Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#281 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 08:40 AM

Meni je i dalje strašno zabavno kad se kao jedna od glavnih Armstrongovih mana ističe da je "narkoman" :-D


  • 5

#282 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3254 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 08:48 AM

Ako je stvarno narkoman, onda su ovi sto piju redovno koka kolu kamikaze. :)
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#283 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 08:51 AM

Meni je i dalje strašno zabavno kad se kao jedna od glavnih Armstrongovih mana ističe da je "narkoman" :grin:

И мени :D Мислим, и мени је забавно да читам реакције па зато то и радим. Да ли морамо да се сложимо? Не морамо. Да ли морају да нас забављају исте ствари? Не морају. Да ли сви морамо да поштујемо наркомане? Не морамо. :D :D :D

А коју ману да истакнемо као главну? Да се бавио преваром, лагањем, навођењем на криминалне радње, понижавањем колега који се нису тиме бавили, васпитањем спортске омладине да је у реду варати, красти и лагати да би се постигао циљ? :D


  • 0

#284 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 08:52 AM

Ko god redovno pije kafu jeste narkoman. Funkcionalan, što se kaže, ali narkoman. Isto važi i za većinu ostalih opijata. Samo mislim da treba gledati i mimo (dalje od) toga. Jimi Hendrix je za mene legenda, vredan divljenja, iako je bio narkoman. Isto gledam i na to “laganje i varanje”.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#285 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 09:00 AM

Ko god redovno pije kafu jeste narkoman. Funkcionalan, što se kaže, ali narkoman. Isto važi i za većinu ostalih opijata. Samo mislim da treba gledati i mimo (dalje od) toga. Jimi Hendrix je za mene legenda, vredan divljenja, iako je bio narkoman. Isto gledam i na to “laganje i varanje”.


Poslato sa sokocala mobilnoga

Одлично што си ово рекао. ,,За мене је легенда''. Сва поента ове дебате стане у то. Мени могу да се допадају неке Хендриксове песме, али за мене су легенде људи другог кова. Ако под ,,легендом'' не подразумевамо само ,,чувеност'', него и нешто друго. Постоји кључна разлика између Хендрикса и Армстронга - бициклиста се дрогирао да би успео да себе уздигне што више (варао, лагао, крао), док је Хендрикс обичан наркоман који је био изванредно музички талентован.


  • 0

#286 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 09:05 AM

Одлично што си ово рекао. ,,За мене је легенда''. Сва поента ове дебате стане у то. Мени могу да се допадају неке Хендриксове песме, али за мене су легенде људи другог кова. Ако под ,,легендом'' не подразумевамо само ,,чувеност'', него и нешто друго. Постоји кључна разлика између Хендрикса и Армстронга - бициклиста се дрогирао да би успео да себе уздигне што више (варао, лагао, крао), док је Хендрикс обичан наркоман који је био изванредно музички талентован.



Shvatam da ne možeš/ne želiš da vidiš išta mimo toga.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#287 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 09:10 AM

Shvatam da ne možeš/ne želiš da vidiš išta mimo toga.


Poslato sa sokocala mobilnoga

Наравно да могу. Ствар је само у различитим животним принципима. Једноставно, људи који су способни зарад ЛИЧНОГ успеха да се баве категоријом ствари које имају далекосежне негативне последице не заузимају на мом ,,зиду легенди'' никакакав простор. :)


  • 0

#288 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 09:12 AM

Наравно да могу. Ствар је само у различитим животним принципима. Једноставно, људи који су способни зарад ЛИЧНОГ успеха да се баве категоријом ствари које имају далекосежне негативне последице не заузимају на мом ,,зиду легенди'' никакакав простор. :)

 

Shvatam. I Jimi Hendrix je "običan narkoman".  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#289 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 09:37 AM

Shvatam. I Jimi Hendrix je "običan narkoman".  :)

Нећемо прекрајати речено :) нагласио сам да је наркоман са музичким талентом. Или можда није наркоман? Или можда није прослављан широм света иако се дрогирао до смрти? Или можда није многа омладина пошла његовим примером? Зато што је направио ,,Hey, Joe'', ја треба да га сврстам у људске легенде? Не иде то баш тако. Музичко дело у реду, а и то ко воли, али то никако не умањује његову наркоманштину. 


  • 0

#290 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 09:44 AM

Нећемо прекрајати речено :) нагласио сам да је наркоман са музичким талентом. Или можда није наркоман? Или можда није прослављан широм света иако се дрогирао до смрти? Или можда није многа омладина пошла његовим примером? Зато што је направио ,,Hey, Joe'', ја треба да га сврстам у људске легенде? Не иде то баш тако. Музичко дело у реду, а и то ко воли, али то никако не умањује његову наркоманштину. 

 

Niti njegova narkomanština umanjuje njegovu veličinu - ako ne gledaš svet kroz crno-beli kalup.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#291 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 February 2018 - 09:45 AM

Ako nekoga zanima, efekat pumpice, za astmu, nek kupi u apoteci i proba voznju sa dva pufa.

Generalno ako si asmaticar, i nemas napad, to ti ne menja puno oko performasi tela, jedino sto, ko je bio bas tezak bolesnik, ima puno oziljaka na plucima i znanto smanjen kapacitet pluca...

 

Nije problem u pumpicama koje trenutno pomazu (bronhodilatatori) problem nastaje koriscenjem lekova za astmu kao sto su relvar, seretide, incruse, symbicort itd... A vrhunski sportista sigurno ima i vrhunsku terapiju...


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#292 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 09:57 AM

Niti njegova narkomanština umanjuje njegovu veličinu - ako ne gledaš svet kroz crno-beli kalup.

О музичкој величини би се могло говорити, о људској не баш. Dа ли је тај велики музичар икада помисли док се рокао у вену какав ће то ефекат оставити на следеће генерације? Хммммм? Да ли је Армстронг икада помислио док се рокао недозвољеним супстанцама и при том лагао, варао и крао да то не ради, како ће то утицати на свет око њега? Није ниједан. За некога су то величине, за некога не. Припадам другој групи. :)


  • 0

#293 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 09:58 AM

О музичкој величини би се могло говорити, о људској не баш. Dа ли је тај велики музичар икада помисли док се рокао у вену какав ће то ефекат оставити на следеће генерације? Хммммм? Да ли је Армстронг икада помислио док се рокао недозвољеним супстанцама и при том лагао, варао и крао да то не ради, како ће то утицати на свет око њега? Није ниједан. За некога су то величине, за некога не. Припадам другој групи. :)

 

Ako gledaš dovoljno strogo, niko nije veličina. Nikola Tesla nije imao ženu i decu, nije bio primer porodičnog čoveka - šta kad bi svi sledili njegov primer?!  :)

Formule Alberta Ajnštajna su pomogle ubijanje hiljada ljudi atomskim bombama.

 

Gotovo niko ne bi ništa radio kada bi sagledavao svaku potencijalnu dugoročnu & dalekosežnu posledicu svojih postupaka. Radnik koji u McDonalds'u nudi detetu Coca Colu je zločinac ako gledamo dovoljno strogo. 

 

Naravno, u nekim slučajevima su negativni aspekti očigledniji i izraženiji, ali i dalje mislim da je nemoguće suditi o liku&delu bez sagledavanja celine. Sa svim dobrim i lošim aspektima.

EDIT - pade mi na pamet kod Coca Cole da vidim ko je pokrenuo temu o "Kokakola kao promoter biciklizma". Sad mi je jasnije.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#294 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 10:04 AM

Ako gledaš dovoljno strogo, niko nije veličina. Nikola Tesla nije imao ženu i decu, nije bio primer porodičnog čoveka - šta kad bi svi sledili njegov primer?!  :)

Па тешко да можемо поредити Теслу, Армстронга и Хендрикса. Армстронг се дрогирао да би себи донео материјалну добит. Хендрикс се дрогирао зато што је био слаб карактер као и сви наркомани и није водио рачуна да би омладина која воли његову музику могла да помисли да је дрогирање неопходна доза романтике рокенрол јунака, па да и они то пожеле или не осуде. Тесла је унапредио свет својим достигнућима, а то што се није женио и није имао породицу није иста категорија као и претходне.


  • 0

#295 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 10:12 AM

Ako gledaš dovoljno strogo, niko nije veličina. Nikola Tesla nije imao ženu i decu, nije bio primer porodičnog čoveka - šta kad bi svi sledili njegov primer?!  :)

Formule Alberta Ajnštajna su pomogle ubijanje hiljada ljudi atomskim bombama.

 

Gotovo niko ne bi ništa radio kada bi sagledavao svaku potencijalnu dugoročnu & dalekosežnu posledicu svojih postupaka. Radnik koji u McDonalds'u nudi detetu Coca Colu je zločinac ako gledamo dovoljno strogo. 

 

Naravno, u nekim slučajevima su negativni aspekti očigledniji i izraženiji, ali i dalje mislim da je nemoguće suditi o liku&delu bez sagledavanja celine. Sa svim dobrim i lošim aspektima.

EDIT - pade mi na pamet kod Coca Cole da vidim ko je pokrenuo temu o "Kokakola kao promoter biciklizma". Sad mi je jasnije.  :)

То ,,сад ми је јасније'' звучи помало покровитељски, као сад знам откуд таква прича. Звучи као да је то нешто лоше. Звучи као да си ти сигуран да је твој принцип исправан и да ти сагледаваш целину како ваља, а ја или други који имају другачији принцип не добацују довољно далеко. :) није баш тако.


  • 0

#296 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 10:13 AM

Па тешко да можемо поредити Теслу, Армстронга и Хендрикса. Армстронг се дрогирао да би себи донео материјалну добит. Хендрикс се дрогирао зато што је био слаб карактер као и сви наркомани и није водио рачуна да би омладина која воли његову музику могла да помисли да је дрогирање неопходна доза романтике рокенрол јунака, па да и они то пожеле или не осуде. Тесла је унапредио свет својим достигнућима, а то што се није женио и није имао породицу није иста категорија као и претходне.

 

Tesla je ljudima ponudio dobar alat, koji se masovno koristi, ali i zloupotrebljava.  :)

Hendrix je ponudio muziku koja oplemenjuje i uzdiže - uz loš primer ovisnosti. Samo on je znao zbog čega je to koristio.

Armstrong se dopingovao (nije isto kao drogiranje, koliko god se ti trudio izjednačiti, možemo i o tome šire diskutovati) kako bi unapredio svoje rezultate i pomerio granice, dao je svetao primer kako se može izboriti s rakom i uraditi nešto u životu, inspirisao i pružio nadu hiljadama ljudi time, prikupio milione humanitarne pomoći za lečenje od raka... Do te granice da se, sa tog aspekta, može dovesti u pitanje moralna ispravnost objave saznanja da se Armstrong dopingovao i osuđivanje istog.


  • 5

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#297 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 10:13 AM

А коју ману да истакнемо као главну? Да се бавио преваром, лагањем, навођењем на криминалне радње, понижавањем колега који се нису тиме бавили, васпитањем спортске омладине да је у реду варати, красти и лагати да би се постигао циљ? :D

 

Sve dobri primeri - zato i jeste tako smešno što se nazovi-narkomanija gura u prvi plan. Doduše, ne znam odakle se krađa odjednom pojavila, da nije po principu "ko laže, taj i krade (a ko krade ima čokolade)"?


  • 0

#298 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2018 - 10:14 AM

То ,,сад ми је јасније'' звучи помало покровитељски, као сад знам откуд таква прича. Звучи као да је то нешто лоше. Звучи као да си ти сигуран да је твој принцип исправан и да ти сагледаваш целину како ваља, а ја или други који имају другачији принцип не добацују довољно далеко. :) није баш тако.

 

Mislio sam u smislu da mi je jasnije da imaš dosta "strog" i crno-beli pogled na svet. Da ni ne treba da očekujem da ćeš prihvatiti drugačiji pogled kao "ispravan".


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#299 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 10:18 AM

Tesla je ljudima ponudio dobar alat, koji se masovno koristi, ali i zloupotrebljava.  :)

Hendrix je ponudio muziku koja oplemenjuje i uzdiže - uz loš primer ovisnosti. Samo on je znao zbog čega je to koristio.

Armstrong se dopingovao (nije isto kao drogiranje, koliko god se ti trudio izjednačiti, možemo i o tome šire diskutovati) kako bi unapredio svoje rezultate i pomerio granice, dao je svetao primer kako se može izboriti s rakom i uraditi nešto u životu, inspirisao i pružio nadu hiljadama ljudi time, prikupio milione humanitarne pomoći za lečenje od raka... Do te granice da se, sa tog aspekta, može dovesti u pitanje moralna ispravnost objave saznanja da se Armstrong dopingovao i osuđivanje istog.

Тако је, може се дискутовати. То наиме и радимо. Дискутујемо. Допинговање није исто као и дрогирање, али рекао сам већ да и у неким званичним публикацијама користе термин дрога за допинг што значи да постоји и научна струја размишљања у том смислу. Не бих ширио причу на хуманитарне организације и слично, никада не бисмо завршили. Што се тиче Хендриксове музике, ни ту није баш све цвеће и пролеће откад је познато да је Америка уложила силан новац у популаризацију своје музике широм света што укључује мегамасовно пуштање на свим медијима, писање о томе и утицање на многе друге начине. 


  • 0

#300 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 21 February 2018 - 10:18 AM

Mislio sam u smislu da mi je jasnije da imaš dosta "strog" i crno-beli pogled na svet. Da ni ne treba da očekujem da ćeš prihvatiti drugačiji pogled kao "ispravan".

МОже питање да се постави и у другом смеру. :) а и мало другачије


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika