Jump to content


Fotografije

Koju kamp opremu koristite na daljim turama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
352 odgovora na ovu temu

#261 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 November 2017 - 11:14 AM

...
Borise jel može link za to tvoje microfiber throw ćebence?
...

Bio sam juce sa sinom u Delta City, na trecem spratu tj gde su hrana i bioskop, pravo sa pokretnih stepenica je neka radnja sa stvarima za kucu. Na ulazu, medju stvarima koje su na popustu, je i ovo
20171118_173140~01.jpg
Dimenzije 180x130, 700rsd
  • 1

#262 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2017 - 01:25 AM

Hvala, pogledaću kako to izgleda kad budem u tom kraju.


  • 0

#263 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 24 November 2017 - 11:45 AM

Nabavio testericu za grane da upotpunim ultralaki alat za bastu... Testera secivo duzine 160mm tezine 92gr. noz i "kremen" 84gr. sekirica 554gr.

 

20171125_002837.jpg

20171125_002901.jpg

20171125_002948.jpg

 


  • 0

#264 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 24 November 2017 - 04:27 PM

Bio sam juce sa sinom u Delta City, na trecem spratu tj gde su hrana i bioskop, pravo sa pokretnih stepenica je neka radnja sa stvarima za kucu. Na ulazu, medju stvarima koje su na popustu, je i ovo
attachicon.gif20171118_173140~01.jpg
Dimenzije 180x130, 700rsd

 

 

Ja sam uzeo u tempu pre oko mesec dana za iste pare odprilike, ali malko vece, a bilo ih je raznih boja i velicina...


  • 0

#265 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 December 2017 - 02:36 PM

U Intersposrtu su se pojavili neki kamping sudovi, posude za začine, bidoni.....  Bio sa detetom pa se nisam udubljivao, ali ako nekog interesuje neka pogleda pa neka da komentar


  • 0

#266 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 December 2017 - 03:30 PM

Znas li da li je to nesto novo? Jer imali su te stvari i ranije...
Ono sto su imali ranije meni nije odgovaralo iz vise razloga. Ja pricam o kampovanju na bajs turama - znaci, u principu minimalno opreme.
Njihovi sudovi su mi bili mali, ili makar neodgovarajuceg oblika i svrhe. Uzeo sam aluminijumski set iz Sportdepot-a (sportdepot.rs, na karadjordjevom trgu) i sasvim sam zadovoljan. Sve je izuzetno lagano a brzo se zagreva. Dve serpe, tiganj/poklopac i cajnik (koji ne nosim jer je preveliki). Sad vidim da imaju i novih stvari, verovatno i boljih od onoga sto sam ja uzeo, ali ja sam miran.

Ako su kutijice za zacin one plasticne, ovalne, pastelnih boja, za tri zacina, to nisam uzeo jer je relativno kabasto a ne staje mnogo, plus samo su tri pregradka. Ja nosim nekoliko kutija od 35mm filma, a unutra su kesice sa zacinima. To su one plasticne, cilindricne kutijice sa poklopcem - kao stvorene za zacine :)

Bidone nisam gledao.

Sve zavisi od toga o kakvom kampovanju pricamo. Ako bih isao kolima i ne bih morao da stvari vucem daleko, nosio bih regularne serpe, posebno ako bi se kuvalo za vise od jedne osobe.
  • 1

#267 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 December 2017 - 04:04 PM

Šta je kutija za 35mm film objašnjavaj ovima što nas pitaju "Čiko ti si se rodio pre interneta?" :grin:

 

Jeste neka plastika u pastelnim bojama. Zaključio sam da je novo jer je na posebnom promotivnom stalku, što ne znači i da jeste novo u ponudi. Ne kampujem, a i bio sam sa detetom tako da nisam imao vremena da se udubljujem. Pomislio sam da je nešto novo pa reko da vam dam info a da neko iskusniji proveri. Video sam da ima neki set posuđa, ali nisam video šta je u njemu, te kutije za začine koje su verovatno baš te na koje ti misliš, solidno glomazni noževi i još veći bidoni ili termosi.


  • 1

#268 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2018 - 05:01 AM

Imam i ja konja za trku :) mada nema toliko fensi opcija kao taj tvoj pravi kamperski.

Ovaj moj ima aux, usb i microsd ulaze pa kad ne slušam radio puštam mp3 sa flash memorije ili kartice. A kompaktan je, 12x8x4cm. Ima led lampu koja solidno svetli i može da radi na 4 AA baterije ili jednu BL-5C popularnu kod starijih telefona. Ili preko kabla, miniusb ulaz. Verovatno i puni baterije nisam proveravao.

 

Ovaj krš isprazni li-ion bateriju do 0.0 volti i tako je uništi


  • 0

#269 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 07 February 2018 - 05:40 AM

(link)


  • 0

#270 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 February 2018 - 11:38 AM

Ma nije to poenta, imam ja nekoliko starih baterija i jednu novu dobru ali kad ih isprazni do 0.0 to je smrt za bateriju. Pa neću ih valjda kupovati za jednokratno slušanje kao alkalne... taj radio je znači krš neopevani, koja je poenta onda baterija ako će da ih urniše, verovatno isto radi i sa NiMh neću ni da proveravam niti mi sad pada na pamet da kupujem punjive ikea ladda pa da ih upropasti. Niti mi pada na pamet da svako malo vadim baterije i proveravam im napon do koliko je genijalni meier m-u13 potrošio. A šatro je predviđen za punjive jer navodno može i da ih puni preko usb kabla. A za Li-Ion od telefona sam mislio da one imaju sopstvenu zaštitu i da će se isključiti na vreme


  • 0

#271 Drakula

Drakula
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 19 March 2018 - 10:32 AM

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje u vezi satora za kampovanje. 

Idem na more bajkom ove godine, pa me interesuje da li neko ima ideju gde moze da se kupi, nabavi sator za dvoje. Ali gde lezi problem. Imam vec sator, problem je sto u sklopivom stanju dimenzije iznose 68x12. Ovo 12 nije problem, ali 68cm jeste. Nasao sam neke Jamet satore koji su iskljucivo za planinarenje (  niski satori ), ali to mi bas i treba jer njegova dimenzija iznosi 45cm kada je sklopljen. Ako neko ima, ili poznaje nekog ko ima takav sator bio bi mi od velike pomoci. 

Hvala unapred na odgovoru. :)


  • 0

#272 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 March 2018 - 11:17 AM

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje u vezi satora za kampovanje.

Idem na more bajkom ove godine, pa me interesuje da li neko ima ideju gde moze da se kupi, nabavi sator za dvoje. Ali gde lezi problem. Imam vec sator, problem je sto u sklopivom stanju dimenzije iznose 68x12. Ovo 12 nije problem, ali 68cm jeste. Nasao sam neke Jamet satore koji su iskljucivo za planinarenje ( niski satori ), ali to mi bas i treba jer njegova dimenzija iznosi 45cm kada je sklopljen. Ako neko ima, ili poznaje nekog ko ima takav sator bio bi mi od velike pomoci.

Hvala unapred na odgovoru. :)

Mckinley bike 2 ima 48-9cm sad sam ga merio. Ima ga u Intersportu.
E sad kod tih satora treba biti oprezan za koliko je osoba, ovaj bike 2 je za dve po proizvodjacu, ali po meni je za jednu osobu. Po mom pravilu, njihov opis podelis sa dva i dobijes tacan broj za koliko je osoba.
Oni racunaju da je 60cm unutrasnjeg prostora dovoljno za jednog, a po meni je to nedovoljno.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#273 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 19 March 2018 - 01:36 PM

Zasto je problem staviti upakovani sator duzine 68cm na bicikl, zar ne mozes pozadi na paktreger duzinom da ga montiras. Moze i napred ispod volana ili na prednju viljusku uspravno. Ima u JYSK-u jeftinih letnjih satora za 2 i 3 osobe.


  • 0

#274 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2018 - 01:40 PM

Mckinley bike 2 ima 48-9cm sad sam ga merio. Ima ga u Intersportu.
E sad kod tih satora treba biti oprezan za koliko je osoba, ovaj bike 2 je za dve po proizvodjacu, ali po meni je za jednu osobu. Po mom pravilu, njihov opis podelis sa dva i dobijes tacan broj za koliko je osoba.
Oni racunaju da je 60cm unutrasnjeg prostora dovoljno za jednog, a po meni je to nedovoljno.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Otprilike. Ovo u velikoj meri zavisi od:

  • gabarita ljudi
  • količine stvari koje se stavljaju u šator
  • željenog nivoa komfora

U principu je svakako deklarisani broj mesta minus jedno.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#275 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 19 March 2018 - 01:42 PM

Pa pise covek da ide a ne da idu.


  • 1

#276 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 March 2018 - 03:16 PM

Otprilike. Ovo u velikoj meri zavisi od:

  • gabarita ljudi
  • količine stvari koje se stavljaju u šator
  • željenog nivoa komfora
U principu je svakako deklarisani broj mesta minus jedno.
U principu kad ti ne bi nesto dodao umro bi od muke... Kad bi ti oduzeli tastaturu i na dupe bi progovorio...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 6

#277 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2018 - 03:45 PM

U principu kad ti ne bi nesto dodao umro bi od muke... Kad bi ti oduzeli tastaturu i na dupe bi progovorio...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Kako god. U svakom slucaju, ne mora se uvek deliti na dva: mogu dvojica biti u satoru “za troje” - u zavisnosti od kriterijuma iz prethodnog posta. Ako kolega kojim slucajem nadje saputnika.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#278 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 15 July 2018 - 07:57 PM

Јел користио неко Mckinley шаторе? Невезано за бициклизам, гледам неки већи породични, има их у Интерспорту по повољним ценама па бих волео да знам каквог су квалитета...
  • 0

#279 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 15 July 2018 - 08:39 PM

Koristim licno McKinley sator,evropski brend,kineska proizvodnja,evropski kvalitet proizvoda za ovo trziste.
Jeftiniji od drugih proizvodjaca iz istog ranga opreme.Licna preporuka
  • 0

#280 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 July 2018 - 11:06 PM

Јел користио неко Mckinley шаторе? Невезано за бициклизам, гледам неки већи породични, има их у Интерспорту по повољним ценама па бих волео да знам каквог су квалитета...

 

Pogledaj cene šatora u lokalnim Dekatlonima (Temišvar / Segedin) i vidi da li ti se više isplati put do tamo za kupovinu. Oni imaju predobre šatore.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika