Jump to content


Fotografije

Kaciga


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#181 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 11 March 2015 - 01:48 PM

Uradi sam Smart Kaciga za bicikl

http://www.engineers...art-bike-helmet

ova za novu godinu


  • 0

#182 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 March 2015 - 01:49 PM

To je da vozaci kola ne mogu da kazu "ne vide se u mraku" heheheeh


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#183 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 11 March 2015 - 02:52 PM

Лепо то изгледа,али се постављањем трака губи вентилација на кациги.


  • 0

#184 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2015 - 03:00 PM

Ja sam mislio da kupim kacigu za bmx/skate te su mi skroz kul,pa sam mislio nekako da na toj kacigi napravim cirokanu,ne u stilu onih spartanskih i rimskih borbenih kaciga,vec u nekom pank fazonu.. E samo ne znam koji bih materijal koristio,verovatno neke plasticne iglice duzine do 15cm ali veci je problem kako bih to pricvrstio za kacigu da uspravno stoji :-D
  • 0

#185 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 11 March 2015 - 03:18 PM

Ovako nešto?

0084726800479_500X500.jpg

 

ili ovako:

FOLWGVVG1KB8BPG.LARGE.jpg

 

:D


  • 0

#186 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2015 - 03:29 PM

E taj rad :-) nesto kao ova gore prva,mada i druga je ok :-D uzmem ostruzem one iglice sa kevine cetke za tepihe i nalepim :-D :-D
  • 0

#187 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 11 March 2015 - 03:39 PM

Hehehe a možeš i eksere da zakucaš kroz kacigu :)


  • 0

#188 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 07 May 2015 - 11:31 PM

Da li ove kacige u PB vrede 7K+ ili ima i nešto jeftinije da je ok za rekreativnu vožnju?

Kakve su kacige u Intersportu, isplatili se tamo kupovati bic. opremu?


  • 0

#189 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 08 May 2015 - 08:23 AM

Po meni je kaciga nešto na čemu ne treba štedeti kada je u pitanju kvalitet. Do 50 evra možeš naći kacigu renomiranog proizvođača koja će zadovoljiti tvoje potrebe. Sve preko toga je skuplje najviše zbog veće aerodinamičnosti, bolje ventilacije i manje gramaže, što tebi kao rekreativcu neće mnogo značiti.

Jesi gledao ovde na berzi? Imaš dobrih polovnih i novih samo izmeri prvo obim glave.

 

Konkretno za Intersport, bio sam da vidim njihove kacige i nisam se nešto oduševio izgledom u odnosu na cenu. E sad pitanje je koliko su čvrste i kako se ponašaju u vožnji, a to bi trebao da ti kaže neko ko je ima.


  • 0

#190 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 08 May 2015 - 09:04 AM

U septembru sam kupio Uvex I-vo kacigu i zadovoljan sam, mada je nisam mnogo nosio.
Lagana je, ne smeta na bilo koji način i posle kraćeg vremena zaboraviš da je uopšte na glavi.
Prošlog vikenda je drug na malo jačem spustu proklizao i sleteo u šanac. Udario je glavu, sreća pa je imao kacigu.


  • 0

#191 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 08 May 2015 - 02:55 PM

Kupio sam

http://planetbike.rs...lue-2015/18012/


  • 0

#192 Hornet

Hornet
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 173 posts
  • LocationKragujevac / Beograd

Postavljeno 09 May 2015 - 06:44 AM

...Imaš dobrih polovnih i novih samo izmeri prvo obim glave.


Ne bih ja baš birao kacigu bez probanja. To važi za sve vrste - skijaške, rafterske... Obim može biti odgovarajući, a oblik ne. Sama funkcija kacige je uslovljena time da vam odgovara po obliku, tj dobro leži.

...a to bi trebao da ti kaže neko ko je ima.


I ko je pao na glavu :)
  • 1

Live before you die!


#193 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 09 May 2015 - 06:44 PM

Da, upravo to. Htedoh da napišem ali ne znam zašto nisam, probao sam u Intersportu jednu kacigu koja mi je odgovarala obimom ali ne oblikom. Napred i nazad me stiskala a sa strane je bilo lufta.


  • 0

#194 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2015 - 07:04 PM

Jedno brzo pitanje: Da li je u Rumuniji zakonom obavezna kaciga?

Sad sam samo bacio pogled na wikipediu, koliko vidim nije ako je to tamo ažurirano.

https://en.wikipedia...laws_by_country

Mislim svakako idem sutra do Temišvara i ne nosim kacigu pošto je jelte ni nemam, ali čisto da proverim da znam.


  • 0

#195 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 21 June 2015 - 07:11 PM

Poprilicno sam siguran da treba.. Kad smo isli u rumuniju svi smo nosili, ne znam da li ce da te gnjave nesto.. :D


  • 0

#196 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 19 September 2015 - 10:02 AM

Dooobro kupih sjediste sad na red dodje i kaciga.

Moje pitanje je- kad podesim na aliexpresu biciklisticke kacige pa zadam kriterijum najvise kupljenih komada i najbolje ocjene kupaca izlazi mi ova 

 

http://www.aliexpres..._74_75,201409_3

 

777 kupljeno komada i 98 % pozitivnih komentara plus ima ih u 3 velicine sto mi odgovara jer mi je obim glave 57,5 cm pa mi se cini da bi mi dobro legla ova M velicina od 55 do 58 cm.

Da li je to dobar izbor ili 10-ak eura jeftinije,takodje odlicno ocijenjene kacige ali za raspon od 57-52 cm ili jos veci tipa 55-64 itd?


  • 0

#197 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 19 September 2015 - 11:23 AM

Mislim da to nije najpametnije uraditi iz razloga sto nece svaka kaciga isto da legne na glavu bez obzira sto je velicina ista. I ja sam gledao par komada po planetu, pise isti obim ali nisu isto pasovale mojoj glavi :-):-):-)

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#198 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 20 September 2015 - 08:50 PM

E sad pitanje je koliko su čvrste i kako se ponašaju u vožnji, a to bi trebao da ti kaže neko ko je ima.

 

Svaka kaciga mora da zadovolji standardizovane testove da bi uopšte mogla da se prodaje*, tako da po tom pitanju cena većinom ne pravi razliku. Problem jeftinijih kaciga je samo što su često teže, neudobnije i imaju slabiju ventilaciju. Ali ako ti kaciga odgovara, ne treba da te brine što je jeftina.

 

*Ovo, naravno, ne važi za kineske kacige sa AliExpress i slično, za njih nema nikakvih garancija.


  • 0

#199 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 September 2015 - 04:44 AM

Svaka kaciga mora da zadovolji standardizovane testove da bi uopšte mogla da se prodaje*, tako da po tom pitanju cena većinom ne pravi razliku. Problem jeftinijih kaciga je samo što su često teže, neudobnije i imaju slabiju ventilaciju. Ali ako ti kaciga odgovara, ne treba da te brine što je jeftina.
 
*Ovo, naravno, ne važi za kineske kacige sa AliExpress i slično, za njih nema nikakvih garancija.

Kod moto kaciga postoji velika razlika u stepenu zaštite između kaciga koje su homologizovane. Kako zaštite pri direktnom udaru, tako i zaštite pri klizanju po asfaltu ("pasivna bezbednost". Ne znam kakva je situacija kod bici kacika. Za moto postoji čuveni SHARP test gde se homologizovane kacige rangiraju sa jednom do pet zvezdica, u zavisnosti od toga koliko štite po simuliranom realnom udarcu. Mada ni SHARP nije potpuno realan, više govori od samog standarda, tj. homologacije.
 
SHARP home page:
http://sharp.direct.gov.uk/
 
Takođe, postoji razlika u udobnosti i preglednosti ispod kacige("aktivna bezbednost"), ovo pretpostavjam da kod bajsa nije bitno toliko i da nema tolikih razlika.


Inače, moj stav po pitanju kacige, posle 30ak godina na bajsu: zavisno od puta. Za vožnju po gradu, van grada i slično treba isto koliko i kad ideš peške. Padao sam 100 puta sigurno i nikad nisam povredio glavu. Šake stradaju, kolena, laktovi, ramena (ko ne zna da se opusti i napravi kolut), ali glava najmanje.

Za agresivnu vožnju kroz šumu pak, pitanje je više kad, nego da li ćeš zveknuti glavom.

Vožnja u grupi - ako nisu dobro poznati, ili ako se vozi na blizu, da se koristi zavetrina kolega - onda može lako da se desi pad tuđom krivicom, uz neodređeno preplitanje svih bajseva koji učestvuju, pa isto računam da nije loše poneti kacigu - tu je već veća verovatnoća da dođe do udesa.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#200 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 September 2015 - 06:56 AM

Testiranje biciklističkih kaciga je prilično nerazvijeno - svodi se na test direktnog udara. Postoji par proizvođača koji rade na sistemima za kompletniju zaštitu (na primer, umanjivanje rotacionih sila koje izazivaju potres mozga), ali oni to razvijaju samoinicijativno i ne postoji neka nezavisna provera njihovog rada. Svi ostali rade po istim standardima, bez obzira na cenu kacige.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika