Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Please log in to reply
629 replies to this topic

#361 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 February 2018 - 10:06 AM

Потписујем. Никада нећу ћутати па макар коме се не допадао начин на који то саопштавам и макар коме дао повода да уместо суштине о којој говорим, људи се обраћају мени ЛИЧНО и налазе мени ЛИЧНО мане у виду стереотипности и предрасуда.

Naravno. Tvoje je pravo da ne ćutiš, kao i da sebe doživljavaš kao vrhunski autoritet koji je uvek u pravu. To je lepo i psihički zdravo.

 

Ali nije ok da ovde praviš svojevrsnu "diferencijaciju", da prozivaš i proglašavaš narkomanima (ili pristalicama narkomana) ljude koji iz bilo kog razloga nemaju potrebe da se izjašnjavaju o davno prošlom slučaju za koji si ti odlučio da je baš u ovom trenutku važan.

 

Tako da - da, stigne na kraju do ličnog. I autoritarnog. Ne bih voleo da si mi kapo u ćeliji.


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#362 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 22 February 2018 - 10:14 AM

Шта ти у ствари желиш? Све је у реду, али те мало нервирам, али те и то ваш брига, али сам мало стереотипан иако дам противник наркоманије...Човече.колекција предрасуда? Зато што ми је смешан лик који се куробеца шампионлуцима а после кука као жена у шоу програму либералне маме када га ухвате? Рекао бих да предрасуде доказе са твоје стране. Океј, можемо да прескочимо све аналогије, видим да си се закуцао у непримерен контекст и не можеш да се пребациш у други. И да, уопште се не упињем због тебе. Таман посла, то ми ништа не значи :) само дискутујем на тему као и остали.


I ti se žališ ljudima da ne čitaju...

Šta želim? Ništa posebno, samo te prozivam za neosnovane ideje o zavisnosti i narkomaniji. Pitam se samo kako jasnije da ti nacrtam.
  • 1

#363 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Posted 22 February 2018 - 10:21 AM

Naravno. Tvoje je pravo da ne ćutiš, kao i da sebe doživljavaš kao vrhunski autoritet koji je uvek u pravu. To je lepo i psihički zdravo.
 
Ali nije ok da ovde praviš svojevrsnu "diferencijaciju", da prozivaš i proglašavaš narkomanima (ili pristalicama narkomana) ljude koji iz bilo kog razloga nemaju potrebe da se izjašnjavaju o davno prošlom slučaju za koji si ti odlučio da je baš u ovom trenutku važan.
 
Tako da - da, stigne na kraju do ličnog. I autoritarnog. Ne bih voleo da si mi kapo u ćeliji.


Jebote srki gde ti izvuce kapo-а :) upravo citam A jewis kapo in auschwitz history, memory and poitics of survival.
  • 1

#364 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Posted 22 February 2018 - 10:21 AM

Naravno. Tvoje je pravo da ne ćutiš, kao i da sebe doživljavaš kao vrhunski autoritet koji je uvek u pravu. To je lepo i psihički zdravo.

 

Ali nije ok da ovde praviš svojevrsnu "diferencijaciju", da prozivaš i proglašavaš narkomanima (ili pristalicama narkomana) ljude koji iz bilo kog razloga nemaju potrebe da se izjašnjavaju o davno prošlom slučaju za koji si ti odlučio da je baš u ovom trenutku važan.

 

Tako da - da, stigne na kraju do ličnog. I autoritarnog. Ne bih voleo da si mi kapo u ćeliji.

Опет си промашио. Селективно тражиш и налазиш оно што ти одговара и потпуно машиш суштину и поенту. Јесам ли ја поставио тему? Па како сам онда ја одлучио да је то важно? Јесам ли ја једини учествовао у дискусији? Не. Па какав онда проблем имаш? :)  Врхунски ауторитет који је увек у праву? Мислим да можеш и боље од овога. Све што си рекао о теми је да те боли уво, али си пратио помно и искористио прилику да мени нешто досолиш и још спомињеш неко психичко здравље. Потпуно бесмислено. Никога осим Армстронга нисам назвао наркоманом, а један други учесник дискусије је скренуо пажњу да се много чланова форума допингује. Из тога извлачи закључке какве год желиш. И не, не треба да буде лично само због твог паушалног тумачења целе приче.


  • 0

#365 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Posted 22 February 2018 - 10:27 AM

I ti se žališ ljudima da ne čitaju...

Šta želim? Ništa posebno, samo te prozivam za neosnovane ideje o zavisnosti i narkomaniji. Pitam se samo kako jasnije da ti nacrtam.

Слободно се сконцентриши на Армстронга, заборави на мене, нећу се љутити. Какве неосноване идеје о зависности и наркоманији? Мало си се погубио, те се слажеш са мном, те ти смета моје изражавање о наркоманима, те намерно лоше тумачиш шта сам написао, а нигде о теми ништа. Пусти мене нисам ја тема, него Армстронг. Дакле, немаш проблем са мојим слагањем да је то заиста пад Ленса Армстронга, него са нечим што ти се не допада код мене. :) свашта.

Ако имаш нешто о суштини ове теме или у вези са бициклистом, можемо да продискутујемо, овако, што бих ја теби објашњавао због чега имам оштар и одбојан став према зависницима/наркоманима када то нема везе са темом? Обрати пажњу на кључну ствар, а то је осуда или неосуда његових поступака па да то прокоментаришемо, пусти неке формалне замерке и тражења длаке у јајету.


  • 0

#366 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Posted 22 February 2018 - 10:29 AM

Jebote srki gde ti izvuce kapo-а :) upravo citam A jewis kapo in auschwitz history, memory and poitics of survival.

Тражио је начин да ме увреди ваљда. Иначе не прати тему уопште


  • 0

#367 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 22 February 2018 - 10:40 AM

trollyoday.jpg


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#368 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 February 2018 - 11:00 AM

Тражио је начин да ме увреди ваљда. Иначе не прати тему уопште

Nije mi to bila namera. Znam da si dobar i čestit čovek. Imao sam zamerku na tvoju isključivost u raspravi, i na pokušaj uterivanja sile nad neistomišljenicima i nezainteresovanima.

 

Elem - jednom sam se raspravljao sa grupicom žena, koje su u Pančevu držale neki azil za pse. Proklinjale su i najužasnije vređale odgajivače pasa, kao glavne uzročnike velikog broja pasa na ulicama. U mom pokušaju da im objasnim da postoji i veliki broj odgovornih odgajivača i da nisu oni krivi, posle dugačkog spiska uvreda, jedna od njih je rekla: "Ma pusti ga, vidiš da ništa ne razume. Sigurno i meso jede."

 

Pa sam tu pokušao da stanem s besmislenim raspravama. Al eto - kletva me prati :)


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#369 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Posted 22 February 2018 - 11:13 AM

Nije mi to bila namera. Znam da si dobar i čestit čovek. Imao sam zamerku na tvoju isključivost u raspravi, i na pokušaj uterivanja sile nad neistomišljenicima i nezainteresovanima.

 

Elem - jednom sam se raspravljao sa grupicom žena, koje su u Pančevu držale neki azil za pse. Proklinjale su i najužasnije vređale odgajivače pasa, kao glavne uzročnike velikog broja pasa na ulicama. U mom pokušaju da im objasnim da postoji i veliki broj odgovornih odgajivača i da nisu oni krivi, posle dugačkog spiska uvreda, jedna od njih je rekla: "Ma pusti ga, vidiš da ništa ne razume. Sigurno i meso jede."

 

Pa sam tu pokušao da stanem s besmislenim raspravama. Al eto - kletva me prati :)

Поздрављам ово. Не зато што си рекао да сам честит и добар човек јер нисам ни бољи ни лошији од других. Поздрављам зато што је ово начин на који се увек може дискутовати. Свака част. Захваљујем. Јесам помало искључив, али је то плод директности и жеље да увек кажем истину најкраћим могућим путем. :)


  • 1

#370 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 22 February 2018 - 11:29 AM

Necete valjda sad da prekinete kad postaje sve zanimljivije :D


  • 8

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#371 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Posted 22 February 2018 - 11:39 AM

Necete valjda sad da prekinete kad postaje sve zanimljivije :D

Ко ме лично познаје зна да одустајање није мој манир :)  јесте занимљиво, али и заморно. Радо бих се вратио на суштину теме, али је она очигледно мање привлачна ;)


  • 0

#372 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 February 2018 - 11:42 AM

Necete valjda sad da prekinete kad postaje sve zanimljivije :D

Grbiću, ne samo da i ti meso jedeš, nego se i krvlju, očigledno, hraniš :) Imaš ti nekog pametnijeg posla? :)


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#373 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Posted 22 February 2018 - 12:58 PM

Nego šta ćemo mi sad sa lensom da radimo, šta predlažete?
Moje srce tu bol ne može to da podnese.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#374 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 22 February 2018 - 12:59 PM

^Srđoni

Ja bih samo, ako mi se dozvoli, primetio da ovde baš niko nikakva posla nema.

U neko davno vreme, tad bi se išlo na vožnju ili na planiranje iste umesto da se otresaju kapljice po forumu...
  • 0

#375 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 22 February 2018 - 01:29 PM

Слободно се сконцентриши на Армстронга, заборави на мене, нећу се љутити. Какве неосноване идеје о зависности и наркоманији? Мало си се погубио, те се слажеш са мном, те ти смета моје изражавање о наркоманима, те намерно лоше тумачиш шта сам написао, а нигде о теми ништа. Пусти мене нисам ја тема, него Армстронг. Дакле, немаш проблем са мојим слагањем да је то заиста пад Ленса Армстронга, него са нечим што ти се не допада код мене. :) свашта.
Ако имаш нешто о суштини ове теме или у вези са бициклистом, можемо да продискутујемо, овако, што бих ја теби објашњавао због чега имам оштар и одбојан став према зависницима/наркоманима када то нема везе са темом? Обрати пажњу на кључну ствар, а то је осуда или неосуда његових поступака па да то прокоментаришемо, пусти неке формалне замерке и тражења длаке у јајету.

 
Slobodno reci ako nećeš da pričaš o tangenti koja mene zanima, ne moraš izbegavaš pitanja, izmišljaš motivacije i peniš na pet strana :smile:
 
A i ja ću biti predusretljiv - ako te baš, baš zanima da nešto diskutujemo o samom Armstrongu, evo možemo da pričamo o tome koliko je on stvarno ikome mogao da primer kako se prevara isplati, pošte se izgleda u vezi toga ne slažemo.

Da ne bude da sam preskočio, pošto jesi odgovorio:

 

Доктор Ненад Дикић у својој књизи ,,100 питања у допингу'' образлаже оправданост тврдње да се допинг може назвати дрогом, и поред осталог наводи једну београдску образовну установу где се у раду користи тај назив. Довољно добар аргумент?

 

Knjiga nije zvanična naučna publikacija, obrazloženje je jedan pasus koji se svodi na "često se čuje", "čini se potpuno opravdano" i "izaziva neku vrstu zavisnosti", a "rad jedne beogradske ustanove" je jedna prezentacija koju su pisali učenici beogradske Sportske gimnazije. Iz ovoga treba zaključiti da "postoji i naučna struja razmišljanja u tom smislu"?


  • 2

#376 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Posted 22 February 2018 - 01:41 PM

^Srđoni

Ja bih samo, ako mi se dozvoli, primetio da ovde baš niko nikakva posla nema.

U neko davno vreme, tad bi se išlo na vožnju ili na planiranje iste umesto da se otresaju kapljice po forumu...


Evo ja sam danas provozao malo po mećavi ... jedva 10-ak km do duše, ali uzbrdo (u jednom smeru), po snegu i lapavici ... ma milina :grin:
kagu-4407.jpg

... i to brez drogiranje ! :mrgreen:
  • 1

#377 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 February 2018 - 01:50 PM

Evo ja sam danas provozao malo po mećavi ... jedva 10-ak km do duše, ali uzbrdo (u jednom smeru), po snegu i lapavici ... ma milina :grin:
attachicon.gifkagu-4407.jpg

... i to brez drogiranje ! :mrgreen:

Lako tebi. Možeš na Rtanj, na Jošanicu, na Vrmdžu, na Ozren, pa i do Grze. Ne znaš ti kakva je depresija ovde. Vidiš šta nam od ljudi radi :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#378 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Posted 22 February 2018 - 01:56 PM

 
Slobodno reci ako nećeš da pričaš o tangenti koja mene zanima, ne moraš izbegavaš pitanja, izmišljaš motivacije i peniš na pet strana :smile:
 
A i ja ću biti predusretljiv - ako te baš, baš zanima da nešto diskutujemo o samom Armstrongu, evo možemo da pričamo o tome koliko je on stvarno ikome mogao da primer kako se prevara isplati, pošte se izgleda u vezi toga ne slažemo.

Da ne bude da sam preskočio, pošto jesi odgovorio:

 

 

Knjiga nije zvanična naučna publikacija, obrazloženje je jedan pasus koji se svodi na "često se čuje", "čini se potpuno opravdano" i "izaziva neku vrstu zavisnosti", a "rad jedne beogradske ustanove" je jedna prezentacija koju su pisali učenici beogradske Sportske gimnazije. Iz ovoga treba zaključiti da "postoji i naučna struja razmišljanja u tom smislu"?

Уопште не пеним :)  што се тиче књиге Ненада Дикића, у сваком случају постоји доза релевантности, а дат пример показује да постоји употреба речи дрога у вези са допингом. Образовна установа је ипак образовна установа и то не може да се порекне. Дакле, одређено изједначавање ипак постоји, с тим да би се даљим истраживањем пронашло још примера, што значи да нема апсолутне сагласности у томе да ли је допинг дрога или није. А чим нема апсолутне сагласности, могуће је и оно друго.

Ништа ја не избегавам, али и немам обавезу да у теми о паду Ленса Армстронга објашњавам свој став о наркоманији или зависности. Такође мислим да не би било превише тешко наређати неколико дефиниција и за једно и за друго, али не видим сврху. 

Не могу да се оспоре чињенице да се Армстронг бавио преварама. Доказано је. Желео је да буде победник на непоштен начин. Доказано је. Да га нису ухватили крио би то и даље. Од таквог односа према спорту, јавности, колегама није далеко до закључка да не би презао да то понови и у било каквим другим животним и професионалнм ситуацијама. Осим ако неко мисли да је само у том послу склон превари и лагању, а да је иначе оличење морала, што једноставно није вероватно.

Дакле, ти можеш да се не слажеш не са мном, него са таквим разумевањем целе приче, пошто велики део спортске остале популације сматра да је он преварант и да је својим понашањем послао поруку свима да се то исплати. Ако те не ухвате, је л'. Није ни помислио на друге који би могли да се поведу његовим примером, односно да прихвате превару и лоповлук као појаву у којој нема ништа лоше. Његов поступак има далеко већу тежину зато што је у жижи и утицај свега што ради је далеко већи, самим тим и одговорност. Не, није га било брига. Због чега није возио недопингован? Имао је избор свакако. Због чега није изабрао каријеру без допинга, а да се истовремено бори да допинг буде легалан, ма како то било антиспортски? МОгао је, али није. Изабрао је да лаже, вара и да то крије. Доказано је. Изволи па се немој сложити, не са мном, него са сваким ко мисли да је то огромна штета, а има их наравно. :)

И да, да поновим ма како теби то изгледало као стереотип - није мушки да се кријеш и да се представљаш као нешто што ниси. Он је то радио.


  • 0

#379 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 22 February 2018 - 02:26 PM

 није мушки да се кријеш и да се представљаш као нешто што ниси.

Znaš kad su čuvenoj Raziji Mujanović vikali "Raza nije žensko", pa se na terenu rasplakala.

 

I trener joj rek'o - "Ma boli te k....".

 

Tako nekako i sa Lensom... :)


  • 4
Homesick for a place you've never been...

#380 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Posted 22 February 2018 - 02:42 PM

Znaš kad su čuvenoj Raziji Mujanović vikali "Razija nije žensko", pa se na terenu rasplakala.

 

I trener joj rek'o - "Ma boli te k....".

 

Tako nekako i sa Lensom... :)

Како не бих знао :D  па то је легендарноооо


  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users