Jump to content


Fotografije

Odeća - šta, kako...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
179 odgovora na ovu temu

#141 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 11 January 2014 - 06:51 PM

Valjaju li ove gaće čemu?
Oseti li se razlika na kratkim turama (10-15km) ili
prednsot dolazi do izražaja tek na ozbiljnijim kilometražama?
  • 0

#142 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 11 January 2014 - 07:31 PM

Giesegi ne pravi djubre, to je ozbiljna firma, naravno da valja ;).
  • 0
.

#143 Ridik

Ridik
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 11 January 2014 - 09:03 PM

Hvala na odgovoru n2:drinks .

A drugi deo pitanja, hoću li osetiti boljitak?
  • 0

#144 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 January 2014 - 09:16 AM

Na kratkim vožnjama ne toliko.
  • 0

#145 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 18 January 2014 - 06:35 AM

Sta mislite o ovom aktivnom vesu? Da kupim ili imate nekog proverenog coveka?

http://cikloberza.co...w.php?id=128514

Ja sam nedavno kupio ove crivitove helanke http://www.lidl.de/d...ktionshose-lang. Odnosno, to je aktivni veš. Imam samo riječi hvale. Vanjski sloj helanki bude mokar, dok unutrašnji dio (onaj uz kožu) bude suv. Veoma su tople. Doduše, ja ih za sada koristim dok trčim i nosim ih ispod helanki za trčanje, samo kada je vani veoma hladno (ispod 5 C i niže). Moja preporuka. Uzdravlje svima!
  • 0

#146 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 March 2014 - 08:20 PM

Masku za lice, prednji deo od neoprena (ili slicnog materijala), gde kupiti u BG, pozeljno za neku normalnu cifru?
Danas sam nekako uspeo da izgubim svoju koju sam uzeo na dx.com za smesne pare, odlicno me sluzila. Imala je otvor za nos i rupice oko usta.
Svi predlozi dolaze u obzir, nisam trenutno u mogucnosti da guglam posto nisam kuci ni na kompu, pa je svaka pomoc dobrodosla (ako neko hoce svoju da proda a iz BG je, moze i to). Vidjao sam neke northwave u pb, ali mi se cini da imaju finu cenu, pa ako neko zna da ima negde jeftinije, odlicno.

Ne bih smarao ali moram odmah sutra da je nadjem/kupim jer me grlo nesto zeza, a vozim rano ujutru/kasno uvece kad zahladni, pa mi je neophodna.
  • 0

#147 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 17 March 2014 - 09:03 PM

http://www.cikloberz...w.php?id=128315
  • 0

#148 GrofOfMilutovac

GrofOfMilutovac
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 17 March 2014 - 09:34 PM

Nesto ovako: http://www.kupujempr...?filter_id=2021

maskaZaLice.jpg
  • 0

#149 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 March 2014 - 09:39 PM

Hvala puno!
  • 0

#150 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 18 March 2014 - 10:25 PM

video sam temu pre nekako i evo sada bas naletima na neki text o bas ovome... vidim da neki nisu srecni bili na pocetku otvaranja teme pa evo na ovom linku imate vecinom sve o oblacnenju pre svega zimi i dosta je sve dobro objasnjeno pa koga zanima neka baci polged http://planetbike.rs... ... vremenu-2/
P.S ne znam jel vec neko postavljo a pretpostavljam da su vecina vas vec procitali ovo :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#151 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 01:53 PM

Drugari šta bi obukli po danu kao današnji, dakle 10 -15 *C sa dosta vetra, ako vam je na raspolaganju kratki i dugi dres, džubin i aktivni veš?
  • 0

#152 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 02:10 PM

Ovo zavisi kako ko podnosi hladno. Juče sam na ~10°C i vetrom preko 40km/h nosio dugo i gore i dole (ne windstop) sa kratkom podmajcom.
  • 0
Pozdrav

#153 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 02:29 PM

Dugo se podrazumeva. Ša si nosio gore -dugi dres ili džubin?
  • 0

#154 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 02:32 PM

Dzubin je "rastegljiv" pojam, razna oprema se prodaje pod tim imenom pa je nezgodno praviti poredjenja.
  • 0
.

#155 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 02:37 PM

Imam NW džubin koji jeste topao i dugi dres koji je neki Castelli koji je dosa tanak.
Juče po onom suncu, ali i vetru mi je samo u dugom dresu bivalo hladno na mahove kad vetar udari jače, a niz Avalu sam obukao windstop prsluk inače bih se smrznuo.

Pokušavam da dođem do opimalne kombinacije za ovo vreme, a da ne bude sistem pokušaja i grešaka. :D
  • 0

#156 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 02:54 PM

Ne znam za druge ali meni windstoper prsluk, onaj tanak sa mrezicom na ledjima, nije najbolja varijanta za vecinu slucajeva. Zavrsi mi posao sto se tice grudi ali mi zato redovno bude hladno ledjima i bubrezima a tu ne smem da se igram. Moram negde da nadjem prsluk koji ima i ledja zatvorena a to sem na trkama kod profesionalaca nisam nigde video.

Ista prica kod mene vazi i za debeo prsluk koji je sa prednje strane windstoper. Dzabe kada mi je opet hladno ledjima i tu je kraj voznje.
  • 0
.

#157 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 03:04 PM

Dugo se podrazumeva. Ša si nosio gore -dugi dres ili džubin?

Dugi dres, nije windstop, a nije ni tanak kao kratki dres.
Ne vredi tu nagađati, moraš da probaš, pa napraviš tablicu koju gledaš pre vožnje zajedno sa vremenskom prognozom :mrgreen:. I bolje sloj više nego manje.

Dzubin je "rastegljiv" pojam, razna oprema se prodaje pod tim imenom pa je nezgodno praviti poredjenja.

Ja sam mislio da je džubin tanka windstop jakna, mada sam čuo od različitih ljudi, kao i po oglasima, različita tumačenja.
  • 0
Pozdrav

#158 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 April 2014 - 03:22 PM

Kakve maske koristite? Ja sam izgleda preosetljiv, koliko god se zamaskirao uvek imam problema sa grlom. Tipa i po ovom vremenu mi treba maska, pa opet imam problema.
  • 0

#159 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 03:56 PM


Dzubin je "rastegljiv" pojam, razna oprema se prodaje pod tim imenom pa je nezgodno praviti poredjenja.

Ja sam mislio da je džubin tanka windstop jakna, mada sam čuo od različitih ljudi, kao i po oglasima, različita tumačenja.

Dzubin nikada ranije nije bio tanka jakna, bez obzira da li je windstoper ili ne. ;). Dzubin se vozio po najhladnijem vremenu.
Ovo na slici lici da je nekadasnji dzubin. Materijal je malo tvrdji, lici na odela za skijaske skokove, kazu da je vrlo topao, ne pusta vetar a ne zavrsis voznju mokar kao da si izasao iz bazena, sto je skoro redovna pojava sa savremenim materijalima koji ne propustaju vetar a "disu".

Attached Thumbnails

  • thum1.jpg

  • 0
.

#160 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 15 April 2014 - 04:24 PM

Koliko sam ja pohvatao terminologiju džubin je zimska jakna. Ovako nešto http://www.matriolim... ... na-fighter

Zare, meni je prsluk sa rupičastim leđima dobar za duge nizbrdice gde se vozi dosta brzo pa bude hladno zbog brzine strujanja vazduha ili kao komad garderobe koji me koliko toliko greje kad krenem na vožnju, još sam nezagrejan, a put ide nizbrdo.
Jbg prokletstvo života na brdu. Krećeš nizbrdo, a vraćaš se mrtav umoran uzbrdo. :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika