Jump to content


Photo

Pavaobg [cyclo cross] Focus Mares CX 3 2011


  • Please log in to reply
467 replies to this topic

#141 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 05 March 2013 - 06:00 PM

Jeste ako ima i senzor pulsa. U tom slučaju je cena super i kupuj odmah ako ti treba. Ako nema senzor pulsa onda cena baš i nije idealna jer je sam senzor em skup, em ga je teško naći. U tom slučaju bolja varijanta je preko Zolta.
  • 0

#142 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 06 March 2013 - 03:15 PM

Evo jedna današnja sa Ade.
Postavljena slika

Obrnuo sam danas prve kilometre i bicikl ide odlično. Veći problem sam ja :D . Zima i cigare su učinili svoje. Narano vetar je bio dostojan protivnik. Spuštao je brzinu do 10 na sat kad udari.

Jedini problem koji sam primetio je sa senzorom kadence. Polar ne očitava kadencu. Kao da je magnet predaleko od senzora iako je postavljen na par mm. Interesantno je da je kadencu očitao kod kule Nebojše na potezu gde se uvek javlja neko zračenje koje ometa prijem radio signala. Kao da je to zračenje "pojačalo" magnet.
Moraću da približim magnet ili da ga zamenim većim.

Danas sam prvi put vozio sa SPD-om i oduševljen sam. Da ga nije bilo mislim da bih gurao bicikl zadnjih 2 km do kuće. Bio sam toliko premoren da sam hteo da ostavim bajk kod keve kući, a da joj otmem auto da se dovezem.

I na kraju kočnice. Nisam ih još zamenio. Biće rešeno ovih dana. Sdružio sam se sa postojećim. Nije da su vrhunske, ali zaustavljaju. Spustio sam se niz Batutovu bez problema.
  • 0

#143 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 06 March 2013 - 06:37 PM

Gde si uzeo ovaj bidon i koja mu je zapremina?
Jos jednom, super izgleda bajk :)
  • 0

#144 Djolda_88

Djolda_88
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 06 March 2013 - 07:14 PM

@pavaobg

Srećno "otvaranje" sezone!
Cigare i sport, znaš i sam ne ide jedno sa drugim! [-X
Znači bicikl ide odlično, ostale su samo još kočnice?
Mašina odlično izgleda, da ne ponavljam...

@dule0911

To nije bidon, to je termos i zapremina je oko 5, 6 l n2:hahaha
  • 0

#145 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 06 March 2013 - 07:37 PM

Hvala momci. :D

Gde si uzeo ovaj bidon i koja mu je zapremina?

U Planetu na Dorćolu i ima 1l. Meni taman. Da je manji bilo bi problema. Ima ga i sada u ponudi.

Šifra artikla: BID-0102200
Naziv artikla: BIDON ELITE MAXICORSA SCALATORE 1L
J. mere: kom
Pakovanje: 1
MP cena: 630,00
  • 0

#146 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 06 March 2013 - 08:02 PM

Taj isti bidon sam se nameračio da uzmem čim budem sledeći put išao do grada, pošto nemam mesta za dva pa mi treba što veći, a dobro izgleda ovako sa slika.
Kaži mi jel se oseća plastika kasnije nakon malo korišćenja?
  • 0

#147 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 06 March 2013 - 08:07 PM

Ja imam mesta za dva, ali drugi planiram da koristim umesto torbice za alat, pa prvi treba da bude sto veci :)
Koliko je praktican za pice u voznji? Mislim, jel nije mnogo tezak?
  • 0

#148 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 06 March 2013 - 08:34 PM

Da je plastika vrhunska ne verujem. Nisam nešto osetio ukus plastike što ne znači da se neće javiti. Leti kad se voda ugreje biće gadna pa sve da se pije iz staklene flaše.
Meni nije nezgodan za korišćenje. Jeste teži od manjih, ali nije to ništa drastično. Jedino mu je dihtung-guma na sisaljci malo čudna. Kao da je dvostepena. O tome treba voditi računa prilikom odlaganja na ram jer poklopac može da se stavi iako je guma na prvom zubu pa može da curi po ramu.
Nije ovo ništa strašno. Nakon pijenja i zatvaranja dovoljno je stisnuti bidon i ueriti se da je dobro zatvoren, bar u prvo vreme dok se čovek ne navikne.
  • 0

#149 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Posted 06 March 2013 - 09:45 PM

Imate u Pansportu isto te od 1l za 600 kinti one Isostar.Btw pavaobg oko koliko si sati danas vozio msm da sam te video?
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#150 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 06 March 2013 - 09:50 PM

Negde između 12 i 3. Što me nisi zaustavio?
  • 0

#151 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Posted 06 March 2013 - 09:53 PM

Da da ja sam vozio do 1 pravo da ti kazem mrzelo me da jurim po onom vetru.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#152 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 06 March 2013 - 10:43 PM

Znači da sam bio mnogo brz. :lol:
  • 0

#153 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 06 March 2013 - 11:01 PM

Fino izgleda, al ubi bajs sa tim bidonom velicine Minakvine flase. #-o :D

Bolje namontiraj 2kom od pola litre.
  • 0

#154 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 07 March 2013 - 01:06 PM

Rado bih montirao dva nosača, ali je problem što nemam rupe za drugi, a da budžim mi se ne mili. Tako da ostaje jedan veliki bidon. Estetski nije najbolje rešenje, ali šta da se radi.
Kad montiram v-brakes ću videti da li ima mesta za ovu torbicu
Postavljena slika
Ako bude dovoljno visine eto rešenja.

Rešio sam problem sa senzorom kadence. Lepo ja pljujem polarovo uputstvo. U uputstvu je explicitno navedeno da se senzor brzine montira tako da natpis Polar ide spolja. Vođen tom logikom, budući da za senzor kadence ništa ne piše, ja sam i senzor kadence tako montirao, a treba obrnuto.
Bitno da je rešeno i da radi.
  • 0

#155 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 March 2013 - 05:47 PM

Jeste ako ima i senzor pulsa. U tom slučaju je cena super i kupuj odmah ako ti treba. Ako nema senzor pulsa onda cena baš i nije idealna jer je sam senzor em skup, em ga je teško naći. U tom slučaju bolja varijanta je preko Zolta.

Sad kad sam malo prostudirao polar, vidim da senzor kadence i senzor brzine nemaju mogućnost promene baterija, odnosno mogu se promeniti uz nasilno otvaranje skalpelom ali ne i na normalan način (nisu predviđeni za samostalnu zamenu baterija) evo linka kako se može to uraditi ... e=youtu.be, pa onda treba da se silikoniraju prilikom zatvaranja itd... tako da ću razmisliti još malo na temu pulsmetra...
  • 0

#156 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 March 2013 - 06:01 PM

Znam, bilo je reči o tome u temi o pulsmetrima. Neko je pisao da su mu sve baterije radile dve godine koliko je koristio Polar.
Meni je bitno da naučim svoju fiziologiju, a posle nek crkne.
Interesantno da imam kadencu. To sam danas ustanovio. Sve vreme sam oko ili preko 80 osim na jačim uzbrdicama.
Računam da mi već sledeće sezone sve ovo neće trebati jer ću znati da prepoznam sam sebe.
  • 0

#157 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Posted 08 March 2013 - 06:13 PM

Kadenca ti nece trebati posle 10 voznji a pulsmetar posle 20-30 :).
Ja sam 2 puta kupovao i prodavao pulsmetar jer sam i bez njega i sa njim tacno znao koliko sam ispod ili preko granice. Na kraju sam digao ruke od toga. Ali treba probati u svakom slucaju.
  • 0
.

#158 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 March 2013 - 06:18 PM

Razumemo se. Tvoja praksa je potvrdila moju predpostavku. Morao sam da vidim gde sam i šta sam tim pre jer imam nekih blagih srčanih problema, ali ću i ja bataliti čim pre.
Za sada mi je interesantno, a verujem da će mi biti i interesantno da pratim kako raste kondicija.
  • 0

#159 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 March 2013 - 06:37 PM

Znam, bilo je reči o tome u temi o pulsmetrima. Neko je pisao da su mu sve baterije radile dve godine koliko je koristio Polar.
Meni je bitno da naučim svoju fiziologiju, a posle nek crkne.
Interesantno da imam kadencu. To sam danas ustanovio. Sve vreme sam oko ili preko 80 osim na jačim uzbrdicama.
Računam da mi već sledeće sezone sve ovo neće trebati jer ću znati da prepoznam sam sebe.

Probaj bar sa cad 90-95 videćeš da je lakše...
  • 0

#160 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 09 March 2013 - 02:26 PM

Tu se negde i vrtim ili se bar trudim da se vrtim u rasponu 80-100.
  • 0




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users