Jump to content


Photo

Odeća - šta, kako...


  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#121 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 18 September 2013 - 10:23 AM

Nije od tog prodavca već od gancija na pijaci, dosta su jeftiniji nego po oglasima ali kad šta naleti i u kojoj veličini nekad ima sve maltene samo u jednoj veličini nešto i nisam mogao da nađem pa sam naručivao kao onaj tanak šuškavac.
  • 0

#122 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 September 2013 - 10:34 AM

E i taj šuškavac me zanima jer nemam ništa takvo, de mi reci samo kako funkcioniše.
Jel on diše ili para ne može da izlazi pa se natopiš? Ako je kao najlon onda bi bilo dobro za kišu, bolje i manje gabaritno od kabanice koju sad imam.
Znači jel to više za vodu ili za hladnije vetrovitno suvo vreme?
Pošto ja u povratku kad zahladni navučem prsluk i super je, mreža nazad sve ok nema prenatapanja, ali ako me solidno uhvati mrak onda je i solidno hladno :) pa ulazi pod mišku, po malo fale rukavi.
A nije još za za zimsku jaknu, pravi džubin naravno nemam...
  • 0

#123 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Posted 18 September 2013 - 11:14 AM

Ovo je onaj najtanji šuškavac od 100grama i stvarno je baš tanak mislim da je više za prohladno vreme i kao zaštita od vetra a prodavac mi je pošteno rekao da na većoj kiši sigurno propušta tako da nije baš za kišu više kao zaštita od vetra, ja ga nisam probao jer sam ga uzeo prošle nedelje pa nisam još isprobao a ima onaj malo deblji vidim po oglasima 1500 i mislim da je deblji i bolji za hladnije vreme i kišu.
  • 0

#124 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 22 September 2013 - 09:41 AM

Ja imam vec dosta dresova i jakni i svega, ali mislim da pravi dzubin nemam tako da sad po hladnijem vremenu moracu da isprobavam sta mi najvise odgovara.

Sad pitanje, posto kamasne nemam, a planiram nabavku. Ima li neko preporuke? Kakve su jeftine crivit u eksploataciji? Nije mi toliko bitno da noga dise, posto mi se ionako uglavnom natopi, samo da ne propusta vetar tj da nije hladno.
Cena nije presudna, ali ako i jeftinije radi posao, sto da ne. Best buy sto bi se reklo :)
  • 0

#125 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 22 September 2013 - 10:21 AM

Ako je samo za vetar ili malo hladnije vreme (proleće/jesen), a da ne mora da bude vodooptorno, možda probati sa malko većim i malko debljim čarapama preko patika. Barem ja ne vidim neku razliku između malo debljih čarapa i dva para pletenih kamašni koje imam.
  • 0
Pozdrav

#126 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 22 September 2013 - 11:05 AM

Kamasna je mnogo vise namenjena da stiti skocni zglob nego samo stopalo. Ako imate sprinterice koje nemaju ono rupicasto platno koje propusta vazduh vec je cela kozna onda stopalu nece biti nesto hladno. Ali zato stradaju zglobovi.
U zadnje vreme proizvodjaci prave nogavice da budu nesto krace nego sto su bile ranije. Kao da te teraju da nosis kamasne i u nekom prelaznom periodu.
  • 0
.

#127 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 22 September 2013 - 05:07 PM

Nisam naglasio, za kisu mi ne trebaju. Vec imam kvalitetne kisne kamasne koje odlicno rade posao, cak i po pljusku sam ih silom prilika probao i zadovoljan sam :)
Medjutim u njima noga nikako ne dise, pa ne bih da ih koristim kad nema kise.

I upravo ovo sto je Zare rekao, treba mi nesto sto ce da stiti zglob. Imam zimski donji deo koji mi dolazi knap do zgloba, ali ne ide preko njega. Prosle sezone sam zbog problema sa ledjima vrlo malo vozio zimi da bih probao, ali znam da kad je hladnije i sa 2 para carapa meni u samoj sprinterici bude ok (sprinterice imaju rupice za ventilaciju, sa jednim parom carapa je hladno). Ali sam zglob mi je hladan i sa 2 para carapa, trebaju mi neke windstoper kamasne.
  • 0

#128 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 September 2013 - 09:57 PM

Ako govoriš za diadorine patike to je prava letnja mrežica, duva samo tako, u njima je već sad hladno. Evo danas sam baš zalepio iznutra flaster preko mrežica i onda je dobro. U proleće skinem. Prošle sezone sam tako i čak i zimi mi je bilo ok, termo čarape + vunene. A zbog zglobova sam sad uzeo crivit kamašne XL i to je meni sigurno dovoljna zaštita od hladnoće ali premale su, broj 42-44. Mislim da ni nema većih bar ja nisam video. Moraću da prepravim tj produžim zadnji kraj.

Helanke takođe male, tj bar ja to ne mogu da nosim, ima XL da uzmem majke mi...
Ništa bez probe.

@Rade_NS
Pošto reče da imaš upravo crivit gaće, ako si mislio na zimske, možeš li da napišeš tačnu dužinu nogavice spolja i unutra za tu L veličinu?
  • 0

#129 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 22 September 2013 - 10:30 PM

Da, diadorine sam prosle godine koristio. Sad imam Shimano koje su bolje, ali opet hocu da uzmem kamasne :) Inace Diadora nisu lose sto imaju te proreze, vecinu leta su mi noge u prijatnoj sredini, a zimi se lako nadomesti sa jos jednim parom carapa. Samo je zglob i dalje problem :)

Ja nosim 46/47, ako su tebi te crivit male onda ce sigurno biti i meni (mada ne znam koji broj nosis ali kapiram da je slicno). Koliko si ih platio?

Jel valja ovako nesto?
http://cikloberza.co...ow.php?id=63194
Do koje temperature moze ovo da se nosi? Mada, svejedno za najhladnije ne verujem da cu ih koristiti, tad ce neka planinarska cipela na nogu i polako :)

@spaske
Kako si zadovoljan sa tim Crivit rukavima/nogavicama kad je hladnije? Jer mnogo propustaju vetar ili je podnosljivo?
Meni bi trebale neke krace nogavice, imam 3/4 shimano koje idu ispod kolena i dotle pruzaju odlicnu zastitu od vetra. Ali bih voleo da zastitim i deo ispod a da ne licim na cirkus, tj da makar sve bude crno :) Pa bih mozda uzeo te nogavice i skratio na koliko mi treba.
  • 0

#130 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 September 2013 - 10:52 PM

Nemam zimske, na moju zalost nikako da kupim... :( Ali kontam da ne prave neku razliku letnje/zimsko, brojevi im nisu verodostojni... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#131 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 23 September 2013 - 11:20 AM

@Dule
http://cikloberza.co...ow.php?id=92204
http://cikloberza.co...ow.php?id=95757
To je ovo, a ima i svuda po drugim oglasima ljudi prodaju te setove. Ovi prodavci su iz Bora, odnosno Zaječara. Moje patike su 45 i nema teorije da se navuče, a mislim da ni na 44 ne bi moglo, bar ne normalno bez natezanja pola sata. Mada čini mi se da mi je jedan od njih rekao da je baš na Diadorine 44 probao i da je taman... Uzeo sam to više zbog kape i cene, i zimske helanke za 500 din koje mi isto ne odgovaraju #-o ali ih je uzeo ortak njemu su ok.

Roba kod slavke je sigurno primetno bolja a možeš i da isprobaš tako da nema greške. Mada meni je trenutno skupo 30-35e samo za kapu i kamašne pa ću sa Crivitom da prezimim :)

Nego ako neko zna još nekog prodavca Crivit/Crane...opreme, a da je bliže (BG?NS) nek mi baci link ili kontakt, ja ne vidim ništa po oglasima. Pošto sledeće helanke moram da probam ili bar vidim pre kupovine.
  • 0

#132 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Posted 23 September 2013 - 02:28 PM

Taj Crivit ne moze na Diadoru br. 44, makar na drumsku. Ili moze ali da se ljudski nategne. Od tog kompleta mi je ostala kapa, najvise zbog toga sam ga i uzeo. Kamasne je uzela jedna devojka koja nosi par brojeva manje sprinterice od mene i kaze da su odlicne.
  • 0
.

#133 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 23 September 2013 - 04:19 PM

Bogami ja kapu već pustio u pogon, sinoć kad sam se vraćao nešto pre 9 je već bilo priločno sveže. Tačno već i rukavice trebaju, neke tanke, u onim thinsulate je pretoplo, te su mi taman za oktobar i novembar.
Neko je ranije pominjao neke jeftine valjda "končane" rukavice ali sad mi pretraga ništa ne izbacuje.
Trebalo bi mi nešto kao one tanke pamučne molerske, samo naravno da izgledaju normalno - dakle ne-molerski :D
Jel ima neko ideju, predlog?
  • 0

#134 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 23 September 2013 - 04:37 PM

Bogami ja kapu već pustio u pogon, sinoć kad sam se vraćao nešto pre 9 je već bilo priločno sveže. Tačno već i rukavice trebaju, neke tanke, u onim thinsulate je pretoplo, te su mi taman za oktobar i novembar.
Neko je ranije pominjao neke jeftine valjda "končane" rukavice ali sad mi pretraga ništa ne izbacuje.
Trebalo bi mi nešto kao one tanke pamučne molerske, samo naravno da izgledaju normalno - dakle ne-molerski :D
Jel ima neko ideju, predlog?

Imaš u ribolovačkim i lovačkim prodavnicama neoprenske rukavice Behr, odlične za sve uslove, http://magnumserbia.... ja u njima vozim i zimi, kupio sam ih u Snajper-u.
  • 0

#135 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 24 September 2013 - 12:02 AM

@Gadjan
Hvala :)

@vidak
Zanimljiva preporuka, ja koristim neke tanje kozne ali probacu ove kad zahladni malo.
  • 0

#136 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 02 November 2013 - 11:31 PM

Jos nisam uzeo, delimicno je za to krivac lepo vreme :)
Posto Gorcilo nema MTB kamasne u mom broju i pitanje kad ce imati, sad se razmisljam izmedju ovoga: http://cikloberza.co...w.php?id=127365 i nekih NW: http://www.matriolim... ... ma/kamasne

Iako za oba moram uzivo da proverim da li mi odgovara. Za prve, plasim se samo da nisu granicne za 47, tj da ih stalno natezem, ne znam koliko bi materijal trpeo stalno natezanje, da li bi vremenom poceo da gubi na nepropusnosti? Mislim, od vetra, od vode mi nije previse bitno. Svidja mi se sto su gumirane odozdo, bas su hard-core :)
Od jeftinijeg sam odustao jer nema nista u mom broju, a i ako ima, samo je windstopper prednji deo oko prstiju ok je oko skocnog zgloba obican materijal, a to mi ne odgvara...

Takodje, na gomili sajtova vidim da su kamasne od neoprena napravljene, uglavnom ove vodonepropusne. Jel dise noga u neoprenu?
  • 0

#137 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 07 November 2013 - 08:52 PM

Uzete ove na kraju: http://planetbike.rs... ... 2012/3484/
Videcemo kakve ce biti kad zahladni. Inace XXL iako po NW katalogu kaze da je 47-50, ne znam kako bi stao na 50, meni je jedva stao na 47 sprintericu.
  • 0

#138 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Posted 08 December 2013 - 11:25 AM

Sta mislite o ovom aktivnom vesu? Da kupim ili imate nekog proverenog coveka?

http://cikloberza.co...w.php?id=128514
  • 0
...born to ride...

#139 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 December 2013 - 02:35 PM

Sta mislite o ovom aktivnom vesu? Da kupim ili imate nekog proverenog coveka?

http://cikloberza.co...w.php?id=128514

TCM dobra firma, ja sam kupio prošle nedelje ovaj komplet za ćaleta, da mu ne bude hladno kad idemo u lov.
Jedina zamerka je što je to roba sa greškom (prodavac me je upozorio pre kupovine), ali greška u tome što je poneki šav malo iskrivljeno sašiven ili slično, ali ne utiče na funkcionalnost, kvalitet je dobar, a cena odlična.
  • 0

#140 Flying_man

Flying_man
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 12 December 2013 - 05:26 PM

Sta mislite o ovom aktivnom vesu? Da kupim ili imate nekog proverenog coveka?

http://cikloberza.co...w.php?id=128514

Ja sam ih narucio i sutra treba da mi stignu. Ako ih dobijem na vreme probacu sutra na trcanju, ako ne u subotu idem na skijanje pa cu tamo da testiram.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users