dinara koliko je majstor uzeo za podesavanje.

ZakljucaK: ok mogao sam sam da montiram, sto cu i probati da radim ubuduce, ali za samo zatezanje-podesavanje i dalje smatram da je bolje sto je to majstor odradio (bar za sada). Secam se prosle godine, skoro svaki dan sedim pred bajsom i izgubim 2 sata pokusavajuci da podesim prednji menjac i onda se iznerviram jer sve sto sam probao 'nece' da legne kako treba, pa dignem ruke od svega. Sutradan, opet ista prica.

Takodje i djape48 je u pravu. Ali BG jeste skuplji, i jeste u BG (bar u PB) su mi dali racun za svaki deo koji su menjali/zatezali, pa verujem i to utice na cenu. Tamo gde majstor ne daje racun on moze da ima i nizu cenu. Ali opet, 200 dinara da ti zameni sve to sto si nabrojao je stvarno malo. I po BG ali i po standardima za citavu Srbiju.

Secam se prosle godine, vozio sam bicikl kod majstora na Banovm Brdu (Zrmanjska ulica). Majstor se pola sata 'igrao' sa prednjim menjacam i pokusavao da ga podesi, mada mi je odmah rekao 'pa dobro je podesen' (znaci da sam ja dobro ukapirao sve video tutoriale sa youtube-a). Medjutim menjac je i dalje zezao. Majstor ga je probao malo fizicki rasiriti. To je kao malo popravilo problem.
U svakom slucaju, nakon 30 minuta, ja pitam majstora koliko kosta i on kaze 'nista'. Pa bre ne moze nista. Izgubio covek pola sata na zajebavanje sa mojim bajsem. Ako nista, zasluzuje nesto bar za trud. Mislim da sam mu ostavio 200 din.
A majstoru koji je djape48-u odradio sve te zamene-montaze dati samo 200 din. mislim da nije fer. Svima je tesko. Nema se mnogo para. Nezaposlenima (u koje i ja spadam) je jos nezgodnije bilo kakvo placanje, pa ipak se mora znati kada je nesto stvarno malo. Mozda je 1700 dinara koje sam ja platio majstoru skupo. Ok, ali dati mu samo 200 dinara za sav posao to takodje ne bi bilo u redu.

Tako da obe strane komentara, su delom u pravu.
  • 0

#32 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 29 May 2013 - 03:20 PM

Da odes u Capriolo servis na 25. maju da ti ugrade brzinomer koji si kupio u radnji pored kosta 300 dinara, pa sad uporedite sa tih 200 dinara koje uzima covek u Sapcu. Malo je care, malo je :)
  • 0

#33 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 03:38 PM

A majstoru koji je djape48-u odradio sve te zamene-montaze dati samo 200 din. mislim da nije fer. Svima je tesko. Nema se mnogo para. Nezaposlenima (u koje i ja spadam) je jos nezgodnije bilo kakvo placanje, pa ipak se mora znati kada je nesto stvarno malo. Mozda je 1700 dinara koje sam ja platio majstoru skupo. Ok, ali dati mu samo 200 dinara za sav posao to takodje ne bi bilo u redu.

Tako da obe strane komentara, su delom u pravu.

Nije problem, casti i ga i sa 1000. Jer ipak mozes nesto da zahebes ako sam probas. Sav posao? Reci mi koliko minuta mislis da mu je trebalo za sav posao?

A treba da uzimaju bar 400 za montiranje brzinomera, ipak su to tanke zice, bolje ostaviti profesionalcima
  • 0

#34 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 29 May 2013 - 04:26 PM

A treba da uzimaju bar 400 za montiranje brzinomera, ipak su to tanke zice, bolje ostaviti profesionalcima

Jel me zezas? Iskreno,bez ljutnje,po meni za takve nije bajs nego lepo da sede u fotelji pod staklenim zvonom. Ako ne znas da stavis brzinomer,zamenis rucke,montiras lanac,operes bajs,postavis svetla,zamenis gumu ili sta ti ja znam jos neku sitnicu,onda stvarno ne trebaju takvi ljudi da voze bajs po meni. Koji ce ti? Inace na ovde na forumu se nalaze jako korisni i precizni saveti koje sam i ja citao i radio po njima,ali po nekad se stvarno trazi dlaka u jajetu. Nisam ni ja neki majstor ali jednostavno ne volim kad neko ne zna da uradi neku sitnicu za koju i ne treba neki alat. Djape ti si mi se slucajno nasao na udaru,nemoj nesto pogresno da mislis :mrgreen: Najvaznije pitanje koje sebi treba da postavite je da li ste vi kupili bajs ili je bajs vas kupio.
  • 0

#35 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 29 May 2013 - 04:35 PM

Jel me zezas? Iskreno,bez ljutnje,po meni za takve nije bajs nego lepo da sede u fotelji pod staklenim zvonom. Ako ne znas da stavis brzinomer,zamenis rucke,montiras lanac,operes bajs,postavis svetla,zamenis gumu ili sta ti ja znam jos neku sitnicu,onda stvarno ne trebaju takvi ljudi da voze bajs po meni. Koji ce ti? Inace na ovde na forumu se nalaze jako korisni i precizni saveti koje sam i ja citao i radio po njima,ali po nekad se stvarno trazi dlaka u jajetu. Nisam ni ja neki majstor ali jednostavno ne volim kad neko ne zna da uradi neku sitnicu za koju i ne treba neki alat. Djape ti si mi se slucajno nasao na udaru,nemoj nesto pogresno da mislis :mrgreen: Najvaznije pitanje koje sebi treba da postavite je da li ste vi kupili bajs ili je bajs vas kupio.


Apsolutno se slazem. A i nekako se lepse covek oseca kad sam namesti, nego kad za sve odes kod majstora :)
  • 0

#36 bataya

bataya
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 04:48 PM

Po meni je apsurdno voziti bicikl kod majstora za te sitne stvari. Ajde nesto komplikovanije, recimo centriranje tocka. Ili ako fali neki specijalizovan alat, ali zamena guma, buzira, sajli, stelovanje menjaca, kocnica, podmazivanje i sl. sitnica. Pa nije to raketna nauka. Bas nekidan drugar me pita kako se menja spoljasnja guma na biciklu, ima 25 godina, a ne ume da zameni spoljasnju gumu. Kaze to su uvek otac i stric radili.
  • 0

#37 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 05:01 PM


A treba da uzimaju bar 400 za montiranje brzinomera, ipak su to tanke zice, bolje ostaviti profesionalcima

Djape ti si mi se slucajno nasao na udaru,nemoj nesto pogresno da mislis :mrgreen:

Ne osecam se udarenim :mrgreen: Mali hint za tebe - sarkazam.

dx3 mojim prvim komentarom sam hteo samo da ti kazem da su im cene dranje i da sledeci put razmislis da li treba da im dajes pare tj. za sta. To sto si nezaposlen i trosis tudje pare (nista cudno u Srbiji) samo uvelicava znacaj. A vi napraviste ceo doktorat od toga
  • 0

#38 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 08:04 PM

:)

Sve ja vas ljudi razumem. I sam sam hteo da probam da namestim. Ko potrazi mojih par postova videce da sam spominjao da zelim nesto da naucim i da ne placam stalno majstora.
Za montazu npr. rucica menjaca mogu da razumem kritiku. Pa i ja sam mogao da smaknem stare rucice menjaca i da nabacim na rucke nove rucice. I da ostavim tako da visi pa da majstoru kazem 'e evo ja sam 'monitirao' ti sada podesavaj' ?

Stvar je da sam sve delove kupio na gomilu. Cele prosle godine sam pokusavao da namestim prednji menjac i nisam uspeovao (cak ni majstor nije uspeo). Sada je situacija bila takva da sam u tom trenutnku imao prevozno sredstvo. Bili su neki radovi u kuci od 4-5 dana i tada nisam mogao se igram sa bajesem. Nakon zavrsetka tih radova cale je otisao u selo. Meni je bila frka jer sam hteo da vozim sto pre. Vremena za podesavanje bicikle u toku kucnih radova (krecenje & gletovanje zidova) nisam imao. Da sam cekao da se kucni radovi zavrse pa da ja onda cackam bajs i nesto sjebem, a cale bi uveliko bio u selu, kako bih doterao bajs do majstora? (ne, nema niko drugi ko bi mogao bajs da mi otera, samo cale,sa prikolicom koju je takodje oterao sa sobom u selo).

Eto, glupo da sada treba svima vama kriticarima (od koji verujem ima onih koji nisu ni citali od pocetka topika) trebam da 'nacrtam' kakva je bas situacija bila. :)

OK, platio sam skupo. U redu. Nisam znao cene i mogu da se slozim sa time. Ali ono drugo sto sam napisao, platiti majstoru da tebi djape zameni i podesi sve to za 200 dinara govori i kakav je ko covek. (ne zameri mi ne mislim nista lose) Jednostavno nekada savest mora da ti kaze 'hej, pa i ovaj covek mora da zaradi nesto'. Zato sam napisao da bih ja tom tvom majstoru ostavio vise od 200 dinara koliko bi on tebi naplatio. Verovatno mu ne bih ostavio 1000 din. ali 400-500 verovatno.

Pare koje si spominjao da trosim, su moje (one male rezerve koje sam imao od ranije dok sam nesto zaradjivao). Pare koje sam dobio bile su poklon za rodjendan.

Eto nadam se da je svima sada sve jasno. I nadam se da pre nego sto bilo ko donese sud o bilo cemu, procita temu iz pocetka. (ovo nije upuceno djape-u jer je on ovde od pocetka teme, ali jeste onima koji imaju tu fix ideju da ko placa majstora ne treba da vozi bajs) :)

Jos jednom, nikom nista ne mislim lose ovim odgovorom, iako mozda neke reci i ton zvuci malo uvredljivo. To mi nije bila namera, ali ako se neko tako osetio, izvinjavam se.

Friends? :)
  • 0

#39 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 09:02 PM

Brate al si ti slucaj
  • 0

#40 d3x

d3x
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 29 May 2013 - 09:04 PM

Brate al si ti slucaj


Ok, imas pravo na svoje misljenje. Necemo ulaziti u dalju raspravu.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika