Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#401 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 01:50 PM

Evo jos nekolicine Lenceovih drugara. Povezuje ih sta ????    Pa narkomanija    n2:wc 

 

Javier Sotomayor

Carl Lewis 

Ben Johnson

Florence-Griffit Joyner

Linford Christie

Floyd Landis

Diego Maradona

Andre Agassi

Marion Jones

Alberto Contador

Tyson Gay

Maria Sharapova

Olivera Jevtic

Dragutin Topic  itd...


  • 1

#402 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 February 2018 - 02:06 PM

Ljudi, privedem ja juče neku cicu, ma bomba, boli glava kako je dobra... i pomislim, daj bre, ova sigurno neće biti zadovoljna ako ne budem celu noć u "voznom stanju", daj da zgutam neku hemiju da malo potpomognem stvari. I onda se setim ove rasprave... i jebiga, da ne dužim, podbacim totalno.

 

Jutros, da se mlao oraspoložim posle sinoćnog peha, isteram bajk na ulicu, taman da zajašem i da krenem, kad se setim opet ove rasprave. Jebote, pomislim, kako više ikad mogu da sednem na bicikl i da vozim kad znam da se neki sportisti dopinguju.

 

Život mi je uništen... dođite više do zaključka ove rasprave, jer stvarno ne znam kako ću dalje, šta da mislim i kako da se postavim.


  • 0

#403 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 23 February 2018 - 02:08 PM

https://en.wikipedia...ases_in_cycling


  • 0

#404 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 02:47 PM

Ljudi, privedem ja juče neku cicu, ma bomba, boli glava kako je dobra... i pomislim, daj bre, ova sigurno neće biti zadovoljna ako ne budem celu noć u "voznom stanju", daj da zgutam neku hemiju da malo potpomognem stvari. I onda se setim ove rasprave... i jebiga, da ne dužim, podbacim totalno.
 
Jutros, da se mlao oraspoložim posle sinoćnog peha, isteram bajk na ulicu, taman da zajašem i da krenem, kad se setim opet ove rasprave. Jebote, pomislim, kako više ikad mogu da sednem na bicikl i da vozim kad znam da se neki sportisti dopinguju.
 
Život mi je uništen... dođite više do zaključka ove rasprave, jer stvarno ne znam kako ću dalje, šta da mislim i kako da se postavim.

Можда се и она уплашила да не подбаци па мазнула неку пилулицу превентиве ради. :)
  • 0

#405 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 February 2018 - 03:33 PM

Ljudi, privedem ja juče neku cicu, ma bomba, boli glava kako je dobra...

Ako nije u pitanju mlada Trsteničanka, ne piše ti se dobro :) Ne raspravljaj definitivno :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#406 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 February 2018 - 04:46 PM

Ljudi, privedem ja juče neku cicu, ma bomba, boli glava kako je dobra... i pomislim, daj bre, ova sigurno neće biti zadovoljna ako ne budem celu noć u "voznom stanju", daj da zgutam neku hemiju da malo potpomognem stvari. I onda se setim ove rasprave... i jebiga, da ne dužim, podbacim totalno.

 

Jutros, da se mlao oraspoložim posle sinoćnog peha, isteram bajk na ulicu, taman da zajašem i da krenem, kad se setim opet ove rasprave. Jebote, pomislim, kako više ikad mogu da sednem na bicikl i da vozim kad znam da se neki sportisti dopinguju.

 

Život mi je uništen... dođite više do zaključka ove rasprave, jer stvarno ne znam kako ću dalje, šta da mislim i kako da se postavim.

 

Ja bi ti doneo neko pivo da se utesis al` me stra` da dok ne stignem do tebe pivo proglase dopingom... ili je vec :D


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#407 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 05:14 PM

Aj što je doping, nego je gudra

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 2

#408 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 February 2018 - 06:24 PM

Aj što je doping, nego je gudra

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

 

Ne, ne silno gresis sinko... Nema razloga, ni potrebe da to nazivamo pravim imenom jer nije politicki korektno... To su nedozvoljene supstance :D


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#409 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3206 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 06:42 PM

Zanimljivo je to da je Armstrong od malih nogu imao velikih sklonosti ka biciklizmu. Bavio se i triatlonom i sa 13 godina bio prvak drzave u istom a sa 16 vec ozbiljan projekat za skaute. Medjutim u 21. godini odlucuje da se bavi profesionalnim biciklizmom i u prvoj profesionalnoj trci gde je bilo veliko nevreme zavrsava na poslednjoj poziciji, 27 minuta iza poslednjeg takmicara uz podsmeh publike.
Na koledz nije isao i nije znao nista drugo da radi sem da vrti pedale. Shvatio covek da u zivotu ili lovis ili si lovina, skupio mooda i iz pomoc dobrih poznanstava i veza izgurao do samog vrha. Ipak za tako nesto moras imati jak karakter i strogu posvecenost konacnom cilju, ma cime se rokao.

A ono sto mi je najzanimljivije od svega je da je u toku svoje karijere stotinama puta testiran na razne supstance i nikad nije bio pozitivan. U povratku na Pro Tour 2009. godine testiran cak 26 puta i opet cist. Pao zbog sujevernog kolege drukare koji je isto to radio pa bio uhvacen. To je najlosije u celoj prici....
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#410 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14856 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 07:50 PM

@Smasher   Pao zbog kolege "drukare" koji je odlucio da kaze istinu i to je najlosije u celoj prici ??


  • 0

#411 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5496 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 08:03 PM

...A ono sto mi je najzanimljivije od svega je da je u toku svoje karijere stotinama puta testiran na razne supstance i nikad nije bio pozitivan.

n2:hahaha


  • 0

#412 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 23 February 2018 - 08:03 PM

Ne nego je najlošije u celoj priči što je pao tek kada ga je kolega odruko ... :)


  • 0

#413 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2018 - 08:28 PM

Ne, najgore u celoj prici je sto sam pojeo i ostatak corbe koju sin nije zavrsio, i sada mi je blago muka. A Lance i ta njegova drukara, kao i svi iz bici organizacije, mogu da jedu pite. I pri tome uopste ne mislim na pitu.
  • 0

#414 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 February 2018 - 08:32 PM

 mogu da jedu pite. I pri tome uopste ne mislim na pitu.

 

Burek?


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#415 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2018 - 09:09 PM

:D
Naravno. Ladan i uzego.


  • 0

#416 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 February 2018 - 09:58 PM

:D
Naravno. Ladan i uzego.

Samo se takav racuna... Sve ostalo je smesno :D


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#417 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3206 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 10:44 PM

@Smasher Pao zbog kolege "drukare" koji je odlucio da kaze istinu i to je najlosije u celoj prici ??


Upravo tako. Landis je bio velika nada koja je preuzeka kormilo Us Postal Team-a nakon Armstrongovog povlacenja i treci Amrikanac koji je osvojio Tur de France... no slava mu je trajala 4 dana dok nije ustanovljeno da je dopingovan, titula mu oduzeta i zabranjeno mu je da se bavi biciklizmom 2 godine. Posle 2 godine se vraca na drum a ne moze da nadje sponzora jer niko nece takmicara sa dosijeom. Pokusava da se prislepa Lancu i Discovery Team-u ali stare veze vise nisu tako jake. Covek je osujecen, ljubomoran, isfrustriran i zavidan. Pocinje da prica na sav glas sta se radilo i onda je propevalo jos 26 svedoka pod znackom federalne istrage i anti doping agencije. Ostatak svi znaju.

Da se ispravim, jeste dva puta testiran pozitivno. Prvi put '99. godine na kortizol ali je UCI to progutala uz obrazlozenje lekara da mu je to prepisano za lecenje. Zasto je to tada tako progutano i zasto nisu jos onda sproveli detaljnu istragu i kaznili Lensa nikad necemo saznati. Drugi put je testiran pozitivno nezvanicno. Svi ostali slucajevi su retroaktivni testovi iz zamrznute mokrace koji su testirani 10 godina kasnije i za koje u dato vreme nije postojao adekvatan test koji bi prikazao prisustvo nedozvoljwnih supatanci u organizmu. Jednostavno US Postal Team je uvek bio za 2 koraka ispred svih ondasnjih testova. Spekulacije su postojale u svakom momentu njegove karijere do poslednjeg Tour de Franca 2005 ali do tada nista nije dokazano. Krivica je neminovna, samo mi se cini da nije on jedini koji je pogresno radio svoj posao.


Armstrongu licno zameram samo na sopstvenoj aroganciji i egoizmu. Realno, da se nije vracao na drum 2009, i dalje bi ostao upamcen kao legenda, bar jos neko vreme....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#418 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14856 posts

Postavljeno 24 February 2018 - 12:50 AM

Ako je istina o Lensu ono sto si napisao da ne zna nista drugo da radi osim da trci i okrece pedale onda je to tuzno. I rekao bih da je jedna od njegovih "najjacih" karakteristika koja mu je omogucila uspeh ta da on nema stida. Znas kako kaze poslovica "Cega se pametan stidi..."


  • 0

#419 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 posts

Postavljeno 24 February 2018 - 08:50 AM

Ја бих рекао да имамо тачдаун овде. :)


  • 0

#420 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 24 February 2018 - 09:39 AM

Na koledz nije isao i nije znao nista drugo da radi sem da vrti pedale.

Ovo je jedan od ključnih elemenata profesionalnih sportista. Ne u smislu nisu obrazovani, mada većina nisu, nego da im je sport jedini put ka uspehu i bekstvu iz siromaštva.

Kad takvom klincu ponude doping uzeće ga bez razmišljanja, jer mu je jedino bitno da bude što bolji i što bolje se proda, a kad počne da ga koristi nema nazad.

Suština je da kod dopinga ima podeljene krivice pojedinca (koja je po meni manja) i sistema bilo kog profesionalnog sporta.


  • 2




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika