Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#221 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 07 July 2013 - 09:42 AM

Lens je znao za tu emisiju i zbog toga je i otisao kod Opre da prvi ``otvori dusu``
Jako poucna emisija, ja ovamo skupljam pare za dop a oni obicnom transfuzijom krvi urade vise 8)
  • 0
Potpis

#222 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 07 July 2013 - 09:51 AM

mene samo zanima je l' ima neko u bilo kojoj ekipi, na bilo kom mestu u plasmanu da nije na necemu..
mnogo volim da gledam tour, ali nekako uvek se pitam koliko su "cisti"..
secam se jedne trke u nekoj sumi kako lens obilazi da l urliha ili nekog drugog, ko da vozi motor..

bila jednom neka *ebena brdska etapa, cini mi se i cilj na samom usponu, pobednik je digao bajs na zadnji tocak drzeci volan jednom rukom, je l zna neko na youtube gde je to.. (ala sam pomogao) :D
  • 0

#223 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 07 July 2013 - 10:01 AM





11:33

Ako si na to mislio...
  • 0
Potpis

#224 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 07 July 2013 - 10:15 AM

ovo tvoje je bilo i u ovome na nacionalnoj.. jezivo deluje...

ali sam sad googlanjem nasao, to je njegove padanje itd ako je jos ovo sve u toj jednoj etapi :shock:


ja sve pratim povrsno, pa ne znam nista secam se samo ponekog detalja tako...
  • 0

#225 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 July 2013 - 11:38 AM

secam se jedne trke u nekoj sumi kako lens obilazi da l urliha ili nekog drugog, ko da vozi motor


A inače i Ulrih nedavno priznao da je bio dopingovan... :mrgreen:
Tako da za mene je najbolji onaj ko je u datom trenutku prvi na cilju ;)
  • 0

#226 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 07 July 2013 - 11:42 AM

mene samo zanima je l' ima neko u bilo kojoj ekipi, na bilo kom mestu u plasmanu da nije na necemu..
mnogo volim da gledam tour, ali nekako uvek se pitam koliko su "cisti"..

zato sam ovo i rekao..
vrhunsko takmicenje koje uvek ima ALI..
  • 0

#227 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 07 July 2013 - 01:10 PM

A koji sport nema ALI. Kazu da je kompletno dopingovan NBA, NFL, onaj njihov ragbi. Kada se od doktora Ferarija stiglo do Barselone (ili Reala, bem li ga ne pratim bas fudbal) i Nadala odmah je sve stopirano sto se tice Spanije. A pre neki dan cujem da je neki njihov sudija naredio da se uniste svi materijalni dokazi tj. uzorci i sada nikada nista nece moci da se dokaze.
  • 1
.

#228 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3254 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 04:50 AM

Juce sam pogledao na yt neki snimak vezano za Armstrongovu karijeru i debakl vezan za njegovu upotrebu nedozvoljenih supstanci u profesionalnom sportu. Od coveka sa dijanozom raka i hemoterapijom pa do sedmostrukog sampiona najprestiznije trke na svetu Tour de Franca. Od outsidera do coveka koji je upoznao predsednika USA i bio licni prijatelj guvernera Kalifornije.... Povukao se na vrhuncu "slave", i dalje neotkriven i ususkan u senci svojih natprirodnih rezultata sve dok ga kasnije nakon povratka u pro tour nije skembao ozlojedjeni kolegi iz tima koji zbog optuzbi za doping i pauze od 2 godine koliko je trajala zabrana nije mogao da dobije profesionalni ugovor. Njegova je ladja potonula pa je odlucio da proprica i povukao i ostale za sobom...

Znamo da je biciklizam jedan od sportova gde se veoma mnogo koriste razne supstance u vidu poboljsanja rezultata jer su napori koje biciklisti trpe na tako dug period nadljudski. Lance je razotkriven ali sigurno ima mnogih koji jesu krivi a nisu otkriveni. Vase konkretno misljenje o njegovom slucaju je?....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#229 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 February 2018 - 06:10 AM

Ovde je (naširoko) diskutovano o temi. Rekao sam sve što sam imao na istu:

 

http://www.2bike.rs/...mstronga/page-3


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#230 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 06:16 AM

Moje misljenje je da bi u ovoj polemici trebalo da ucestvuju oni koji mogu da dokazu poreklo svog bicikla koji trenutno voze jer bi bilo malo tuzno da vozim ukraden bicikl a nekome drugome drzim predavanje o moralu.
 
Kinezi imaju jednu uzrecicu "Neng pian jiu pian" u slobodnom prevodu "ako mozes da varas i da ne budes uhvacen onda tako i radi" a Bill Burr o Lensu ima misljenje koje se u velikoj meri poklapa sa mojim (link)

  • 5

#231 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3254 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 06:29 AM

Ja se izvinjavam na bespotrebnom otvaranju nove teme. Kucao sam u pretragu ali nisam nasao temu o Armstrongu
Molim administratora da zatvori temu a diskisiju mozemo da prenesemo u postojecu temu...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#232 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 11:24 AM

Moje misljenje je da bi u ovoj polemici trebalo da ucestvuju oni koji mogu da dokazu poreklo svog bicikla koji trenutno voze jer bi bilo malo tuzno da vozim ukraden bicikl a nekome drugome drzim predavanje o moralu.

Kinezi imaju jednu uzrecicu "Neng pian jiu pian" u slobodnom prevodu "ako mozes da varas i da ne budes uhvacen onda tako i radi" a Bill Burr o Lensu ima misljenje koje se u velikoj meri poklapa sa mojim (link)

Nisam otvarao link ali pretpostavljam da je ono: our roid guy beat your roid guy. :D
  • 1

#233 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 01:31 PM

 

Moje misljenje je da bi u ovoj polemici trebalo da ucestvuju oni koji mogu da dokazu poreklo svog bicikla koji trenutno voze jer bi bilo malo tuzno da vozim ukraden bicikl a nekome drugome drzim predavanje o moralu.
 
Kinezi imaju jednu uzrecicu "Neng pian jiu pian" u slobodnom prevodu "ako mozes da varas i da ne budes uhvacen onda tako i radi" a Bill Burr o Lensu ima misljenje koje se u velikoj meri poklapa sa mojim (link)

 

Да ли ово значи да су сви који поводом овог изразе негативан став унапред обележени као неморални јер возе украдене бициклове?Јер како другачије да се протумачи ових пар реченица? Да ли можемо да закључимо да нико ко мисли да је у реду што се Армстронг годинама дрогирао и варао све остале, не вози украден бицикл? Занимљиво :)


  • 3

#234 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 19 February 2018 - 02:35 PM

Zna se da u vrhunskom sportu ima mnogo PED. Svi koji su u vrhu nešto rade i nešto uzimaju, tu bar nema dileme i nema tajni. Zašto su odlučili da ga puste niz vodu to nećemo nikada saznati. Misliti da je to dovoljno da bi neko postao šampion tih dimenzija kao što je bio Lens je naivno i smešno. Nakon dva maligna tumora postići šta je on zaslužuje duboko poštovanje. Ne znam kada će biti Arnoldu oduzete titule Mr. Olympia obzirom da je ugrađivao silikone u listove i uzimao HGH iz tela svežih mrtvaca. A nije mu smetalo ni da postane guverner Kalifornije. Ne budimo licemerni. Nadal mi takođe pada na pamet i njegovo povlačenje zbog kolena. Srećom po njega, aktivan je igrač koji donosi mnogo novca i sa svoje strane stola ima jedan Nike. To pomaže.

Ovo ne znači da podržavam uzimanje PED. 


  • 4

#235 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 04:19 PM

Све је то нажалост, познато. Професионални спорт је појава која се заснива на истим принципима као и све остале области у којима се врти огроман новац. Никакве разлике нема. Мали слој експлоататора и велики слој експлоатисаних. И поред свих сазнања о мегакриминалу који ту влада и како унутар њега сви штите једни друге, обичан свет и даље пристаје да буде материјал за шишање. :) гледамо дрогиране спортисте како се боре за неке виртуелне бројке и резултате, притом добијају стотине милиона, и тако целој причи дајемо легитимитет. Опште лудило, али пошто би огроман део уживалаца благодати проф. Спорта и сам желео да буде део приче, јасно је да им не смета ни дрога, ни корупција, ни криминал. Важно је само да неко брзо одвезе неки тур или вуелту. Или да га Меси спакује. :D
  • 2

#236 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3254 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 04:58 PM

Kao sto se iz komentara da primetiti, misljenja su ocigledno duboko podeljena. Svidja mi se sto povlacite paralelu sa ostalim sportovima jer je biciklizam ipak samo to... dakle grana sporta.
Svarceneger je priznao da je koristio steroide pa mu naravno Mr. Olimpije nisu oduzete. A ne pominjem da je 1977. Lou Ferignho bio bolji od njega u gotovo svakom pogledu ali mu je svakako kreribilitet kod sudija, sarm i personality doneo poslednju pobedu.
Ili ako se dotaknemo NBA, koji je meni posebno zanimljiv. Na proteklom SP u kosarci sve ekipe su pre takmicenja bile podvrgnute doping testovima. Sve ekipe su testove radile u okviru FIBE, dok su NBA igraci doping testove radili u Americi i potom ih slali u FIBU. To je bio njihov uslov ucesca na SP, a realno zamislite jedno takvo takmicenje bez dream team-a.

Pa da se malo dotaknemo pola coveka, pola ribe ili ti Michael Phelpsa, najtrofejnijeg sportistu ikad koje je Milorad Cavic pobedio za dobrih 20 cm ali eto nije digao ruku na vreme pa zaradio srebro. A npr. Ima i gomila filmova koji detaljno govore o tome koliko je dopinga prisutno i NFL, i koje posledice to ostavlja na ljude u kasnijem dobima zivota.

Sustina je da uspesi u oblasti nauke a takodje i sporta imaju itekako debelu politicku pozadinu koja pospesuje stvaranje slika jedno kompaktnije i silovitije nacije. Sto je ta nacija u svemu bolja od drugih, to je i dominantnija i superiornija i ostavlja utisak mnogo vece sile. Amerikancima je preko potrebno da u svemu u sportu budu bolji od drugih, i kako se cini to dosta uspesno rade. Medjutim u dve oblasti sporta im to nikako ne polazi za rukom, a to su fudbal i biciklizam. U fudbal ulazu veliki novac ali je fudbalski lobi velik zalogaj pa cak i za Amere, ali su zato u biciklizmu uspeli da naprave super coveka, trkacku masinu bez milosti, umora i gresaka, Lance Armstronga.

Medjutim kao sto je vec receno, postoji citava organizacija koja je Lensu sve to obezbedila, on je samo bio znak na vrhu haube belog mercedesa. Pitanje je ko je tu napravio kardinalne greske? Oni koji su sprovodili doping testove u okviru UCI i bili u debelom medicinsko-tehnoloskom zaostatku za savremenim principima "suplemetacije", ili Armstrong ciji si arogancija i cinizam boli oci stotinama hiljada obozavaoca ovog sporta, kao i njegova sopstvena nemogucnost za bolju glumu u toku trke kako bi njegove pobede izgledale realnije i uverljivije a ne toliko nedostizne k neverovatne, pa na kraju naravno i sumnjive. 16 sekundi razlike na hronometru i pobeda na trci posle pola sata zaostatka, jednostavno je bilo nerealno....
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#237 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 07:26 PM

Kakav god bio u njegovoj eri su svi bili dopingovani. Neko manje neko više ali potpuno čistih nije bilo niti će biti. U svakom slučaju iz tog perioda su nastali neki epski trenuci poput ove borbe sa Markom Pantanijem za Mount Ventoux na TDF 2000 godine.

 

 

Da se razumemo i Pantani je, u ovoj trci isto kao i Amstrong bio dopingovan, ali opet ponavljam u eri kad su svi bili dopingovani to ne umanjuje njihov duel.

 

A jer se neko seća Bena Dzonsona i finala u sprintu na 100m na olimpijadi u Seulu 1988? Kad je oduvao Karla Luisa? Naravno bio je dopingovan i oduzeta mu je zlatna medalja. Ali tek mnogo godina kasnije se saznalo da je i Luis bio dopingovan.

 


  • 4

#238 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3459 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 08:17 PM

Kakav god bio u njegovoj eri su svi bili dopingovani. Neko manje neko više ali potpuno čistih nije bilo niti će biti. U svakom slučaju iz tog perioda su nastali neki epski trenuci poput ove borbe sa Markom Pantanijem za Mount Ventoux na TDF 2000 godine.



Da se razumemo i Pantani je, u ovoj trci isto kao i Amstrong bio dopingovan, ali opet ponavljam u eri kad su svi bili dopingovani to ne umanjuje njihov duel.

A jer se neko seća Bena Dzonsona i finala u sprintu na 100m na olimpijadi u Seulu 1988? Kad je oduvao Karla Luisa? Naravno bio je dopingovan i oduzeta mu je zlatna medalja. Ali tek mnogo godina kasnije se saznalo da je i Luis bio dopingovan.

Није поента да ли допинговање умањује њихов дуел (као што умањује јер је елиминисан спортски аспект тиме што су котистили неспортска средства) него је питање смисла дивљења криминалцима. Јер ако се у обичном животу незаконито окористиш преваром, идеш у затвор. То што су скоро сви допинговани не умањује проблем, напротив. Епски дуел наркомана и превараната. Тако стоје ствари. Значи ко има боље хемичаре тај има предност док онај други не ангажује још боље хемичаре. :) може да буде епски дуел какав год, али су у питању: 1.наркомани 2.криминалци
  • 0

#239 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 08:57 PM

Procitajte malo detaljnije ovde teme koje se ticu dopinga pa cete videti koliko se ljudi sa foruma dopinguje. I ne smatraju nista lose o tome sto rade. 


  • 0
.

#240 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 19 February 2018 - 08:59 PM

Ono sto je danas doping za koju god je "suplement".

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika