Jump to content


Fotografije

Da li je moguce upariti?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
53 odgovora na ovu temu

#1 mrshavko

mrshavko
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 08:37 PM

Pozdrav. Znam da ima dosta postova na ovu temu ali nisam nasao niti jedan u kome lezi odgovor.
Prosle godine sam sklopio celi bajk i svi delovi su relativno novi i srednje ili visoke klase. Sa starog bajka mi je ostala cela grupa XTR 952.Pogon,prednji,zadnji menjac,sifteri,kaseta,lanac.Sve to radi perfektno ali sam hteo ove godine da kupim i malo podmladim sve to.Kupio sam prvo prednji i zadnji menjac.E sad,napokon,pitanje.
Kada stavim samo prednji menjac,sve radi odlicno. Kada stavim i zadnji,nema sile da ga uparim sa sifterima.Ili ide na gore a preskace na dole ili obrnuto.Da li je moguce da sifteri(posto su malo stariji)imaju razlicit korak od zadnjeg menjaca iako su oba devetofazna. Kupicu i siftere ali jos nisam nasao da budu u stanju koje mi odgovara,pa rekoh da li da se vise ne trudim dok ne uzmem i siftere ili?
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 11 March 2013 - 09:02 PM

Nesto nije ok,posto mora da radi.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 11 March 2013 - 09:09 PM

Pozdrav. Znam da ima dosta postova na ovu temu ali nisam nasao niti jedan u kome lezi odgovor.
Prosle godine sam sklopio celi bajk i svi delovi su relativno novi i srednje ili visoke klase. Sa starog bajka mi je ostala cela grupa XTR 952.Pogon,prednji,zadnji menjac,sifteri,kaseta,lanac.Sve to radi perfektno ali sam hteo ove godine da kupim i malo podmladim sve to.Kupio sam prvo prednji i zadnji menjac.E sad,napokon,pitanje.
Kada stavim samo prednji menjac,sve radi odlicno. Kada stavim i zadnji,nema sile da ga uparim sa sifterima.Ili ide na gore a preskace na dole ili obrnuto.Da li je moguce da sifteri(posto su malo stariji)imaju razlicit korak od zadnjeg menjaca iako su oba devetofazna. Kupicu i siftere ali jos nisam nasao da budu u stanju koje mi odgovara,pa rekoh da li da se vise ne trudim dok ne uzmem i siftere ili?


Shimanovi menjaci su prelaskom na shadow tehnilogiju presli na 1:1 odnos aktuacije, sa 2:1 odnosa.
Tako da ako si uzeo novi shadow menjac, moraces da uzmes i nove rucice.
  • 0

ಠ_ಠ


#4 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 09:15 PM

Shimanovi menjaci su prelaskom na shadow tehnilogiju presli na 1:1 odnos aktuacije, sa 2:1 odnosa.
Tako da ako si uzeo novi shadow menjac, moraces da uzmes i nove rucice.

Hmmm...nisi u pravu,blago receno.
Proveri jesi li zategao kasetu propisno,mene je to jednom izludelo.
  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 09:23 PM

To za kasetu me je unistilo zadnjih mesec-dva prosle godine. Doslo mi je da prodam ceo bajs. Sve u redu a nece da saltuje kako treba. Da nisam slucajno morao da je skidam nikada ne bih provalio sta je problem.
  • 0
.

#6 mrshavko

mrshavko
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 09:29 PM

Provericu,mada me buni jer kad vratim stari zadnji menjac(XTR) onda radi perfektno.
  • 0

#7 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 09:36 PM

Provericu,mada me buni jer kad vratim stari zadnji menjac(XTR) onda radi perfektno.

Jesi li odredio granice na menjacu?(unapred se izvinjavam ako je pitanje suvisno :D )
  • 0

#8 mrshavko

mrshavko
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 11 March 2013 - 09:47 PM

Naravno da nije suvisno,veliko hvala na trudu. Jesam. Kad ga namestim da vuce na gore kad vraca na dole kao da sifter moram vise da zadrzim kad hocu da promenim brzinu. Kasetu sam skidao pre desetam dana da je detaljno ocistim i spremim za sezonu. Mislim da sam je dobro stegao ali cu opet proveriti.
Znaci ako je ona stegnuta,mislis da bi to trebalo da radi kako treba. Ako kazete da moze jos cu da se mlatim,inace je vreme nikakvo pa da ubijem dosadu.
  • 0

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 01:11 AM

Naravno da nije suvisno,veliko hvala na trudu. Jesam. Kad ga namestim da vuce na gore kad vraca na dole kao da sifter moram vise da zadrzim kad hocu da promenim brzinu. Kasetu sam skidao pre desetam dana da je detaljno ocistim i spremim za sezonu. Mislim da sam je dobro stegao ali cu opet proveriti.
Znaci ako je ona stegnuta,mislis da bi to trebalo da radi kako treba. Ako kazete da moze jos cu da se mlatim,inace je vreme nikakvo pa da ubijem dosadu.


1 slika govori vise od 1000 reci, stoga te molim
postavi sliku zadnjeg menjaca, sa naglaskom kako si vukao i pricvrtsio sajlu,
i navedi tacno koje rucice menjaca su u pitanju (sl- ili st-m952)

ako stari radi perfektno
onda je logicno da je ili do novog menjaca
ili do sajle koja prenosi signal ?!?
  • 0

#10 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 March 2013 - 02:34 AM

Pozdrav,da nisi slučajno kupio menjač za desetofaz???
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#11 mrshavko

mrshavko
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 08:56 AM

Ne. Devetofaz je.
  • 0

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 12 March 2013 - 09:11 AM

Ne. Devetofaz je.

jel moze slika
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 March 2013 - 11:40 AM

Ne. Devetofaz je.

jel moze slika



+1 ili bar oznaka....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#14 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 13 March 2013 - 10:47 AM

Shimanovi menjaci su prelaskom na shadow tehnilogiju presli na 1:1 odnos aktuacije, sa 2:1 odnosa.
Tako da ako si uzeo novi shadow menjac, moraces da uzmes i nove rucice.


Ja se izvinjavam sto ovako upadam u post sa mozda glupim pitanjem, ali ako kazes da je shimano sad presao na 1:1, logicno je da moze da radi sa sram trigerima? Zar ne?
  • 0

#15 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 13 March 2013 - 11:13 AM

Logicno ali netacno
  • 0

#16 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2013 - 11:48 AM


Shimanovi menjaci su prelaskom na shadow tehnilogiju presli na 1:1 odnos aktuacije, sa 2:1 odnosa.
Tako da ako si uzeo novi shadow menjac, moraces da uzmes i nove rucice.


Ja se izvinjavam sto ovako upadam u post sa mozda glupim pitanjem, ali ako kazes da je shimano sad presao na 1:1, logicno je da moze da radi sa sram trigerima? Zar ne?

nije simano presao na 1:1 nego na nesto izmedju tipa 1.6:1 zato i ne moze da radi sa sram menjacima
  • 0
........

#17 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 13 March 2013 - 12:28 PM

;)
  • 0

#18 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 March 2013 - 02:14 PM


Shimanovi menjaci su prelaskom na shadow tehnilogiju presli na 1:1 odnos aktuacije, sa 2:1 odnosa.
Tako da ako si uzeo novi shadow menjac, moraces da uzmes i nove rucice.


Ja se izvinjavam sto ovako upadam u post sa mozda glupim pitanjem, ali ako kazes da je shimano sad presao na 1:1, logicno je da moze da radi sa sram trigerima? Zar ne?

nije simano presao na 1:1 nego na nesto izmedju tipa 1.6:1 zato i ne moze da radi sa sram menjacima



Reče Misaxtr da sram 9-to faz zadnji radi sa shimano 10-faznim sifterima i da je to jedina kompatibilnost....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Postavljeno 13 March 2013 - 04:00 PM

sram 9-to faz zadnji radi sa shimano 10-faznim sifterima i da je to jedina kompatibilnost....

moras da navedes ceo tekst a ne samo ono sto tebi odgovara.
Radi, ali sa na 8 faz kaseti ako koristis 7faz lanac i XX1 kurble! :mrgreen:
  • 0

#20 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 March 2013 - 04:10 PM

sram 9-to faz zadnji radi sa shimano 10-faznim sifterima i da je to jedina kompatibilnost....

moras da navedes ceo tekst a ne samo ono sto tebi odgovara.
Radi, ali sa na 8 faz kaseti ako koristis 7faz lanac i XX1 kurble! :mrgreen:



Meni ne odgovara ništa,nikada neću preći na sram zadnji menjač i siftere jer je shadow mnogo bolje sakriven ispod rama i jednostavno japanac je japanac....

Inače taj deo sam siguran da nisam pročitao.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika