Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#301 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 10:21 AM

Sve dobri primeri - zato i jeste tako smešno što se nazovi-narkomanija gura u prvi plan. Doduše, ne znam odakle se krađa odjednom pojavila, da nije po principu "ko laže, taj i krade (a ko krade ima čokolade)"?

Зато што су ми наркомани најнижа сорта, бића која су спремна на све. Армстронг је такав наркоман, не у класичном смислу из неког гета или сквота, али ако допинговање изазива неку врсну зависноти (психолошку сигурно у смислу ,,глади за успехом, па морам само још овај пут) свакако да је наркоман. :)


  • 0

#302 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 10:26 AM

Da, tvoje nerazumevanje narkomanije (a i dopinga) je jasno još od one prve poruke na koju sam reagovao. Opet, zato i jeste smešno.


  • 5

#303 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 10:27 AM

Nije problem u pumpicama koje trenutno pomazu (bronhodilatatori) problem nastaje koriscenjem lekova za astmu kao sto su relvar, seretide, incruse, symbicort itd... A vrhunski sportista sigurno ima i vrhunsku terapiju...

 

A gde je tu salbutamol?


  • 0

#304 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 10:28 AM

Тако је, може се дискутовати. То наиме и радимо. Дискутујемо. Допинговање није исто као и дрогирање, али рекао сам већ да и у неким званичним публикацијама користе термин дрога за допинг што значи да постоји и научна струја размишљања у том смислу. Не бих ширио причу на хуманитарне организације и слично, никада не бисмо завршили. Што се тиче Хендриксове музике, ни ту није баш све цвеће и пролеће откад је познато да је Америка уложила силан новац у популаризацију своје музике широм света што укључује мегамасовно пуштање на свим медијима, писање о томе и утицање на многе друге начине. 

 

Mislim da ovo potpada pod termin "internet stručnjak". Informacije bez pravog razumevanja i izvlačenje pogrešnih zaključaka. "Drug" je engleski izraz koji obuhvata i lek i drogu. Tehnički: svaka supstanca koja unošenjem u organizam menja psiho-fizičko stanje tog organizma. Otud je, pretpostavljam, u publikacijama na engleskom korišten termin "droga" - što ne znači da stručnjaci doping izjednačavaju sa opijatima. Mislim da je stručni termin "performance ehnancing drug (PED)".

 

Što se drugih aspekata humanitarnih akcija i muzike tiče - slažem se. Može se i o tome dosta pričati. Međutim, dok si po tom pitanju spreman sagledati širu sliku (ili dodati sve negativne aspekte), dotle si po pitanju dopinga i "varanja" nespreman za proširenje i sagledavanje pozitivnih aspekata. Znam nekoliko izuzetnih ljudi za koje bi, kada bih naveo samo njihove mane i greške, čitalac (pogotovo onaj koji je strog i ne razmišlja da uvek postoji i druga strana) pomislio da su grozni ljudi. Isto važi i obrnuto, naravno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#305 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 10:32 AM

Зато што су ми наркомани најнижа сорта, бића која су спремна на све. Армстронг је такав наркоман, не у класичном смислу из неког гета или сквота, али ако допинговање изазива неку врсну зависноти (психолошку сигурно у смислу ,,глади за успехом, па морам само још овај пут) свакако да је наркоман. :)

 

Školski primer predrasuda. Ako definišemo pojam narkoman kao ovisnik o nekoj drogi (u širem smislu reči), onda je čovek koji pije kafu svako jutro najniža sorta?

 

Činjenica je da droge čoveku oduzimaju slobodu izbora, tj. da moraju život urediti sa tom drogom kao bitnim faktorom. Što je droga "jača", to je manje slobode. Što su posledice po zdravlje i rasuđivanje te droge teže, to više čovek propada. Ipak, to samo po sebi ne znači da je taj "narkoman" najniže biće - barem gorih uvek ima. Poneki narkomani urade i izuzetne stvari. Da je Hendrix igrao amatersku košarku (jer je profi sport zlo), ne bi nikad bio Hendrix.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#306 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 11:30 AM

Da, tvoje nerazumevanje narkomanije (a i dopinga) je jasno još od one prve poruke na koju sam reagovao. Opet, zato i jeste smešno.

Па сад, то ,,неразумевање'' може да се назове и другачије. Већ смо констатовали да се допинг назива дрогирањем и у неким круговима које се баве спортом и појавама у вези са спортом. И мени је смешно то што принципијелност називаш неразумевањем, па ништа. Нећемо сигурно прибећи мерењу ,,чији је дужи'' :D


  • 0

#307 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 11:32 AM

Mislim da ovo potpada pod termin "internet stručnjak". Informacije bez pravog razumevanja i izvlačenje pogrešnih zaključaka. "Drug" je engleski izraz koji obuhvata i lek i drogu. Tehnički: svaka supstanca koja unošenjem u organizam menja psiho-fizičko stanje tog organizma. Otud je, pretpostavljam, u publikacijama na engleskom korišten termin "droga" - što ne znači da stručnjaci doping izjednačavaju sa opijatima. Mislim da je stručni termin "performance ehnancing drug (PED)".

 

Što se drugih aspekata humanitarnih akcija i muzike tiče - slažem se. Može se i o tome dosta pričati. Međutim, dok si po tom pitanju spreman sagledati širu sliku (ili dodati sve negativne aspekte), dotle si po pitanju dopinga i "varanja" nespreman za proširenje i sagledavanje pozitivnih aspekata. Znam nekoliko izuzetnih ljudi za koje bi, kada bih naveo samo njihove mane i greške, čitalac (pogotovo onaj koji je strog i ne razmišlja da uvek postoji i druga strana) pomislio da su grozni ljudi. Isto važi i obrnuto, naravno.

То је ипак само твоја процена :) такође, погрешни закључци су исто такви само према твојој процени. Суштина ове дискусије колико ја видим је што постоји групација људи која оправдава допинг/дрогирање/варање итд, а онда наводи етимологију као подршку да се нечији закључци прогласе погрешним. Те се наводе примери Хендрикса итд. Ја сам навео пример расне сегрегације: у огромном делу Америке је то била природна ствар, а многи људи из тог миљеа су били стубови друштвених заједница и важили за хуманитарце. Зар то не изједначава то што је Армстронг вара/крао/дрогирао се (извињавам се што сам употребио реч дрога онако као што се употребљава у свакодневном смислу, а нисам обратио пажњу на у овом случају, ,,граматичко-етимолошке нацисте ) а проглашен је хуманистом? И тај смо аргумент оборили. :) Интернет стручњак? Нећемо тако, Дино....


  • 0

#308 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 11:52 AM

Изволите момци, дивите се Армстронгу до миле воље и начинима на кој је постигао то што је постигао, проглашавајте га хуманитарцем, а мени тражите неправилну употребу речи да би оспорили то што је он наркоман/преварант/лажов и продукт/креатор коруптивног и експлоататорског система и оправдали своју наклоност сличним вредностима. Ко жели увек сопствену ускогрудост да прогласи широким видицима и потражи подршку у одређеном броју истомишљеника. Увек било и биће. Није моја прича, моје вредности подразумевају оно што се зове принцип. Срећна вам вожња бициклова! :)


  • 0

#309 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 12:14 PM

  некога оплемењује ово

 

 

 

  а некога ово

 

 

 

 

 

Да не буде забуне, реч је само о музици


  • 0

#310 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 12:52 PM

То је ипак само твоја процена :) такође, погрешни закључци су исто такви само према твојој процени. Суштина ове дискусије колико ја видим је што постоји групација људи која оправдава допинг/дрогирање/варање итд, а онда наводи етимологију као подршку да се нечији закључци прогласе погрешним. Те се наводе примери Хендрикса итд. Ја сам навео пример расне сегрегације: у огромном делу Америке је то била природна ствар, а многи људи из тог миљеа су били стубови друштвених заједница и важили за хуманитарце. Зар то не изједначава то што је Армстронг вара/крао/дрогирао се (извињавам се што сам употребио реч дрога онако као што се употребљава у свакодневном смислу, а нисам обратио пажњу на у овом случају, ,,граматичко-етимолошке нацисте ) а проглашен је хуманистом? И тај смо аргумент оборили. :) Интернет стручњак? Нећемо тако, Дино....

 

Možemo sad sve relativizovati, ali činjenica je da onaj ko koristi "performance enhancing drugs" ne može da se vodi kao ovisnik/narkoman. Osim ako u potpunosti eliminišemo zdrav razum i logiku. To je kao da dobrog  driblera nazivaš varalicom i prevarantom, jer izvodi finte i varke.

 

Dakle ne radi se o gramatičkom/etimološkom nacizmu, već o prozivanju čoveka za ono sa čim nema veze.

 

"Internet stručnjak": izjednačio si drogu sa narkoticima i pozivao se na publikacije u kojim se istim imenom nazivaju - objasnio sam gde je greška u zaključivanju.


  • 5

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#311 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 12:59 PM

Изволите момци, дивите се Армстронгу до миле воље и начинима на кој је постигао то што је постигао, проглашавајте га хуманитарцем, а мени тражите неправилну употребу речи да би оспорили то што је он наркоман/преварант/лажов и продукт/креатор коруптивног и експлоататорског система и оправдали своју наклоност сличним вредностима. Ко жели увек сопствену ускогрудост да прогласи широким видицима и потражи подршку у одређеном броју истомишљеника. Увек било и биће. Није моја прича, моје вредности подразумевају оно што се зове принцип. Срећна вам вожња бициклова! :)

 

Poštujem to što je čovek postigao. Nemam nikakvih iluzija u vezi kapitalizma, celog tog sistema, uključujući tu i profi sport, ali ne znači da moram gledati sve crno-belo. U svakom zlu ima dobrog i obrnuto. I dalje uživam dok gledam trke i utakmice.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#312 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 21 February 2018 - 01:00 PM

Odoste daleko, a imao je  ovaj sa drugog snimka i boljih stvari. Omega, malo je nekorektno da pominješ Jimia kako se drogira, a ovamo pustiš snimak gde je prikazan kad je nestalo droze.  


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#313 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 01:05 PM

  некога оплемењује ово

 

а некога ово

 

 

Да не буде забуне, реч је само о музици

 

Objašnjavati ne vredi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#314 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 01:11 PM

Objašnjavati ne vredi.

Исто кажем и ја теби. Објашњавати не вреди.


  • 0

#315 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 01:12 PM

Možemo sad sve relativizovati, ali činjenica je da onaj ko koristi "performance enhancing drugs" ne može da se vodi kao ovisnik/narkoman. Osim ako u potpunosti eliminišemo zdrav razum i logiku. To je kao da dobrog  driblera nazivaš varalicom i prevarantom, jer izvodi finte i varke.

 

Dakle ne radi se o gramatičkom/etimološkom nacizmu, već o prozivanju čoveka za ono sa čim nema veze.

 

"Internet stručnjak": izjednačio si drogu sa narkoticima i pozivao se na publikacije u kojim se istim imenom nazivaju - objasnio sam gde je greška u zaključivanju.

Ово ти је добро за дриблера и коришћење недозвољених супстанци/дроге. :)  Нећемо тако Дино :) Мислиш Армстронг је добро издриблао све тако што је користио допинг/дрогу, а остали насели на финту. Па ово баш нема смисла


  • 0

#316 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 01:16 PM

Možemo sad sve relativizovati, ali činjenica je da onaj ko koristi "performance enhancing drugs" ne može da se vodi kao ovisnik/narkoman. Osim ako u potpunosti eliminišemo zdrav razum i logiku. To je kao da dobrog  driblera nazivaš varalicom i prevarantom, jer izvodi finte i varke.

 

Dakle ne radi se o gramatičkom/etimološkom nacizmu, već o prozivanju čoveka za ono sa čim nema veze.

 

"Internet stručnjak": izjednačio si drogu sa narkoticima i pozivao se na publikacije u kojim se istim imenom nazivaju - objasnio sam gde je greška u zaključivanju.

Ниси нешто баш објаснио - реч дрога се користи у свакодневном говору као ознака за наркотике. Наравно да ми је познато значење речи ,,drug''. Грешка у закључивању дакле постоји само у твом схватању или несхватању. То да ли се онај који користи PED може или не може означити као наркоман је полемично: чим постоје мишљења да може, значи да се не може апсолутно тврдити супротно, односно да не постоји јединственост по том питању. Чим нема јединствености, не може се тврдити оно што ти тврдиш. Тако да, твоје објашњење и није неко. 


  • 0

#317 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 01:20 PM

Odoste daleko, a imao je  ovaj sa drugog snimka i boljih stvari. Omega, malo je nekorektno da pominješ Jimia kako se drogira, a ovamo pustiš snimak gde je prikazan kad je nestalo droze.  

Имаш право, требало је да ставим неки где је у пуном ,,раду'' дроге и где оплемењује свој организам интравенозним путем, а музиком широке масе :)


  • 0

#318 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 01:23 PM

Poštujem to što je čovek postigao. Nemam nikakvih iluzija u vezi kapitalizma, celog tog sistema, uključujući tu i profi sport, ali ne znači da moram gledati sve crno-belo. U svakom zlu ima dobrog i obrnuto. I dalje uživam dok gledam trke i utakmice.

Немам илузија, али уживам да гледам оне који се предстваљају за нешто што нису и који су постигли то што су постигли варањем/лагањем/дрогирањем/крађом. :) па сад, ово се зове рационализација, а и релативизација


  • 0

#319 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 01:27 PM

У принципу, тема онда не би требало да се зове ПАД, него УСПОН Ленса Армстронга. Дакле, онај који је започео тему већ у почетку се изразио негативно, а то може да значи и политички некоректно према лику&делу дотичног.


  • 0

#320 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 01:31 PM

Ниси нешто баш објаснио - реч дрога се користи у свакодневном говору као ознака за наркотике. Наравно да ми је познато значење речи ,,drug''. Грешка у закључивању дакле постоји само у твом схватању или несхватању. То да ли се онај који користи PED може или не може означити као наркоман је полемично: чим постоје мишљења да може, значи да се не може апсолутно тврдити супротно, односно да не постоји јединственост по том питању. Чим нема јединствености, не може се тврдити оно што ти тврдиш. Тако да, твоје објашњење и није неко. 

 

Tvrditi da ti veruješ da je doping = droga (u smislu narkotika), nije isto što i tvrditi da "postoje naučna razmišljanja u tom smislu". Ovo drugo je netačno.

 

Za Hendrixa neću ni da komentarišem, deluje mi kao da troluješ.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika