Jump to content


Fotografije

Kaciga


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#121 Flying_man

Flying_man
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Postavljeno 27 August 2013 - 09:34 PM

Ja imam ovu (bordersku) http://nextadventure...ler-helmet.html . Koristim je i za snowboard, i za paragliding i povremeno za bike (zimi vise, leti redje). Vise puta mi je bila preko potrebna i bord ne vozim bez nje (desavalo mi se da na kratko gubim svest), a i ne letim bez iste. Kao sto kazu problem je sto je meni pretoplo i zimi sa njom pa je zato leti retko nosim. Takodje sa njom sam dobio dva para sundjera (deblji i tanji), pa mogu da ih po potrebi menjam i cesto perem. Inace prezadovoljan sam zastitom koju pruza i prilikom padova ili prilikom udaranja u grane i slicno u voznji.
Takodje je kupljena u boardshopu pre nekoliko godina.
Posted Image
  • 0

#122 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 27 August 2013 - 09:40 PM

Marez.

TSG evolution ti je letnja. Borderska je samo sa nausnicama.
  • 0

ಠ_ಠ


#123 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 27 August 2013 - 10:11 PM

http://www.chainreac... ... -prod69327

Dobra ti ova...ali i cena je "malo jača".
  • 0

#124 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 28 August 2013 - 10:35 AM

Ja imam ovu (bordersku) http://nextadventure...ler-helmet.html . Koristim je i za snowboard, i za paragliding i povremeno za bike (zimi vise, leti redje). Vise puta mi je bila preko potrebna i bord ne vozim bez nje (desavalo mi se da na kratko gubim svest), a i ne letim bez iste. Kao sto kazu problem je sto je meni pretoplo i zimi sa njom pa je zato leti retko nosim. Takodje sa njom sam dobio dva para sundjera (deblji i tanji), pa mogu da ih po potrebi menjam i cesto perem. Inace prezadovoljan sam zastitom koju pruza i prilikom padova ili prilikom udaranja u grane i slicno u voznji.
Takodje je kupljena u boardshopu pre nekoliko godina.
Posted Image


Dobra, al nema sunđer na kaišu ispod brade. Mene malo grebe onaj plastični klip na scott voltage.
  • 0
Hibridni drumaš

#125 Flying_man

Flying_man
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Postavljeno 28 August 2013 - 04:29 PM

Nemam problema sa zuljanjem, nikad nije toliko prezategnuda da me grebe.
  • 0

#126 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2013 - 06:26 AM

Takođe se osvrćemo na pojedine spekulacije u medijima o uvođenju obavezne zaštitne opreme za bicikliste odnosno kacige i apelujemo na nadležne da prethodno provere iskustva iz razvijenih zemalja sa mnogo većim brojem biciklista učesnika u saobraćaju koje ovu obavezu nisu uvele jer je kontraproduktivna odnosno smanjuje broj biciklista, a samim tim i njihovu bezbednost jer što je biciklista na ulici više, to je njihova bezbdnost veća, ovo potvrđuju brojne statisitke iz evropskih zemalja. Takođe, prilikom ozbiljnijeg udara motornog vozila kaciga ne može sprečiti fatalni ishod jer za to nije dizajnirana, već da zaštiti glavu pri padovima sa biciklie pri manjim brzinama, čime se stvara lažna percepcija bezbednosti.



borci za cikloslobode vam porucuju kaciga sucks :D
  • 0
Postavljena slika

#127 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 07:46 AM

borci za cikloslobode vam porucuju kaciga sucks :D


Pazi te zakljucke...Vise biciklista, veca bezbednost. A pritom, ne nosite kacigu jer cete i onako poginuti.

Hahahaaa! n:happy0045 Vecu budalastinu ne procitah skoro. :mrgreen:
  • 0

#128 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2013 - 08:16 AM

Posebno zanimljivo je da vise biciklista znaci vise novih, tj. neiskusnih biciklista. U BG saobracaju to bas znaci da ce im se bezbednost povecati :D

A pritom, ne nosite kacigu jer cete i onako poginuti.

To je 100% logicno, mislim ako ces vec da gines zasto da bacas pare :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#129 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 31 August 2013 - 04:33 PM

To je 100% logicno, mislim ako ces vec da gines zasto da bacas pare :mrgreen:


Pa da, bolje za te pare nadrkati bajs, pa kad se gine da se gine sa stilom. "Sto juce izginu baja na cube-u, oprema sva xtr, carbon, a tek sto je imao fox-a, bruka!" :D
  • 0

#130 Flying_man

Flying_man
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Postavljeno 14 September 2013 - 09:17 PM

e opremio sam se i kacigom, dobio sam ovu na poklon za rodjendan
http://planetbike.rs... ... cige/3462/
  • 0

#131 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 08 December 2013 - 11:28 AM

Moze li mi neko pomoci? Kupio bih kacigu, ali opet ne bih 80-100-120e da dajem na nju. Nesto u ovom fazonu:

http://cikloberza.co...w.php?id=132645
  • 0
...born to ride...

#132 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 11 March 2014 - 09:20 PM

Pozdrav odlucio sam da kupim kacigu za drumsku voznju.Izmedju ostalog za oko mi je zapala UVEX FP3 FDJ.Dali je neko imao iskustva sa njom.
  • 0

#133 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2014 - 11:05 AM

Sto ljudi, sto vugli.
Po meni, jedino je bitno da probaš kacigu da vidiš je l' paše tvom obliku glave i je l' ti udobna. Raznih kalupa za kacige ima, pa može da bude problem kompatibilnost lobanje sa konkretnim modelom. Ako ne paše, traži dalje.
Proizvođač nije toliko bitan, dizajn - isto po želji, čisto radi estetike..
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#134 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 12 May 2014 - 02:46 PM

Pored udobnosti, gledajte da je kaciga što lakša. Ume vrat itekako da zaboli od malo teže kacige.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#135 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 12 May 2014 - 02:58 PM

Ne bih se slozio da proizvodjac nije toliko bitan. Ne verujem da Polisport kacige imaju isti kvalitet kao Uvex ili Giro.
  • 0
.

#136 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 12 May 2014 - 03:04 PM

^ Slažem se. Barem što se završne obrade tiče. Penu kacige na sreću još uvek nisam testirao. :D Sećam se da sam pre dve godine probao neku žnj kacigu u Capriolu i da me je deo plastike iz unutrašnjosti (kojem očigledno nije mesto tu) ubo u glavu. Izmerio sam lobanju, otišao na oglase i naručio Giro kacigu. Manite se tih no name proizvođača.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#137 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 12 May 2014 - 09:23 PM

Pored udobnosti, gledajte da je kaciga što lakša. Ume vrat itekako da zaboli od malo teže kacige.

Je li misliš na road/mtb kacige? Ima li razlike između 200g (top model) i 300g (dno model) kaciga kada je prosečna glava teška par kilograma?
  • 0
Pozdrav

#138 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 12 May 2014 - 10:40 PM

Ako uzmes u ruku kacigu od 200 grama i kacigu od 300 grama videces da se razlika vrlo lako uoci ;). Sto nije ni cudo jer je razlika 50%. Ko ima jak vrat verovatno nece osetiti nikakvu razliku bez obzira sto ce misici vise zapinjati sa tezom kacigom. Ko vozi redje moze imati koristi od lakse kacige. U principu svima je bolje sa laksom kacigom.
  • 0
.

#139 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 12 May 2014 - 11:55 PM

Samo mi je teško da shvatim, jer iako je jedan 50% teži, ta razlika je relativno mala u odnosu na glavu. Makar ja nisam osetio. Sada sam malo pregledao novije modele i vidim da je većina modela ustvari između 250g-300g, čak i neki top modeli tu upadaju. Mada ipak, verujem da nekome može da zasmeta težina, naročito na dugim vožnjama.

Nevezano za težinu, razgledajući modele naiđoh na dva zanimljiva modela sa ugrađenim vizirom, slično kao Giro Air Attack Shield kacige:
http://www.bike24.co... ... ;orderby=3
http://www.bike24.co... ... ;orderby=3
(i skuplja ali slična verzija http://www.bike24.co... ... ;orderby=3)
Onaj Abus ne izgleda loše, nije toliko skup kao ostali, možda najbolje rešenje za ljude kojima trebaju naočare sa dioptrijom.
  • 0
Pozdrav

#140 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 May 2014 - 09:10 AM

Ja razliku izmedju proweel kacige od 400+ i ove uvek od ~300 nisam ni osetio, sem u manjem znojenju tj boljoj ventilaciji :) U ruci jeste teza ali na glavi mi je svejedno. Sto ne znaci da je to pravilo i da niko nece osetiti razliku.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika