Jump to content


Fotografije
- - - - -

Petlovo brdo - Železnik - Umka - Obrenovac - Ub?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#21 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 08 July 2013 - 05:06 PM

Kad god citam neke Canetove opise vidim da uvek kasni u polasku :mrgreen:
  • 0

#22 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 July 2013 - 05:25 PM

Haha, ja to zovem "ambiciozno planiranje"! :D Treba tek da pročitaš putopise iz Rovinja i sa Krka.
Al' nije bitno kašnjenje, važno da se vozi. (heh, ovo mogu da prodam GSB-u kao slogan)
  • 0

#23 vladalion

vladalion
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts
  • LocationBeograd, Zvezdara

Postavljeno 08 July 2013 - 06:00 PM

Citao sam taj iz Istre (kasnjenja, nudisti, cica koji te zagleda i ostalo) :D
  • 0

#24 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 July 2013 - 09:00 PM

Da, Rovinj je definitivno grad koji čovek treba lično da doživi.
A i na Krku me neko zagledao i mogu ti reći da je bilo daleko neprijatnije. Brrrrr. Ne ponovilo se.
  • 0

#25 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 July 2013 - 09:12 PM

Al' nije bitno kašnjenje, važno da se vozi. (heh, ovo mogu da prodam GSB-u kao slogan)



Nema više šta ni da se vozi...avtobusi se raspadaju
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#26 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2013 - 11:16 AM

Evo, konačno postavljen prvi deo filma, vožnja od Labudovog brda do Obrenovca (plus malo po Obrenovcu). Uz sumanuto okretanje kamiondžije, gužvu u Umci i Lastin autobus koji se trudio da me pregazi, avantura će sigurno da bude zanimljiva. :) Uz dosta sreće, drugi deo (Obrenovac - Ub) za 7-10 dana. (kuknjava ne ubrzava proces ;)).

Napomena: Film traje skoro sat i po (!), ali YT omogućava premotavanje, pa možete lako da preskočite delove koji vas ne interesuju.


  • 0

#27 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2013 - 09:43 PM

Evo i drugog dela, tačno na isteku desetog dana. :) Kompletan put do Uba i mala šetnja po samom gradu. Stvarno beše lepa i lagana vožnja.


  • 0

#28 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 October 2013 - 08:36 AM

Povratak iz Uba, kroz selo Šarbane. Prelepa, lagana vožnja. Iako nijedan segment pojedinačno nije epohalan, ipak ima svega - odličan odnos uspona i ravnog, dinamiku, predivne predele, šarm sela, vrlo malo saobraćaja, offroad deonica, kao i odličan spust. Sveukupno, idealno za prosto uživanje u vožnji. Liso polje je bilo lavirint, ali to će se videti u narednom filmu.



Ako filmove pogleda neko ko poznaje kraj, bilo bi lepo da dopuni neke detalje. :)
  • 0

#29 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 01 October 2013 - 04:33 PM

Cane nemo se ljutis shvati ovo kao savet u vezi bicikala i filmova upucen ne samo tebi vec i drugima. Prvo biciklisticka haiku poezija:
-"LISICI je mesto u sumi, pusti je na slobodu".
Pet minuta spusta izmedju drveca ce ti upumpati vise adrenalina nego svi ti kilometri po ravnom. I manje ce zulja guza, i imaces ostatak dana da radis neke druge stvari. Volis da pravis filmove, odlicno ali nacin na koji si izabrao da ih snimas po meni nije dobar (citaj zanimljiv). To snimanje puteva i onako ce Google da pokrije pa nema neke vajde. Da bi fotografija ili film bili zanimljivi mora da postoji neka prica koju snimatelj zelji da isprica. Preporucujem knjigu Michael Freemans The Photographers Vision ko voli da se bavi fotografijom. Ovo nisam poslao preko PP prvenstveno da bi i ostali zaljubljenici u vizuelnu umetnost sa foruma procitali a ne da bih tebe kritikovao, jer realno pravite istu gresku misleci da je dovoljno da uperite kameru u nesto sto je vama u tom trenutku zanimljivo.
  • 0

#30 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 October 2013 - 10:31 PM

Dušane, zvučiš kao da bi zabranio snimanje filmova i fotografija bez sertifikata SANU ili barem diplome sa FDU. :) Razvedri se malo. Ja razumem da je tebi krivo što koncept mog YT kanala i filmova nije kakav bi ti voleo. To shvatam kao kompliment. Kao da ti se toliko sviđa moj sladoled od čokolade, da ti je prosto žao što ne kuvam sarme. :mrgreen: Šta ćeš. Mada, možda sam te ja doveo u zabludu potencirajući termin "film", pa ljudi očekuju i glumce. :) Ali, ulažem toliko truda i vremena, radim režiju, montažu i pišem "scenario", da smatram da su mnogo više od "klipova". Pogotovo kada traju po sat vremena. Zato ne dam da me neko srozava na nivo "klipova". ;)

Ako, pak, nisi razumeo moj koncept, nije mi problem da ti objasnim. Ali želja svakako (nikako ;)) nije da neko gleda kako se 2 minuta spuštam kroz neku noname šumu (mada uvek možeš da nađeš film u kom postoji nešto slično). Takođe, moram da ti kažem da film i fotografija nisu isto, pa ti opaska za Gugl nije na mestu.

Btw, imam jedan kratak FILM ;) koji je bliži tvom ukusu. Iako je sklopljen od ovih istih filmova, rađen je za festival. Koncept je drugačiji, Ima prič(ic)u, a ja sam oduševljen kako je ispao i "prošao". Naziv je "Rejuvenate - Joy of Cycling". Ali znaj da i dalje nije 2 minuta spusta kroz šumicu. ;) Link - .

P.S. Hvala ti na trudu, vremenu i iskazivanju svog mišljenja. Svaka dobronamerna kritika je uvek dobrodošla i nema nikakve ljutnje. Ako želiš da diskutujemo o svemu, slobodno otvori odgovarajuću temu, rado ću da se odazovem.
  • 0

#31 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 October 2013 - 08:20 PM

Evo i poslednjeg filma sa ove predivne vožnje, odnosno povratka za BG. Postavljam ovde, jer se Liso Polje smatra okolinom Uba. Ostatak povratka sa vožnje (Draževac, Vranić, Ibarska) najvećim delom nije tada snimljen, nego tek na ponovljenoj vožnji. No, to više nije ova tema, pa da ne dužim.

Dakle, predivno i truckavo ;) Liso Polje -
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika