Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#381 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5496 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 03:15 PM

... није мушки да се кријеш и да се представљаш као нешто што ниси....

jope  n2:hahaha


  • 1

#382 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5496 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 03:17 PM

...Sigurno i meso jede."...

Ne kontam, jede..kakvo meso...kerece meso? Kao kinez?


  • 1

#383 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 22 February 2018 - 03:25 PM

wang.jpg   :mrgreen:


  • 5

#384 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 February 2018 - 03:32 PM

.kerece meso?

Ne verujem da su zaludne tetke-sektašice na to meso mislile, nego uopšte. Pretpostavljam da uz tu tobožnju borbu za dobrobit kučića (uz slatke inostrane donacije), veganstvo dolazi kao obavezan začin :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#385 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 February 2018 - 03:33 PM

Grbiću, ne samo da i ti meso jedeš, nego se i krvlju, očigledno, hraniš :) Imaš ti nekog pametnijeg posla? :)

 

A ne ne... Oni koji me bolje poznaju spremni su da se zakunu da ne jedem meso u vreme posta... Samo riba i povrce ;)


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#386 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 03:51 PM

A ne ne... Oni koji me bolje poznaju spremni su da se zakunu da ne jedem meso u vreme posta... Samo riba i povrce ;)


Ово је лепо чути у данашње време
  • 0

#387 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2018 - 04:08 PM

Evo ja sam danas provozao malo po mećavi ... jedva 10-ak km do duše, ali uzbrdo (u jednom smeru), po snegu i lapavici ... ma milina :grin:
attachicon.gifkagu-4407.jpg

... i to brez drogiranje ! :mrgreen:

To (boldovano) je i Lance tvrdio n2:read

 

Zato si ti i izasao po snegu, da mozes da tvrdis da si sve vreme smrkao zbog ladnoce... priznaj Armstronze!


  • 3

#388 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 04:26 PM

Дакле да проверим: много чланова форума се допингује и то им је у реду па зато бране доказаног преваранта и лопурду? Да ли сам схватио?

 

Da li je mnogo ili malo, nije ni bitno, bitno je da ih ima i da im je to u redu. Kada ti bude dosadno prelistaj stare teme pa ces ih naci. 

 

A nisi shvatio da neki ovde sluze najcesce da bi u svakoj corbi bili mirodjija i da ce po svaku cenu terati kontru pa makar se pricalo o necemu o cemu nemaju pojma. Vazno je da 80 % postova bude njihovo. A ti si se upecao u startu ;)


  • 3
.

#389 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 22 February 2018 - 04:48 PM

To (boldovano) je i Lance tvrdio n2:read

 

Zato si ti i izasao po snegu, da mozes da tvrdis da si sve vreme smrkao zbog ladnoce... priznaj Armstronze!

 

Priznajem da sam šmrkao, pogotovo uzbrdo, mada nije bilo mlogo ladno  n2:cold  Tamo kod parka čuke sam počeo malo da gubim dah, te sjahah  n2:party-021 i pregurah preko nekih stepenica ... a zamisli još da sam se nadrogir'o ...

 

posle nizbrdo leti kagu, leti sneg, suze, sline ... ma sve letiii  :mrgreen:  


  • 2

#390 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 04:50 PM

Da li je mnogo ili malo, nije ni bitno, bitno je da ih ima i da im je to u redu. Kada ti bude dosadno prelistaj stare teme pa ces ih naci. 
 
A nisi shvatio da neki ovde sluze najcesce da bi u svakoj corbi bili mirodjija i da ce po svaku cenu terati kontru pa makar se pricalo o necemu o cemu nemaju pojma. Vazno je da 80 % postova bude njihovo. A ti si se upecao u startu ;).

Да знаш да ми је пало на памет, али сам то одбацио. Тема ме повукла. Изразити сам противник концепта професионалног спорта, а поготово допинга, па ме повукло. :)
  • 0

#391 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5496 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 06:27 PM

 ... ma sve letiii  :mrgreen:  

zimi?


  • 1

#392 AleksandarAntonic90

AleksandarAntonic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 06:41 PM

Nije mi jasno kako sav taj svet koji ga osudjuje, oduzima titule i tako to ima obraza da to radi ako se i 90% njegovih kolega biciklista bode i guta sve zivo radi uspeha i para. Isti ti koji ga osudjuju i oduzimaju mu titule su mu i omogucili doping. Nije da podrzavam ali ni ne osudjujem doping svako ima svoj izbor. Ako zelis da bude pro sportista zasto onda biti u zaostatku za svim protivnicima. Ono boj bije srce u junaka u kapitalizmu i biznisu ne vazi... Saterali ga u cosak, mislio da ce odustati od hajke video da ne ide i priznao pa ga tek onda rascerecili....Pitanje je samo kome je stao na zulj da bi sve to protiv njega pokrenuli, mozda su i morali da nekog ponize pa se jednostavno na coveku zakinulo eci peci pec. Svet ide u ku#ac a ovde ljudi raspravljaju o stvarima na koje ne moze ni bog uticati a kamoli mi mali obicni smrtnici. Okreci pedale i uzivaj...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
  • 4

#393 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 07:57 PM

Nije mi jasno kako sav taj svet koji ga osudjuje, oduzima titule i tako to ima obraza da to radi ako se i 90% njegovih kolega biciklista bode i guta sve zivo radi uspeha i para. Isti ti koji ga osudjuju i oduzimaju mu titule su mu i omogucili doping. Nije da podrzavam ali ni ne osudjujem doping svako ima svoj izbor. Ako zelis da bude pro sportista zasto onda biti u zaostatku za svim protivnicima. Ono boj bije srce u junaka u kapitalizmu i biznisu ne vazi... Saterali ga u cosak, mislio da ce odustati od hajke video da ne ide i priznao pa ga tek onda rascerecili....Pitanje je samo kome je stao na zulj da bi sve to protiv njega pokrenuli, mozda su i morali da nekog ponize pa se jednostavno na coveku zakinulo eci peci pec. Svet ide u ku#ac a ovde ljudi raspravljaju o stvarima na koje ne moze ni bog uticati a kamoli mi mali obicni smrtnici. Okreci pedale i uzivaj...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Ma dasta... teska ova zima - ostavlja sve dublje tragove...

Nesto razmisljam o Lensu i mehanickoj narkomaniji ....mozda ipak

http://www.cyclingne...d-used-a-motor/

Malo zanimacije za dokone...

Msm... nemoguce je onako pasti pa ustati i sve preflekati ...


  • 0

#394 AleksandarAntonic90

AleksandarAntonic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Postavljeno 22 February 2018 - 08:53 PM

Ma sad sve svaliti na jednog coveka, zavidni ljudi...mislim ne pratim taj biciklizam uopste, generalno ni jedan sport me ne fascinira. Volim raznim rekreativnim stvarima da se bavim pa ne mogu da se posvetim jednoj stvari i da se samo njoj prepustim. Misljenja sam da ne treba imati idole i ne velicati nikoga. Glupo mi je da kazem za nekoga da je ovakav ili onakav, sad okrivljuju njega a vrv su jos gori ili isti, a mozda se varam i covek je cist kao suza i jednostavno hoce da ispravi nepravdu i da se otarase dopingovanih ili varalica, sta bilo ko od nas moze tome da zna...samo plasirane informacije. Zasto bi jedan svetski proizvodjac bicikala sebi dozvolio to, mozda i vlasnik ne ucestvuje u tome nego tamo neki direktor, menadzer ili sta znam koji je zaduzen za uspeh brenda i ne preza od takvih stvari... Ne treba o ovim stvarima ni razmisljati, samo se covek iznervira i tupi ku#ac za dz


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
  • 2

#395 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 09:17 AM

Уопште не пеним :)  што се тиче књиге Ненада Дикића, у сваком случају постоји доза релевантности, а дат пример показује да постоји употреба речи дрога у вези са допингом. Образовна установа је ипак образовна установа и то не може да се порекне. Дакле, одређено изједначавање ипак постоји, с тим да би се даљим истраживањем пронашло још примера, што значи да нема апсолутне сагласности у томе да ли је допинг дрога или није. А чим нема апсолутне сагласности, могуће је и оно друго.

Ништа ја не избегавам, али и немам обавезу да у теми о паду Ленса Армстронга објашњавам свој став о наркоманији или зависности. Такође мислим да не би било превише тешко наређати неколико дефиниција и за једно и за друго, али не видим сврху. 

Не могу да се оспоре чињенице да се Армстронг бавио преварама. Доказано је. Желео је да буде победник на непоштен начин. Доказано је. Да га нису ухватили крио би то и даље. Од таквог односа према спорту, јавности, колегама није далеко до закључка да не би презао да то понови и у било каквим другим животним и професионалнм ситуацијама. Осим ако неко мисли да је само у том послу склон превари и лагању, а да је иначе оличење морала, што једноставно није вероватно.

Дакле, ти можеш да се не слажеш не са мном, него са таквим разумевањем целе приче, пошто велики део спортске остале популације сматра да је он преварант и да је својим понашањем послао поруку свима да се то исплати. Ако те не ухвате, је л'. Није ни помислио на друге који би могли да се поведу његовим примером, односно да прихвате превару и лоповлук као појаву у којој нема ништа лоше. Његов поступак има далеко већу тежину зато што је у жижи и утицај свега што ради је далеко већи, самим тим и одговорност. Не, није га било брига. Због чега није возио недопингован? Имао је избор свакако. Због чега није изабрао каријеру без допинга, а да се истовремено бори да допинг буде легалан, ма како то било антиспортски? МОгао је, али није. Изабрао је да лаже, вара и да то крије. Доказано је. Изволи па се немој сложити, не са мном, него са сваким ко мисли да је то огромна штета, а има их наравно. :)

И да, да поновим ма како теби то изгледало као стереотип - није мушки да се кријеш и да се представљаш као нешто што ниси. Он је то радио.

 

I opet ti posle nekome zameraš što ne čita, ili što se "izvlači" na tehnikalije... Kako ono bi o trnu i kladi?

 

Dakle, ovo je tema o Armstrongu, lepo. Ti si Armstronga opisao kao narkomana, pa još to istakao kao nešto najgore što se o njemu može reći. Ja te prozivam za to. Možeš da skrećeš temu, možeš da kažeš da iz kog god razloga nisi spreman da braniš svoje izjave, ili možeš da odgovoriš na pitanja - na volju ti, niko ovde nije pod obavezom. Samo nemoj meni da prebacuješ da se ne držim teme, a i imaj u vidu da konstatno skretanje s teme nekako ne izgleda lepo.

 

Drugo, ti si taj koji piše svoje stavove o dotičnom gospodinu. Kada "veliki deo sportske ostale populacije" i "svako ko misli da je to ogromna šteta" dođe da se dopisujemo ovde na forumu, pitaću i njih rado šta imaju da kažu na tu temu. Do tada, pričam s tobom, i ako se u nečemu ne slažem, ne slažem se s tobom. Može?

 

Treće, opet peniš :smile: Sve se slažem, Armstrong je prevarant, lažov, nemoralan, ma vucibatina. Koji je već ovo put da to ponavljam? Ja takođe mislim da je on za veliku većinu ljudi koji su ikad čuli za njega prvenstveno primer zašto ne treba biti tako nešto. Čak ni pre nego što je raskrinkan, on nije mogao da služi kao primer kako vredi biti prevarant i lažov. Šta ti misliš o tome? (Ti lično, ne zanima me anonimna masa.)

 

Na kraju da se vratim na početak. "Nema apsolutne saglasnosti da li je doping droga ili ne" - lepo si to rekao. Zato ni ti nemaš osnovu da apsolutno izjednačavaš doping sa drogom. Drago mi je ako si uvideo svoju grešku.

 

E, i sad mi nisi jasan - prvo kažeš "priznao kao žena", a sad "nije muški da se kriješ". Znači žena si ako ne priznaš, a nisi muškarac ako kriješ? Zanimljiva logika :grin: Bar je ženama izgleda lako, one smeju i da priznaju i da kriju.


  • 3

#396 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2018 - 09:38 AM

Ja sam par puta pokusao da iz njegovih postova provalim da li je po njemu gore biti narkoman, nezainteresovan za problem dopinga, ili zena, ali sam odustao.


  • 4

#397 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 10:05 AM

I opet ti posle nekome zameraš što ne čita, ili što se "izvlači" na tehnikalije... Kako ono bi o trnu i kladi?

 

Dakle, ovo je tema o Armstrongu, lepo. Ti si Armstronga opisao kao narkomana, pa još to istakao kao nešto najgore što se o njemu može reći. Ja te prozivam za to. Možeš da skrećeš temu, možeš da kažeš da iz kog god razloga nisi spreman da braniš svoje izjave, ili možeš da odgovoriš na pitanja - na volju ti, niko ovde nije pod obavezom. Samo nemoj meni da prebacuješ da se ne držim teme, a i imaj u vidu da konstatno skretanje s teme nekako ne izgleda lepo.

 

Drugo, ti si taj koji piše svoje stavove o dotičnom gospodinu. Kada "veliki deo sportske ostale populacije" i "svako ko misli da je to ogromna šteta" dođe da se dopisujemo ovde na forumu, pitaću i njih rado šta imaju da kažu na tu temu. Do tada, pričam s tobom, i ako se u nečemu ne slažem, ne slažem se s tobom. Može?

 

Treće, opet peniš :smile: Sve se slažem, Armstrong je prevarant, lažov, nemoralan, ma vucibatina. Koji je već ovo put da to ponavljam? Ja takođe mislim da je on za veliku većinu ljudi koji su ikad čuli za njega prvenstveno primer zašto ne treba biti tako nešto. Čak ni pre nego što je raskrinkan, on nije mogao da služi kao primer kako vredi biti prevarant i lažov. Šta ti misliš o tome? (Ti lično, ne zanima me anonimna masa.)

 

Na kraju da se vratim na početak. "Nema apsolutne saglasnosti da li je doping droga ili ne" - lepo si to rekao. Zato ni ti nemaš osnovu da apsolutno izjednačavaš doping sa drogom. Drago mi je ako si uvideo svoju grešku.

 

E, i sad mi nisi jasan - prvo kažeš "priznao kao žena", a sad "nije muški da se kriješ". Znači žena si ako ne priznaš, a nisi muškarac ako kriješ? Zanimljiva logika :grin: Bar je ženama izgleda lako, one smeju i da priznaju i da kriju.

Нема грешке јер то што нема апсолутне сагласности да ли је допинг дрога или не, значи да нико не може да буде апсолутно у праву, односно да је легитимно имати један или други став. Легитимно у складу са својим животним принципима. :) Ја сам изнео своје погледе на ствар, неко други је изнео супротне и то је све. Ја не делим поштовање према људима који се баве таквим стварима и у томе сам био јасан. 

Не пеним :)  него ти изгледа спадаш у ону категорију на коју ме је колега опоменуо.

Даље, овде је такође било неколико људи који су се изјаснили слично као и ја, додуше не истим речима, већ мало пробранијим, али свако има свој стил, је л'. Нисам приметио да је неко њима покушавао да објасни да све што је Армстронг радио и није тако лоше. Биће да је исти колега који је ме је опоменуо на број ,,осетљивих'' форумаша на тему допинга има право.

Да је он за већину људи пример да не треба бити тако нешто, волео бих да је тачно, али сва дешавања у модерном професионалном спорту указују да није. Број анкетираних спортиста у истраживањима вољних да се допингују (и ризикују здравље) указују да није. Сам свет овакав какав је указује да он и такав модел понашања шаљу поруку да све може и да је све дозвољено, да је свако средство оправдано циљем - али чувај се да те не ухвате. чак и када те ухвате, само се извиниш и шибаш даље.

Да појасним ово за ,,признао као жена'', мада ми је јасно да намерно брљаш и покушаваш да замутиш нешто што је јасно: признао је женски цмиздраво, немушки, желећи да изазове емпатичне реакције. Такође, крио се и правио да је нешто што није, што дефинитивно није ни мушки ни витешки. :)

 

,,Nesto razmisljam o Lensu i mehanickoj narkomaniji''  ево у једном одговору другог форумаша употребе речи коју сам и ја употребио приликом описа Ленса Армстронга :)  контекст је другачији, али зар би сад требало објашњавати да реч наркоманија значи нешто друго кад је све јасно?  :)


  • 1

#398 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 10:05 AM

Ja sam par puta pokusao da iz njegovih postova provalim da li je po njemu gore biti narkoman, nezainteresovan za problem dopinga, ili zena, ali sam odustao.

Добро.


  • 0

#399 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 23 February 2018 - 12:51 PM

Manje od 3 godine pre osvajanja prvog TDF.

 

24wzxwo.jpg


  • 2

#400 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 posts

Postavljeno 23 February 2018 - 01:02 PM

Manje od 3 godine pre osvajanja prvog TDF.

 

24wzxwo.jpg

Да ли га то аболира од онога што је после урадио?


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika