Jump to content


Photo

Pavaobg [cyclo cross] Focus Mares CX 3 2011


  • Please log in to reply
467 replies to this topic

#341 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 12 November 2013 - 04:37 PM

Pišem s telefona a ne mogu dobro da vidim fajlove koje si okačio, ali si mi pojasnio.
Na nekom Web-shopu sam video da prodaju titanijumske osovine za 540 i XTR, doduše kao dva različita proizvoda, mada po istoj ceni, pa me je to ponukalo da pitam.
Dakle radi se o istim osovinama.
  • 0

#342 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 12 November 2013 - 06:41 PM

A najgluplji pad je kad se pripremis da stanes i iskopcas recimo desnu a zbog neceg moras da se docekas na levu, najpametnije je obe iskopcati prilikom stajanja.

Apsolutno najgrđe, a još gore kad si već stao i stojiš sa jednom ukopčanom nogom, i onda u nekom okretanju ili pomeranju pretegneš na drugu stranu... #-o
  • 0

#343 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 12 November 2013 - 06:56 PM

E to se zove loša karma! :D

Apsolutno treba iskopčavati obe, mada ja drugu iskopčavam tek kad stanem.
  • 0

#344 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Posted 12 November 2013 - 07:41 PM

A najgluplji pad je kad se pripremis da stanes i iskopcas recimo desnu a zbog neceg moras da se docekas na levu, najpametnije je obe iskopcati prilikom stajanja.

Apsolutno najgrđe, a još gore kad si već stao i stojiš sa jednom ukopčanom nogom, i onda u nekom okretanju ili pomeranju pretegneš na drugu stranu... #-o

E bas o tome pricam #-o

Apsolutno treba iskopčavati obe, mada ja drugu iskopčavam tek kad stanem.

Treba, a koliko ovde ljudi iskopcava obe, osim mene? (cak ni ja ne uradim to bas uvek)
  • 0

#345 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 27 November 2013 - 06:42 PM

I znaš li koliko je teška korpica bidona? AliExpress i eBay su puni kineskih karbonskih za male pare koje često nisu ni loše, težina uglavnom 25+/-5g.


Znam. Bila je 31g sa imbusima pa je dobla zamenu u vidu Tune korpice od 9g sa sve imbusima. Postavljena slika

Usput je stigla i nova Tune kapica vile. Postavljena slika

A stvar zbog koje sam najsrećniji su Control tech zatvarači točkova. Postavljena slika

Sve u svemu još 125 grama manje. Ode bicikl ispod 7650g.

U međuvremenu su naručeni i I-link buržiri. Jedva čekam da stignu. :D
  • 0

#346 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Posted 27 November 2013 - 07:25 PM

kraj koje kante odlazes stare delove :D
  • 0

#347 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 27 November 2013 - 07:29 PM

Ne bacam ih. Šta ti treba?
  • 0

#348 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 December 2013 - 03:02 PM

Ne znam kako druge, ali mene opasno trese groznica rastavljanja i sastavljanja.
Drugaru sam našao novi CX ram koji je stigao iz Nemačke pa smo jurili dalje delove. Usput je on sklapao šta se sklopiti da od postojećih delova. Toiko sam bio ljubomoran što on nešto petlja, a ja nemam šta da je fokus završio u kobasicama.
Postavljena slika

Sve je očišćeno, premereno i sklopljeno nazad.

Vaga kaže da je ram sa kukom menjača, ležajevima pogona i vile, nosačem prednjeg menjača, rolerom prednjeg menjača i v-brake pinovima težak 1422 gram, a po nekoj proceni sam ram je oko 1300 grama. Viljuška sa v-brake pinovima je teška 510 grama.

Kada je sve složeno montirani su kočioni I-link buržiri. Time je odletelo još 2 grama. Montaža je manje više provizorna jer se čekaju nove sajle. Usput su takođe provizorno stavljeni i novi paknovi. Ne znam čiji su i od čega su, ali imaju lep kabonski izgled i težinu istu kao XT paknovi.

Podatak koji me je iznenadio je da imbusi kojima se kočnice učvršćuju za ram i imbus kojim se steže sajla nisu čelični. Od kog su materijala ne znam, al na magnet ne reaguju.

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#349 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 December 2013 - 03:52 PM

Ovi bužiri su baš bezobrazni, kao i ceo bajs uostalom!!! =D> =D> =D>
  • 0

#350 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 December 2013 - 04:02 PM

Buržiri su mi bili teški fetiš. U putu su i menjački. Razdvojio sam u dve narudžbine zbog carine. Pribojavao sam se da crveni ne budu suviše cirkuski ali mislim da su se super uklopili.
  • 0

#351 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Posted 08 December 2013 - 10:50 PM

Podatak koji me je iznenadio je da imbusi kojima se kočnice učvršćuju za ram i imbus kojim se steže sajla nisu čelični. Od kog su materijala ne znam, al na magnet ne reaguju.

Pa valjda titanijumski?
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#352 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 December 2013 - 11:10 PM

Po logici stvari bi morali da budu titaniumski. Aluminium definitivno nije za montažu prednje kočnice. Za zadnju mogu i karbonski šrafovi.
Namerno nisam napisao da je Ti u pitanju, iako verujem da jeste, jer možda postoji neka legura za koju ne znam, a npr Igoru je dobro poznata (jer je on enciklopedija biciklizma za moje pojmove :D ), pa da ne ispadnem glup u društvu. :lol: :lol: :lol:

Inače sa šrafovima je bilo smehotresno. Otkrijem drugaru http://www.torontocycles.com/ i naravno dobijem po nosu da sam budala.
Sutradan me zove da bi i on naručio nešto. Odem kod njega sa sve šublerom, popišemo sve što hoće, dođem kući i više reda radi odlučim da proverim dimenzije svojih šrafova iako već znam dimenzije i usput proverim magnetom kad imam šta da vidim.
Zovem druga da m kažem novosti i blago je reći da sam ga iznervirao. :lol: :lol: :lol: Ko mu je kriv kad baca pare na Avid ultimate v-brakes. Ni krštene šrafove mu ne dadoše. :lol: :lol: :lol:
  • 0

#353 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 08 December 2013 - 11:28 PM

Msm da bi bas dobar pimp bio nabavka nekih kcnc kocnica....Nego, gde si pazario paknove?
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#354 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 December 2013 - 11:41 PM

Od kupovine novih kočnica nema ništa, bar za sada. Ove XT su nove i odlične su. Jedino što bih zamenio u nekom trenutku su točkovi jer su moji preko 2 kg i verovatno pogon, mada mi on nije pod moranje. Novi ultegra menjači su u putu. Time bih završio celu priču.

Uvek postoje sitnice ala expander, lock kasete, poneki šraf .... koji bi se dali zameniti. Te sitne stvari su mi naročito zadovoljstvo da menjam.

Paknove sam dobio od gore pomenutog druga jer je on profantazirao da mu se ne sviđa kako stoje na avid ultimate, zato i ne znam ko je proizvođač...Jedino znam da su stigle iz Amerike i da su bile $40. Ako ti je bitno pitaću ga, mada koliko sam ukapirao ni on ne zna precizno koje su.
  • 0

#355 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 25 December 2013 - 07:41 PM

Gotovi buržiri. :D

Postavljena slika
  • 0

#356 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4644 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 25 December 2013 - 07:51 PM

Gotovi buržiri. :D

Postavljena slika

Nešto si smuljao, pozadi nije spojeno sa kočnicom [-X :^o :mrgreen:
  • 0

#357 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 25 December 2013 - 07:56 PM

Nije spojeno s menjačem. Stigli su menjači ali čekam neke alu šrafove, lanac i nove kočione sajle. Kad to stigne postajem operativan.
  • 0

#358 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 27 January 2014 - 01:09 PM

Šta bi mogao da kazeš o točkovima budući da ih sad imaš već neko vreme. Na primer koliko si ih "mučio", da li je bilo problema sa krivljenjem felne, žbicama, ležajevima. I kolika ti je, da prostiš, kilaža :mrgreen: .
Razmišljao sam se oko Campagnolo Khamsin ili Shimano RS 11, a onda sam video za istu cenu par kao tvoj samo beli. Ovako na oko su mi lepši, a imaju i 24/28 standardnih žbica. Na netu sam naišao na pomešane reviewe, mada verujem da su ljudi lakše motivisani da ostave loše utiske nego dobre.
  • 0
Pozdrav

#359 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 27 January 2014 - 01:24 PM

Čitao sam i ja te utiske i isto sam zaključio kao i ti.

Najveća mana točkova je što su teški 2 kg i nešto sitno.
Nisu se krivili i nije im ništa rađeno od kad su kod mene tako da imajući u vidu mojih oko 95kg mogu da kažem da su izdržljivi. Ako ostanu kod mene i ove sezove otvoriću nable pa videti kakvo je stanje unutra, mada imam nameru da ih zamenim za neke lakše čim se dokopam prvih para. :D
  • 0

#360 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 27 January 2014 - 01:34 PM

Super, hvala!
  • 0
Pozdrav




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users