Jump to content


Fotografije

lanac lose nailazi na zadnji menjac..


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 21 January 2013 - 04:30 PM

bas danas bajs u kola pa bg i partizan... neki decko koji se zove Boban, cini mi se, ga je nabudzio..
kuka bila malo kriva on je ispravio (skinuo menjac zasrafio nesto sa velikom polugom, vrteo malo u krug proveravao i malo nategnuo i ispravio), malo pregledali sve komplet (ispumpali malo amortizer), proverili lanac koji je otisao i tako u sustini sve je kako treba..

nije za ovu temu ali lanac koji su mi nudili da kupim je YBN neki onako zlatne boje i kosta 4500din, ja reko da sam vec gledao hg53 a oni kao ovaj ti je bolji sto se vidi i po ceni :D
i tu krene prica za cenu ovoga mogu da dva puta puta da menjam hg53 i covek mi kaze da! ali sa YBN mozes da teras 10000km pa bas i nije da je isti paritet cena i kvalitet (hg53 - 3000km)..

zanima me vase misljenje da li taj lanac od 10000km moze da bude nekako "pretvrd" i da pokida zubce a on da i dalje bude ok a ostalo da po*ebe..

znam da je offtopic ali eto mozda u par reci neko iskustvo..
  • 0

#22 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 21 January 2013 - 05:12 PM

Što bih ja voleo da vidim taj lanac koji može toliko da izdrži...Nemoj da te lažu...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#23 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 21 January 2013 - 05:19 PM

hehe ja se ne razumem pa svaki savet prihvatam ali opet imam rezervu..

na mom starom bajsu je lanac terao 10.000km a mozda i vise ali je pojeo sve zupce do poslednjeg, ako je merilo da li moze 10000 a da ne pukne eto nije puko :D ..
to je "3rd party" bajs koji se dobija kao poklon uz kola..
zato pokusavam ovaj kvalitetniji malo da odrzavam..
  • 0

#24 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 January 2013 - 06:05 PM

Meni je sram 951 od svih do sada najduze trajao.Doduse imao sam i 991 ali sam prodao taj bajs pa neznam koliko ce da traje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#25 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 21 January 2013 - 06:49 PM

jos jedan offtopic i gasim se..

sram 951 (1399din) - HG53 (1850din), HG53 nema u planetu i mozda bude visa cena kad dobiju..
sram 971 (1919din)

hteo sam da uzmem HG53 jer je bas taj na bajsu ali ga nema i nece biti do marta, da li da jednostavno uzmem jedan od ova dva sram-a i prebrinem brigu ako su oni isti (sram 951/971 i hg53).. i da, koji sram da uzmem, nije neka razlika u ceni..

hvala na pomoci.. pozzz
  • 0

#26 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 January 2013 - 07:25 PM

Uzmi 951 i ne brini.971 SAMO MALO VISE SIJA.Oba lanca su po meni bolja od shimana u toj klasi.A ima spojnicu pa nema patnje oko skidanja lanca.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#27 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 21 January 2013 - 07:28 PM

:)
hvala a spojinicu vec imam ali nema veze...

hvala jos jednom i pozzzz
  • 0

#28 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 21 January 2013 - 07:38 PM

uz sram lance ide i spojnica
  • 0
puno znoja,malo krvi

#29 had974

had974
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 22 January 2013 - 12:08 PM

:)
hvala a spojinicu vec imam ali nema veze...

hvala jos jednom i pozzzz


Novi lanac = nova spojnica
  • 0

#30 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 22 January 2013 - 08:07 PM

Ja sam naručio Sramov 971 za 1919din i baš sam razmišljao dali uzeti jeftiniji 951 ali računao sam da je ovaj možda nijansu bolji a 991 je već skup za moje mogućnosti pa mi je 971 bio neko kompromisno rešenje i da se obezbedim za sezonu, sad mi je na bajsu skoro nov (300km) hg53 ali mi prethodni nije baš potrajao pa sam ovog puta rešio da uzmem sram pa kad ode ovaj da isprobam i 971 pa ću videti koliko će da traje.
  • 0

#31 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 22 January 2013 - 08:20 PM

hehe skapirao sam ovo za spojnicu... mozda sam se zabunio, sto kad sam uzeo bajs ja sam izbio pin i kupio sram spojnicu sa kojom sam presao preko 600km.. tako da ona mozda nije propala ali ko ga šiša..

meni je hg53 negde istegnut 0.75 a ima gde je i 1.0 na onome cime mere tako da ga menjam..
sutra cu da zovem capriolo da vidim gde imaju pa kad dodjem za bg da uzmem onaj koji mi je na oko lepsi :D
  • 0

#32 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 24 January 2013 - 02:15 PM

ovaj nov lanac iz kutije je lepljiv na dodir haos.. verovatno zasticen da moze da stoji..
je l se on odmasti pa se posle podmaze ili da ga teram malo ovako lepljivog..
  • 0

#33 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 24 January 2013 - 02:31 PM

ovaj nov lanac iz kutije je lepljiv na dodir haos.. verovatno zasticen da moze da stoji..
je l se on odmasti pa se posle podmaze ili da ga teram malo ovako lepljivog..



Dodaj malo retkog ulja na lanac tipa sivanol itd da malo razredi taj osnovni podmaz i teraj.....

Najbolje je da ga nediras do prvog pranja lanca jer je podmazivanje izvršeno potapanjem pa su uslovno rečeno svi pinovi zadihtovani da u njih ne upada prljavština,koja je inače glavni uzrok smrtnosti lanca...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#34 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 24 January 2013 - 02:42 PM

hvala :wink:
  • 0

#35 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 24 January 2013 - 02:47 PM

hvala :wink:



Nema na čemu pozdrav!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#36 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 February 2013 - 08:45 PM

Aj pošto se ovde pričalo o kukama upao bih u temu da pitam nešto:
Ovih dana nešto majsotorišem da ugradim konačno menjač, treba da obradim dropout ubacim podlošku, zavarim... Hteo bih i kuku da navarim, tj ovaj adapter
Postavljena slika
Kad zašrafim kako je predviđeno, menjač može da dobaci svih 8 lančanika ali je malo više udaljen od kasete, znači granični šraf mora da bude uvijen skoro do kraja.
Šta kažete da ostavim tako? Ne znam dal može biti problema ako se eventualno stavi neki drugi menjač.
Ako bih zavario u ravni s dropout-om bilo bi bolje ali mi je lakše za varenje ako zašrafim do rama.
  • 0

#37 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 11:00 AM

ovaj nov lanac iz kutije je lepljiv na dodir haos.. verovatno zasticen da moze da stoji..
je l se on odmasti pa se posle podmaze ili da ga teram malo ovako lepljivog..


Nov lanac uvek isperem u razredjivacu i podmazem uljem inace se bilo sta sto dodje u kontakt sa lancem lepi za njega. Leti koristim ovaj crveni (dry lube) a zimi zeleni (wet lube).

Usput ako hoces da produzis vek lancu moras redovno da ka cistis i podmazujes. Zimi npr. cistim lanac posle skoro svake voznje.

Postavljena slika
  • 0

#38 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 11:08 AM

da da probao sam da vozim, tj. malo sam ga ocistio spolja, podmazao i krenuo u voznju medjutim kad je ono iznutra krenulo da izlazi sve se lepilo kao ludo...

inace ja sa ovim podmazujem ali bi mi lakse bilo da nije u spreju.. moracu da potrazim neko pakovanje ko tvoje..
Postavljena slika

je l lanac podmazujete ceo (spolja sa svih strana pa obrisete) ili samo gde su oni pinovi nakapate..
  • 0

#39 Severac

Severac
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 11:34 AM

Jedna kap ili cak kapljica na svaki pin sa unutrasnje strane samo. Onda zavrtim lanac 40 puta u jednom smeru i 40 u drugom i ocistim visak starim peskirom.
  • 0

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 03 February 2013 - 01:24 PM

@Severac
Da li ovaj "letnji" Finish Line posle par sati od nanosenja bude skoro suv ili "mokar" kao kada podmazujes obicnim uljem?

Weldtite TF2 (sa teflonom) postoji i u flasici kao obicno ulje ali ga nisam probao. Ja koristim u spreju i slazem se da bi bilo lakse da nije u spreju :).
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika