Jump to content


Fotografije

Koju kamp opremu koristite na daljim turama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
352 odgovora na ovu temu

#281 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2018 - 11:58 PM

Jel ima neko iskustva sa vrećama i podlogama iz Jysk-a?

 

Vreću bih uzeo najtanju najjeftiniju za leto, jednu od ove dve, ne znam ima li neke razlike? U radnji gde sam danas bio nisu imali obe da vidim uživo.

https://jysk.rs/bast...berg-75x190-raz

https://jysk.rs/bast...-75-50x220-crna

 

A podlogu bih neku najdeblju pošto mi je udobnost kritična, vidim ima od 3, 5 i 7.5 cm samonaduvavajuće. Ima dva neka brenda/modela, jel fali nešto ovoj jeftinijoj od 3000 din?

https://jysk.rs/bast...nandal-v75-siva

https://jysk.rs/bast...prostirka-v75cm

 

Samo što je to kabasto, užas. Moram smisliti kako da nosim drumašem, sreća nije teško moći će na paktreger popreko a vreća u ranac. Ali moram da spavam ko čovek, tu školu sam naučio na teži način.


  • 0

#282 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 17 July 2018 - 01:24 AM

Daj ne budi smesan 2,4 kilograma!? Uzmes vazdusni dusek (600gr ~ 900gr) umesto toga i plasticnu ciradu ispod.

 


  • 0

#283 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 July 2018 - 10:46 AM

Ako si siguran da ćeš imati letnje temperature na turi, radije uzmi ćebe od polara nego vreću. Meni je za kvalitet sna često bitno i da se namestim kako 'oću, što u vreći nije baš uvek izvodljivo. Potencijalno hladnije noći se u tom slučaju srećno rešavaju "pidžamicom" od dugorukavne/nogavne opreme.

 

Ili uzmi vreću koja može da se raščevrlji skroz i da glumi ćebe.

 

U Intersportu su imali dobre pluća-podloške a i ponuda u Dekatlonu nije loša.


  • 0

#284 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2018 - 11:15 AM

70 eura za onaj dušek za plažu?! Svi drugi su po dve kile, ako je ovaj manje od 600 grama mislim da to ima da se izbuši na mrk pogled. A i džabe sve kad nije dostupno da se kupi ni pogleda, ne živimo u Italiji. Ima na aliexpress-u, ne znam da li je kopija, 43 $ ali i to nije opcija jer je mačka u džaku i treba čekati mesec dana a meni treba odmah neko rešenje da prespavam jednu noć.

Pogledaću te vreće, meni se više dopala mumijasta ali kod te četvrtaste je stvarno korisno to što se raskopčava pa ako je pretoplo samo se pokriješ i komotnije je.

Svratiću u Intersport, nemam pojma šta imaju tamo ne zalazim. A Dekatlon isto sad nije opcija pošto mi treba za uskoro.

 

One samonaduvavajuće iz Jyska mi stvarno deluju udobno i robusno, deluje mi da nije loše imati i ovako, dođe kao dodatni ležaj, možeš da prostreš bilo gde na pod u kući/stanu i da spavaš ko čovek. Samo je baš nepraktično za vukljanje biciklom, ali sve podloge su takve, šta tek reći o onim penastim. Težina mi i nije toliki problem koliko gabariti.


  • 0

#285 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 July 2018 - 11:29 AM

Na Čikeru sam imao plavi dušek na naduvavanje, 1000 i nešto dinara online. Bio je bar jedan priključak za struju na svim destinacijama, a nosio sam i električnu pumpu. Posle podloški raznih debljina, kamp rešen priključkom za struju, i udobnošću naduvanog dušeka... :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#286 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 July 2018 - 11:44 AM

Srđoni, lako je zaj* se na Čikeru kad tegli kamion :) Ja da mogu, ne bih ni sebe nosio na biciklu kad se vozi danima :D :D

 

Gađan, ako ti ne treba sad za vikend, javi se da zajmiš. Dostupno negde od srede...


  • 0

#287 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2018 - 12:49 PM

Ma za jednu noć u Beloj Crkvi mi treba, ali nije problem kupiti, veći je problem izabrati pametno šta, a i vugliti. Spavao sam u dva navrata tamo, bez podloge, samo u šatoru, u razmaku od par godina. Izgleda da mi tih par godina nije bilo dovoljno da naučim lekciju pa sam se opet zeznuo :D to su mi ujedno i jedina dva noćenja pod vedrim nebom u životu, dakle potpuno sam neiskusan kamper. Prvi put sam nakosio i kubik trave ispod šatora i opet kao da sam spavao na betonu. Zato sad merkam najudobniju moguću podlogu. Drugi put nije bio problem jer nisam ni spavao ni oka sklopio jer sam se smrzo ko p, temperatura nepredviđeno pala na 12 stepeni, tako da smo noću skupljali kartone po gradu ko klošari n2:Heristical Nije mi se kupovala i vukljala vreća za "samo jednu letnju noć" . Sad ću da otklonim te greške haha.


  • 0

#288 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 17 July 2018 - 01:04 PM

Imao sam i sator i vrecu i podloge dve iz jysk,onu do zemlje i samonaduvavajucu.
Vazdusna podloga je bila 5cm 2kg.2000din,odlicna.
Ta sto je sada 3500(ako se ne varam) od 7.5cm je duplo jeftinija od takve iste u Intersportu,koja je oblozena mikrofiberom i ima jastuk.
Sada sam nasao novi modus,McKinley trail 2.5cm i McKinley Tundra kvalitetna osnovna podloga,tezina manja,a udobnije.Jedina korektna i snizena na 50% vreca koja se otkopcava sa kompresijskom torbicom,Mc Kinley treker 5,vise sezonska,oko 1kg 4500din.
Jysk mumija tada placena 1000din skroz korektna
  • 0

#289 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 July 2018 - 06:53 PM

n2:beach

 

W4ywI.jpg


  • 1

#290 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 17 July 2018 - 07:35 PM

Jel ovo uzivo?
  • 0

#291 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 July 2018 - 08:18 PM

Avaj ne, to je od prošle godine bila prilika za slikanje kad smo menjali posteljinu pa je brlog bio... prihvatljiv za slikanje.

 

Arpenaz 5.2. Vredi svaku paru. Okrenuli smo pun krug vremenskih prilika, od vrućine do nevremena sa "oblači sve što imamo" temperaturama. Nažalost, nije baš za na bicikl osim ako ne ide ekspedicija i jedan ima prikolicu i zadatak da nosi šator za sve :)


  • 0

#292 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 17 July 2018 - 08:24 PM

Jel to poput ovog?
https://www.interspo...cni-sator-77839
  • 0

#293 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 July 2018 - 08:48 PM

Veći je Arpenaz malkice u spavaćem prostoru, a površinu "dnevne sobe" ovi Mekinlijevci nisu ni naveli. Takođe, nema slika iznutra a neke sitnice i finese u unutrašnjosti mnogo znače. Nema ni ove "terase" napred. koja poprilično pomaže da gornji deo ulaza bude suv po kiši i da sme da se odškrine. Mi smo uzeli veći model. Manji je dooosta jeftiniji. (bez XL u nazivu)

 

*Treba 20-ak minuta i 4 ruke da se ovo čudo postavi.

 

Trenutna cena kod Huna = 229 € uz vraćen PDV.

 

W6Cye.jpg

 

 

https://www.decathlo...id_8330640.html


  • 0

#294 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 October 2018 - 11:57 AM

Kako se sada kotira onaj hvaljeni powerbank od 2400 dinara i "30000" mAh? Mislim u odnosu na druge, da li je i dalje best buy? Pošto vidim ima brdo raznih na kupujem prodajem. Cena i nije toliko bitna da li je hiljadu din gore dole bitno da se dobije što više za uloženi novac (u vidu autonomije i dugotrajnosti a ne fensi opcija i izgleda). Da može da puni dva uređaja istovremeno je sasvim dovoljno. Ja verujem za taj punjač da je jak, samo pitanje kakve su ćelije unutra i koliko će to traje, drži kapacitet, i da ne dođe do disbalansa u ćelijama unutra.

A menjanje i stavljanje kvalitetnih ćelija u tolikom broju bi izašlo kao svetog petra kajgana :) zato mi je malo i sumnjiv kvalitet po toj ceni.

Ima li neko tu igračku da je zaista koristi redovno, neki duži period?


  • 0

#295 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 06 October 2018 - 12:47 PM

Ovi su kvalitetni (link)


  • 0

#296 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4435 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 October 2018 - 12:05 PM

Kako se sada kotira onaj hvaljeni powerbank od 2400 dinara i "30000" mAh? Mislim u odnosu na druge, da li je i dalje best buy? Pošto vidim ima brdo raznih na kupujem prodajem. Cena i nije toliko bitna da li je hiljadu din gore dole bitno da se dobije što više za uloženi novac (u vidu autonomije i dugotrajnosti a ne fensi opcija i izgleda). Da može da puni dva uređaja istovremeno je sasvim dovoljno. Ja verujem za taj punjač da je jak, samo pitanje kakve su ćelije unutra i koliko će to traje, drži kapacitet, i da ne dođe do disbalansa u ćelijama unutra.

A menjanje i stavljanje kvalitetnih ćelija u tolikom broju bi izašlo kao svetog petra kajgana :) zato mi je malo i sumnjiv kvalitet po toj ceni.

Ima li neko tu igračku da je zaista koristi redovno, neki duži period?

Ćelije su ok, bar kod mene. Bateriju od 4000 mAh od 0 do 100% punio sam tačno 3 puta i četvrti put do nekih 35-40%.. znači, realni kapacitet je oko 13500 mAh. 

E sad, postoji drugi problem.. kod mene je crkla elektronika i uredjaj je posle 6-7 meseci korišćenja (povremeno je korišćen, 2-3 puta mesečno) otkazao. U medjuvremenu sam nabavio drugo kućište koje prima 5 baterija i ćelije prebacio. Preostale 3 koristim za Thorfire baterijsku lampu. 

Boris je kupio isti takav powerbank i kod njega još radi ali imapovremene izlete.. nekad pobrljavi pa se čudno ponaša.. brzo se isprazni i slično. Pretpostavljam da je problem u elektronici koja je zadužena za regulaciju punjenja.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#297 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 October 2018 - 04:40 PM

Kao sto Igor rece, taj power bank ima nekih 13-13500mAh. Ja sam ga koristio iskljucivo na turama - njih cetiri od jula prosle godine. Moj jos uvek radi, ali je nepouzdan u smislu da moze odjednom da padne na nulu (sa visokog procenta), ili da zeza kada se prikljucuje uredjaj. Iskreno, vec na drugoj turi sam prestao da mu verujem i da se na njega oslanjam - ponesem ga pa ako koristi super, ako ne imam druge opcije (sada i punjac za dinamo u tocku). S obzirom na tezinu, ne znam koliko jos cu ga trpeti.
Sve u svemu, dobijes power bank od stvarnih 13500mAh. Platis ga (za takvu velicinu) sitnih 2400rsd, ali dobijes macku u dzaku.
  • 0

#298 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 October 2018 - 07:19 PM

Onda onaj sa Dušanovog linka deluje zanimljivije. Samo, da li šalju u Srbiju i kolika je poštarina?

Meni piše "This warehouse can not ship to your location."


  • 0

#299 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 07 October 2018 - 10:51 PM

Pise svugde i svima. Probaj ovde (link) mada samo ovaj skuplji model pise da salju. Za one manjeg kapaciteta ako izaberes Rusiju pise da ne salju a ako izaberes Kinu ne pise da ne salju ali ne mozes da izaberes model.


  • 0

#300 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 04:21 PM

U Aprilu mesecu ovr godine,otkaze mi powerbank taj od 2400din,otkaze,nece da se puni..isprobam vise punjaca,0 bodova.Kontaktiram Kragujevcanina,bez reci prihvati reklamaciju i uz moju doplatu,posalje mi avioni kamioni onaj od 4000din,koji podrzava c type,brzo punjenje i td.
Stigne meni,sve radi...kroz dva dana otkaze port za punjenje android mikro,c type radi.
Kontaktiram ga,posaljem video gde mrnjam 15ak punjaca prijatelja od "bolesnih" telefona,i posaljem mu.Tamo i nazad postarina 500din.
Prodavac mi kaze,da je i prethodna baterija bila ispravna,i ova je,da je problem u mojoj glavi,ALI posalje adapter sa android mikro na c type.Port android mikro ulazni i dan danas ne radi,sa tim sto baterija sa ve crtice spadne na nulu...nikada vise nista kod njega...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika