Jump to content


Fotografije

Spojnica ili trajni pin za lanac?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#61 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 24 July 2013 - 09:54 AM

Probao sam to isto pre 2 meseca u jednom servisu sa istim lancem i Sram-ovom 8spd spojnicom. Ja uopšte nisam mogao da proguram pin spojnice da prođe kroz lanac. Bukvalno, zabode pri samom pokušaju da ubacim spojnicu. :)
  • 0
Posted Image

#62 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 July 2013 - 10:10 AM

Probao sam to isto pre 2 meseca u jednom servisu sa istim lancem i Sram-ovom 8spd spojnicom. Ja uopšte nisam mogao da proguram pin spojnice da prođe kroz lanac. Bukvalno, zabode pri samom pokušaju da ubacim spojnicu. :)

Kod mene spojka prolazi kroz lanac, ali je lanac preširok da bi se spojnica zakačila, a upravo sam našao i odgovor na ovom forumu http://www.bikeforum... ... 28282.html , sramova spojnica je za lanac širine 7,1mm a hg50 lanac je širok 7,4mm tako da nisu kompatibilni, e sad shimano IG lanci 8-speed su 7,1mm i sa njima je spojka kompatibilna, tako da jbg... vidim da na berzi čovek prodaje spojke za 8speed sunrace a one su 7,3mm tako da ni ona neće odgovarati, moram da nadjem neku KMC da probam, ili ako neko ima iskustva nek podeli...
  • 0

#63 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 24 July 2013 - 10:47 AM

Probao sam to isto pre 2 meseca u jednom servisu sa istim lancem i Sram-ovom 8spd spojnicom. Ja uopšte nisam mogao da proguram pin spojnice da prođe kroz lanac. Bukvalno, zabode pri samom pokušaju da ubacim spojnicu. :)

Kod mene spojka prolazi kroz lanac, ali je lanac preširok da bi se spojnica zakačila, a upravo sam našao i odgovor na ovom forumu http://www.bikeforum... ... 28282.html , sramova spojnica je za lanac širine 7,1mm a hg50 lanac je širok 7,4mm tako da nisu kompatibilni, e sad shimano IG lanci 8-speed su 7,1mm i sa njima je spojka kompatibilna, tako da jbg... vidim da na berzi čovek prodaje spojke za 8speed sunrace a one su 7,3mm tako da ni ona neće odgovarati, moram da nadjem neku KMC da probam, ili ako neko ima iskustva nek podeli...



Sa kmc neces imati problema....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#64 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 September 2013 - 06:10 PM

Probao sam to isto pre 2 meseca u jednom servisu sa istim lancem i Sram-ovom 8spd spojnicom. Ja uopšte nisam mogao da proguram pin spojnice da prođe kroz lanac. Bukvalno, zabode pri samom pokušaju da ubacim spojnicu. :)

Kod mene spojka prolazi kroz lanac, ali je lanac preširok da bi se spojnica zakačila, a upravo sam našao i odgovor na ovom forumu http://www.bikeforum... ... 28282.html , sramova spojnica je za lanac širine 7,1mm a hg50 lanac je širok 7,4mm tako da nisu kompatibilni, e sad shimano IG lanci 8-speed su 7,1mm i sa njima je spojka kompatibilna, tako da jbg... vidim da na berzi čovek prodaje spojke za 8speed sunrace a one su 7,3mm tako da ni ona neće odgovarati, moram da nadjem neku KMC da probam, ili ako neko ima iskustva nek podeli...



Sa kmc neces imati problema....

Brko nisam video ovaj tvoj post, pa sam malo surfovao po netu i kupio u PB spojnice lanca KMC za Shimano lance 8-faz http://planetbike.rs... ... anci/1549/ u paketu se dobije 2 komada i rade provereno na Shimano lancima, bio si u pravu,sad sam je montirao, i to je spojka kako piše širine 7,3mm....

P.S. Da neko ne bi pogrešio postoje i Kmc spojke 8faz ali nisu za Shimano, na ovima piše na pakovanju da su baš za Shimano lance....
  • 0

#65 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 29 September 2013 - 04:57 PM

Moze li mi neko reci da li se moze uklopiti srednji pogon Shimano FC-M171 i zadnja Megarangova racna sa Shimano HG-50 lancem razmisljam se da uzmem preko venere ali ne pise nigde cena?
  • 0

#66 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 29 September 2013 - 07:18 PM

Venerabike se bavi veleprodajom.
  • 0

#67 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 29 September 2013 - 08:33 PM

aa ok nego jel moze da se uklopi ta kombinacija?
  • 0

#68 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 29 September 2013 - 08:44 PM

P.S. Da neko ne bi pogrešio postoje i Kmc spojke 8faz ali nisu za Shimano, na ovima piše na pakovanju da su baš za Shimano lance....


Koja je razlika? Za sve 8faz spojnice koje sam do sada video (i ovu koju koristim) piše da je kompatibilna i sa KMC i sa Shimano lancima. Ima li razlike između Shimano i KMC 8faz lanaca uopšte kada svakako KMC pravi i jedne i druge?
  • 0
Pozdrav

#69 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 September 2013 - 01:03 AM

P.S. Da neko ne bi pogrešio postoje i Kmc spojke 8faz ali nisu za Shimano, na ovima piše na pakovanju da su baš za Shimano lance....


Koja je razlika? Za sve 8faz spojnice koje sam do sada video (i ovu koju koristim) piše da je kompatibilna i sa KMC i sa Shimano lancima. Ima li razlike između Shimano i KMC 8faz lanaca uopšte kada svakako KMC pravi i jedne i druge?



+1 kmc je proizvodjac shimano lanaca, nazalost....Sve sto je izmesteno iz japana je tuznog kvaliteta....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#70 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 September 2013 - 01:12 AM

P.S. Da neko ne bi pogrešio postoje i Kmc spojke 8faz ali nisu za Shimano, na ovima piše na pakovanju da su baš za Shimano lance....


Koja je razlika? Za sve 8faz spojnice koje sam do sada video (i ovu koju koristim) piše da je kompatibilna i sa KMC i sa Shimano lancima. Ima li razlike između Shimano i KMC 8faz lanaca uopšte kada svakako KMC pravi i jedne i druge?

Evo ovde o spojkama http://www.kmcchain.... ... ing_links/ , vidi, postoje za 8faz spojke KMC od 7,1mm i od 7,3mm, ove od 7,3mm su za Shimano, a za ostale piše u opisu.
  • 0

#71 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 30 September 2013 - 08:13 AM

Vidi stvarno, hvala za info, moraću sad da vidim šta ustvari imam na lancu :lol: . Izgleda da ipak treba proveriti informacije na sajtu proizvođača :oops: .
  • 0
Pozdrav

#72 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 30 September 2013 - 01:24 PM

Da li se moze uklopiti srednji pogon Shimano FC-M171 i zadnja Megarangova racna sa Shimano HG-50 lancem?
  • 0

#73 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 September 2013 - 01:39 PM

Da li se moze uklopiti srednji pogon Shimano FC-M171 i zadnja Megarangova racna sa Shimano HG-50 lancem?

malo ti je pitanje offtopic i nisi napisao koja je račna (koliko brzina), ali sve to se uklapa ako je račna sa 6,7 ili 8 brzina, pošto su i pogon i taj lanac predviđeni za 6,7,8 brzina...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika