Jump to content


Photo

Pavaobg [cyclo cross] Focus Mares CX 3 2011


  • Please log in to reply
467 replies to this topic

#321 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 07 November 2013 - 04:14 PM

Izgleda ekstra, samo napred =D> .
  • 0
Pozdrav

#322 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 07 November 2013 - 04:17 PM

Ti si jedan od retkih koji me razumeju. :D

Al`je sediste pod libelu :D

Nije. Užasan je problem namestiti sedište kako valja sa ovakvim prihvatom kao kod mene. Namestim ga kako treba i kako krenem da stežem imbuse nos krene u vis.
  • 0

#323 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Posted 07 November 2013 - 05:28 PM

Ma ne zezaj meni izgleda perfektno zato i pomenuh libelu.
  • 0

#324 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 07 November 2013 - 08:12 PM

Pa i jesam ranije koristio libelu ali kako god da namestim kad krenem da stežem imbuse nos pobegne u vis.
Ovo je namešteno odokativnom metodom i imam utisak, gledajući slike, da je nos niži za dlaku, ali mi ne smeta pa ne diram.
  • 0

#325 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 08 November 2013 - 01:37 PM

Daaaaj mi taj bajs da se provozam. :D
  • 0
Hibridni drumaš

#326 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 08 November 2013 - 02:15 PM

Ovaj bajk ce na kraju imati 200grama,cestitam kolega!

Vidim da sa puno ljubavi radis svaki upgrade....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#327 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 November 2013 - 03:12 PM

200 teško, ali je 7200 izvodljivo. Sledeća velika stvar koja je za zamenu su točkovi. Ovi moji su oko 2kg. Dok oni ne dođu na red igraću se sa nekim sitnicama.

Daaaaj mi taj bajs da se provozam. :D


Ne dam! :D Svoj si izgrebao, a da nisi pao, ne smem da zamislim šta bi uradio mom. :lol:
  • 0

#328 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 08 November 2013 - 08:01 PM

Nije. Užasan je problem namestiti sedište kako valja sa ovakvim prihvatom kao kod mene. Namestim ga kako treba i kako krenem da stežem imbuse nos krene u vis.

Jeste pipava ta šticna. Imao sam uspeha sa izuzetno postepenim naizmeničnim zatezanjem, bukvalno ne više od četvrtine kruga po imbusu. Dok zatežeš jedan imbus, nos se podiže, dok zatežeš drugi spušta se, na kraju nekako ostane onako kako si ga originalno i namestio.

Kako si zadovoljan sedlom bez tapacirunga?

Sad su na redu neke ozbiljne pedale, po mogućnosti drumske. Stvarno nema smisla ovakvu mašinu da teraš na tim poluplatforamama :mrgreen: Koja je kaseta? S obzirom na ciklokros pogon, verovatno bi mogao da pređeš na menjač s kratkim kavezom. I znaš li koliko je teška korpica bidona? AliExpress i eBay su puni kineskih karbonskih za male pare koje često nisu ni loše, težina uglavnom 25+/-5g.
  • 0

#329 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 November 2013 - 08:52 PM

Sedlom sam jako zadovoljan. Kad se namesti kako treba nije neudobnije od prethodnog SLR. Možda je čak i udobnije jer i šine rade. U svakom slučaju bolje je nego što sam očekivao. Uložak je obavezan. :D

Pedale, eh te pedale. I mene nerviraju, ali ne znam šta da radim. Nikako da se naviknem na SPD do kraja. Na otvorenom je sve super ali po gradu im ne verujem pa vozim na platformama. Vozim Bulevar, Dimitrija Tucovića, Cvijićevu i ostale velike ulice i nikako ne mogu da se oslobodim i da se ukopčam, mada često ukopčam jednu nogu. Naročito mi frka kad vozim nizbrdo. Uzbrdo se i kopčam jer nekako imam utisak da imam više vremena za reakciju ako i kad zatreba.
Toliko me nerviraju te pedale da sam se čak mislio da batalim SPD i da se vratim na klasične pedale.
Drumske nisu opcija jer imam patike za MTB, a i prija mi mogućnost da dosta normalno hodam u njima.

Nosač bidona je po specifikaciji 27g. Nisam ga merio, ali bih baš mogao. :D Kad si potegao temu nosača moram da priznam da me mnogo nervira, ne zbog težine, nego zato što se bidon dosta teško nabija, a još teže vadi. Svaki put pomislim da ću ga polomiti. Ako se odlučim da ga menjam izbor je vrlo sužen. Varijanta 1 http://www.bike-disc... ... 750ml.html i varijanta 2 http://smud-carbon.e...cage_light.html

Kaseta je klasična CX 12-27 i da, mogao bi kratki menjač. Radim na tome, ali imam problem ko da mi donese menjače iz Engleske. Ne daje mi se 100€ na carinu i porez.

Valjda sam na sve odgovorio. :D
  • 0

#330 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 08 November 2013 - 09:55 PM

Ne pamtim da se neko toliko napatio sa spd sistemom. Dva dobra druga skoro presla na spd, voze mtb. Znaci, svikli se u roku od jednog dana. To je vise u tvojoj glavi, sve mislis joj sad kad se polomim. Opusti se i to ce ti biti urodjen refleks, noga se sama da se iskopcava kad je potrebno. :)
  • 0

#331 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 08 November 2013 - 10:00 PM

Ja moram da priznam da posle godinu ipo dana koriscenja SPDa, u bas kriticnim situacijama (pred pad i slicno) i dalje imam problem da procesuiram i taj momenat "iskopcaj patiku u stranu". Srecom, do sada sam imao samo jedan SPD-related pad kad nisam uspeo da se iskopcam na vreme, i to je bilo 3 dana nakon sto sam poceo da ih koristim. Sada sam se privikao i pre nego sto ce nesto da se desi, uglavnom se iskopcam, ali ponekad kad je vreme veoma tesno ne stignem da reagujem, pa cupam nogu kako stignem dok ne iscupam, jer nemam multi-release plocice :)
Izvinjavam se za off.
  • 0

#332 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 November 2013 - 10:10 PM

Stole znam da je do mene. Kad se desi potencijalno kritična situacija krene da me hvata panika jer znam da ne mogu da skinem nogu s pedale brzo koliko bih hteo. Samo je to u pitanju. Navikao sam se na iskopčavanje i sve je to ok. Jeste u glavi, ali je moja glava tvrdoglava i vodi svoju politiku. :D

Imao sam dva pada uzrokovana SPD-om i oba su bila uzrokovana mojom pretpostavkom da će vozači automobila da urade ono što je logično i što bih ja uradio da sam na njihovom mestu. Oba puta je bilo u uličicama i bezopasno.
  • 0

#333 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 09 November 2013 - 05:19 AM

Moj jedini nezgodan momenat je bio pri, ne pet, nego dva na sat brzini, kad sam ispred zgode žene krenuo silaziti s bicikla. Nisam pao ali zamalo. Malo je reći da sam privukao pažnju i izmamio osmehe. :lol:
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#334 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Posted 10 November 2013 - 08:59 PM

Znači, rešenje za bezbednost je: prilaziti biciklom samo ružnim ženama.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#335 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Posted 10 November 2013 - 09:41 PM

Ja sam isto na moje spd pedale dodao i platforme.
Vozim uglavnom ukopcan, ali jednostavno u gradu ima previse neopreznih pesaka, vozaca i ostalih glupih situacija gde ces da padnes onako bez veze pri maloj brzini a ne da se polomis.

A najgluplji pad je kad se pripremis da stanes i iskopcas recimo desnu a zbog neceg moras da se docekas na levu, najpametnije je obe iskopcati prilikom stajanja.
  • 0

#336 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 10 November 2013 - 11:40 PM

Hahahahaha Bakara, tako sam ja pao jednom prilikom... :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#337 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 11 November 2013 - 12:06 AM

A najgluplji pad je kad se pripremis da stanes i iskopcas recimo desnu a zbog neceg moras da se docekas na levu, najpametnije je obe iskopcati prilikom stajanja.


Jeste najbolje ali onda ostaje sva težina na sedištu, a to ume da bude neprijatno. :D

I moji padovi su bili besmisleni. Ali imam frku u velikim ulicama da vozim ukopčan najviše zbog parkiranih automobila koji stoje pod 90* i čiji vozači uglavnom ne vide da dolazim dok oni hoće da se isparkiraju.
  • 0

#338 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 12 November 2013 - 10:01 AM

Daj bajs. Daj. :D

E, jel to imaš double platform kad možeš da voziš ukopčan i iskopčan?
  • 0
Hibridni drumaš

#339 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 12 November 2013 - 01:43 PM

Pedale su dvostrane - sa obe strane možeš da ukopčaš. Na jednu stranu staviš plastične platforme i eto multifunkcionalnih pedala.
Još im staviš osovinu od titaniuma i eto lakih pedala. :D

Nego kad smo kod pedala, za li neko da li je ista osovina na svim predalama 520,540, XT i XTR? Mislim na oblik, a ne na materijal, tj da li bi teorijski bilo moguće skinuti osovine sa npr XT i staviti na 520?
  • 0

#340 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5502 posts

Posted 12 November 2013 - 02:10 PM

Pedale su dvostrane - sa obe strane možeš da ukopčaš. Na jednu stranu staviš plastične platforme i eto multifunkcionalnih pedala.
Još im staviš osovinu od titaniuma i eto lakih pedala. :D

Nego kad smo kod pedala, za li neko da li je ista osovina na svim predalama 520,540, XT i XTR? Mislim na oblik, a ne na materijal, tj da li bi teorijski bilo moguće skinuti osovine sa npr XT i staviti na 520?


ocovina nije ista na svim modelima, ali na nekima jeste :)
(secam se oglasa: poklanjam 3 male slatke mace, 2 su razlicite a jedna je ista) :)

za 520 i 540 znam sigurno da nije
jer se jedne (540) rasklapaju OK kljucem dok druge
(520) zahtevaju shimanov specijalni nazubljeni alato/kljuc.
A posto su 520 kompatiblne (sto se osovina tice) sa 770
http://techdocs.shim... ... 625590.pdf
i 540 sa XTR iz 970
http://techdocs.shim... ... 608620.pdf
dolazimo do zanimljive kombinatorike :)
  • 0




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users