Jump to content


Fotografije

Kaciga


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#201 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 September 2015 - 11:47 AM

Kod moto kaciga postoji velika razlika u stepenu zaštite između kaciga koje su homologizovane. Kako zaštite pri direktnom udaru, tako i zaštite pri klizanju po asfaltu ("pasivna bezbednost". Ne znam kakva je situacija kod bici kacika. Za moto postoji čuveni SHARP test gde se homologizovane kacige rangiraju sa jednom do pet zvezdica, u zavisnosti od toga koliko štite po simuliranom realnom udarcu. Mada ni SHARP nije potpuno realan, više govori od samog standarda, tj. homologacije.
 
SHARP home page:
http://sharp.direct.gov.uk/
 
Takođe, postoji razlika u udobnosti i preglednosti ispod kacige("aktivna bezbednost"), ovo pretpostavjam da kod bajsa nije bitno toliko i da nema tolikih razlika.


Inače, moj stav po pitanju kacige, posle 30ak godina na bajsu: zavisno od puta. Za vožnju po gradu, van grada i slično treba isto koliko i kad ideš peške. Padao sam 100 puta sigurno i nikad nisam povredio glavu. Šake stradaju, kolena, laktovi, ramena (ko ne zna da se opusti i napravi kolut), ali glava najmanje.

Za agresivnu vožnju kroz šumu pak, pitanje je više kad, nego da li ćeš zveknuti glavom.

Vožnja u grupi - ako nisu dobro poznati, ili ako se vozi na blizu, da se koristi zavetrina kolega - onda može lako da se desi pad tuđom krivicom, uz neodređeno preplitanje svih bajseva koji učestvuju, pa isto računam da nije loše poneti kacigu - tu je već veća verovatnoća da dođe do udesa.

Moje iskustvo i iskustvo onih koje sam viđao da su padali pored mene i u mojoj okolini, kako god da sam pao ili su pali, svako je bar malo zakačio glavu, onaj ko je imao kacigu kaciga je u manjoj ili većoj meri stradala, ostali su imali gadne rane i blaže do teže potrese mozga.

Evo slike Uvex kacige mog sina koji je pre mesec dana pao sa bicikla i sva sreća samo je kaciga stradala:

 

20150921_133239.jpg

20150921_133357.jpg


  • 0

#202 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 21 September 2015 - 12:01 PM

Znači treba je uzeti kvalitetnu li je ne nositi miuslim u rekreativnoj vožnji. Ja sam već napomenuo da sam pao nebrojeno puta i na asfalt i sletao sa puta i sudarao se i nikad nisam gađao glavom.


  • 0

#203 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 September 2015 - 09:57 PM

http://reviews.mtbr....-interbike-2015


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#204 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 04:47 PM

Stize mi danas kaciga i prilicno sam zadovoljan.

Prvo stiglo mi je za 10 dana sto ne pamtim (takvu brzinu isporuke).

Kaciga je velicine M sto mi bas odgovara za moj obim glave koji je malo vise od 57 cm a kaciga je od 55 do 58 cm.

I trece kostala je upola manje nego sto ih vidim na oglasima ovdje na sajtu cikloberze.

To je ova kaciga

http://www.2bike.rs/...-6#.Vg6zH_ntmko

 

i kostala me dvostruko manje -tacno 26.68 eura plus 1 euro postarine.


  • 0

#205 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 05:09 PM

Jel nije problem da stavis sliku kako izgleda.

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
  • 0

#206 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 05:48 PM

20151002_191926_zpsr90snxyd.jpg20151002_191939_zpspmqxncn7.jpg


  • 0

#207 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 05:49 PM

20151002_191905_zpso1wykcgk.jpg20151002_191854_zpsvvpa0sjx.jpg20151002_191917_zpsgw0o1prv.jpg


  • 0

#208 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 05:50 PM

20151002_191959_zps4vlifovg.jpg


  • 0

#209 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 05:54 PM

Nisam neki fotograf a i telefon nije sa nekom Bog zna kakvom kamerom ali to je to uostalom evo linka sa aliexpresa

 

http://www.aliexpres...2416750090.html

Evo ima i 20% sto ja nisam ulovio :)


  • 0

#210 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 07:16 PM

Slike su odlicne, hvala druze. Vidim ja da ce i na mojoj glavi slicna legnuti :)

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
  • 0

#211 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 October 2015 - 08:17 PM

Po mom viđenju kritična masa je više hipstersko pomodarstvo, nego što stvarno nešto korisno pomaže. Maltretiraš ljude koji se posle pet popodne petkom vraćaju s posla. 

 

I ja sam stekao neko ovakvo misljenje o kriticnoj masi.


  • 1

#212 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 03 October 2015 - 04:48 PM

Loš vam je utisak bar za beogradsku K. M. Ja mislim da utiče bar na svest ljudi koji voze kola. Godine

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#213 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 October 2015 - 05:37 PM

Stize mi danas kaciga i prilicno sam zadovoljan.

Prvo stiglo mi je za 10 dana sto ne pamtim (takvu brzinu isporuke).

Kaciga je velicine M sto mi bas odgovara za moj obim glave koji je malo vise od 57 cm a kaciga je od 55 do 58 cm.

I trece kostala je upola manje nego sto ih vidim na oglasima ovdje na sajtu cikloberze.

To je ova kaciga

http://www.2bike.rs/...-6#.Vg6zH_ntmko

 

i kostala me dvostruko manje -tacno 26.68 eura plus 1 euro postarine.

Meni se nesto cini da nije bas ko sa slike koju je kinez reklamirao, rekao bih da to u opste nije ta kaciga, a i za 28eura si ovde mogao da kupis prowell, polisport i slicne proverene kacige, cak su i jeftinije od toga.

 

A ovo sto Bogi bakset pokusava da uvali nekom za 55eur je kraljevski ako uspe nekog da zezne za toliko.


  • 0

#214 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 06:40 PM

Meni izgleda isto, no u svakom slučaju takođe bih pre uzeo neku polisport/nakamura/prowell za iste pare nego kinesku. Ovo je ipak za zaštitu, izgled nije primaran.


  • 0
Pozdrav

#215 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 October 2015 - 06:42 PM

Meni izgleda isto, no u svakom slučaju takođe bih pre uzeo neku polisport/nakamura/prowell za iste pare nego kinesku. Ovo je ipak za zaštitu, izgled nije primaran.

Nakamura se pravi u Kini. Pravi je fabrika sa kojom Intersport napravi ugovor da lepe etiketu Nakamura. Posle košta više jer se prodaje u Intersportu i ljudi kontaju da "nije baš Kina".  


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#216 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 07:03 PM

Ma verujem da se pravi u Kini, ali kacige uvezene regularno u Evropu moraju da poseduju određeni sertifikat (pod kinesko sam mislio ovako sa alija ili slično onlajn). Ovako ti ostaje da se uzdaš u:

img01.jpg

Yeah, right...

 

Uostalom, šta se ti javljaš kad ti ne nosiš kacigu n:tongue0011 .


  • 0
Pozdrav

#217 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 07:22 PM

Ne kazem da nema i boljih moguce za tu cijenu-prosto nisam bas neki poznavalac.

Odlucio sam se za nju prvenstveno zbog velicine jer sam probao ovdje neke sa opsegom 54-62 i nisam bio zadovoljan

Ova kacija se prodaje u 3 velicine i ova M sa opsegom 55-58 je na moju glavu obima 57 legla TOP!

Inace metoda je bila,vec sam to i pisao jednostavna-napisao sam u pretrazivacu aliexpresa BICYCLE HELMET i zadao opcija da mi ih poredja prema najbolje ocijenjenim i najvise porucivanim i prva na listi bila je ova MOON kaciga sa 780 porucenih komada i 97,7% pozitivnih ocjena pa rekoh sebi kad je njima dobra i mene ce valjda valjati :)

U Boga se nadam da necu nikada imati prilike da provjerim njen kvalitet!

E da,ja sam platio par eura vise i uzeo ovu neku UPGRADE verziju koja ima neke dodatke tipa mrezicu protiv upadanja insekata i ima bolju unutrasnju postavu kao i oblozene djelove oko kopci da ne iritiraju kozu-ajd rekoh kad vec kupujem da bude ta toboze poboljsana verzija.


  • 0

#218 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 07:26 PM

Nadam se i ja, u svakom slučaju bolje nego gola glava :).


  • 0
Pozdrav

#219 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 07:48 PM

Nakamura se pravi u Kini. Pravi je fabrika sa kojom Intersport napravi ugovor da lepe etiketu Nakamura. Posle košta više jer se prodaje u Intersportu i ljudi kontaju da "nije baš Kina".  

"Samo" sto se ta Nakamura koja se pravi u Kini prodaje u Nemackoj i jos "nekim" zemljama gde se postuju propisi i zakoni za razliku od onoga sto kupujemo na sajtovima tipa Ali i kompanija..


  • 0
.

#220 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 October 2015 - 07:55 PM

"Samo" sto se ta Nakamura koja se pravi u Kini prodaje u Nemackoj i jos "nekim" zemljama gde se postuju propisi i zakoni za razliku od onoga sto kupujemo na sajtovima tipa Ali i kompanija..

Ariel prašak koji kupiš ovde i u Nemačkoj nije isti.

 

Slažem se da je bolje da kaciga ima atest. Mada on sam po sebi ne znači mnogo - to je minimum minimuma. Sa druge strane, ne znam ima li negde test bici kaciga da se vidi koliko je koja zaista dobra. Znam da za moto kacige to postoji i da je velika razlika u stepenu zaštite između kaciga, iako su sve atestirane.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika