Jump to content


Fotografije

Planet Bike Beograd, velika pohvala!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
121 odgovora na ovu temu

#81 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 15 April 2014 - 12:48 PM

Da se nadovežem...
Nova prodavnica
  • 0

#82 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 April 2014 - 01:06 PM

Jbg juce kupih novu gumu, da sam znao sacekao bih #-o
  • 0

#83 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 15 April 2014 - 01:17 PM

Ako ti je lakse popust se odnosi samo na biciklističku opremu i Scott bicikla. :wink:
  • 0

#84 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 April 2014 - 01:23 PM

Ako je to ono sto je pod kategorijom "oprema" kod njih na sajtu, svakako cu navratiti, setih se da mi treba retrovizor.
  • 0

#85 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2014 - 12:03 PM

Ako je to ono sto je pod kategorijom "oprema" kod njih na sajtu, svakako cu navratiti, setih se da mi treba retrovizor.

Meni trebaju gace,na ovom sicu eksere mogu da ispravljam,a i na more treba da idem bajsem pa mi svejedno trebaju...Hoce li biti opet onaj popust kupis jedno i drugo platis 25 posto jeftinije ili kako vec??
  • 0

#86 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 April 2014 - 12:08 PM

Ako ga bude, bice pred kraj sezone. Posto je sad kraj sezone za ski opremu, i trenutno imaju istu akciju za taj deo asortimana.
  • 0

#87 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 16 April 2014 - 12:46 PM

S tim da je 25% popusta bilo tek na pet arikala, 20% na 4, 15% na 3 i 10% na dva, ako nisam nešto pobrkao.
  • 0

#88 Manfred

Manfred
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 April 2014 - 09:49 AM

Evo linka gde tacno pise sta ce sve biti ba popustu:

http://planetbike.rs...ove-prodavnice/
  • 0

#89 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 18 April 2014 - 11:36 PM

Lepi popusti ali to je u odredjenim kolicinama tako da ko zeli nek pozuri sa razmisljanjem :)
  • 0

#90 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2014 - 10:43 AM

Ja sam pomalo razočaran ovim popustima, neki modeli bicikala su bili na lepom popustu, ali mi reče prodavac da su brzo rasprodati, vrlo malo artikala je na popustu a ono što sam video su uglavnom bili nosači bidona, rukavice, brzinomeri i slično.
Ja sam iz njihove reklame shvatio da će, ako ne sva, ono bar više opreme biti na akciji.
"Povodom otvaranja Planetbike je spremio akcije i popuste.
U subotu 19. aprila odabrani Scott bicikli će moći da se kupe sa do 45% popusta a biciklistička oprema sa 30%.
"

Otišao sam sa planom da kupim pumpu i kacigu, ali se vratio praznih ruku.
  • 0

#91 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4611 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 April 2014 - 05:14 PM

Ja sam pomalo razočaran ovim popustima, neki modeli bicikala su bili na lepom popustu, ali mi reče prodavac da su brzo rasprodati, vrlo malo artikala je na popustu a ono što sam video su uglavnom bili nosači bidona, rukavice, brzinomeri i slično.
Ja sam iz njihove reklame shvatio da će, ako ne sva, ono bar više opreme biti na akciji.
"Povodom otvaranja Planetbike je spremio akcije i popuste.
U subotu 19. aprila odabrani Scott bicikli će moći da se kupe sa do 45% popusta a biciklistička oprema sa 30%.
"

Otišao sam sa planom da kupim pumpu i kacigu, ali se vratio praznih ruku.


Bilo je kaciga na popustu od 50% kad sam bio posle 17h, možda se još nisu rasprodale, proveri ako nisi daleko, mislim da su bili mali brojevi u ponudi 52-56cm...
Inače mnogo bolji izbor artikala na popustu od onoga kad se otvarala radnja na bulevaru revolucije, sve super organizovano, ispred radnje se nalazi obezbedjenje koje čuva bicikle, puno mesta za parkiranje bajseva, puno prodavaca u radnji, mnoooogo se popravila usluga, svaka čast!!!!!
Očekivao sam i neki popust na delove i još neke sitnice, to će valjda biti kad se bude otvarao neki novi objekat...
Još uvek fali dosta robe u odnosu na druge prodavnice, vidi se da se žurilo da se radnja otvori na vreme, dosta toga nedostaje, ali biće valjda uskoro, odgovara mi lokacija koja je na 500m od kuće!
Još i da se stanje robe ažurira na web strani, tj. da se ubaci i ova prodavnica na sajt i onda će biti kompletna ponuda!
  • 0

#92 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 28 May 2014 - 02:41 PM

Kada je bilo otvaranje prodavnice u hotelu Jugoslavija kupio sam Scott Aspect 630.
Nulti servis je, čini mi se, fino odrađen osim što su diskovi češali paknove u vožnji.
Posle par dana odem da se to sredi u PB kod Arene i donekle je problem bio otklonjen.
Kod kuće sam se malo sam zezao i uspeo da ispravim diskove tako da se prednji uopšte ne čuje, dok se zadnji čuje samo kada se stojeći agresivno ubrzava.
Pre desetak dana odvezem bicikl na 1. servis i zamolim ih da srede zadnji disk, da se uopšte ne čuje, ako je moguće. Posle par dana pokupim bajs i ubacim u auto. Kada sam hteo da ga odvezem 50m od automobila do zgrade imao sam šta i da primetim. Prednji disk škripi, nije strašno, a zadnji disk je blagi užas. Bukvalno bajs ne može da se vozi. Ljudi su se okretali da vide šta to prolazi. :D
Baš zbog ovoga imam sav potreban alat za servisiranje bicikla, jedino što ne radim je centriranje točka.

Inače je osoblje maksimalno ljubazno i uslužno, osim nekog malog crnog baksuza koji je tu zalutao. :)
  • 0

#93 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 22 April 2015 - 06:56 PM

Za one koji kupuju novo jer imaju garanciju...

Došlo je vreme za godišnji servis bicikla i odvezem ga u PB kod Arene.
Napomenem da mi je bitno da centriraju točkove (počeli su blaaaago da tresu) i da mi srede pedale jer se leva jedva okreće rukom, a desna je potpuno labava.
Deska pucketa, a leva puca tako da čujem iako imam slušalice. :)
Vidim da imaju mnogo posla, počela je sezona, pa rekoh majstoru da ne mora da žuri, odgovara mi i za 2-3 dana da ga pokupim.
Zahvali mi se majstor na razumevanju i kao zvaće me kada bude gotov bajs. Četvrtog dana ih zovem i kažu mi da dođem po bicikl.
Točkovi su navodno nacentrirani, a pedale nije otvorio (jer ga zabole da uprlja ruke) već je kao opciju samo ponudio da šaljemo na reklamiranje.
Čak se nije potrudio ni lanac da opere... Tako da od garancije mogu da očekujem fino centriranje točkova (600-800din za oba točka).

Da pre godinu dana PB nije imao akciju bicikala sa 45% popusta nikada ne bih kupio nov bicikl.
Ako kupujete bicikl kupite perfektan polovan i za isti novac ćete dobiti mnogo kvalitetniju opremu.
Ukoliko ne poznajete materiju povedite nekoga ko se iole razume, platite piće, neku klopicu... I svima super! :)


  • 1

#94 Kadi

Kadi
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 06 June 2015 - 08:15 AM

Juce porucio na sajtuneki sprej,sajle i buzire,danas vec stiglo,ekspresno,svaka cast ,lepo upakovano,jedino mi malo smetalo sti mi nisu javili kad su poslali jer je  red da se kontaktira kupac,kad sam ja njih nazvao vec je bilo poslato  =D> ,od mene preporuka


  • 0

#95 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5475 posts

Postavljeno 06 June 2015 - 01:45 PM

Za one koji kupuju novo jer imaju garanciju...

Došlo je vreme za godišnji servis bicikla i odvezem ga u PB kod Arene.
Napomenem da mi je bitno da centriraju točkove (počeli su blaaaago da tresu) i da mi srede pedale jer se leva jedva okreće rukom, a desna je potpuno labava.
Deska pucketa, a leva puca tako da čujem iako imam slušalice. :)
Vidim da imaju mnogo posla, počela je sezona, pa rekoh majstoru da ne mora da žuri, odgovara mi i za 2-3 dana da ga pokupim.
Zahvali mi se majstor na razumevanju i kao zvaće me kada bude gotov bajs. Četvrtog dana ih zovem i kažu mi da dođem po bicikl.
Točkovi su navodno nacentrirani, a pedale nije otvorio (jer ga zabole da uprlja ruke) već je kao opciju samo ponudio da šaljemo na reklamiranje.
Čak se nije potrudio ni lanac da opere... Tako da od garancije mogu da očekujem fino centriranje točkova (600-800din za oba točka).

Da pre godinu dana PB nije imao akciju bicikala sa 45% popusta nikada ne bih kupio nov bicikl.
Ako kupujete bicikl kupite perfektan polovan i za isti novac ćete dobiti mnogo kvalitetniju opremu.
Ukoliko ne poznajete materiju povedite nekoga ko se iole razume, platite piće, neku klopicu... I svima super! :)

izgleda da ti i planetbike razlicito gladate na pojam garancija. I ja imam svoje vidjenje pa cu da ga podelim sa tobom, ako ne mislis da je to suvise nametljivo.

Iako na bicikl imam godinu dana garancije ja bih ga odneo ovlascenom serviseru cim osetim neki problem, svakako ne bih cekao da pedale prestanu da se vrte u toj meri kako si ti opisao. Ako na kolima crvena sijalica pokaze da ima nizak nivo ulja u motoru ne vozim kola dok ne zariba motor nago do servisa, iako(jer) je pod garancijom.

Ako se uporedi cena servisa lezaja pogona, upravljaca, tockova moze sa doci do neke orijentacione vrednosti servise lezaja na pedlama. To moze da se poredi sa cenom novih pedala i da se dodje do zakljucka da li je isplativo otvarati pedale ili ne. Neki modeli jednostavno nisu predvidjeni za servisiranje vec za zamenu.

Vezano za godisnji/sezonski servis, ne znam koliko cesto vozis bicikl, ja vozim svaki dan, bar do posla i nazad, pa opet, ipak bih izabrao da mi majstor radi na biciklu kad on ima manju guzvu, a to je kada generalno manje ljudi vozi bicikl, period novembar-mart. Ne pravdam majstora, on treba profesionalno da uradi posao uvek, ali logika i iskustvo govore da ce bolje da uradi servis kada je manje optrecen, jer, u tom slucaju isticem se kao odgovorni vlasnik/korisnik bicikla/musterija a ne jedan od 100 musterija taj dan.

Po meni je osnovna kultura da bicikl bude cist i podmazan, narocito kad se nosi na servis, a taj sezonski/godisnji pogotovo, bilo da je prvi put pa je gratis ili je 10ti put. U to spada i higijena lanca. Ili kako je to moj drug Miroslav lepo kazao musteriji koji se zalio zasto mu nije oprao bicikl kad je vec radio kmplt/veliki servis:
jel peres zube pre sto krenes kod zubara?!?!?

Ono sto je meni zanimljivo u ovoj prici je ono sto nisi opisao, a to su kvarovi na biciklu. Ako je bicikl koriscen godinu dana bez ikakvih vecih, pa i manjih kvarova...meni to zvoci kao bicikl koji bih preporucio :)

A za slusalice u usima u toku voznje...no comment!


  • 0

#96 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 06 June 2015 - 02:34 PM

Pedale koje sam imao su po rečima servisera iz lošije serije jer su imali dosta reklamacija. Počele su da otkazuju dok sam bio na godišnjem odmoru, van Beograda, i slanje na servis bi značilo da ostajem bez bicikla na neodređeno vreme. To nije bila opcija...
U međuvremenu su mi stigle kombinovane pedale i problematične sam bacio. Hteo sam da ih sredim (u servisu) i poklonim nekome jer meni zaista ne trebaju.

 

Nije bitno kada radim godišnji servis jer bi majstor trebalo da odradi posao kvalitetno kada god da dobije bicikl na servis. To znači da ne možemo da računamo na isti kvalitet rada i da moramo da gledamo koliko bicikala čeka na popravku? Ako nemaju dovoljno servisera neka zaposle dodatne. Početak sezone i velika navala u servisu... Potpuno neočekivano!

 

Meni oba bicikla stoje u sobi, pre i posle vožnje ih brišem od prašine, uključujući i gume. Lanac je bio vrlo malo zaprljan od 1-2 kratke vožnje, ali to ne pravi razliku.

Iz ovlašćenog servisa automobil ne sme da izađe bez proverenog pritiska u gumama, vitalih delova za upravljanje i kočenje, pa čak ni sa praznom posudom za vetrobransku tečnost. Samo ne razumem šta ja dobijam od garancije u PB.
 

Bicikl je odličan, ali to nema bilo kakve veze sa PB već sa komponentama. Ono što je do Planeta je samo da sastavi bicikl i našteluje.
I tu su primedbe:
- Krivi diskovi pri kupovini, i posle dodatnog servisiranja. Posle sam ih sam sredio
- Puckanje u blizini pogona - labava kurbla (sređeno u servisu)

- Pri spustu sa Pančićevog vrha skrenem u levo, točak ostane pravo. Mala je bila brzina u tom trenutku, skočio sam sa bicikla i ostadoh na nogama, ram na dva mesta udaren. Pritegao sam labave šrafove i nakon toga nije bilo problema.
- Posle godišnjeg servisa bicikl mi je vraćen sa ogrebotinama na ramu koje nisu postojale pre servisa.

Čast prodavcima, osim jednog baksuza, svi su maksimalno fini, uslužni i, čini mi se, tehnički potkovani.

Slušalice uvek nosim, u oba uha. Nikada nisam imao probleme zbog toga jer konstantno pratim saobraćaj ispred i iza sebe. Vozim kroz centar Beograda u špicu, kružni tok na Slaviji, Fontana... I nikada nisam imao bilo kakvih problema. Probao sam bez slušalica i nikako ne ide.


  • 0

#97 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 06 June 2015 - 02:43 PM

A za slusalice u usima u toku voznje...no comment!

Nemaš komentar na moje nošenje slušalica u toku vožnje, iako je u pitanju bicikl za lakši offroad?
Odmah pretpostavljaš da je u pitanju urbana sredina i osuđuješ. Uostalom, sa slušalicama na max sam manje opasan po sebe i druge nego velika većina drugih učesnika u saobraćaju jer sve vreme gledam na sve strane i pratim saobraćaj.


  • 0

#98 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 06 June 2015 - 03:17 PM

Sa slusalicama na max ces pre svega biti gluv za nekoliko godina. 


  • 0
.

#99 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 06 June 2015 - 03:30 PM

Znam i pojačam muziku samo koliko je potrebno da neutrališem šum vetra. Retko pojačavam preko toga.


  • 0

#100 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5475 posts

Postavljeno 06 June 2015 - 03:35 PM

.. a pedale nije otvorio (jer ga zabole da uprlja ruke) već je kao opciju samo ponudio da šaljemo na reklamiranje...

 

Pedale koje sam imao su po rečima servisera iz lošije serije jer su imali dosta reklamacija. Počele su da otkazuju dok sam bio na godišnjem odmoru, van Beograda, i slanje na servis bi značilo da ostajem bez bicikla na neodređeno vreme. To nije bila opcija...
U međuvremenu su mi stigle kombinovane pedale i problematične sam bacio. Hteo sam da ih sredim (u servisu) i poklonim nekome jer meni zaista ne trebaju...

 

tj:

 

...Čak se nije potrudio ni lanac da opere...

 

Lanac je bio vrlo malo zaprljan od 1-2 kratke vožnje, ali to ne pravi razliku.

 

samo sam rekao da ti i planet imate razlicita gledista, a ja ima neko jos razlicitije, neko 3ce glediste.

Po tvom tonu mi se cini da ti je zasmetalo moje glediste, te ti se izvinjavam zbog (pomenute eventualne) nametljivosti.

I samo da dodam, nisam te osudjivao nego nemam komentar. Zakljucak izvlacis sam, a zasto je takav, to znas samo ti.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika