Jump to content


Fotografije

LANAC


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
370 odgovora na ovu temu

#281 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 02:41 PM

 

Napisao sam da se vodom pod pritiskom ispere a ne pere...

 

reusable spojnica ne postoji za 11s a i da postoji to opet ne znaci da treba skidati lanac i prati ga toliko, nisu to gace.

I lepo ti pise na tom KMC linku:
 

  •  

 

koja je razlika izmenju pranja i ispiranja vodom  pod pritiskom?

Koja je razilka izmenju  non-reusable i reusable brze spojke?

Smatras da ljudi sa GMBN Tech-a cij sam video ostavio pojma nemaju?

 

Niko ne govori da se lanac non stop skida i pere, moze se i brzinski krpom preci i podmazati . AL bas kad se isprlja kako sto ja znam uraditi onda nije problem skinuti lanac i oprati.


  • 0

#282 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2019 - 03:07 PM

Pa da i ja odavno ne koristim axel i vodu jer je nemoguće osušiti lanac voda se kapilarno uvlači i ostaje jako jako dugo, Jedino izduvati kompresorom ali to nemam. Zato mi je i nezamislivo da koristim shimano pin a ne brzu spojnicu i da perem lanac na biciklu. To bi mi bilo mučenje, jer je mnogo lakše očistiti pulije, kasetu i pogon kad je lanac skinut, taman dok visi i suši se. Prešao sam sa uljanog na nitro jer brže ispari i manje smrdi. Benzin nisam još probao.

 

Koliko košta taj piturin? Ne znam ni šta je to, prvi put čujem.


  • 0

#283 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 September 2019 - 03:42 PM

koja je razlika izmenju pranja i ispiranja vodom  pod pritiskom?

Bas moram da objasnim razliku izmedju pranja i ispiranja?
Pere se za deterdzentom rastvaracem a ispira se cistom vodom...
 

Koja je razilka izmenju  non-reusable i reusable brze spojke?

Ti si to citirao a ne ja.
Reusable je namenjeno za ponovno koriscenje
Non reusable je samo za jednokratnu montazu.
 

Smatras da ljudi sa GMBN Tech-a cij sam video ostavio pojma nemaju?

Mislim da im je trebao materijal za snimanje video klipa, pa od pranja bicikla napravise opsirnu temu.
 

Koliko košta taj piturin? Ne znam ni šta je to, prvi put čujem.

Piturin je samo proizvodjacka marka verovatno nekog od razredjivaca ili rastvaraca.
  • 0

#284 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 03:52 PM

Da pojasnimo, non reusable je za tebe, monitiras lanac ispiras ga vodom pod pritiskom.
Reusable je za nas koji skinemo lanac i premo ga odvojeno u raznim sredstvima bez visokog pritiska.

Proizvodjaci lanca preporucuju prilikom stavljanja lanca da se stavi nova brza spojnica.
Reusable ces uzeti ako ces lanac rastavljati prije zamjene , znaci za pranje ili promjenu mjenjaca.
Ne mozes tvrditi da samo ovdje i nigdje vise se skida lanac da bi se oprao.
I dalje tvrdim da pranje obicnom vodom pod pritisko ce nabiti sitnu prasinu unutar valjcica koji ce brze istrositi lanac.


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#285 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 03 September 2019 - 04:33 PM

Citao sam ovde da ljudi vracaju i stari iskoriscen pin a kamoli te brze spojke, ne znam sto se repucavate za dzabe kad ce ionako svako da uradi od vas onakko kako hoce i kako je navikao.

 

pre neki dan napravih od starog lanca onaj kljuc za skidanje kasete tj za drzanje kontre posto mi je original kod drugara koji ne namerava da ga vrati ( citaj zaboravio ili izgubio). mogu reci da stari pinovi koje sam vratio na lanac na alatu deluje da prilicno dobro drze, sve je leglo lepo, mada su osteceni tacnije svakome je ostecen vrh koji je sluzio da zabravi.

 

mozda za neku prvu pomoc moze da se vrati i taj stari i da izdrzi u voznji, ako nema nekog previse velikog napora na uzbrdici i slicno.


  • 0

#286 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 03 September 2019 - 04:35 PM

Posle pranja lanac vratite na biciklo i spojite sa cim imate bitno da sve bude kao celina

70061726_2395990480672064_5953494145988270084616_425238424784543_229562071217130


  • 1

#287 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 07:27 PM

Nit perem, nit podmazujem.


  • 3

#288 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 September 2019 - 07:04 PM

Sticajem okolnosti uskoro prelazim na 11faz, bicikl ce stici sa novim Sram PC-1130 lancem koji ima power lock brzu spojnicu za jednokratnu upotrebu. Da li postoji brza spojnica za ovaj lanac koja moze vise puta da se skida? Ako neko ima konkretnu preporuku generalno za 11faz brzu spojnicu koja moze vise puta da se koristi neka je iznese, znam da su na 9fazu mogle da se koriste brze spojnice od drugih proizvodjaca.

 

Sto se odrzavanja tice spomenucu i svoje iskustvo.

Koristim PTFE sprej (teflon sprej) za podmazivanje lanca. Ne znam u odnosu na ostale metode koliko je bolje/losije, 8faz (sram pc-830) mi traje oko 4000km u proseku sa ciscenjem na svakih 250-300km. Cistim tako sto potopim u benzin, nakon skidanja taloga isperem vodom i osusim (nekad sam to radio vazduhom, ali me mrzi da palim kompresor svaki put za glupost pa uzmem suvu krpu), i podmazem sprejom posle toga. Nisam primetio da rdja lanac ovom metodom, a traje zadovoljavajuce za moje potrebe. Ne silim lanac uzbrdo, pa mozda i zato "traje". Navodnici jer ne znam koliko inace traje 8faz.

Sam teflon sprej je za suve uslove vrlo dobar, odlican bi bio kada bi lanac sa njim bio tisi, ali tisina ne moze da se ocekuje od suvog podmazivanja. Mada, dugo ga koristim pa sam vec skontao kad lanac promeni zvuk tj kad je vreme da ga opet podmazem, iako se osusi posle jednog dana od podmazivanja.

Mane: nacin nanosenja gde vise od pola spreja zavrsi u krpi umesto na lancu, shodno tome cena, losiji je za malo ekstremnije uslove tipa jaka kisa/blato i tome slicno, ako se lanac ne ocisti neposredno posle takve voznje, korodirace. Blaga kisica mu ne smeta.

Ne znam da li cu ga koristiti sa 11faz-om, tj zavisi od toga da li cu lanac moci da skidam brzo ili ne. Ne planiram da skidam tocak svaki put kad cistim lanac, a ciscenje na bicikli odavno ne radim jer imam utisak da nikad nije cist, sve zivo od odece zamazem tako.

Kad nemam teflon sprej, ili cistim ostalim ukucanima koji vrlo retko voze pa mi treba nesto postojanije, uglavnom iskoristim sta imam u kuci - pretezno to bude neko motorno ili menjacko ulje preostalo iz zamena u mojim krsevima n2:doh


  • 0

#289 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2019 - 07:22 PM

https://www.aliexpre....34854c4dAUcc3p


  • 0

#290 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 September 2019 - 07:42 PM

Ih sto su ruzni ovi zlatni, hvala za preporuku :) Ide u whislist da ne zaboravim posto trenutno pise da ne isporucuju za Srbiju, da probam opet za par dana.

 

Zanima me prakticno iskustvo ako ga neko ima sa 11faz Sram powerlock spojnicom da li je koristio vise puta i da li to radi posao (takodje koji su uslovi voznje). Uz PC-830 isto dolazi brza spojnica, ali za powerlock za 10faz i 11faz bas eksplicitno pise na sajtu da je za jednokratnu upotrebu. Sama spojnica je 360din (sram powerlock) po nasim radnjama, mada nigde ne pise da li je to ista ona kao sto ide uz lanac ili je neka za visestruku upotrebu. Svakako rezervnu spojnicu uvek nosim sa sobom, al ne bih bas voleo da mi pukne zbog mog koriscenja, pre cu da uzmem vise ovih sa aliexpress-a i menjam pri svakom ciscenju lanca :) Jos kad bi to moglo sa nasom carinom...

 

Uvek sam voleo sram lance bas zato sto brza spojnica dolazi u kompletu sa lancem i ne moram da razmisljam o tome dok lanac traje, medjutim stvari su se promenile.


  • 0

#291 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2019 - 08:00 PM

Sve je to prevara.. spojnice su nekad koštale 60 din čak i kod nas u prodavnicama. Onda su počeli da zaokružuju na 100 pa 200 pa 500 pa su sad osamsto sledeće nivelisanje je 1000, pošto im je malo marže i zarade na njima..

 

Kakve veze ima naša carina? Isporučuje onaj za Srbiju naravno, samo sad vidim da je uveo poštarinu : ( Ja sam poručio krajem juna i tek skoro krajem avgusta mi je stiglo, pa sam poručio još da se nađe, takođe sam platio samo 1.6 nije bilo poštarine pre dve nedelje.

U svakom slučaju imaš toga na aliju kolko hoćeš na komad. Nego je ovaj bio najpovoljniji kad se uzme 5 komada, a svakako treba imati više pošto se brže troše, ja promenim bar dve možda i tri na životni vek lanca (oko 10ak hiljada km). Koristim te kineske spojnice godinama, do duše za 10 brzina. Potrošio sam ih gomilu i imam ih punu teglicu u šteku. Nikad mi niti jedna nije pukla niti se otvorila u vožnji, nema ni razloga da se to desi. A lako se rastavlja prstima za sekund bez ikakve pomoći žica i klešta.


  • 0

#292 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 September 2019 - 08:22 PM

Super, hvala za preneto iskustvo, porucicu ih i ja. Meni za konkretan link pise da ne isporucuje za Srbiju, ali nebitno naci cu vec ili proveriti za par dana kad se vratim sa odmora. Za carinu sam mislio u kontekstu sto ima vise istih artikala, umeju da smaraju za apsolutno banalne stvari, ali svakako ovo je prilicno jeftino pa vredi probati, cim tebi stizu, valjda ja necu biti toliki baksuz :)

 

Za spojnice - kupio sam je jednom, onda sam stalno uzimao PC830 uz koji dodje spojnica i ne razmisljam, nisam imao do sad problema sa njihovom spojnicom. Medjutim sa 10faz/11faz imam 0km iskustva.


  • 0

#293 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 September 2019 - 08:51 PM

ja pre neki dan promenio moj sram 1130 lanac, presao je 13000km

Tesko je skinuti spojnicu na 11 speed lancu, ja nikako to ne uspevam pa izbijem pin, lanac i onako skidam samo kada ga menjam.

Podmazujem isto teflon sprejem.


  • 0

#294 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 07 September 2019 - 09:06 PM



Podmazujem isto teflon sprejem.


Na koji interval/koliko km regularne voznje po suvom?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#295 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 September 2019 - 09:48 PM

E to vec ne znam da objasnim, otprilike kada vidim da treba :)


  • 0

#296 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2019 - 10:05 PM

Dule nešto kod tebe nije ok, ne znam šta. Šalje provereno za Srbiju. Probaj da podesiš gore na vrhu "ship to Serbia" i "Currency" na USD $

 

Mada probaj i kod drugih da nađeš ako ima jeftinije i bez poštarine. Ma kakva carina to je minijaturno, ništa se to ne otvara stigne mi godišnje kubik paketića sa alija.

Ne znam što su i na aliju 11s spojnice skuplje, eto kod njega 3.7 $ pet komada a 10s su 1.6

Bojkotujem 11s dok se cene lanaca kaseta i spojnica ne unormale :D

Mada u narednih godinu dve najkasnije ću sigurno preći i na nekog karbonca pa ću biti prinuđen da koristim jedanaesticu

 

ZhgcumY.png

 

 

 

 

edit:

 

Evo ima i ovde

 

https://www.aliexpre...0123629388.html

 

https://www.aliexpre...0144548490.html


  • 0

#297 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 08 September 2019 - 07:50 AM

@bakara
Znaci trajan je lanac, super. Mozda kljestima moze brza spojnica da se skine, si probao? Mada ako ne skidas lanac za ciscenje, verovatno ti je svejedno :)

@Gadjan
Trenutno sam u hotelu kojem net puca u proseku na svakih 20min i svaki put mora login na internu mrezu, ko zna kroz koliko vpn-ova ide, sigurno je do mene :) Eto jutros mi normalno prikazuje da moze dostava u Srbiju, nebitno, porucicu.
  • 0

#298 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 September 2019 - 01:26 PM



@bakara
Znaci trajan je lanac, super. Mozda kljestima moze brza spojnica da se skine, si probao? Mada ako ne skidas lanac za ciscenje, verovatno ti je svejedno :)

Namenska klešta nemam a probao sam na sve druge načine i sva klešta koja sam imao, jednostavno ta 11s spojnica drzi jače nego one za 9 i 10 brzina koje sam uspevao da skinem.

Montaža nije problem, staviš spojnicu i upres na pedale da vozis ona samo skljocne.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#299 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2019 - 07:31 PM

Ta spojnica onda uopšte nije brza :D ne znam zašto se tako zove. Poenta je da možeš lako i brzo prstima da de/montiraš


  • 0

#300 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2019 - 04:39 AM

Nisam probao (bila nedelja, knjižara zatvorena) ali izgleda lako:

  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika