Jump to content


Fotografije

Koju kamp opremu koristite na daljim turama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
352 odgovora na ovu temu

#161 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 11 April 2015 - 04:16 PM

Хвала теби на подељеном искуству и интересовању за догађања на нашем форуму. Где год да си, са срећом ти било!
  • 0

#162 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2015 - 06:02 PM

Где год да си, са срећом ти било!

Na Baliju (nek me Sneža ispravi ako grešim)


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#163 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 April 2015 - 01:01 PM

Da, na Baliju, i udarnički radim na rukopisima za ta dva priručnika ;)


  • 1

#164 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 02 December 2015 - 03:11 PM

lampa na'glavu.

Attached Thumbnails

  • nocnojezgro.jpg

  • 0

#165 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4643 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 December 2015 - 07:26 PM

lampa na'glavu.

Taj punjac je odlican, koju god okruglu bateriju da metnes on je prepozna i puni... posedujem isti i imam samo reci hvale... kupio ga sa sajta nkon.nl imaju i odlicne baterije na tom sajtu...gde si uzeo ovo?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#166 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 02 December 2015 - 10:16 PM

Uzeo sa Nitecore.rs  Dobije se uredno racun, garancija, ima i deklaracija o uvozu na svakom proizvodu.


  • 0

#167 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1436 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2017 - 07:05 PM

Da li mislite da je prodaja satora i vreca za spavanje sezonska stvar, kao sa biciklima? Pokusao sam da nabavim sator, ali svaki put sam dobio odgovor da ga nemaju na stanju iako njihov sajt kaze drugacije. Pocinjem da dobijam tikove od samog pogleda na sajt sa kamp opremom...
  • 0

#168 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 08 February 2017 - 07:24 PM

http://www.decathlon...id_8293539.html

 

Imam takav i mislim da je najbolja kupovina.Dvoslojni,samostojeci,malih dimenzija i to sve za nesto vise od 20-tak evra

 

Radnje u Segedinu,Temisvaru,HR,...

 

 

DSC02411.jpg             DSC07510.jpg


  • 0

#169 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4643 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 February 2017 - 07:53 PM

http://www.decathlon...id_8293539.html

Imam takav i mislim da je najbolja kupovina.Dvoslojni,samostojeci,malih dimenzija i to sve za nesto vise od 20-tak evra

Radnje u Segedinu,Temisvaru,HR,...


DSC02411.jpgDSC07510.jpg

Ja ga posedujem, ali problem je sto mi je kratak, imam 190cm i jedva se spakujem po dijagonali.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#170 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 08 February 2017 - 09:29 PM

To jeste problem.Ja sam 186 i stajem knap.Nije za dvometrase ali vredi se "pomuciti" za tih par noci u njemu.

Sve ostalo mu ide u prilog.Postavljao sam ga na zemlju,beton,izdrzao izuzetno jak i dugotrajan pljusak,voda tekla ispod njega ali nije poklekao... 


  • 0

#171 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1436 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2017 - 09:42 PM

I ja sam 186, sto znaci frka je. Inace deluje ok, i tezina je dobra, cena odlicna.

Ja gledam da nabavim nesto samo malo komfornije, ne mnogo ali dovoljno da mogu unutra da se opustim i razbaskarim i ne razmisljam da li cu da razvalim sator ako krenem da se okrecem. A kada legnem ja se okrecem k'o kobaja na rostilju.

 

Je li neko od vas kampovao na nekoj od nasih visih ili hladnijih planina, leti? Tipa Kopaonik, Stara Planina, Zlatibor, Tara? Razmisljam i kakva mi je vreca potrebna, a one su i skuplje od satora, makar one u kojima si ok ako malo zagudi.


  • 0

#172 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 February 2017 - 10:30 PM

 Razmisljam i kakva mi je vreca potrebna, a one su i skuplje od satora, makar one u kojima si ok ako malo zagudi.

 

Dobra vreca zdravlje cuva tako da sator dodje kao stit od atmosferskih uticaja. Ja ne bih zalio dati pare za dobru vrecu za spavanje.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#173 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1436 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2017 - 07:40 AM

Ma slazem se ja, nego 99% stvari koje su izlistane na sajtovima nisu na lageru. Valjda niko u ovoj zemlji ne kampuje i ne planinari zimi, to se radi samo leti, u Grckoj, na plazi. Nasi trgovci su propas'


  • 0

#174 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 09 February 2017 - 05:56 PM

Ima na KP jedan lik iz Zemuna Nebojsa/Nemanja koji prodaje kamp opremu. Mislim da ćes kod njega naći šta ti treba. Ja sam nasao i šator i vreće. Do duse, pre godinu dana sam uzeo. Tad je imao bas dobru ponudu. Verovatno ima i dalje...

Vreće sam uzeo do 5 stepeni i sa dobrom podlogom nema zime kad je tolilo niska temperatura. Nisam kampovao na nizim temp. :)
  • 1

#175 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1436 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2017 - 07:36 PM

Nemam pojma kolika temperatura moze da bude leti na Kopaoniku ili Tari, nocu, ali pretpostavljam da ne ide ispod nule, pa sam i racunao neku vrecu koja ce da pokrije ceo plus. Pri tome, gledam na onu temperaturu oznacenu sa "comfort", ne sa "limit" (koji bi u tom slucaju verovatno pokazivao neki solidan minus).

 

Potrazicu Nemanju ili Nebojsu, mada cu najverovatnije ipak sacekati taj mart, kada bi nasi trgovci trebalo da pocnu da nabavljaju kampersku/planinarsku opremu za zimu, i onda videti cega sve tu ima.


  • 0

#176 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 09 February 2017 - 09:57 PM

Ja sam pretposlo leto kampovao na Uvcu, Sjeničkom delu, i temp. je uvece bila 6-7 stepeni. Šator mi je tad bio krš jednoslojni. Ujutru je bas bilo vlage u njemu propast. Ali su se vreće pokazale skroz ok. Imao sam i dobru podlogu za njih. Ne bih preporucio kampovanje bez podloge. Posle sam uzeo i sator, dvoslojni...

Mislim da ćes jeftinije proći kod ovog lika, a naćićeš isto kvalitetnu opremu. Plus mozes da odes da pogledas,da se cenkas ako zatreba. :)
  • 0

#177 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 10 February 2017 - 10:37 AM

korišćenje dobre opreme, osim što je efikasno, je i relaksirajuće.

 

sad... dobra oprema mnogima znači - skupa...

meni je npr "dobra" oprema ona koja je optimalna, odnosno primerena prilikama.

 

Zna se šta je važno.

 

U slučaju dobrog šatora to su:

 

- Karakteristike u eksploataciji (pouzdanost, funkcionalnost, trajnost)

 

- Težina (koja komotno spada u "karakteristike u eksploataciji) ali je ovde izdvojena kao Najvažnija pojedinačna karakteristika

 

i

 

- Cena

 

Kupovati ultra lagani šator od 300+ evra, koji komotno može da se razapne na Severnom grebenu, za dvodnevnu turu do Smedereva je malo "overkill" tj preterivanje. Za sličnu potrebu - kampovanje nekoliko dana ili čak par nedelja u prirodi na temperaturama iznad 5-6°C,posao može da završi i šator od 50-ak evra.

 

I to za dvoje :)

 

Korisno je imati prostora u šatoru, a na težini to ne mora mnogo da se oseti, pogotovu u toj klasi.

 

Ja imam šator koji je deklarisan za troje, ali je realno za dvoje, a ja ga koristim solo. Mada sam imao i goste :)

 

Postoji dakle granica do koje treba ići u smislu cena/težina, sve preko te granice je marketing (trendovi, moda.. osim ako niste stvarno krenuli na Everest - uvek istočno, pa vam svaki gram manje vredi - 100EUR a možda i život) a to neko mora da plati,

mislim, marketing... ;)

 

Ono na čemu ne treba štedeti je kvalitet izrade, od čega direktno zavise pouzdanost i trajnost, kao i funkcionalnost. Često je mid-range šator vrhunske firme  daleko bolji od vrhunskog šatora prosečne firme, mada to nije pravilo. Postoje "ekonomske" marke koje svoja imena grade kroz kvalitet, ali im se dešavaju propusti ili se pak odlučuju "to call the cash in" i bez najave, na talasu sopstvene reputacije krenu da izbacuju bofl robu. Tako da treba znati kad ih "nagaziti"; pre nego što se razvodnje.

 

Još jedna važna stvar je i volumen pakovanja, odnosto koliko je spakovan šator kabast (visina x širina x dužina). To je važno zato što direktno utiče na postavku pakovanja tereta na bajs. Da l' ću ovako il' ću o'nako... Ako su segmenti konstrukcije predugački moraju se pakovati uzduž, a to možda nije bilo predviđeno ili zgodno..

 

Naravno tu su i faktori kao što su hidrostatički stub, ventilacija, mrežice protiv insekata, kvalitet zipova (rajfišlusa), kočići, kanapi (ako ih ima), materijal poda...itd

 

Uvek je korisno imati sa sobom najlonsku podlogu za šator koja služi i kao "terasa" a i štiti pod šatora.

 

Dakle, ako ti treba dobar šator, optimalno bi bilo da uzmeš nešto oko 50 evra (na popustu npr) pa da vidiš šta ti odgovara, a šta bi promenio. I tako par puta. Mislim da čovek kupi dobar šator tek treći ili četvrti put, ali negde mora da se počne, a to je, ja mislim, mid-range.

 

Ista logika može da se primeni i na podlogu za spavanje i vreću, takođe veoma važne delove opreme, pogotovu na dužim turama.

 


  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#178 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 February 2017 - 11:09 AM

Ja imam šator koji je deklarisan za troje, ali je realno za dvoje, a ja ga koristim solo. 

 

Znaci nekom je vreme za dijetu  n2:Heristical


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#179 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1436 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2017 - 04:13 PM

Zna li neko gde u Beogradu ima da se uzme pristojan gorionik za kartuse?
  • 0

#180 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 27 April 2017 - 05:18 PM

U prodavnicama planinarske opreme.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika