Jump to content


Photo

Češanje diskova!


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#61 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Posted 27 February 2013 - 07:18 PM

Možeš da probaš i ručno da podesiš čeljust. Olabaviš šrafove koji drže čeljust, tek toliko da čeljust može jedva da se pomeri rukom. Zavrtiš točak i polako pomeraš čeljust dok ne prestane grebanje. Ja sam imao taj problem sa prednjom kočnicom dok je bio IS nosač na amortu, nikako nisam mogao da namestim, onda sam polako ručno i tako je radilo dok nisam promenio amort.
  • 0
.

#62 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 27 February 2013 - 07:51 PM

hvala vam na trudu i savetima...probacu sve varijante...napominjem da imam dva para tockova sa rotorima i sve sam ih probao, svaki pomalo cese, vratio sam klipove mesta za rotor ima ali nesto zeza...probao sam i ono stelovanje sa otpustanjem i zatezanjem...probacu opet sve ponovo.....
  • 0

#63 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 27 February 2013 - 08:12 PM

Ako rotor ima dovoljno mesta izmedju plocica kao sto kazes, i dalje cese posle vracanja klipova u stranu sto mu je omogucilo jos prostora, onda je definitivno kriv rotor.
  • 0
Specialized

#64 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Posted 27 February 2013 - 09:08 PM

hvala vam na trudu i savetima...probacu sve varijante...napominjem da imam dva para tockova sa rotorima i sve sam ih probao, svaki pomalo cese....

Nemoguce je da svi cesu pre ce biti da nesto ne radis dobro.

Ja sma istu muku imao prosle godine i na kraju sam skontao da jednostavno nisam dovoljno jako stezao srafove na celjusti i celjust se prilikom kocenja pomeri pocne da cese.
  • 0

#65 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 28 February 2013 - 08:17 AM

Pomagajte ljudi! Od obicnog stelovanja stvar je postala nocna mora :shock: kada sam ponovo skinuo tocak u nameri da mali iybacim klipove da ih obrisem ako su se zaprljali, jedan je ispao sasvim a drugi uopste nije hteo da izadje, kao da se zaglavio( moguce da sam ja prilikom vracanja klipova prejako pritiskao, ne znam prvi put u zivotu sam to radio), onda je tecnost iscurila iz kanala gde se nalazi klip koji je ispao. Ne znam koliko ulja ima u kocnici pa tako ni sad ne znam da li je nesto ostalo, ispalo je dovoljnno za jednu fleku na novinama :) vratio sam taj klip ali sada kad pritiskam rucicu on se jedva pomera a drugi ni makac....znaci stanje je sledece: sad imam jedan ''zaglavljen'' klip i potencijalno manjak ulja! A samo sam hteo da nastelujem kocnicu....uf!
  • 0

#66 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 28 February 2013 - 10:25 PM

vratio sam taj klip ali sada kad pritiskam rucicu on se jedva pomera a drugi ni makac....znaci stanje je sledece: sad imam jedan ''zaglavljen'' klip i potencijalno manjak ulja! A samo sam hteo da nastelujem kocnicu....uf!


Pre bih rekao da sada zasigurno jednu kocnicu zrelu za servis. :P
  • 0

#67 djuradj

djuradj
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Posted 26 June 2013 - 12:40 PM

Skidao sam plocice hidruaulicnih kocnica shimano br m445.Dok sam to radio slucajno sam pritisno kocnicu tako da sada kad sam vratio plocice one se nalaze jako blizu jedna drugoj(nije cak mogao ni rotor da se ubaci izmedju).Uspeo sam da vratim klipove nazad i da ubacim rotor izmedju plocica ,medjutim kada sam pritisno rucicu kocnice ona je prvo par puta propala do kraja ,a onda su se plocice opet jako priblizile jedna drugoj tako da sada cesu od disk pa i rucica kocnice ima jako mali hod(max 1cm i posle toga odmah blokira).Ako neko moze da mi kaze kako da resim ovaj problem???Hvala unared.
  • 0

#68 SBoris

SBoris
  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • LocationČukarica, Beograd

Posted 28 June 2013 - 12:48 PM

Skidao sam plocice hidruaulicnih kocnica shimano br m445.Dok sam to radio slucajno sam pritisno kocnicu tako da sada kad sam vratio plocice one se nalaze jako blizu jedna drugoj(nije cak mogao ni rotor da se ubaci izmedju).Uspeo sam da vratim klipove nazad i da ubacim rotor izmedju plocica ,medjutim kada sam pritisno rucicu kocnice ona je prvo par puta propala do kraja ,a onda su se plocice opet jako priblizile jedna drugoj tako da sada cesu od disk pa i rucica kocnice ima jako mali hod(max 1cm i posle toga odmah blokira).Ako neko moze da mi kaze kako da resim ovaj problem???Hvala unared.


Мени се слично десило на Shimano BR-M 445\446. Испоставило се да није било довољно хидрауличног уља у систему (кочници). После враћања кочионих клипова на место и допуне - замене уља није било проблема.
  • 0

#69 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 01 December 2013 - 12:51 PM

Da ne otvaram novu temu, ovde ću da pitam. Krivi su mi rotori pri vrhu tj. onaj deo koji treba da hvata čeljust i dosta češu o pločice. Sad, gledao sam na yt i objašnjavali su mi kako da ih ispravim klještima ali ne želim to da diram jer ne znam, jer prešao sam sa v brejka na hidrauliku i neupućen sam. Je l' bi to moglo sa nekom presom za ispravljanje metala da se ispravi ili najbolje da ga nosim kod nekog servisera pa neka mi on to sredi?
  • 0

#70 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 01 December 2013 - 01:15 PM

Ne moze presom, odnesi kod majstora, gledaj kako on radi pa mu ukradi zanat.
  • 0

#71 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 01 December 2013 - 01:56 PM

Znači ne gine mi da idem za Beograd. Hvala u svakom slušaju.
  • 0

#72 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Posted 01 December 2013 - 03:20 PM

ako ne pravi veliki otpor,znaci ako samo po malo kaci,ja to ne bih dirao,navici ces se na taj zvuk.
  • 0

#73 aleksandaraco

aleksandaraco
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 194 posts

Posted 01 December 2013 - 03:25 PM

Ja rotore ispravljam rukom bez ikakvog alata, i uspesno to odradim, prosto je, zavrtis tocak polako i gledas na koju stranu rotor baca i vracas ga polako bez nekog jakog natezanja, nema tu neke velike filozofije, samo dok se udje u stos.
  • 0
Specialized

#74 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 01 December 2013 - 05:31 PM

@ Sveto, tri-četri puta se okretao točak kada ga kao sivonja zavrtim, a rotor je išao 2mm levo-desno. Na kraju sam ga ispravio. I nije neka vel'ka mudrost. Pozdrav
  • 0

#75 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 01 December 2013 - 11:07 PM

@ Sveto, tri-četri puta se okretao točak kada ga kao sivonja zavrtim, a rotor je išao 2mm levo-desno. Na kraju sam ga ispravio. I nije neka vel'ka mudrost. Pozdrav


Nadam se da nisi hvatao rotore golim rukama.
  • 0

#76 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 16 December 2013 - 08:30 PM

Ja rotore ispravljam rukom bez ikakvog alata, i uspesno to odradim, prosto je, zavrtis tocak polako i gledas na koju stranu rotor baca i vracas ga polako bez nekog jakog natezanja, nema tu neke velike filozofije, samo dok se udje u stos.

Aleksandre, aj isprazni inbox ili proveri PP ako ovo vidis :)

Izvinjavam se za off.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users