Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Pad legende, idola biciklizma Lensa Armstronga!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
629 odgovora na ovu temu

#181 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 January 2013 - 11:17 PM

pokazao da je vrhunski vozač.

Pre ce biti vrhunski prevarant u drustvu dobrih (bio)hemicara :)
  • 0
Postavljena slika

#182 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 23 January 2013 - 11:39 PM

Ne sporim, ali se pitam u čemu su ostali bili bolji od njega. Dopingovali su se svi do jednog, ali je on pobeđivao.
  • 0

#183 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 January 2013 - 07:49 AM

Doping jeste varanje, bez obizra kakvu god vratolomnu relativizaciju smislio. On to mozda i ne bi bio kada bi se TDF odrzavao u pozoristu :)


Je li povlačenje za dres u fudbalu varanje? Svi fudbaleri to rade, uvek. Da li su svi profi fudbaleri prevaranti? Mislim da gledaš previše crno belo na to i da su to sve vrhunski takmičari, ne prevaranti.

Uglavnom ja sam za legalizaiju dopinga, posto sam se sa dve neminovnosti pomirio. Niko ne bi bio dovoljno motivisan da obrise profesionalni sport i tu posast zabrani (ako treba i ustavom :D) , kao i da su borbe protiv dopinga obicna farsa. Mnogo je postenije legalizovati ga, objasniti mladim pavijanima da ce tek neki od njih doziveti 50tu, a mozda i neki proci bez krupnijih posledica po zdravlje. Ako se oni uz tatu i mamu pavijane sracunaju da vredi prodati meso zarad mogucnosti da se voza u lambu onda go for it, tu prevare nema :)


Ako bi se baš legalizovao, bilo bi previše očigledno gladijatorstvo. Ovo sad je tanka linija: dovoljno dobrih rezultata i dovoljan broj takmičenja u godini da drži pažnju gledalaca (i sponzora), da bude atraktivno, a ipak nemaš utisak gledaš mutante. Povremeno pospu katranom nekog ko to radi previše očigledno, ili ga uhvate (kao sad Lansa) i to je to. Kad bi se legalizovalo, onda bi se mnogi zgražavali i ne bi bilo više zarade. Što bi verovatno bilo poštenije.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#184 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 January 2013 - 08:37 AM

Ovo sada je ubedljivo najgore stanje. Svakome onom kome siva masa nije samo balast koji sprecava da frizura odleti je skroz ocigledno da je moderan sport gladijatorstvo. No ima onih sa jeftinijim ulaznicama, kojima to nekako nije jasno, pa se iz njihovih redova regrutuju buduci invalidi, teski kardiovaskularni bolesnici etc. a ima cak i onih nesretnika koji dozviljavaju masovne srcane udare u zavrsnicama utakmica. Ne mogu ljudi da podnesu zavrsni cin sportsko pozorisne predstave pa to je...

Sto se vucenja za dres i slicnih egzibicija tice, naravno da je prevara. Zna se sta je fer play (ili viteska borba) a zna se sta nije, a znamo da se u taj fer play svi kunu k'o u rodjenu majku. To sto je nesto ucestala pojava nije nikakvo opravdanje za tu pojavu.
  • 0
Postavljena slika

#185 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 January 2013 - 10:52 AM

Sto se vucenja za dres i slicnih egzibicija tice, naravno da je prevara. Zna se sta je fer play (ili viteska borba) a zna se sta nije, a znamo da se u taj fer play svi kunu k'o u rodjenu majku. To sto je nesto ucestala pojava nije nikakvo opravdanje za tu pojavu.


Ja na to gledam kao na veštinu. Ko zna da faulira tako da sudija ne vidi, svaka čast. Isto kao što je finta i driblanje veština, tako postoji i veština "driblanja" sudije. Treba i to znati. Lakše je biti dobar na treningu i egzibicijama (treba i za to rada i talenta), ali je puno teže na takmičenju jer tu sve dolazi do izražaja: snalažljivost da se "dribla", mentalna snaga i ostalo.

Za mene je Maradona legenda iako je šmrkao koku i dao Englezima rukom gol. Isto tako i Lans. "Viteška borba" je kao i dedamraz: nije postojala ni u vreme vitezova, ali je to sad davno, nema živih svedoka, pa se idealizuje. Koliko sam shvatio iz knjiga, prosečan vitez je bio skup za održavanje, nespreman da se podredi kolektivu radi pobede već željan isticanja. Najbliže tom idealizovanom viteštvu u ratu su bili piloti u prvom svetskom ratu (mahom aristokrate poreklom, u rodu vojske koji na tom nivou tehnološkog razvoja nije nosio skoro nikakvu prevagu).
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#186 Boycie

Boycie
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 404 posts
  • LocationZnači Zemun

Postavljeno 24 January 2013 - 11:00 AM

Sto se vucenja za dres i slicnih egzibicija tice, naravno da je prevara. Zna se sta je fer play (ili viteska borba) a zna se sta nije, a znamo da se u taj fer play svi kunu k'o u rodjenu majku. To sto je nesto ucestala pojava nije nikakvo opravdanje za tu pojavu.


Čim je novac i igri ne postoji fer play,svi sportisti su poreklom iz favele i svojim potpisom na kontrakt svesno skidaju gaće i postaju gladijatorsko meso zarad ekonomske egzistencije.(mali procenat njih uspe u svojoj karijeri).
Jedino se još uvek nasmejem u tenisu kad kad loptica zakači mrežicu a ovaj se kao izvinjava za glup poen :lol:

Što se biciklizma kao sporta tiče moje mišljenje je da će doći do reseta ne neko određeno vreme dok ne smisle neki drugi način za postizanje nadljuskih rezultata.

*Samo jednom sam popio tableticu pre utakmice(fudbal) i uvideo sam moć hemije,trčao sam kao navijen i nisam se zadihao... pa me zato uopšte ne čudi zašto ljudi tako lako posrnu.
  • 0

2010:5050 km 2012:4003 km 2014:1671 km 2016:3492 km 2018:0896 km 2020:0000 km  
2011:6755 km 2013:1851 km 2015:2294 km 2017:2110 km 2019:0495 km 2021:0000 km


#187 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 24 January 2013 - 12:02 PM

*Samo jednom sam popio tableticu pre utakmice(fudbal) i uvideo sam moć hemije,trčao sam kao navijen i nisam se zadihao... pa me zato uopšte ne čudi zašto ljudi tako lako posrnu.

Hemija je cudo ;). Gledam pre neki dan na nekoj tv emisiji, neki klinac iz Partizana prica kako samo ne osecas bol a inace je sve ostalo skoro isto kao bez dopinga #-o . Da mi je samo da znam ko ga tako "nauci".
Prica iz naseg, domaceg biciklizma, MTB (a ima ih dosta). Treninzi kako to vec ide, jedan najcesce odskace od svih ostalih dovoljno da bude najbolji. Dodje trka i sad skoro svi oni sto su bili slabiji od njega budu jaci bar 20 %.
Jedina razlika izmedju treninga i trke je sto on nije hteo da guta pilulice koje su mu ti "slabiji" nudili pred trku.
  • 0
.

#188 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 January 2013 - 01:09 PM

Ja na to gledam kao na veštinu. Ko zna da faulira tako da sudija ne vidi, svaka čast. Isto kao što je finta i driblanje veština, tako postoji i veština "driblanja" sudije. Treba i to znati. Lakše je biti dobar na treningu i egzibicijama (treba i za to rada i talenta), ali je puno teže na takmičenju jer tu sve dolazi do izražaja: snalažljivost da se "dribla", mentalna snaga i ostalo.

Za mene je Maradona legenda iako je šmrkao koku i dao Englezima rukom gol. Isto tako i Lans. "Viteška borba" je kao i dedamraz: nije postojala ni u vreme vitezova, ali je to sad davno, nema živih svedoka, pa se idealizuje. Koliko sam shvatio iz knjiga, prosečan vitez je bio skup za održavanje, nespreman da se podredi kolektivu radi pobede već željan isticanja. Najbliže tom idealizovanom viteštvu u ratu su bili piloti u prvom svetskom ratu (mahom aristokrate poreklom, u rodu vojske koji na tom nivou tehnološkog razvoja nije nosio skoro nikakvu prevagu).


"Viteska borba" je sinonim za fer play, teorijski model, iliti asimptota ka kojoj vredi teziti. Problem sa tvojim modelom je u faktu da batina ima dva kraja. Mozes ti u svakodnevnom zivotu naleteti na con artista koji ce te ojaditi za zivotnu ustedjevinu, porodicnu imovinu etc, pa koliko god ta vestina bila prakticno i intelektualno impozantna, sto sa stanovista poznavanja psihologije zrtve, sto sa aspekta sirokog opsteg obrazovanja i niza prakticnih umeca, sumnjam da bi ti posle tretmana tom nekom stegao ruku i cestitao.

Ljudi poput Lance i Maradone su zapravo talog i sljam drustva, ako ne zbog icega drugog onda zato sto su nesumnjivi talenat zloupotrebili na najgori moguci nacin. Maradona je vec raspadnut, a ovaj drugi ce verovatno vrlo brzo na tu stranu kada pocne da oseca plodove suse ...
  • 0
Postavljena slika

#189 NTA

NTA
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts

Postavljeno 24 January 2013 - 01:36 PM

Postavljena slika
knjiga prodana 1.2 miliona primeraka
Lance Armstrong, who admitted he used performance-enhancing drugs to win a record seven Tour de France titles, was sued by two California book buyers over claims he sold fiction as autobiography.
Rob Stutzman, a former communications adviser for Arnold Schwarzenegger, said in a complaint filed Jan. 22 in federal court in Sacramento that he wouldn’t have bought “It’s Not About the Bike: My Journey Back to Life” had he known the truth about Armstrong’s misconduct and involvement with doping.
...
“Both books have now been exposed as frauds,” the plaintiffs said. “Armstrong now admits that without his use of banned performance enhancing drugs beginning in the mid-1990’s, he would not have won and continued to win cycling races, including seven consecutive Tour de France races.”

Mark Fabiani, a spokesman for Armstrong, had no immediate comment on the lawsuit.

Mislim da je ovo suvise ...
  • 0

But on the internet where a lot of people spin up most hills in 53 x 11, it's usually about 20% before you'd start getting unanimous agreement that something is steep.

http://mpora.com/vid...JVrHylUlHt54.97


#190 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 January 2013 - 02:42 PM

"Viteska borba" je sinonim za fer play, teorijski model, iliti asimptota ka kojoj vredi teziti.


Samo na papiru. Inače svi rade drugačije. Konobari, sportisti, bankari, treneri...

Problem sa tvojim modelom je u faktu da batina ima dva kraja. Mozes ti u svakodnevnom zivotu naleteti na con artista koji ce te ojaditi za zivotnu ustedjevinu, porodicnu imovinu etc, pa koliko god ta vestina bila prakticno i intelektualno impozantna, sto sa stanovista poznavanja psihologije zrtve, sto sa aspekta sirokog opsteg obrazovanja i niza prakticnih umeca, sumnjam da bi ti posle tretmana tom nekom stegao ruku i cestitao.


Upravo tako: dva kraja. Nije fora da nadigraš nekog naivnog, dete, amatera, već sebi ravnog. Maradona nije zajebao podmladak Čukaričkog, već vrhunskog sudiju i iskusne (odbrambene) igrače. To je za skidanje kape.

Viteštvo je lepo u priči, ali u praksi: probaj s društvom odigrati fudbalicu. Ako nemaš baš nekog konfliktnog, sve će biti OK. Probaj se opkladiti u gajbu piva. OK. Probaj onda odigrati u 1000 evra - e tu će već biti svađe 100%. Trebaće neki neutralan sudija. Sudija će suditi samo ono što vidi. Tako dolazi do veštine da se nadigra sudija. Ne mora biti ništa jako ružno - povučeš malo za dres, dobiješ pola koraka prednosti, čisto da šutneš u gol. Onda vidiš da nekima doping pomaže da kad je gusto uvek imaju pola koraka ispred protivnika, da prvi stignu do lopte. Pa umesto dobijenih pola duela, ti dobiješ 1/4. U sportovima gde je bitna snaga i izdržljivost, kao što je biciklizam, to je još izraženije. Svi se dopinguju u nekoj fazi - pripremama, određenim etapama. To sve kreće postupno, spontano i kad živiš od toga praktično nemaš izbor: ili ostaješ amater, ili uzimaš.

Ljudi poput Lance i Maradone su zapravo talog i sljam drustva, ako ne zbog icega drugog onda zato sto su nesumnjivi talenat zloupotrebili na najgori moguci nacin. Maradona je vec raspadnut, a ovaj drugi ce verovatno vrlo brzo na tu stranu kada pocne da oseca plodove suse ...


Eto, ne gledamo na svet istim očima.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#191 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 January 2013 - 04:15 PM

Upravo tako: dva kraja. Nije fora da nadigraš nekog naivnog, dete, amatera, već sebi ravnog. Maradona nije zajebao podmladak Čukaričkog, već vrhunskog sudiju i iskusne (odbrambene) igrače. To je za skidanje kape.

Pa nije imao izbora, u klasi takmicenja u kojem se nasao ne igraju asovi sa Cukarice. Ali da se on pitao, ne verujem ni da bi invalide postedeo. Zapravo kakv je taj tvoj realni sportist?. Ima cast sa raspodeljenim parametrima? Daklem hoce da prevesla samo sebi ravne sluzeci se raznim prevarantskim radnjama, ali kada natrci na nekog neiskusnog mucenika, ne samo sto nece da ga nadvisi, vec ce i da mu pomogne i poduci ga.I posle sam ja taj koji veruje u deda mraza i Rudolfa? :D

Ajd gledamo malo kako se ponasaju kud i kamo ozbiljniji igraci od ovih pandana kerovima koji trce za zecom. Npr koju drzavu i njene gradjane najvise kritikuju ove nase gromade od licnosti, veliki biciklisti i profi Srbovi? Da nije USA? Koju je to drzavu USA u skorijoj povijesti napala, a da je ove mucena imala makar sansu da sanja da se odbrani?

Samo na papiru. Inače svi rade drugačije. Konobari, sportisti, bankari, treneri...

Na srecu ima i normalnih, jeste ih manje ali ih ima :)

Viteštvo je lepo u priči, ali u praksi: probaj s društvom odigrati fudbalicu.

Vidis zbog toga jako pazljivo biram drustvo i izbegavam te realne ljude kada je druzenje u pitanju :)
  • 0
Postavljena slika

#192 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 January 2013 - 05:14 PM

Pa nije imao izbora, u klasi takmicenja u kojem se nasao ne igraju asovi sa Cukarice. Ali da se on pitao, ne verujem ni da bi invalide postedeo. Zapravo kakv je taj tvoj realni sportist?. Ima cast sa raspodeljenim parametrima? Daklem hoce da prevesla samo sebi ravne sluzeci se raznim prevarantskim radnjama, ali kada natrci na nekog neiskusnog mucenika, ne samo sto nece da ga nadvisi, vec ce i da mu pomogne i poduci ga.I posle sam ja taj koji veruje u deda mraza i Rudolfa? :D


Nisi me razumeo. Hoću da kažem da nije neka nauka preveslati amatera. Ali samo asovi mogu da plivaju sa drugim asovima. Sport je pun prljavih igara i ili će naučiti da se nosi sa tim, ili ga neće biti nigde. Tu igra sve: kakv menadžer, kakav odnos sa kolegama, pa i kako se i da li koriste dopinzi.

Ti koji su baš moralni, fini, koji ni ne pomisle da nešto urade dok se ne uvere da se slučajno ne kosi sa pisanim i nepisanim pravilima imaju svoje mesto i svoje ime. Zovu se amateri, rekreativci. I to je lepo, al' oni ne postižu vrhunske rezultate.

Ajd gledamo malo kako se ponasaju kud i kamo ozbiljniji igraci od ovih pandana kerovima koji trce za zecom.


Ti si od onih što više vole lastiš? :)

Npr koju drzavu i njene gradjane najvise kritikuju ove nase gromade od licnosti, veliki biciklisti i profi Srbovi? Da nije USA? Koju je to drzavu USA u skorijoj povijesti napala, a da je ove mucena imala makar sansu da sanja da se odbrani?


Ne razumem šta hoćeš da kažeš.



Vidis zbog toga jako pazljivo biram drustvo i izbegavam te realne ljude kada je druzenje u pitanju :)


Ma to je super, siguran sam da ti je ubercool ekipa, ali mislim da si razumeo šta hoću da kažem.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#193 nesrulz

nesrulz
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 24 January 2013 - 05:22 PM

Može li ova emisija (Lance i Oprah) da se nađe sa našim oprevodom?
  • 0

2qu23uw.png


#194 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 January 2013 - 05:55 PM

Ti koji su baš moralni, fini, koji ni ne pomisle da nešto urade dok se ne uvere da se slučajno ne kosi sa pisanim i nepisanim pravilima imaju svoje mesto i svoje ime. Zovu se amateri, rekreativci. I to je lepo, al' oni ne postižu vrhunske rezultate.

Da, istina je da ne postizu, but koga (istinski!) zabole za te rezultate. To sto se neki nesretnik upre ko konj da obori rekord za dve stotinke, neko psetance odradi, a da se ni ne oznoji :) Sem toga kod tih amatera sport pokazuje sve svoje dobre strane, i koristi im na dobrobit i pospesuje zdravlje, dok kod ovih opakih hemijski dovitljivih obaraca rekorda, ima potpuno suprotni efekat. E onda se postavi skromno pitanje tko je tu (pri)glup after all?

Ti si od onih što više vole lastiš? :)

Ako bi mi alternativa bio fudbal, onda je lastiz kul. Nema lomljave, uklizavanja, muskarci u kratkim pantalonicama ne naskacu na mene u delirijumu jer je neki od njih potrefio gol ...

Ne razumem šta hoćeš da kažeš.

Kad si kvarnjak&prevarant u dusi (ne ti licno!), a ukaze ti se prilika da izaberes protivnika, sigurno neces izabrati sebi ravnog. Naprosto kvarnoca ti ne dopusta. :)
  • 0
Postavljena slika

#195 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 January 2013 - 07:32 PM

[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

#196 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 24 January 2013 - 07:47 PM

Npr koju drzavu i njene gradjane najvise kritikuju ove nase gromade od licnosti, veliki biciklisti i profi Srbovi? Da nije USA? Koju je to drzavu USA u skorijoj povijesti napala, a da je ove mucena imala makar sansu da sanja da se odbrani?


Moram da napomenem da se Iran i Severna Koreja dobro drze za sada, mada im udaraju sankcije preko UN, ovako licno SAD mogu da im pljunu pod prozor... :D :D :-]* :-]* n:blush2 Salim se, naravno... :wink:

Može li ova emisija (Lance i Oprah) da se nađe sa našim oprevodom?


Ja imam snimljeno na kaseti 2. deo sa prevodom, pa mogu da ti posaljem brzom postom ako je hitno... :D mada ti se realno ne isplati... najmanje 250-300din i to ako imas video-rekorder kuci...

http://www.cyclingne... ... out-doping
Nego ne razumem sta je nas dragi doktor Ferari mislio da ce postici ovom izjavom... n2:smiley-talk015 n2:smiley-talk015
  • 0

#197 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 24 January 2013 - 10:32 PM

[/quote]Nego ne razumem sta je nas dragi doktor Ferari mislio da ce postici ovom izjavom... n2:smiley-talk015 n2:smiley-talk015[/quote]
Ne zna ni on sam! :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#198 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 January 2013 - 05:29 AM

Da, istina je da ne postizu, but koga (istinski!) zabole za te rezultate. To sto se neki nesretnik upre ko konj da obori rekord za dve stotinke, neko psetance odradi, a da se ni ne oznoji :) Sem toga kod tih amatera sport pokazuje sve svoje dobre strane, i koristi im na dobrobit i pospesuje zdravlje, dok kod ovih opakih hemijski dovitljivih obaraca rekorda, ima potpuno suprotni efekat. E onda se postavi skromno pitanje tko je tu (pri)glup after all?


Briga one koji gledaju. Vole prosečan homo-sapiens da je to što atraktivnije. Pa da svaki vikend, ili češće gleda svog omiljenog tenisera/fudbalera/biciklistu... a to čovek na vodi & slanini ne može, ne tim intenzitetom. Sponzorima je važna gledanost, pare i tako to ide...

Plus što i sami takmičari hoće uvek bolje i ako jedan krene da se dopinguje, moraju svi, inače nemaju šanse.

Ako bi mi alternativa bio fudbal, onda je lastiz kul. Nema lomljave, uklizavanja, muskarci u kratkim pantalonicama ne naskacu na mene u delirijumu jer je neki od njih potrefio gol ...


Ta rekao bih ja da nemaš baš predstavu o čemu se tu zapravo radi, čim si izabrao analogiju sa kerovima koji jure.

Kad si kvarnjak&prevarant u dusi (ne ti licno!), a ukaze ti se prilika da izaberes protivnika, sigurno neces izabrati sebi ravnog. Naprosto kvarnoca ti ne dopusta. :)


Ne biraš ti protivnike na takmičenju. Uglavnom žreb, organizator, ili kvalifikacije.

Sve u svemu, ja poštujem profi sportiste, kao profesionalce i dobre (odlične) u svom poslu, bez obzira što sam siguran da ih se velika većina dopinguje. Verujem da većina ljudi, poput tebe, to osuđuje, da li zato što misle da se samo uhvaćeni dopinguju, da li zato što misle da je sa dopingom to lako, ili zato što nikad u životu ne slažu, pa im je šokantno kad shvate da je sportista lagao da je strejt. Možda sam ja naučio da premalo očekujem od ljudi, ali meni to nije ništa toliko strašno i ne kvari mi gledanje sporta, niti mislim nešto posebno loše o tim dopingovanim, više mi je žao što je to tako, ali ne može se promeniti.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#199 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 January 2013 - 11:08 AM

Briga one koji gledaju. Vole prosečan homo-sapiens da je to što atraktivnije. Pa da svaki vikend, ili češće gleda svog omiljenog tenisera/fudbalera/biciklistu... a to čovek na vodi & slanini ne može, ne tim intenzitetom. Sponzorima je važna gledanost, pare i tako to ide...

Kada sam pomenuo tu brigu mislio sam na nesto kud i kamo krupnije. Zapravo kada je coveka oko necega briga, on je oko toga spreman da se potrudi, da ulozi sebe i svoje vreme. Pod pretpostavkom da pricamo o razumnim ljudima, onda bi to oko cega ih je briga bilo ocuvanje zdravlja, skolovanje, porodica, posao etc... Za to su ljudi uglavnom veoma radi uloziti trud, vreme energiju etc.. Sa druge strane dodje sport oko cega su uglavnom voljni ovladati drevnom misticnom vestinom srkanja piva pred televizorom :) Zato sam rekao koga je (istinski!) briga? ...

Ta rekao bih ja da nemaš baš predstavu o čemu se tu zapravo radi, čim si izabrao analogiju sa kerovima koji jure.

Gresis, bas zato sto imam sam odabrao odlicnu analogiju, koja jeste politicki nekorektna, ali svakako ispravna. Naime imas trke pasa, pred njima "trci" mehanicki zec, oni ko bez glave za njim, naravno bez ikakve dublje ideje i svesti cemu sve to, jedan pobedi neki pametniji obrnu pare, neki gluplji izgube svasta. Profi sport je gotovo identicna stvar, koja jeste mnogo dublja ali u negativnom kontekstu. Profi sportista ima zivotnu promisao ranga onog kera, ali njegova svrha je visestruka, od zarade raznim menadzerima, do anesteziranja mozgova mase kojoj misljenje nije preporuceno.

Ne biraš ti protivnike na takmičenju. Uglavnom žreb, organizator, ili kvalifikacije.

Tako je i to je jedini razlog zbog kog moraju biti u stanju da se nose sa sebi ravnima, daklem forsirana iznudica, a ne neki poseban inherentni ljudski kvalitet...
  • 0
Postavljena slika

#200 nesrulz

nesrulz
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 25 January 2013 - 10:26 PM

Da...

Najbolje da i Michael Schumacher završi kao Lance... :roll:

Ma sviranje k....

Sistem, bilo koji i bilo čiji da je...
  • 0

2qu23uw.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika