Jump to content


Fotografije

Spojnica ili trajni pin za lanac?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#41 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 12 June 2013 - 08:59 PM

Mislis da na drumasu lanac ne skace i landara ;). Sta mislis kako izgleda voznja na drumasu kada naletis na los put sa 40-50 km/h bez amortizera i traktorskih guma...
  • 0
.

#42 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 12 June 2013 - 09:04 PM

Ja voznju drumasa zamisljam kao neko krstarenje, quiet & peaceful :mrgreen:
Salim se, stvarno nemam neku predstavu jer nikad nisam seo na drumasa, ali nisam ni pomislio da moze da bude kao kad se vozi po planini, i da se ista stvar desava sa lancem..mada i ne treba nista da me cudi obzirom na to kakvi su putevi..
  • 0

#43 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 June 2013 - 09:14 PM

Meni je spojnica spala kad sam prelazio tramvajske sine, pritom nisam isao nesto preterano agresivno ni brzo, prosto se pogodilo da udarac bude takav i da se spojnica nadje na nekom delu lanca gde se vibracija direktno na nju prenela i eto belaja :) Od tad nosim rezervnu uvek sa sobom (a posto vozim 8faz, te spojnice su dzabe).
  • 0

#44 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 June 2013 - 10:45 PM

Znaci ipak se desava da se to "otkaci"?

Mozda to precesto skidas pa se razglavi, ne vidim kako bi se drugacije dogodilo?

A to dal ce lanac da se ukrsti ili nece bas ne bi smeo da se zakunem.
  • 0

#45 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 June 2013 - 11:03 PM

Lanac je bio maltene nov kad mi se to desilo, ne znam dal je imao 300-400km u sebi, znaci maximum 2 puta je otvorena spojnica pre toga. Sram pc830. Od kako sam je zamenio presao sam oko 1500km i nije mi se ponovilo.
  • 0

#46 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 June 2013 - 08:26 AM

Ne moze da pukne ali moze da se otkaci u sred voznje kao sto se meni desilo, pa ti juri spojnicu po putu punom saobracaja (ili blatu jos gore). Tako da, jeftinije mi je da nosim rezervnu spojnicu ili chain-tool (inace nosim oba) nego da ostanem pesak u nekoj nedodjiji :)

Cekaj, ja sam razumeo da se spojnica samo otkacila a ti pricas da si je izgubio...
Jel se to samo otkaci (znaci stanes i spojis ponovo) ili je skroz otpala i u tom slucaju trebas imati alat za lanac?
  • 0

#47 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 08:54 AM

Spojnica veoma lako spada sa lanca kad se otkaci, gotovo je neminovno da ces da je izgubis u voznji..ne treba ti alat za lanac, samo jos jedna rezervna..
  • 0

#48 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 09:18 AM

Jedna rezervna spojnica ne zauzima mnogo mesta, trebalo bi je nositi i zbog sebe i zbog drugih. Lanac za alat je dosta veliki za nošenje, bolje ako ga već imaš na multitool-u. Ili neku mini varijantu.
Nikada mi nije pukao lanac ni spojnica, da kucnem u drvo #-o , ali nikada se ne zna (sad sam ga sigurno izbaksuzirao :mrgreen: ). Da li je nekome ikada pukao lanac, i ako jeste na koji način. tj. da li je karika pukla na pinu ili na pločici?
  • 0
Pozdrav

#49 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 10:30 AM

Jeste meni, i to tacno po sredini spoljne karike k'o nozem presecen, sto bi rekli doktori "clean cut"..bas sam skoro pisao o tome..
  • 0

#50 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 11:05 AM

Uh, to mi liči na atentat, da se nisi zamerio nekome :mrgreen: .
Ništa onda, a taman sam mislio da prestanem da nosim bilo šta osim mobilnog.
  • 0
Pozdrav

#51 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 13 June 2013 - 11:18 AM

Meni je 2x pukao lanac. Doduše, na svu sreću, ne skroz, već je puklo pola karike (jednom po sredini, jednom na pinu).

U oba slučajeva KMC Z-51, mislim da je bio. Posle toga, nikad više KMC. Pogotovo što su pucali tu na oko 1000 pređenih kilometara.
  • 0
Posted Image

#52 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 12:02 PM

Uh, to mi liči na atentat, da se nisi zamerio nekome :mrgreen: .
Ništa onda, a taman sam mislio da prestanem da nosim bilo šta osim mobilnog.


Sigurno neko od ukucana, zbog parkiranja bajsa u hodniku..mada je vise bilo upozorenje nego pokusaj atentata posto je pukla samo jedna strana karike, pa sam uspeo da se dovezem citav kuci..sve u svemu, potrudili su se :mrgreen:
  • 0

#53 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 June 2013 - 12:44 PM

Spojnica veoma lako spada sa lanca kad se otkaci, gotovo je neminovno da ces da je izgubis u voznji..ne treba ti alat za lanac, samo jos jedna rezervna..

To je odgovor koji mi je trebao!

Mada po svemu sudeci pin je pouzdanije resenje.
  • 0

#54 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 June 2013 - 01:22 PM

Spojnica veoma lako spada sa lanca kad se otkaci, gotovo je neminovno da ces da je izgubis u voznji..ne treba ti alat za lanac, samo jos jedna rezervna..

To je odgovor koji mi je trebao!

Mada po svemu sudeci pin je pouzdanije resenje.

Mislim da treba da budeš neviđen maler da ti se otkači spojnica, jer treba primeniti određenu silu, na određenim mestima, da bi se skinula, ali ne kažem da je nemoguće da se otkači sama...
Prvih par puta sam se zezao po minut-dva da je skinem rukama, sad skinem lanac sa šajbni, da se opusti, pa onda skidam spojku, za par sekundi, jer sa zategnutim lancem mnogo teško ide i sav se umažem ko prase... Inače uvek nosim rezervnu sa sobom (tri komada, bile samo tri u radnji po 40din. i ja kupio te tri poslednje), ali nisu mi nikad zatrebale, više mi stoje u torbici na bajsu, da ih negde ne zaturim po kući....
  • 0

#55 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 02:19 PM

Po meni bi jedino objasnjenje za spadanje spojnice bilo to da se, nakon izvesnog vremena koriscenja (skidanja/stavljanja), pojede onaj zljeb na kariKi gde ulazi pin spojnice i da se ti javi luft, pa pri jacem skaknju lanca dolazi do otvaranja..
  • 0

#56 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 June 2013 - 03:04 PM

@bakara
Upravo to sto je mstrd napisao, cim se otkaci ona lagano ispada iz lanca, a posto mi je spala na raskrsnici bulevara revolucije i beogradkse (kod pravnog fakulteta), na sred raskrsnice kad sam prelazio preko sina, nije bilo poente da je trazim po putu :)

@mstrd
Onda sam ja bio bas maler kad mi je spala na skoro novom lancu... Jbg, desava se.
  • 0

#57 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 04:45 PM

A spojnica, jel i ona bila nova ili si prebacio onu vec koriscenu na starom lancu..?
  • 0

#58 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 June 2013 - 05:01 PM

Uz PC-830 ide spojnica sa lancem, znaci bila je nova. Posle toga sam opet stavio istu takvu SRAM i nemam problema, kao sto rekoh treba biti maler da se nekoliko faktora poklopi pa da ti spadne :)
  • 0

#59 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 13 June 2013 - 05:32 PM

I to sto kazes :)
  • 0

#60 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 July 2013 - 09:39 AM

Danas sam na Shimano lanac hg50 8 speed pokušao da montiram Sram spojnicu za 8 speed i nisam uspeo, kao da je lanac za delić milimetra deblji i spojnica neće da se zatvori, sa devetofaznim KMC lancem nisam imao problem sa Sram spojnicom.
Pitanje je sledeće: da li je Sram spojka za 8-speed kompatibilna sa Shimano lancem 8-speed?
na ovom forumu vidim da je još neko imao sličan problem http://www.bikeforum... ... 82607.html da li je nekome uspelo, iskustva?
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika