Jump to content


Photo

Spojnica ili trajni pin za lanac?


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#21 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Posted 30 April 2013 - 12:33 PM


Ako nema, uzmi onda KMC. Bas sam sinoc rasklopio bajs za trasnport. Trebalo je cirka 5 sec da se skine lanac. :P

A gde u opste ima kmc i posto je?

Sramovu spojnicu (9s) ja trazim u capriolu od prosle godine i uvek ista prica sve smo "prodali cekamo novu turu" a preko zime, "bice kad pocne sezona" :^o

A da placam spojnice 400-500 din nisam blesav.

Ma ja sam digao ruke od toga. :twisted:


Ja sam svoju uzeo u ProBike, ima i u Planetu i jes da je malo skuple, ali dolaze u paru.

Ali brate kada nema izbora.
  • 0

ಠ_ಠ


#22 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Posted 30 April 2013 - 02:13 PM

Bolje da kupis ceo lanac npr. SRAM PC-951 ili bolji, nego da kupujes spojnicu za 400-500
  • 0

#23 ljiljak

ljiljak
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationKragujevac

Posted 30 April 2013 - 04:06 PM

SRAM uglavnom ima na Totalbike-u, ali tu zeza poštarina. Poručio sam ih zajedno sa nekim drugim sitnicama pa sam kompenzovao 250 din. poštarine.
  • 0

#24 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Posted 30 April 2013 - 04:26 PM

Ako češ već kupiti Shimano lanac uz koji ćeš dobiti originalni pin koji, onda koristi pin i nek ti to uradi neki majstor koji ima dobar alat i zna da stavi pin kako treba.
Ili, što reče neko, kupi sram PC-951 koji je iste cene i dobiješ spojnicu, ako želiš da ga skidaš često.
Ja vozim sa Shimano lancem i lanac nikad ne skidam dok mu ne dođe vreme za zamenu, nema potrebe.. perem ga na biciklu.
  • 0

#25 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 05 May 2013 - 04:14 PM

Zvao Capriollo, Marconi-ja .. nemaju 9-fazne spojnice. Kazu nema ni u tom nekom glavnom magacinu :( Zna li neko gde mogu da nadjem ovde u BG te Sram 9-fazne spojnice?

Hvala!

Nisam video post ranije, ali ja sam bas pre praznika uzeo SRAM spojnicu za 9faz u bikeshopbeograd (radnja je u ulici preko puta Elektrotehnickog/Gradjevinskog/Arhitektonskog fakulteta, sa desne strane ulice). Kosta vise nego u Capriolu, 150din, ali posto ih u Capriolu nema vec neko vreme, nisam hteo da cekam i uzeo po toj ceni jednu. Nije jeftino kao inace, ali nije ni strasno skupo.
  • 0

#26 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 02 June 2013 - 11:21 AM

Где има пинова за шимано ланац да се купи?
  • 0

#27 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 02 June 2013 - 11:27 AM

http://planetbike.rs... ... Lanci.html
  • 0
.

#28 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 02 June 2013 - 11:46 AM

Nadam se da je to pet komada u pakovanju a ne cena za jedan :shock:
  • 0

#29 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 02 June 2013 - 11:52 AM

Da, za celo pakovanje je cena. Ne znam da li prodaju na komad u Planetu.
  • 0
.

#30 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Posted 04 June 2013 - 07:39 AM

da li neko zna da li postoje sram spojnice za desetofaz? hteo sam da kupim za hg56 ali jedino sto sam nasao je kmc u planetu za 670 din.
  • 0

#31 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 04 June 2013 - 10:05 AM

da li neko zna da li postoje sram spojnice za desetofaz? hteo sam da kupim za hg56 ali jedino sto sam nasao je kmc u planetu za 670 din.


Postoje, sram powerlock se zovu, samo ne znam da li ih ima kod nas..ja bih ti preporucio da uzmes te kmc (za tu cenu mislim da dolaze tri u pakovanju), jer njih mozes da skidas rukama dok za ovu sram moras da imas neka nazubljena klesta.
  • 0

#32 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Posted 12 June 2013 - 05:24 PM

Uzeo sam te kmc, jesu 670din ali 2 para, stavio sam je i stvarno je super, skida se rukom za pola sekunde. Sad ce da se pere lanac cesce nego zubi :)
  • 0

#33 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 12 June 2013 - 05:37 PM

Za sve one koji imaju u planu da kupuju spojnicu za 10faz, cisto da znaju da se i BBB smartlock (ima ih na berzi kod Zolta) takodje skidaju rukom i to extra lagano..to vazi samo za onu belu/hromiranu spojnicu, dok je crnu (isto bbb) nemoguce skinuti bez klesta..tako da naglasite obavezno ako porucujete :wink:
  • 0

#34 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 12 June 2013 - 05:44 PM

Da li postoji jos neka razlika sem u skidanju?

KMC ima 2 "vrste" spojnica. U Planetu su (bar bile) "re-usable" (zuto-crno pakovanje) koje mogu da se skidaju i montiraju koliko hocete puta ali po iskustvima kolega sa foruma trose se previse brzo. Od prilike 2 para spojnica na jedan lanac.

I druga "vrsta" su "non re-usable" (roze pakovanje) namenjene pro korisnicima koje smeju da se skidaju i montiraju maksimalno 4 puta. Za trajnost ne znam ali me ne bi cudilo da su dosta izdrzljivije nego prethodne.
  • 0
.

#35 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Posted 12 June 2013 - 05:55 PM

Ja sam uspeo da kupim u Planetu roze pakovanje, a re-usable. Ili su oni promenili pakovanje ili su nesto zeznuli pri pakovanju... Ja sam je skinuo 2 puta vec da probam pa je valjda re-usable.
  • 0

#36 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 12 June 2013 - 06:02 PM

Mozda su promenili boje. Vazno je sta pise.
  • 0
.

#37 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 12 June 2013 - 06:06 PM

Treba da menjam lanac, i do sada nisam koristio lance sa spojnicom, a na dosta mesta sam procitao da se desava da se spojnica iskopca i dodje do pucanja lanca.

Opet me vuce da kupim sram 951 ili 971 umesto HG53 koji sad imam?
Koji je SRAM tu pandan HG53 lancu u koji imam mnogo poverenja?

Da li uz SRAM lanac sa spojnicom obavezno moram imati i rezervnu spojnicu?
  • 0

#38 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Posted 12 June 2013 - 06:17 PM

Bas sam danas to oko pucanja pitao Profu, on kaze da nema sanse da pukne lanac na spojnici ako se normalno vozi (ne ukrsta lanac itd) i kaze da on nikad ne nosi rezervnu spojnicu...
  • 0

#39 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 12 June 2013 - 07:32 PM

Ne moze da pukne ali moze da se otkaci u sred voznje kao sto se meni desilo, pa ti juri spojnicu po putu punom saobracaja (ili blatu jos gore). Tako da, jeftinije mi je da nosim rezervnu spojnicu ili chain-tool (inace nosim oba) nego da ostanem pesak u nekoj nedodjiji :)
  • 0

#40 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 12 June 2013 - 08:54 PM

Ne tvrdim da nije moguce, ali mi nije jasno kako ti se bas otkacila u drumskoj voznji, gde se javljaju jedino aksijalna naprezanja u lancu, i to u suprotnom smeru od smera otvaranja spojnice..nema nikakvog skakanja i "landaranja" lanca i sl..logicno je da se pokida/pukne, ali da se otvori iz cista mira, hmm..
Ja vozim uglavnom offroad i to pitaj Boga kakve staze, ponekad mislim da ce bajs da se raspadne ali mi se nikad nije desavala "stvar" sa spojnicom...a da uvek treba imati u rezervi, to pod obavezno! :)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users