Jump to content


Photo

Pavaobg [cyclo cross] Focus Mares CX 3 2011


  • Please log in to reply
467 replies to this topic

#221 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Posted 18 June 2013 - 06:00 PM

Lepo bogami,i ja volim to zadovoljstvo igranja i majstorisanja. Ko bi rekao da je sediste toliko teze,jbg ja nemam digi vagu da merim,ali cu morati da pazarim neku.
  • 0

#222 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Posted 18 June 2013 - 06:02 PM

Auuuu, mada nije ovo najgori stadijum ludila. U kategoriji "Sticna" najveci stadijum je busenje rupa u delu koji ulazi u ram :mrgreen: . Mada su to koristili ludaci na aluminijumskim sticnama, na karbonu jos nisam video.

A generalno najgori stadijum ludila od svih kategorija je u kategoriji "Sediste". Ko nije imao (ne)srecu da vidi olaksana, busena, secena, pa izvadjen sundjer zbog 5 grama taj ne zna sta je apsloutno ludilo :mrgreen: .
Kada sam sve to video odmah sam se izlecio od te bolesti :D :D .
  • 0
.

#223 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 18 June 2013 - 06:53 PM

Baš lepo =D> .
Dosta proizvođača lagi za težinu :^o ili mere na ekvatoru vagom baždarenom na severnom polu :). Jeste da je sitnim slovima +- 5%, ali nikako da naiđe taj minus.
I koliko je na kraju težak, pardon, lak?

Šalu na stranu, ne patim od grama....

Ma hajte molim vas, priznaj slobodno :mrgreen: .
Ja sam se sa nešto malo preko 8kg spustio na 7kg, preko guma, točkova, stezača (uzgred, jedan od najjeftinijih načina da skineš ~80ak g), sica... pa bilo je i:
img.jpg
Ali stane u jednom trenutku kada shvatiš da ti je ram pretežak. Ili da moraš komplet grupu da menjaš. Ili da kupiš Lightweight točkove. Ili kada devojka/žena izgugla cene delova :lol: .
  • 0
Pozdrav

#224 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 June 2013 - 09:31 PM

Ili kada devojka/žena izgugla cene delova :lol: .


Ahahah kralju :mrgreen:
Baš me nasmeja pošteno, još zamišljam scenu, ono kao na carini :D
  • 0

#225 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Posted 18 June 2013 - 10:23 PM

Samo se ti kezlaj, ko nije ženjen, ne zna šta su muke carinsko-finansijske, to ćale, keva, nije ništa prema ovome.
Najgore je kad kreneš da presrećeš kurire pre kuće.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#226 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 18 June 2013 - 10:59 PM

Najgore je kad kreneš da presrećeš kurire pre kuće.

n2:haha :mrgreen:
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#227 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 June 2013 - 12:23 AM

:mrgreen:
Problem Solved.jpg

@PavaoBG
Sorry za malo offtopic-a
  • 0

#228 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Posted 19 June 2013 - 06:17 AM

Najgore je kad kreneš da presrećeš kurire pre kuće.

Ha ha,meni zato stizu paketi na posao :)
  • 0

#229 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 19 June 2013 - 12:55 PM

Ja sam sistematičan čovek tako da sam daleko od gotovog. :D Imam ideja na pretek. Da ne moram da naručujem on-line kojekakve gluposti već da mogu da odem u prodavnicu i da kupim ko za dokle bih dogurao.

Pre ili kasnije mora da se ide on-line kad počne da se naručuje karbonska egzotika od kojekakvih kućnih radinosti po Nemačkoj, Češkoj, Sloveniji i slično :mrgreen:
  • 0

#230 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 19 June 2013 - 02:40 PM

Znam da mora, al me to mrzi da radim. Nisam se dovoljno navukao. :D Ustvari me mrzi da počnem. Kad prva stvar stigne onda nema nazad.
Kad smo kod karbonske egzotike - da li je neko negde video karbonsko kućište za Shimano šiftere? Ja nisam i baš me čudi. Isto tako nigde nisam video karbonske ručice za Shimano v-brakes.
  • 0

#231 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Posted 19 June 2013 - 03:45 PM

Lep bajs =D>
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#232 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 20 June 2013 - 06:10 PM

Bas lep bajs, voleo bih nekad da ga provozam ako se sretnemo na nekoj voznji, sve mislim da bi mi ovako nesto odgovaralo kad budem imao para za 2 (ili 3) bajsa :)
  • 0

#233 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 20 June 2013 - 06:24 PM

Hvala momci. :D

Dule organizovaćemo nešto već. Provozaćeš ga, nije problem.

Za sad mi se čini da mi je novo sedište ok, al moram da izvezem neku dužu turu da potvrdim zapažanje i da mi dupe aminuje.
Sinoć je skinut pogon koji je voleo da procvili s vremena na vreme i podmazan je nekom mega giga industrijskom masti. Kakvo je zezanje bilo skinuti levu kurblu to je za neverovati. Na kraju je radio čekić.
  • 0

#234 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 20 June 2013 - 08:19 PM

Aj pomoć - da li da menjam boju buržira i ako da u koju? (opcija su beli ili crveni ako budem menjao)
  • 0

#235 Nex24

Nex24
  • Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 20 June 2013 - 08:40 PM

(Ako bih vec menjao) Ja bih stavio jedan crveni jedan beli. n2:jester
  • 0
"Ne, ne, ni bicikli, ni devojke nisu ono što su nekada bili! I bicikle i devojke danas lepo rasklope, pa ih strpaju u automobil!

Svašta. "

Momo Kapor

#236 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 20 June 2013 - 08:51 PM

Ja ne bih menjao... Meni se svidja ovako sa crnim, ima on drugih i boljih delova koji privlace paznju. Cesto mi buziri pokvare utisak kada su u boji, ali naravno kako ti zelis i kako ti je lepse. Makar oni nisu toliko skupi pa mozes da pokusavas i da se zezas... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#237 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Posted 20 June 2013 - 08:59 PM

Aj pomoć - da li da menjam boju buržira i ako da u koju? (opcija su beli ili crveni ako budem menjao)


imam ja crvenog buzira ako oces parce da ubacis, malo da razbijes mnotoniju. al sto se tice menjanja [-X doduse na znam koji su ti ovi buziri, mislim da su shimano. ako si mislio da stavis ove crvene koji se prodaju po berzi na metar.... jesu teflonski ali nisu nikakve krutoce, sto je bitno, jer ako vec imas SD7, i hoces da to radi kako treba, one ce taj obican buzir samo sabijati i rasipati silu kocenja. (materija u kojom sam se malo bavio sklapajuci TREK-a) e sad i medju shimano-m ima razlike te sam ja za prednju iskopao parce sivog dura-ace buzira :mrgreen: i primeti se da bolje radi od zadnje, koja je klasicni shimano. tako da ako nisi planirao da kupis jagwire :D nemoj to da diras. mogu da ti dam parce pa zameni ono malo parce za zadnji menjac, kod zadnjeg tocka, tako sam ja kod mene na trek-u cisto radi estetike :wink:
  • 0

#238 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 20 June 2013 - 09:26 PM

Bane sada su jagwire, kao i svi oni krajevi. :mrgreen: Sve hoću da te pitam pa zaboravljam pa ajd ovde - kad sam skinuo drop bar skinuo sam i one valjkaste andrake koji su bili na buržirima, a koji valjda služe za štelovanje sajli. Ako si shvatio na šta mislim rekni da li ti trebaju ti đavoli?

Nisam načisto šta ću sa buržirima. smišljam šta sledeće da uradim pa mi pade na pamet. Neću kupovati na metar to je sigurno. Glupost u celoj priči je što se dobri buržiri prodaju u setovima koji su papreno skupi, a ja imam relativno malo buržira i zakrpio bi me i jedan komad.
  • 0

#239 branimir

branimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Posted 20 June 2013 - 10:23 PM

kad sam skinuo drop bar skinuo sam i one valjkaste andrake koji su bili na buržirima, a koji valjda služe za štelovanje sajli. Ako si shvatio na šta mislim rekni da li ti trebaju ti đavoli?


:lol: da da znam na sta mislis, meni licno ne trebaju, imam svuda te spanere za fino stelovanje, al znam ljude koji kukaju za time :mrgreen: jer ih bas i nema sem u nekim besnim varijantama

Nisam načisto šta ću sa buržirima. smišljam šta sledeće da uradim pa mi pade na pamet. Neću kupovati na metar to je sigurno. Glupost u celoj priči je što se dobri buržiri prodaju u setovima koji su papreno skupi, a ja imam relativno malo buržira i zakrpio bi me i jedan komad.


ti setovi obicno pokrivaju potrebnu duzinu jednog bajka, uz malo skracivanja (ja imam kuma za dobavljava :mrgreen: bas veceras uzeo set shimano-vih da zamenim na drumasu kad budem skidao traku ovih dana. :D ) a tebi treba jedan komad?! kako mislis, bi promenio samo jedan, npr od zadnje kocnice, cisto radi estetike ili sta?!

ja bi prepporucio da ti iz tih kocnica izvuces jos 10-20% (ko sto juris tezinu) tako sto ces staviti neke besne grafitne pakne :wink: inace spremio sam ti one alu nosace (zapravo samo jedan par) samo ti ulozak treba. ili mozda neki karbonski drzaci bidona :mrgreen:
  • 0

#240 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 21 June 2013 - 07:56 AM

Španere ću da ti dam pa ti nekog obraduj.

Pakne ću svakako da menjam jer postojeće nisu neke samo da vidim koje ću.

Sa buržirima je zez jer se jagwire prodaje samo u kompletima sa sve sajlama i svim onim krajevima, a meni od svega toga treba jedino buržir, a i njega relativno malo jer imam pumo slobodnih sajli pa su mi svi buržiri parčići.

Ko je pomenuo karbon nosač bidona? :mrgreen: Kako se toga nisam setio. :lol: Biće.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users